KF Pha 48/2018 Volba předsednictva KS Praha (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 21966 poděkování
Dostal poděkování: 10257 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 48/2018 Volba předsednictva KS Praha (rozprava)

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 08 pro 2018, 22:36

Tak, když už se tu řeší celostátní záležitosti na, tak si dovolím podotknout, že na uzavírání účtů u MS P3 je brzy.
Tím chci říct, že hodnotit nyní, co bylo úspěchem nebo co mohlo úspěch zhatit je předčasně, hodnocení bych viděl nejprve tak za 2 roky, natvrdo to bude jasné za 4 roky - volební cyklus vládne. Pak si to můžeme s nějakou relevancí říci, a pak se také může ukázat - ta varianta není nereálná - že Roj mohl hlasovat správně. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 5):
Jaroslav.Nemec, Magdalena.Valdmanova, Margita.Brychtova, Frantisek.Dosedel, Kveta.Marikova
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Margita.Brychtova
Místní předsednictvo
Profese: Administrativní pracovník
Dal poděkování: 69 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování

Příspěvek od Margita.Brychtova » 09 pro 2018, 19:55

Dalibor.Zahora píše:
08 pro 2018, 22:36
Tak, když už se tu řeší celostátní záležitosti na, tak si dovolím podotknout, že na uzavírání účtů u MS P3 je brzy.
Tím chci říct, že hodnotit nyní, co bylo úspěchem nebo co mohlo úspěch zhatit je předčasně, hodnocení bych viděl nejprve tak za 2 roky, natvrdo to bude jasné za 4 roky - volební cyklus vládne. Pak si to můžeme s nějakou relevancí říci, a pak se také může ukázat - ta varianta není nereálná - že Roj mohl hlasovat správně. :)
Vážení a milí přátelé, ráda bych jako členka MS P3 chtěla říci, že pokud se nestane zázrak, tak to na Praze 3 dopadne tak jak hlasoval Roj. Jeho prognóza byla velmi realistická. Měli bychom více naslouchat lidem co mají jiné vidění než ostatní. Děkuji pěkně
Tito uživatelé poděkovali autorovi Margita.Brychtova za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jaroslav.Nemec

Frantisek.Dosedel
Místní předsednictvo
Profese: advokátní koncipient
Dal poděkování: 109 poděkování
Dostal poděkování: 112 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Dosedel » 10 pro 2018, 15:46

Dalibor.Zahora píše:
08 pro 2018, 22:36
Přesně tak - je to proces a rozhodně není nic jistého a ukončeného, teprve se ukáže, jestli budeme schopni efektivně fungovat (a že se teda snažíme, až jsem pár kilo zhubnul :D ). Každý názor je důležitý, vymezovat se proti osobě někoho, jen proto, že tvrdí něco, co se mi nelíbí, je styl chování z minulého režimu, který nepatří do pluralitní demokracie a už vůbec ne do našeho technokraticko liberálního uskupení založeného na fakty podpořené argumentaci a náledném svobodném rozhodnutí. To mimochodem znamená, že neexistuje "hlasoval špatně/hlasoval správně", ale hlasoval, dle svého vědomí a svědomí a za to děkuji.

Myslím si, že pro podporu/nepodporu někoho je důležité, jakou práci má ten člověk za sebou a jaké má lidské a odborné vlastnosti/schopnosti. Pár příspěvků zpátky projevený přístup "Já tě volit nebudu, protože jsi mi odmítla sdílet příspěvek na fejsbůku." patří do lavic základní školy při volbě třídního mluvčího a nikoliv mezi piráty.

Všichni tři kandidáti jsou (podle mě) kvalitní volbou a za mě to bude ve druhém kole hodně těžké rozhodování.
Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune

Michal.Jokes
Koordinátor krajského sdružení
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 163 poděkování
Dostal poděkování: 693 poděkování

Příspěvek od Michal.Jokes » 12 pro 2018, 16:56

Hlasujte v druhém kole volby :-)
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha

Michaela.Krausova
Republikový výbor
Profese: Studentka hledající smysl na FHS
Dal poděkování: 355 poděkování
Dostal poděkování: 474 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Krausova » 13 pro 2018, 17:29

