Zápisy ze schůzi Mladého Pirátstva

Fórum pro práci týmu Mladého Pirátstva.

Moderátoři: Odbor - zahranicni, Mladé Pirátstvo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Příspěvky: 831
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka, konzultantka senátorky
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 644 poděkování
Dostal poděkování: 1658 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zápisy ze schůzi Mladého Pirátstva

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Tady budou zápisy ze schůzi Mladého Pirátstva
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Ve velení flotily Mladého Pirátstva, místopředsedkyně Krajské rozhodčí komise Praha, Členka MRT Lidská práva a Prac. skupiny Duševní zdraví, Odborná konzultantka pro senátorku Adélu Šípovou, Helios Trustee, předsedající CF a KF Praha, členka AO
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Příspěvky: 831
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka, konzultantka senátorky
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 644 poděkování
Dostal poděkování: 1658 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy ze schůzi Mladého Pirátstva

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

12. 2. 2021
Vede:Georgia Hejduková
Přítomní: Josef Bouše, Georgia Hejduková, Matouš Adamů, Markéta Gregorová, Bára Mudrová, Nicol Staňková, Tomáš Jarkovský, Jakub Rychlý, Adam Kazík, Tadeáš Štěpka, Jakub Stočes, Filip Jiroušek, Filip Křistek, David Raušer, David Raušer, Radek Holodňák, Vít Žáček, Ruda , Matěj Bělohoubek, Kryštof Slupka
Zápis: Tadeáš Štěpka
Ověřuje:Georgia Hejduková

Program:
1. Události za poslední měsíc(Rada)
2. Vítání Nováčků(Grilování)
3. Diskuze k logu a názvu(G.H., R.H.)
4. Různé


18:07 Jiřka vítá členstvo. Jsma rádi za účast.
18:08 Bod 1 - rada
JB: má na starosti tvorbu webu. Web podle pir. šablony - mnoho omezení. Jednoduchá správa. Má na starosti i nábor členů. Máme 5 nových zájemců, dotazujeme se na fóru. Nakonec se představuje.
TGJ: za minulý měsíc nic neudělal. Připomínkoval ostatní.
TŠ: správa sociálních sítí, počátek tvorby newsletteru a kalendáře soc. sítí.
RH: pracuje na vzdělávacích aktivitách, debatuje o financích - zpočátku chceme pojmout dobrovolnicky. Na zulipu návrhy různých aktivit. Rozjíždíme čtenářský klub, musíme se dohodnout na pravidelném termínu a přesné koncepci. Také řešil podcast (má infrastrukturu) a natočili s Jiřkou první díl podcastu, řešíme celkovou koncepci. Hledáme další hosty.
GH: máme Zulip! - nejdůležitější komunikační kanál. Zařizovala administrativu - Github, Fórum. Komunikace s YSU a mSTAN-bez výsledku. Točila podcast. Můžete posílat dary, máme položku v rozpočtu MO.

DR: kam se obracet když chceme na Zulip?
GH: email, messenger, kamkoliv.
ÚKOL pro Jiřku: vyžádat si emailové alias.
JB: k Zulipu - pouze pro RegP, opatrně s dávání přístupu! Před volbami musíme dávat pozor na ty, co neznáme. Musíme je více ověřit.
RŽ: faktická poznámka: členem - min RegP. Ovření lidé z MS a KS můžeme zvát rovnou pokud jsou ověřeni pořádně. Na Zulip můžeme zvát pouzte jako hosty.
GH: je to tak.
JB: je to super. Na ověřování RegP není spoleh. Buďme obezřetní.
TGJ: máme složitý způsob. Nechceme všechny členy na Zulipu? Držme se schváleného postupu.
GH: dnes se nováčči měli představit. Chce to tak JB?
JB: po delší době to funguje jinak, my takovou možnost nemáme. Není moc způsobů jak je jinak zapojit - max. fórum.
GH: až se dohodneme na postupu, tak dáme vědět.
DR: u MP na Zulipu by neměla být bezpečnostní díra (jako host), dobré místo pro zapojení

18:31 Bod 2 - představení nováčků
JB: pojďme dnes jen představit, ne úplně grilovat. Nejdřív představení a potom můžeme klást otázky. Můžeme se představit všichni.
VŠICHNI: představují se, info o sobě
BM: byla u Mladých Zelených spolupředsedkyní. Deprese z toho jak dopadla strana. Studuje na FSV.
NS: chce pomáhat v kampani a hledá tým ve straně, je sociolog
JR: Praha 12 - oživuje sdružení. Dělá středoškolský sněm HMP a má marketing. firmu.
JS: 15 let, chtěl by se připojit k MP, je ze Světlé nad Sázavou. Dobrovolničil při krajských volbách. MP jsou dobrý kolektiv s podobnými názory.
FJ: člen strany. Zakládá MS na Náchodsku. Učitel.
FK: RegP v Olm. kraji. Nemá místní sdružení, chce se více zaměstnat. Studuje univer. T. Bati.
VŽ: z Jihlavy, předseda MS Jihlava. Rád se zapojí. Studuje v Praze, má Bc., zkouší matiku na UK.

