StČ monitoring médií

Moderátor: PKS Stredocesky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Odpovědět
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 22463 poděkování
Dostal poděkování: 10610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

StČ monitoring médií

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 31 kvě 2013, 13:06

http://www.kr-stredocesky.cz/portal/akt ... 959227.htm

Pražský deník: Členové místních akčních skupin mohou více spolupracovat s krajskými komisemi a výbory

Střední Čechy – Společně pracovat na rozvoji středních Čech. To je cíl nejen vedení kraje, ale i místních akčních skupin. Nedávné společné schůzky se zúčastnili zástupci dvaceti organizací z celkového počtu pětadvaceti, které ve středních Čechách působí.
Jiří Kužel z místní akční skupiny Sedlčany poznamenal: "Cílem naší první schůzky bylo vzájemně se poznat. Představit si priority, jak pomoci k rozvoji středních Čech."
Protože i místní akční skupiny (MAS) mohou také čerpat peníze z Regionálního operačního programu Střední Čechy (tedy z evropských dotací), právě společný zájem by je měl přimět, aby vyslali své zástupce do krajských komisí a výborů.
Kraj rozdělil obcím 208 milionů korun na opravy silnic a má připraveno dalších 200 milionů korun na další prospěšné projekty. Hejtman Středočeského kraje Josef Řihák připomněl: "Do konce fungování tohoto regionálního operačního programu bychom měli ještě dostat 500 milionů korun. Tyto peníze chceme investovat například do výstavby nových mateřských škol. Očekávám, že místní akční skupiny se na těchto chystaných rozvojových projektech budou podílet." Právě členové komisí a výborů budou podle hejtmana připravovat krajské radě podklady, které projekty by měla podpořit, a které ne. "I když zástupci MAS budou mít v komisích a výborech hlas poradní, přesto mohou rozdělování peněz ovlivnit," doplnil hejtman.
Vedení kraje navíc přislíbilo zástupcům místních akčních skupin podporu například při prezentaci kraje na veletrzích a výstavách cestovního ruchu nebo například při prosazování místních značek a regionálních výrobků.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Ivan Sirko
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: StČ monitoring médií

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 02 čer 2013, 17:11

Jsem nějak nevěděl, že Zemanovo rodiště je v StČ.

Miloš Zeman a jeho rodný Kolín
http://kolinsky.denik.cz/zpravy_region/ ... insku.html
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 11 čer 2013, 10:18

Bělá se odtrhla a vyhlásila samostatnou monarchii!

Bělá pod Bezdězem - Bělská hymna v podání herečky Národního divadla a místní rodačky Ivany Ročkové dozněla a devět starostů na Masarykově náměstí vyhlásilo vznik státu Bělské souostroví.
http://boleslavsky.denik.cz/zpravy_regi ... 30609.html

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 13 čer 2013, 14:45

Hejtman chce vyhodit úředníky, kteří budou mluvit s novináři
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/hejt ... 73148.html

Úřednice vyhrožovala jménem hejtmana podřízeným. Ten zuří
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/ured ... 73228.html

Hejtman se ohradil proti nepravdivým informacím serveru Tyden.cz „Žádnou výhružnou SMS jsem nikdy neposílal!“
http://www.kr-stredocesky.cz/portal/akt ... 368586.htm

Pomoc Řihákova kraje: místo košťat úředníci vytopeným tajně vozili letáky
http://www.lidovky.cz/pomoc-rihakova-kr ... ntent=main

"Já spím hodinu až dvě denně, protože se snažím všechno objíždět," politoval se při povodních středočeský hejtman a senátor Josef Řihák. A je pravda, že snímky jeho nepřehlédnutelné postavy pózující u řek přicházely celý týden snad všem novinářům v zemi.

Zápisník z Malé Strany, Týden, 10.06.2013

Kdo dá víc? Řihák se s náměstky dohaduje o peníze pro zasažené obce
MFD 10.6.

OFFTOPICSTŘEDNÍ ČECHY Dá středočeské hejtmanství v první fázi na odstranění škod po povodních deset milionů, 62 milionů, nebo ještě víc? O uvolnění prvních peněz dnes rozhodují krajští zastupitelé. Původně se mluvilo o částce deset milionů korun. Včera však tři hejtmanovi náměstci Marcel Chládek, Miloš Petera a Milan Němec (všichni ČSSD) vyrazili do Kralup nad Vltavou, které se pomalu vzpamatovávají z následků povodně, a navrhli, aby kraj uvolnil několikanásobně víc.
"Deset milionů nám přijde málo na to, jaká je to katastrofa," vysvětlil Chládek. Tlumočil tak dohodu zástupců ČSSD, Starostů a nezávislých a ODS, že na odstraňování škod by měl jít celý fond hejtmana (12 mil. Kč, pozn. red.) a k tomu dalších 50 milionů. Z regionálního operačního programu by se k tomu měly přidat ještě peníze určené pro statutární města.
O dohodě neměl v neděli odpoledne ani tušení středočeský hejtman Josef Řihák. "Já bych taky chtěl dát 50, možná 100, možná 500 milionů, ale oni neříkají, kde ty peníze chtějí vzít," reagoval Řihák, podle nějž jde o iniciativu jeho odpůrců ve straně. "Jsou to ti samí členové, kteří proti mně stáli i na krajské konferenci," podotkl.
Středočeskou ČSSD v poslední době rozdělila volba zástupce krajské organizace v celostátním předsednictvu strany. Svou pozici sice obhájil bývalý šéf středočeských sociálních demokratů Richard Dolejš, ale protikandidáta, kterým byl právě Řihák, porazil těsně.