Jan.Mejsnar píše:
06 pro 2018, 11:50
Ahoj,
chtěl bych se všech přihlášených zeptat, jakým způsobem chtějí organizovat komunikaci v krajské základně. Nechť mi prosím odpoví třeba na dnešním grilování, kterého se ale bohužel nezúčastním. Osobně bych uvítal nějaký pravidelný pražský newsletter se všemi zásadními informacemi, tak jako to je na celostátní úrovni. Jelikož nejsem nadšenec pro FB, natož pro jeho tajné skupiny, tak se osobně cítím dlouhodobě nedoinformován. Myslím, že po úspěšných volbách je ten správný čas nastavit vyšší úroveň otevřenosti.
Díky všem za případnou odpověď.
Tím, že už nejsem parta o pár jednotkách nadšenců, je potřeba nastavit nové způsoby organizace a komunikace, řešení vidím v rozdělení podle programových odborností v rámci resortních týmů, kde si mohou Piráti efektivně předávat inforamce napříč Prahou, ale i kraji a Sněmovnou s dalšími rezortními týmy a mohou v těchto skupinách spolupracovat na konkrétních projektech a diskutovat konkrétní témata, která je spojují a zajímají. Dále se také Piráti již dnes schází lokálně, ve svých městských částech a řeší svou místní agendu. Každý z nás je pak zapojený v několika různých skupinách a není možné, aby se všichni účastnili všech setkání, protože to není kapacitně možné ani efektivní, proto je podle mě smysluplné rozdělit se do menších celků. Je pro mě ovšem důležité stále sdílet společný čas, a to nejen formou pravidelných krajských schůzí, kde bych chtěla dát větší prostor pro networking a individuální diskuze, ale i na společných akcích, demonstracích, při kampani, při rozdávání novin a oslavách, díky kterým se neodtrhneme a budeme stále v kontaktu. Newsletter by měl být pak už jen třešničkou na dortu, kde se člověk o akcích dozví, dozví se, na čem se zrovna pracuje a do čeho se může zapojit, tak, aby měl každý dostatek času se v rámci své působnosti vyjádřit a spolupodílet.
Jana.Belecova píše:
07 pro 2018, 10:52
... Velice si vážím přístupu a práce Míši Krausové, která věří v otevřenost strany a dobrovolníkům a nováčkům dává opakovaně nesmírnou důvěru. To samé bych mohla napsat o Alici Hamalové, která se nyní snaží usilovně posunovat práci koordinátorů dobrovolníků a pokud se stane místopředsedkyní, tato složka bude mít konečně v PKS zastoupení. Se všemi výše zmíněnými mám osobní i pracovní zkušenost...
Děkuji Janě za podporu, podlé mého názoru úspěch Pirátské strany závisí do velké míry na naší schopnosti zapojit nové šikovné lidi, kteří se k nám chtějí přidat a s dobrou vůlí pomoci. Tento přístup uplatňuji i nyní, kdy hledám možnosti, jak se mohou zapojit neúspěšní kandidáti do dozorčích rad, které naše nabídka zaujala, s Piráty sympatizují a možná sami ocení jinou možnost, jak s námi spolupracovat a využít lépe své schopnosti, aby Pirátům pomohli realizovat pirátskou vizi.
Jan.Hrebicek píše:
08 pro 2018, 22:35
Smutné je, že jsme v našem hejnu zapomněli na jednu podstatnou věc, a to, že PKS Praha má jeden z úkolů vysoké priority, abychom vyhráli volby do magistrátu za 4 roky. O tom, pokud jsem dobře sledoval a četl, nepadlo ani slovo.
Domnívám se, že všichni chápeme odpovědnost, kterou teď v Praze máme, a to nejen na Magistrátu, ale i v městských částech, kam se dostali naši zastupitelé. Nejde navíc jen o magistrátní volby za 4 roky, ale i o volby do Poslanecké sněmovny za 3 roky. Pokud se nám nyní povede ukázat, že to jde i jinak, že existuje způsob vlády, který je alternativní a dozajista lepší, než současná vláda ANO, můžeme velkou měrou přispět i k tomu, že to budou Piráti, kdo budou po příštích sněmovních volbách skládat koalici i na celostátní úrovni. Ostatně i proto jsem posledních několik týdnů investovala do intenzivní práce pro Klub Pirátů na Magistrátu, kde jsem pomáhala sestavit tým poradců, abychom měli to nejlepší zázemí a mohli jsme odvádět tu nejlepší práci a splnit vše, co jsme Pražanům slíbili - Prahu vzdělanou, transparentní a digitálně propojenou. Zápal každého jednoho Piráta je nezpochybnitelný a věřím, že se nám tento ambiciozní cíl povede naplnit. Tenkrát taky málokdo věřil, že budeme mít ve volbách 10 % :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Krausova za příspěvky (celkem 2):
Jan.Hora, Anna.Filinova
Fórum - soap opera Pirátské strany OFFTOPICVám nahradí vše, o co ve svém životě přicházíte. Na fóru můžete psát všechno. Získáte spoustu nepřátel, se kterými se budete moci celé dny urážet a důmyslně dovádět k šílenství. Umožníme Vám víc než jen sledovat hromadná spojenectví znepřátelených skupin pomstychtivých uživatelů, ale dokonce se budete moci tohoto dobrodružství účastnit - ZADARMO.

Jan.Hora
Místní předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 1466 poděkování
Dostal poděkování: 1689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora » 20 pro 2018, 10:31

Díky všem za důvěru. Budu muset trochu zabojovat se svým egem, aby mi ten úspěch nestoupl do hlavy, protože jsem první místo nečekal :D

Jde se makat :)
PMS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido
Původní username honza.hora (alias starého mailu ještě funguje, ale zvykejte si prosím na nový)

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“