JB: můžete se dotazovat všichni všech.
RŽ: dotaz na Barču - jak vnímá SZ v současnosti? Jaký má názor na zelené org. na FFF atd.?
BM: Vystoupila jsem před 2 roky, kdy kandidovala SZ s TOP09 do EP. Zná předsedu, straně nedůvěřuje. Práce byla účast na aktivitách evrop. MlZ. Životní prostředí je důležité téma.
RŽ: názor konkrétně na FFF?
BM: byla u zrození myšlenky pro ČR, zná se s organizátory. Účast je svobodná vůle studentů.
GH: Vidíte se v budoucnosti ve straně jako takové? Kam míříte?
BM: vidí se v lokální buňce, silný vztah ke svému místu. Již s Piráty pracovala.
FK: chtěl by do kulturního sektoru. Zkušenosti v tomto sektoru.
NS: chci spíše dobrovolnictví při aktuálních volbách. Více o tom nepřemýšlela.
JR: nemá dlouhodobý cíl. Chce zkusit kandidovat do komunálu 2022.
JS: nevylučuje to, vzhledem k věku si musí počkat. Byla by to dobrá zkušenost, takže asi ano.
FJ: nechává volný průběh, je člen. Chce se věnovat školství a aby práce dávala smysl.
KS: je na letíšti:) Zajímá se o evrop. politiku, chce být ve straně.
JB: nějaké další dotazy?
JR: jaké jsou vize MP?
GH: představovali jsme naše vize při kandidatuře do rady. Na fóru jsou vypsané.
MG: rada si musí vize určit. MP se teprve rozjíždí, vize lze ovlivnit, vize je hlavně rozvíjet.
JB: je to hlavně dobrovolnická práce jako nadstavba kampaně - osvěta, debaty, podcasty, streamy. Můžete si vyzkoušet "pirátské základy".

GH: děkuje všem nováčkům

19:06 Bod 3 - diskuze o názvu a logo
GH: máme vysoký poměr můžů k ženám, přemýšleli jsme jak to změnit. Máme příliš maskulinní název - diskuze k přejmenování, abychom byli inkluzivní. Můžete mít podněty, návrhy jsou na Zulipu. Souvisí s tím i změna loga.
JB: bude dělat oponenturu ke změně. Název mu vyhovuje - systémově je to pro něj jednodušší. Logo je v pohodě, mělo by se vymazlit a udělat ho přitažlivějším.
RH: k logu - je zastaralé, neatraktivní, motivem šátek - nekoresponduje s pirátstvím, chce ho opustit. Minimálně vylepšení loga. K názvu - důvod není citový, pouze je dobrá příležitost udělat MP více inkluzivní - práce s jazykem. Měli bychom dát ženám najevo, že nebudou hrát druhé housle. Jde také o trendy vlastní progresivním pol. silám. Ještě máme čas na jednoduchý rebrand. Nejsem gendrový teoretik - nehodnoťte návrh dle mé obhajoby. Je to k dlouhodobé diskuzi. Ml. Piráti a Pirátky se může zkracovat a proto navrhuji Ml. Pirátky a Piráti, aby si muži pocítili jaké je to být na druhém místě. Jsem ale více pro neutrálnější název např. Mladé pirátstvo (přípona může pejoratizovat význam), Pirátská mládež.
MG: jde tady o princip. Systémy mohou zůstat stejné a používat lze inkluzivnější název. Nemělo by se bránit někomu, kdo si může pomoci a tobě to neuškodí. Ani naše centrála nás nebrzdí (je ČPS). Můžeme reagovat na aktuální svět. Preference: Mladé Pirátstvo, příp. Ml. Piráti a Pirátky
RŽ: proti změnám. Je tradicionalista. MP byla i původní organizace. Značka je zapamatovatelná takhle. Název nás propojuje se stranou. Historicky je běžné používat muž. rod, nemá rád umělé protěžování, ačkoliv uvnitř pracujeme se všemi stejně. Technicky pro MP. Logo bychom měli updatnout.
FK: Piráti jsou progresivní. Historický kontext je invalidní argument.
KS: pokračovat tradiční převahu patriarchálního světa, není nutné.
AK: vytvořme neutrální tým. Pir. Mládež by nahrávala oponentům. Logo je potřeba změnit.
TGJ: k logu. Šátek z loga nasundavat - používají ji ostatní. Můžeme logo renovovat - barvu, odstín. K názvu - podporuje generický název. Báro jak to bylo u MlZ.
BM: hodně jsme se snažili to řešit a něco pro to dělat. Bylo to složité. Název je pouze jeden aspekt.
RH: změna názvu není řešení. Sami na tom musíme vědomě pracovat. Symbol. změna nás nic nestojí a ukáže, že nás to aktivně zajímá.
GH: vykupne rozpravu na fóru

19:33 Bod 4 - různé
TGJ: domluvme budoucí aktivity.
MG: má závěry z diskuze s mladými. Chce nám přednést feedback.
GH. dostaneš prostor na radě
TGJ: udělal bych souhrn aktivit. Máme mc server, přes Zulip se tam dostanete. Rozjíždíme čtenářský klub - prezentace o knize. Někdo musí svolat první sraz. Snažíme se rozjet podcasty. Máme twitch kanál, chtěli bychoms streamovat společné hry - také se nenašel zodpovědný člověk. Platí že pokud má někdo nápad, pravděpodobně ho bude moci realizovat.
GH: chceme lidi na sociální sítě. Většina lidí na to nemá čas, pokud máte čas, napište nám, rádi vás zapojíme. Vše vzniká průběžně, rádi si vyslechneme vaše nápady.
TGJ: čtenářský klub může být i o odborných textech či článcích (populárně naučné)
GH: bude schůze rady, budeme tam řešit věci, je to v kalendáři.
TGJ: přihlašte se k odběru newsletteru na nalodění.
GH: zaškrtněte i zájem o MP.

GH: Děkuji všem za připojení, je to paráda, hezky se to rozjíždí. Schůzi končím. Mějte se!