Mutace - Mladá fronta DNES - střední Čechy

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 20 čer 2013, 14:27

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 23 čer 2013, 19:56

Kladno – Expanze společnosti Lego Group v Kladně pokračuje. Firma rozšíří v průmyslové zóně Jih svou kapacitu o třicet procent. Po dokončení výrobních hal a skladu se chystá přijmout 800 nových zaměstnanců.
http://kladensky.denik.cz/podnikani/leg ... 30623.html

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 02 srp 2013, 21:51

Petrovice brzy začnou půjčovat obecní kola
http://pribramsky.denik.cz/zpravy_regio ... 30724.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Martin.Shanil

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22174 poděkování
Dostal poděkování: 19043 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 03 srp 2013, 00:17

Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 12 zář 2013, 16:37

MFD: Středočeská SPOZ přišla o nového místopředsedu

STŘEDNÍ ČECHY Majitel bezpečnostní agentury ABAS Ivo Popardowski se stáhl z vedení středočeské Strany práv občanů Zemanovci (SPOZ). Jako místopředseda byl přitom zvolen jen před třemi týdny, a to na mimořádné konferenci regionální pobočky strany.
Popardowski se dostal do čela poté, co s jeho pomocí bylo odvoláno původní "vzpurné" vedení Středočechů s lídrem Zdeňkem Kučerou. Ten spolu s dalšími lidmi z vedení organizace upozornil na podezřelý rychlý nárůst členské základny těsně před konferencí a na porušení stanov strany.
Předsednictvo SPOZ to však odmítlo a celé vedení bylo na konferenci odvoláno. Popardowski odůvodnil svoji rezignaci na funkci místopředsedy tím, že zjistil, že se musí více věnovat řízení ABAS, protože má podle svých slov nové investiční projekty v zahraničí.
"Rozhodl jsem se, že budu tyto nové projekty, které jsou podstatné pro růst firmy, bezprostředně řídit, což je těžko slučitelné s prací v předsednictvu krajské SPOZ," uvedl.
Podnikatel zároveň podpořil kandidaturu Františka Zemana z Křešína, který byl minulý pátek už zvolen novým místopředsedou středočeské krajské organizace SPOZ. Minulé vedení se přitom právě se Zemanem dostalo do ostrého sporu, který skončil jeho vyloučením za porušování stanov.
Podle Popardowského to však bylo nespravedlivé, a tak byl přijat zpět. "Je pro mě zadostiučiněním, že jsem mohl uvolnit místo právě jemu," komentoval to Popardowski. Nadále zůstává řadovým členem SPOZ.

Soud rozhodl o návrzích odvolaných zemanovců

Odvolaní středočeští zemanovci v čele s Kučerou mohou mít v rukou nový trumf. Včera soud rozhodl o jejich návrhu na předběžné opatření, které podali k Obvodnímu soudu pro Prahu 1. V něm chtěli, aby soud omezil pravomoci krajského výboru SPOZ Středočeského kraje a jeho předsednictva. To totiž bylo zvoleno podle nich v rozporu se stanovami strany. Zároveň také požadovali, aby soud zamezil podání kandidátní listiny SPOZ ve Středočeském kraji, případně uložil její zpětvzetí.
"O návrhu jsme rozhodli a včera ho odeslali stranám sporu. Až dostaneme vyrozumění o doručení, zveřejníme ho," řekla mluvčí soudu Alena Novotná.

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 12 zář 2013, 16:38

Právo: Vidíma znechutili, končí

Jeden ze sněmovních matadorů Jan Vidím, kterého středočeská ODS zařadila až na třinácté místo své kandidátky, končí v politice.
Právu sice nedávno řekl, že i když počítá, že nebude na přední pozici, hodlá věnovat příští dva měsíce kampani. Včera ale oznámil, že z voleb odstupuje.
"Moje odhodlání zapojit se aktivně do kampaně nějak opadlo. Třinácté místo svědčí o tom, že aktuální středočeská většina v ODS usoudila, že jméno Vidím té kandidátce nepřinese body, a to musím akceptovat. Ale je to pro mě natolik nedůstojné, že jsem usoudil, že už do toho nejdu. Já té partaji nechci škodit a dám prostor novým tvářím," řekl Právu Vidím.
"To není uražená ješitnost. Asi už o mě není zájem a já se nehodlám někam cpát. Už jsem zažil tolik kampaní, že už se mi nechce. Jsem znechucen i nepřátelskou atmosférou ve společnosti," dodal.
"Nečekal jsem, že mě dají na poslední místo mezi středočeskými jedničkami (nominace z okresů), a to mě zklamalo, a tak trochu i otrávilo. Myslel jsem si, že ODS více ocení to, co jsem pro stranu za ta léta udělal. Počítal jsem s tím, že budu na zadních pozicích, ale tak jsem trochu doufal, že to bude do desítky," uvedl.
"Chvíli jsem s tím bojoval, ale už jsem si řekl dost. Myslel jsem si, že jsem větší bojovník, ale už nejsem. Bude mi padesát, a tak chci zkusit něco jiného," dodal Vidím.

Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“