Ve velení flotily Mladého Pirátstva, místopředsedkyně Krajské rozhodčí komise Praha, Členka MRT Lidská práva a Prac. skupiny Duševní zdraví, Odborná konzultantka pro senátorku Adélu Šípovou, Helios Trustee, předsedající CF a KF Praha, členka AO
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Příspěvky: 831
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka, konzultantka senátorky
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 644 poděkování
Dostal poděkování: 1658 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy ze schůzi Mladého Pirátstva

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

12. 3. 2021
Vede:Georgia Hejduková
Přítomní: Georgia Hejduková, Tadeáš Štěpka, Radek Holodňák, Kateřina Stojanová, Tomáš Guth Jarkovský, Nicol Staňková, Filip Křistek, Kryštof Stupka, Samuel Volpe, Matěj Bělohoubek, Lukáš Ryšavý, Bára Mudrová, Markéta Gregorová, Josef Bouše, Adam Kazík, Adam Jaroš, Vojtěch Pikal
Zápis: Matěj Bělohoubek
Ověřuje: Georgia Hejduková


1. Nový formát schůzí MP (5min) (TGJ,ale klidně aťprezentuje kdokoli z rady)
2. Představování (10min)
3. Události za poslední měsíc(GH)
4. Report z YPE (MB)
5. Typ contentu na sítě (TGJ)
6. Dotazy a diskuze k podcastům, jak dál, co Twitch
7. Discord pro komunikaci s veřejností - ano nebo ne? (MB)
8. Grilování (poslední bod)(JB)


Schůze zahájena v 18:05

1.Nový formát schůzí MP (5min) (TGJ,ale klidně aťprezentuje kdokoli z rady)
TGJ: Díky za slovo, bavili jsme se s radou MP jak to udělat aby schůze netrvala dvě hodiny.
Schůze budou strukturovaný, bude rychlé kolečko na představování.
Experimentálně jsme se dohodli, že grilování kandidátů bude na konec. Ještě si nejsme jistí, ale zatím nechceme, aby nám to trvalo nějak dlouho - zároveň tomu nějaký čas věnovat chceme, takže na konec to dává větší smysl. Je to lepší také z důvodu, že pokud během schůze někdo dojde, aby na něj došla řada.
Další věc - na každé schůzi bude drobný report z YPE, a co se stalo za poslední měsíc, což teď v programu je.

Jiřka: Díky, přecházíme na další bod.
2.Představování, určení zapisovatele
Jiřka: Zapisovatele jsme si již určili, TGJ si rovnou může začít kolečko představování.
TGJ: Jsem asistent poslance, těším se na víkend, že bude méně práce.
MG: Já su Markéta, jsem europoslankyně, stárnu, tedy jsem. Pardon, nějak nevím co dál říkat.
Jiřka: Nějakou vtipnou věc, ale tu už jsi řekla.
MG: Mám ostříhaný vlasy.
Jiřka: Najs, Kačka může další.
KS: Jsem zastupitelka Ústeckýho kraje, dneska mi udělal radost post Markétky, a sice se to nemá říkat, ale já jsem žena, takže můžu, líbilo se mi že to tam ženám seklo.
Kryštof: Studuje práva a politologii.
Matěj:studuje ve Zlíně, zájmem je famrpál, odrážeč za Brno Banshees, měl jet na European Quidditch Cup, kvůli koroně odložen
Nicol: Dostudovala, zatím se účastnila čtenářského klubu, doporučuje
Radek H.: U Pirátů hrozně dlouho, od osmnácti, teď je regionální asistent Franty Navrkala, člen rady MP, udělalo mu radost že sekal v Beat Saberu na Oculu
Filip K.: Doteď řídil, je rád že stihl schůzi, studuje ve Zlíně účetnictví a daně, celý týden maká na testování firem na Covid, ještě dělá v mediálním týmu
Lukáš R.: Z Mostu, krajský zastupitel Ústeckého, tam je také místopředseda, lituje že nestihl čtenářský klub, na tom chce zamakat
Josef B.: Člen rady MP, konzultant, ne na dlouho, bude vývojář, předseda KS Středočeskýho, videomaster PO, dnešek je extrém, skončete ho
Tadeáš Š.: Člen rady, dělá obsah na sociální sítě, vypil výborné proteinové mléko
Samuel: Maturant, chce jít na právo na Karlovku nebo do Plzně, tam ho snad vzali, člen Pirátů od září, člen výboru pro sport a tělovýchovu a v budoucnu chce i k Mladejm
Bára: Já jsem Barbora, zájemkyně o členství MP, zatím bez funkce, studuje Karlovku, má blbej den, taky chce aby skončil, ale je ráda že je tu s námaPředstavoval se už tisíckrát, člen KáKáčka,
AJ: Představoval se už tisíckrát, člen KáKáčka, a zastupitel Prahy 4
VP: Ježiš marja. Jsem Pikal, Vojtěch, likvidátor Mladých

3.Události za poslední měsíc(GH)
Jiřka: Pokusím se mluvit pomaleji, aby Matěj stíhal.
Schválili jsme si nové přijímání členů. Sešli jsme se s vedením mSTANu, jsou to fajn lidi, mají ale v radě stejný podíl žen v radě jako u nás... Sešla jsem se s vedením Pražského mSTANu (opravdu mají krajské organizace, ano).
Vyšel nám podcast, se mnou, kvalitu si posuďte sami, nejsem tu od toho abych to posuzovalo.
Sešel se čtenářský klub, byly dvě schůzky, díky Radkovi že to tak pěkně moderuje, příští bude další čtvrtek, doporučuju ale přečíst si co budem číst.
Máme domluvený přednášení na krajských schůzích, pokud jste v KS, můžete dát report.
Povedlo se nám vybrat peníze na Minecraft server, takže máme předplaceno na dva měsíce. Omlouvám se za výprsk smíchu.
Rozjeli jsme socky, díky Tadeášovi a ostatním, máme úžasný statistiky. Pokud se to podaří udržet, budeme mít kvalitnější socky než mSTAN, což je super, protože na něj mají víc lidí a to jsou dvakrát větší.
Máme funkční úkoly a Redmine. (Pozn. zapisotele: Jiřka mluví furt stejně rychle :D)
Zmínili nás v newsletteru, takže máme dva nové příznivce.
*Kačka*: K mSTANu - nevím jestli je to realizovatelný - v kraji se budou vydávat koaliční listy. Je tam vždy část společnýho obsahu, pak regionálního. Má tam být část mSTANu, tak jestli bychom nechtěli tam mít nějaký text o nás. Nevím jak jsou Pirátské listy efektivní na cílovku na kterou cílíme, ale dávám tip, jestli se tam nechceme přidat.
*Jiřka*: Díky Kačko, probereme.
*TGJ: to nemusíš voe psát všechno, jen důležitý věci 😄*
*Matěj*: Co se týče Minecraft serveru, mohli bychom to řešit přes dary.pirati.cz, kde máme Variabilní symbol. A souhlasím s Kačkou, i kdyby to tolik neoslovilo cílovku, hodilo by se zvýšit povědomí že vůbec existujeme.
*VP*: Chci navrhnout rezignaci na členství, je mi 34, pomalu tu nemám co dělat.
*Matěj*: Navrhuji zahrnout na schůzi bod o zvolení čestného předsedy. *Vojta zuřivě kroutí hlavou, že ne*

4.Report z YPE (MB)
MB: Koukám že tu jsem z rady Young Pirates of Europe sám (ještě Šárka, předsedkyně, a Kamil, člen).
Momentálně řešíme že chceme víc komunikovat s členskou základnou, dělat schůze všech členů jako je třeba toto. Chceme taky dělat herní sessions v rámci YPE. Taky chceme zapracovat na podcastech, připravit konkrétní projekty. A dohodli jsme se, že přejdeme na systémy pirati.cz, takže používáme jitsi.pirati.cz, codimd.pirati.cz atd.

5.Typ contentu na sítě (TGJ)
TGJ: Pokud se budeme vyjadřovat k aktuálním událostem, tak abychom byli konzistentní v rámci komunikace straně.
Co se týče věcí, které se netýkají mladých, tak buď se nevyjadřovat, nebo si z nich dělat srandu.
FK: Měli jsme schůzi, máme nějaké nápady v mediálním týmu
KS: Neměli bychom se pol. tématům vyhýbat ale máme se zaaměřit na jasná pirátská stanoviska
Tadeáš: Děkuji za práci všech v mediálním týmu, rozjelo se to a rozhodně to již není jen moje zásluha.
Jiřka: Občas budeme dostávat obsah od Youth Speak Up. *Vojto, mutni se* Oni mají schopnost vychytávat témata, dělali průzkum, máme jasná stanoviska, občas od nich některá dostaneme. Prosím, publikovat content v lidské časy, ne o půlnoci, to fakt nikdo socky nečte. Pokud máte nápady, můžete je prodiskutovat, v gesci to má Tadeáš.

6.Dotazy a diskuze k podcastům, jak dál, co Twitch
MB:
RH: Humans of Mladí Piráti je testovací. Vlastní podcast, který by jel přes naše kanály, bychom udělali až potom. Říkali jsme si, že bychom dělali rozhovory s lidma od nás. Představuju si ale že max. 5 dílů, pak se vydat tou cestou, kterou jste si vymysleli ještě vloni. Jsem proto, abychom si zvali zajímavé hosty. Odděloval bych dvě věci, podcast jako audioformát, který je určen k poslechu - specifický tím, že je dlouhej. Druhá věc, videocasty, k tomu nemám co nabídnout, pokud chcete streamovat hraní her a u toho si povídat, k tomu není potřeba infrastruktura. Pak je možnost dělat živé streamy od nás ze studia, k povídání. Otázka jestli to chceme, live znamená že riziko že padne něco, co nechceme pouštět dál. Už jsme to zkoušeli, streamovali jsme to s Frantou.Odděloval bych tyhle dvě věci ale od sebe, podcast, videocast, a živé streamy.
MB:
RH: Na co k nám bude streamovat hraní?
MB:
JB: Můžeme hrát již zaběhlé hry, např. s Ivanem
MB: Humi je legenda, rozhovor může být zajímavý

7.Discord
MB: Vysvětluje co je discord. Můžeme ho používat pro kontakt s komunitou, například i jako náhradu clubhouse
Kačka: Discordu pořádně nerozumím, o to ale na to mám silnější názor. Myslím že Discord má hrozně malou cílovku, nemáme zatím tolik silný Instagram a FB, měli bychom se radši věnovat jemu. Až budeme mít věrné lidi, tak možná.
KS: clubhouse funguje hlavně jako pr politiků a to pro určitou skupinu mladých co se zajímají
TGJ: Já vlastně nejsem proti, ale máme nějaké lidi, co by to používali a nejsou na Zulipu? Bude se o dc navrhovatel starat?
MB: Odkaz už je na zulipu, o dc se klidně budu starat.Vhodné i pro komunikaci s ostatními mládežnickými organizacemi a diskuze
JB: Chápu tu podstatu, vlastně nemůžeme nikomu bránit založit Discord. Chápu že je k hraní lepší než Jitsi. Prvně bychom měli zkusit získat obecenstvo na Twitchi, FB, IG, Youtube atd., a pak až trochu vyrosteme, tak investovat i do jiných míst.
Nechceme vlastně přejít na Discord, místo Jitsi a Zulipu? Protože pak by lidi argumentovali že jsou na Discordu, tak by argumentovali že proč sledovat jiné kanály.



8.Grilování (poslední bod)(JB)
8. a) JB: vyvolává Filipa ke grilování
FK: Představu na fóru mám, dostal jsem hromadu poděkování.
Členem se stát co nejrychleji hlavně proto, že jsem narazil, že nemůžu např. používat mrak, protože nejsem člen, načež jsem narazil v rámci mediálního týmu.
Ví o Mladých Pirátech delší dobu.
GH: proč jsi se nepřidal dřív
FK: Racionálně jsem to vzal že půjdu postupně přes příznivce, napřed jsem se začal angažovat v rámci KS a MS, a neměl jsem asi koule se přidat, a taky ani pořádně nevěděl jak se přidat. Vojta propagoval v rámci KSka, tak jsem se dozvěděl.
TGJ: Koho bys volil, nebýt Pirátů?
FK: Asi Zelený.

JB: Už nejsou žádný dotazy, tak bych to ukončil... Ok, super, teď se všichni začali hlásit. Tak bych vzal jen první tři dotazy a pokud se nespustí bouře, tak bych šel dál.

MB: Když jsi se začal angažovat u Pirátů až teď, a plánuješ v rámci KS atd., plánuješ v budoucnu se nějak zapojit k Pirátům, což by mohlo omezit tvoji aktivitu z důvodu času u Mladých Pirátů? A případně jak vidíš svoji budoucnost přímo u Pirátů.
FK: Komunál, chce spoluzakládat MSko Hranicka, KS Olomoucký.

RH: Moje otázka jako vždy ideologického charakteru. Jak se tváříš k inkluzi žen, v rámci Mladých Pirátů.
FK: Je víceméně pro.

TGJ: Je v programu Pirátů něco, s čím nesouhlasíš nebo jsi v rozporu?
FK: Přímo rozpor k Pirátskému programu nemám, jen úplně nevím jak Piráti myslí přímou demokracii, jak si to představují.

MB: Jaký máš názor na kvóty? (Z obecného hlediska, jakékoli kvóty)
FK: Já jsem pro přirozenou cestu. Kvóty jedině tehdy, kdy nelze vyřešit přirozenou cestou

KS: Jaký je tvůj neoblíbenější pirátský politik?
FK: Michálek, dlouho dobu Jakub Michálek, doufám že zas nevzbudím smích. Četl jsem, že od mládí četl zákoníky. (Nějaká poznámka že Feri ne) Ještě zakladatel Pirátů, Kadeřávek.


8. b) Grilování Kryštofa

Kryštof Stupka: Když má mládež nápady a relevantní názory, tak by měla být vyslyšena, chci být členem abychom byli slyšet, mám pocit že Češi jako takoví jsou k tomu dost odmítaví.
Něco o mně, je mi 22, studuju politologii a práva, dělám Mgr, distančně, dělám stážistu v europarlamentu, rád bych dostal fajn pozici v Praze, a chci pomáhat Pirátům s kampaní, hodně jsem studoval v zahraničí, dokončil jsem aktivitu po sedmi letech mládeže v Europarlamentu.

JB: Zeptám se jako u Filipa, je nějaký rozpor v programech Pirátů?
Kryštof S.: Největší rozpor vidím u rovného manželství, kvůli hvězdičce. Každý program má snad u rovného manželství hvězdičku. Rovné manželství v parlamentu leží už snad 1000 lidí. Piráti si to napsali do programu v rámci koalice PirSTAN že chtějí, ale udělali si hvězdičku, že každý se v rámci toho bude rozhodovat sám, což je snad jediný bod programu který má hvězdičku, a ukazuje to že je to druhotný bod programu.

Kačka: Opět se zeptám, tvůj nejoblíbenější politik u Pirátů?
Kryštof: Olga Richterová, líbí se mi že přepsala český parlamentní dějiny, tím, jak se tomu věnuje. Nejen tím, že pojďme tady něco mít, ale že má policy, víc expertní přístup.

MB: Opět se ptá na kvóty, a co je pro tebe v programu nejdůležitější, k čemu máš osobní vztah?
Kryštof: S kvótama souhlasím, řešil jsem to v práci s Vivian, která to řešila ve Women of board (ženy které jsou v manažerských pozicích) Myslím si že mají cenu, nejen v politice, snažíme se dělat osvětu ale nepadá kam má.
Co se týče programu, jsou pro mě důležité lidské práva. K sociální situaci - byly tu nějaké koleje, po kterých jel vlak, ale koleje skončily a vlak furt jede.
TGJ: Jak ses dostal k pozici asistenta Radky Maxové? Donedávna totiž europoslankyně za ANO.
Kryštof: Dostal nabídku v práci v létě. Kamarád dělal na stáži v Europarlamentu. Říkal jsem, že miluju Radku Maxovou, ale ANO je no go, načež mi bylo řečeno že Radka hodně brzo z ANO odejde.

JB: Ať to není suchý, zeptám se na stereotypní otázku, jaký máš názor k legalizaci drog.
Kryštof: Nemám rád konopí, dělá se mi z něho špatně. Připadá mi ale blbý dávat lidi za mříže za jakékoli "addiction", lidi z vězení totiž vyjdou a stejně se k nim vrátí. Je dokázáno, že je mnohem levnější se o tyto lidi starat v rámci závislosti, než se o ně "starat" ve vězení. Je podle mě lepší než alkohol, protože způsobuje mnohem méně stavů, kdy závislý člověk ubližuje svému okolí nebo sobě.

FK: Jaký máš názor na absolutnní dekriminalizaci drog?
Kryštof: Líbí se mi jak to dělají v Portugalsku, jsou tam sice drogy nelegální, ale velmi dobrý systém adiktologů, co se závislými pracují. Když jde o drogy, které si můžete okamžitě objednat a přijdou domů, a není možnost že by je chytili, tak mi přijde že by byla lepší investice do lidí, co by pečovali o závislí, aby nesklouzli např. k heroinu. Lepší mít vybudovanou sociální síť než zakazovat.

8. c) Grilování Samuela
Samuel: Díky za prostor, již jsem člen Pirátů. (*Pozn. Je trochu konsternován, že poslední půl hodiny má zaseklé kamery a všichni tam jsou úplně zděšení*) Již jsem byl ve čtenářském klubu, byla to bomba, líbilo se mi to, pomohlo mi to rozšířit obzory v rámci toho, že se připravuju na přihlášky na práva.

Katka: Držím palce s přijímačkama na práva. Zase se chci zeptat, jestli máš oblíbeného pirátského politika.
Samuel: Díky, snažím se skrz přijímačky neupadnout do depresí. Oblíbené samozřejmě mám, nebudu zmiňovat mainstream jako Ivana a Zdeňka Hřiba, které sleduji nejvíc. Zmíním radši Kláru Kocmanovou, protože chci, aby měli ženy rovné šance.

Matěj: Zase se zeptám na kvóty. Druhý dotaz, jaký má názor na radikální řešení politiky, a je jedno jakých názorů, levicových, liberálních, pravicových, centristických...
Samuel: Co se týče radikálních názorů, myslím si že vždycky se tací hodně prosadí. Zastávám názor, že svoboda člověka končí tam, kde začíná svoboda druhého. Aby to nikoho neutlačovalo. A vlastně je jedno jaký má názor.

Tomáš: Zas se zeptám, koho bys volil nebýt Pirátů.
Samuel: Piráty mám rád od dětství, co se týče mimo Pirátů, můj starosta je Martin Kupka, což je poslanec za ODS. V rámci školy jsme měli dělat rozhovor, když mi bylo šestnáct, oslovil jsem Martina. Odpověděl mi na vše. Mám ale rád čistě jeho, spíš bych se od ODS držel rád, mám pocit že mají dost populistickou politiku.
Mám rád Zelený.

Tadeáš: Je nějaké téma v politice, které tě více zajímá?
Samuel: Hlavně sport, v návaznosti na to samozřejmě školství, to mě dost zajímá.

Tomáš: *Neposlouchá a ptá se na to zdali je Samuel člen, i kdyř to už předtím říkal*

Matěj: Jsi konzervativní co se týče sportů, a případně znáš mudlovský famfrpál a jaký na něj máš názor?
Samuel: Ve sportech nejsem konzervativní. Mudlovský famfrpál znám, viděl jsem videa a rozhodně by za to stálo si vyzkoušet takový nový sport.

JB: V Brandýse vzniká nový PiCe, podílíš se na něm?
Samuel: Byla tam dřív pivnice, pomáhal jsem ho vyklidit a donést tam věci, jde to rychle, pracuje se na tom. Mám to asi patnáct kilometrů, ale mám auto, tak není problém s dojezdem.

Radek: Jaký je tvůj nejmíň oblíbený filozof?
Samuel: Asi Nieztsche, kvůli nacismu a J.J. Rousseau

Matěj: Zase jen propaguje mudlovský famfrpál, mluví o gender rule, a že je to jediný plněkontaktní smíšený sport.

Ve velení flotily Mladého Pirátstva, místopředsedkyně Krajské rozhodčí komise Praha, Členka MRT Lidská práva a Prac. skupiny Duševní zdraví, Odborná konzultantka pro senátorku Adélu Šípovou, Helios Trustee, předsedající CF a KF Praha, členka AO
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Příspěvky: 831
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka, konzultantka senátorky
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 644 poděkování
Dostal poděkování: 1658 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy ze schůzi Mladého Pirátstva

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

9. 4. 2021
Vede: Georgia Hejduková
Přítomní: Adam Karas, Filip Křistek, Tomáš Jarkovský, Matouš Adamů, Gerogia Hejduková, Markéta Gregorová, Kamil Kubica, Adéla Navrátilová, Tadeáš Štěpka, Adam Kazík, Petr Konečný, Matěj Bělohoubek,Kdyštof Stupka, Matěj Kučera, Jakub Stočes, Vojtěch Blahoš, Jakub Navrátil, Kateřina Stojanová, Zuzana Pokorná, Šárka Václavíková, Petr Springinsfeld, Honza Lejčko
Zápis: Šárka V.
Ověřuje: Georgia Hejduková


1. Představování
2. Události za poslední měsíc(GH)
3. Report z YPE(GH + host MB)
4. PirateCon (navrhje TGJ, ale bude asi prezentovat Tadeáš)
5. Představení diskuzí se seniory (TGJ)
6. Debata o změně místopředsedy a přístup rady (MB)
7. Twitch + podcasty (MB)
8. Grilování(poslední bod)(JB)


Zápis:

1. přítomní se představují, skoro nikdo není vtipný (*to si ostatní vyprošují*)

2. GH: Přejmenovali jsme z Mladí Piráti na Mladé Pirátstvo. Máme nové logo s černým šátkem. Radek Holodňák rezignoval, na jeho místo místopředsedy byl dosazen Rudolf Žák. Zahájili jsme komunikaci s MO, aby se předešlo dalším mediálním fiaskům, dali nám tipy, jak psát statusy. Spolupracujeme více se ZO, každý pátek máme cally se ZO, YPE a MP, posouávme projekty a podporujeme se. Finišujeme článek do Pirátských listů, čekáme jen na poslední schválení od STANu. TGJ se obul do spolupráce se Seniory na palubě, ve středu bude s nimi online diskuze na téma dezinformace. Sešla jsem se s volebním manažerem ohledně zapojení MP do kampaně. Připravujeme projekt do PaRo, budete to moct pak připomínkovat, případně se můžete zapojit na Zulipu.

3. MB:
Šárka: Pokoušíme se vzkřísit YPE z mrtvých - činnosti byly pozastaveny, neměli jsme přístupy k různým věcem - byly problémy s penězmi, se kterými zacházel minulý předseda.
Dáváme dohromady plán online marketingových aktivit. Dále máme v plánu dvě akce, o kterých vám více řekneme příště.
Budeme chtít dávat dohromady od členských organizací - o tom co řeší v daných zemích, různé webináře atd.
Zítra od 19:00 online pub na https://jitsi.pirati.cz/youngpiratesofeurope

4. TŠ: Plánujeme Piratecon na téma legalizace. Na zulipu bude anketa k další organizační schůzce. Měli jsme dne první schůzku, takže více info příště.
MG: Jste v kontaktu se skupinou Návykového chování? Jak to bude odlišné od třech předchozách pirateconů o legalizaci, přičemž další bude v dubnu? Nešlo by se nějak spojit?
TŠ: Jsme ve fázi plánování, teprve začneme lidi kontaktovat. Rozhodli jsme se pro toto téma, protože to mladé lidi zajímá. Chceme se o tom bavit komplexně. Ale jestli se shodneme, že raději podpoříme tým Návykového chování, tak s tím nemám problém.
KS: Možná je obava, že kdybychom se spojili, tak by MP zapadlo jako inciatoři. To se dá vyřešit tím, že se přidáme jao spoluorganizátoři, dáme si tam vlastního hosta, budeme dělat propagaci. Byla by to společná akce pod oběma značkami.
GH: Info pro nováčky: Komunikujeme na Zulipu, je to takový lepší chat, bavíme se tam o všem, když nám napíšete, pošleme vám přístup.

5. TGJ: Senioři na palube je nová aktivita, která sdružuje starší lidi a snaží se je aktivizovat a začlěňovat. Mají na to placené lidi, kteří to koordinují, takže to není čistě dobrovolnická věc, ale díky tomu to funguje moc dobře. Za MP se s nimi snažíme spolupracovat a komunikovat. Vymysleli jsme, že se každou středu sejdeme online na jitsi, bude moderovaná diskuze vždycky na nějaké konkrétní téma. Příští středu se sejdeme poprvé na téma dezinformací. Bude to moderovat paní, která má zkušenost s moderováním mezigeneračních debat. Hledáme dobrovolníky 4-5, kteří by se chtěli bavit na téma dezinformace. Nemusíte na to být odborníci, jen jestli na to máte nějaké vlastní názory či zkušenosti. Ideálně se přihlaste na Zulipu. Bude to velmi dobré, pojďte do toho!
GH: Díky Tomovi za tuto iniciativu, je super, že to funguje.
MB: společný screenshot na socky, zapněte si kamery a tvařte se reprezentativně

6. MB: Radek H. odstoupil, oznámil to na fóru. Pepa Bouše napsal, že se měnili lidi na wiki a tam bylo, že se změnil místopředseda, aniž by to bylo předem oznámeno. Přišlo mi to podivný, že by se to mělo nějdřív probrat, jak se to oznámí dřív, než se to změní na wiki.
GH: Za normálních okolností bychom to provedli veřejně, ale Radek H. chtěl odstoupit v tichosti vzhledem k hnojometům, kterým jsme čelili. Do Radka se naváželi kvůli jeho studiu Karla Marxe, chtěli jsme mu v tom vyhovět, proto jsme o tom informovali pouze na Zulipu a pak to šlo hned na wiki. Omlouvám se, že to tak bylo, ale vzhledem ke specifické situaci jsme mu chtěli vyjít vstříc.
TGJ: Myslím, že to nebylo nekorektní, možná jen miskomunikace. Bylo to na Zulipu a Radek sám žádal, aby se to nerozmazávalo.
MB: Nešlo o to, že by se to neprobralo, ale že se to neoznámilo veřejně, Zulip není veřejný. A že Ruda pak okamžitě nastoupil taky bez oznámení.

7. MB: Na twitchi streamujeme hraní her. Plánujeme i debaty. Příště budeme hrát Heads of Iron.
TGJ: Je nějaký plán na ty podcasty a rozhovory s nepiráty?
MB: S Romanem Paškem chceme pozvat youtubera (nevím co to bylo za jméno či nick). Chtěli jsme nějaký info email MP, kde by se řešily tyhle ofiko věci?
GH: řešme to na Zulipu
FK: Chci poděkovat MG že zpropagovala MP stream Twitche na svém Instagramu.
MB: šla by nějaká splupráce s twitchem Markéty Gregorové?
MG: je to moje osobní, psychohygiena, nepolitické, zatím s tím začínám a nechci teď vymýšlet nějaké oficiality kolem toho, díky za pochopení

8. TGJ: Grilování žadatelů o členství.
Zuzana Pokorná: Je mi 20 let, dodělávám si výuční list k maturitě, Doteď jsem nevěděla co je Twitch, udělala jsem si poznámku a zjistím si to :) Jsem z Olomouce. Přišla jsem na vás z Twitter threadu. Zajímá mě ekologie a problematika genderu.
Adam Karas: Pocházím z Přípraby, momenátlě jsem v Praze, kde mám stáž na Akademii věd. Zajímám se o Politiku, jsem v českém modelu amerického parlamentu, jsem jedním z vedoucích.
Adéla Nováková: Studuji agroekologii, zajímá mě zemědělství, podílím se na školních akcích na Mendelce, jsem RegP v Olomouckém kraji.

Otázky
GH: Co říkáte na změnu názvu MP?
ZP: Zaznamenala jsem to, původní název mi zněl líp, teď to nezní jako mládežnická organizace.
AK: Na názvu asi nezáleží, ale co organizace dělá, koho spokuje, o co se snaží. Docela to podporuju.
AN: Mladí Piráti bylo asi údernějších, ale asi to není tak důležitý. Důležitější mi přijde, že na webu máte hodně gramatických chyb.
KS: Co si myslíte o manželství pro všechny, souhlasíte s koaliční smlouvou?
ZP: Jsem určitě pro, měl by to být základ každého vyspělého státu. Neohrožuje to nijak tradiční rodinu.
AN: jsem pro, ale přemýšlí, když jsme v hyperkorektní době, že by byl problém s tím pojmem "manželství", protože to je podbarvené vnímáním že je to hetero. Jestli by to šlo líp, kdyby se to zrovnoprávnilo jen pod jiným pojmem.
AK: Já s tím souhlasím. Jsou tam velký rozdíly, registrované partnerství prostě není rovné s manželstvím. Na druhou stranu manželství má konzervatvní základ jako svazek muže a ženy, ale my bychom to měli nějak srovnat a nenechat to jen na církvi.
TŠ: Které z témat Pirátů vnímáte jako pro vás nejdůležitejší, na základě čeho chcete s Piráty spolupracovat?
ZP: manželství pro všechny
AK: dostupnost zdravotnictví a transparentnost
AN: v zemědělství nastavení dotací a základní nepodmíněný příjem, že mají Piráti dlouhodobou vizi, což nikdo jiný nemá
HL: Chtěli byste se připojit do volební žně? A jestli víte co je Pirátský Institut a chtěli byste se do nej zapojit jako dobrovolníci?
AN: nevím jak bych se mohla zapojit do kampaně. Nevím co je PI.
MG: Pirátský Institut nově vznikl, navolili jsme správní radu. Bude tvořit podklady pro dlouhodobé vize a práci Pirátů, budeme tořit akademické výstupy. PI má správní radu, akademickou radu a dobrovolnický kruh, do toho dobrovolnického byste se mohli zapojit.
AK: Proč ne, když mě k tomu někdo pustí, můžu nějak v kampani pomoci, bylo by to fajn. PI jsem dosud neznal, potřeba to určitě je.
ZP: Já se rozkoukávám uvidím postupem času.
KS: Jste pro přijetí eura?
ZP: ano
AK: nemám na to názor
AN: ano
FK: jaký máte názor na dekriminalizaci všech drog?
AN: Všech určitě ne. Marihuana jo, ale ostatní tvrdší drogy nevím...
AK: ne, jsou lehké a tvrdé drogy, ty tvrdé způsobují závislost, pracoval jsem v centru s drogově závislými pár měsíců a když to vidíte, jak to ničí životy, tak si nedovedu představit že by se všechno legalizovalo
ZP: všech ne, ale některých ano, jako třeba marihuana nebo "lehčích" drog, kdyby tam byla daň nevedlo by to tak k zneužívání
TGJ: Víte něco z Pirátského programu či nedávných kroků s čím nesouhlasíte? Kromě dekriminalizace drog.
AN: Asi není nic s čím bych vyloženě nesouhlasila, ale chybí mi větší důraz na řešení změny klimatu.
AK: Shoduju se v hodně věcech. Trochu nejasný je postoj Pirátů k očkování já jsem rozhodně pro.
ZP: nic
ŠV: Jak se chcete zapojit do MP?
AN: Můžu pomoct k tvorbě vizuálů, socky. Proč jsem tu, že je potřeba táhnot mladé lidi do politiky a komunikace je základ.
AK: v tuto chvíli nejsem rozhodnutý, uvidím jaké budou příležitosti je mi to jedno teď.
ZP: chtěla jsem se zapojit do diskuzí, rozšířit si obzory a zaujal mě čtenářský klub. Zapojím se ráda do čehokoliv, kde můžu pomoct.
MB: Názor na kvóty do nějakých pozic?
AK: Kvóty srovnají to, že někdo neměl rovný start, na druhou stranu souhlasím se Zuzkou
ZP: Nemyslím si že je to správné, kvótami se nevytváří rovnoměrné příležitosti, nedostane se tam kdo má kvalifikace ale kdo splňuje kvótu
AN: myslím že kvóty samy o sobě nic neřeší, ale musí se otevřít diskuze s občany na toto téma
JL: názor na kryptoměny a chtěli byste aby to bylo legální vedle oficiální státní měny?
AN:
ZP: za mě ne, kryptoměny jsou nekontrolovatelné, to svádí k černému trhu nebo korupčnímu jednání které je nedohledatelné
AK:
TGJ: jak se zapojujete v pirátské straně ted jak plánujete do budoucna?
ZP: já plnánuju v blízké době, až se naučím pracovat s forem
AK: momentálně probíhá příjimací řízení, takže potom plánuju
AN: jsem RegP a rozkoukávám se
TGJ: připomínám že podmínka k přijetí je být Registrovaný příznivec, jestlis tím potřebujete pomoct, pomůžeme vám
GH: kdyžtak nám napiště email...Jaká je největší překážka pro mladé lidi aby se zapojovali do politiky?
AN: nedůvěra v politiku, nelidskost, působí jako z jiného světa, nejsou z naší sociální vrstvy, nedokážeme se do toho vcítit
AK: neporozumění starší generace s tou mladší, propojvat tohle je dobrá cesta
ZP: asi reakce okolí, když volí někoho jiného musí to být hodně odrazující
JL: jestli máte větší ambice než být u MP, za rok náš čekajá komunální volby, chtěli byste se zapojit do kandidátek na čelní místa? Obecně máte ambice stát se mladými politiky?
ZP: zatím určitě ne
AK: myslým že mám zatím ještě rok na to abych se seznámil s fungováním strany, potom třeba jo proč ne
AN: zatím ne
TGJ: skončilo grilvání, přetáhli jsme trochu, děkuji

GH: díky TGJ za moderaci, nováčci ozvěte se pomůžeme vám s registrací a zapojením. Díky všem že jste dnes přišli. jestli chcete přístup na náš Zulip napište mi nebo jinému členu rady a dáme vám přístup. Čauky! Kdyžtak pro další dotazy tu bude volná hospoda.

Ve velení flotily Mladého Pirátstva, místopředsedkyně Krajské rozhodčí komise Praha, Členka MRT Lidská práva a Prac. skupiny Duševní zdraví, Odborná konzultantka pro senátorku Adélu Šípovou, Helios Trustee, předsedající CF a KF Praha, členka AO
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Mladé Pirátstvo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host