Přijímání nových členů MS Piráti Praha 9

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha, PMS Praha 9

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.Daubner
Člen KS Praha
Příspěvky: 128
Registrován: 03 lis 2017, 22:08
Profese: učitel
Bydliště: Praha 9 - Vysočany
Dal poděkování: 453 poděkování
Dostal poděkování: 426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Přijímání nových členů MS Piráti Praha 9

Příspěvek od Petr.Daubner » 10 led 2019, 11:58

Tato sekce je určená především pro představení nových uchazečů o členství. Každý zájemce o členství by se zde měl stručně představit, uvést, co ho přivedlo mezi Piráty a čím by chtěl být pro Piráty užitečný. Po nějaké době pozveme uchazeče na schůzi, kde bude veřejně grilován. A předsednictvo MS Praha 9 poté rozhodne o přijetí, případně o nepřijetí uchazeče.
Přijímaný člen by neměl být úplný nováček a měl by se již nějakým způsobem zapojovat do činnosti místního sdružení, či jinde v rámci Pirátské strany, jako dobrovolník. Doporučená "čekací doba" na členství je 3 měsíce, ale tato doba není daná striktně. Velmi aktivní uchazeči mohou být výjimečně přijati i dříve, a naopak, kdo není tolik aktivní, může na členství čekat i déle. I bez plného členství se však uchazeč může věnovat téměř všem aktivitám uvnitř Pirátské strany. Aktivní a nadšený dobrovolník je pro nás určitě cennější než pasivní formální člen.
Kromě představení se zde na fóru MS Praha 9 by měl mít uchazeč vyplněný i profil (doplněný aktuální fotkou) na pirátské wiki. Pro ilustraci: například můj profil na pirátské wiki vypadá takto:
https://wiki.pirati.cz/lide/Petr%20Daubner (můj profil patří určitě k těm stručnějším, lze najít i mnohem rozsáhlejší).
Těšíme se na nové aktivní příznivce a členy!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Daubner za příspěvek:
Chrom

Uživatelský avatar
Ilona.Chromova
Člen KS Praha
Příspěvky: 8
Registrován: 17 pro 2018, 20:18
Profese: Policistka
Bydliště: Praha 9, Vysočany
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Přijímání nových členů MS Piráti Praha 9

Příspěvek od Ilona.Chromova » 31 led 2019, 20:53

Jmenuji se Ilona Chromová, chtěla bych se stát členkou Pirátské strany. Stranu aktivně sleduji a volím od jejího vzniku. Aktivně jsem se zapojila v červenci 2018 do komunální předvolební kampaně za Prahu 9, kde v současné době žiji. Osobně jsem se představila na Krajské schůzi Pirátů v listopadu 2018, přihlášku do PS mám též podanou.

Vystudovala jsem VŠ UJEP v Ústí nad Labem, obor Vychovatelství pro speciálně pedagogické instituce, v současné době studuji obor Andragogika na VŠ UJAK v Praze. Od roku 2006 jsem pracovala na Městské policii hl. města Praha na pozici administrativní pracovnice OŘ MP Praha 5. Téměř 10 let jsem působila na Městské policii Most v pozici tiskové mluvčí a zároveň manažerky prevence kriminality města Mostu. Stěžejní náplní byla tvorba koncepcí prevence kriminality města, tvorba a realizace preventivních projektů a programů pro všechny věkové kategorie občanů. Byla jsem odborným poradcem v komisi prevence kriminality města Mostu, pracovní skupiny v problematice týkající se sociálně vyloučených lokalit, členem koordinační skupiny Rodiny v krizi a mentorem asistentů prevence kriminality. Úzce jsem spolupracovala s manažery ostatních měst, kterým jsem byla poradcem, aby byli úspěšní v podávání projektů. Jako manažerka jsem uměla získat pro město Most dotace z Ministerstva vnitra ČR, a to každoročně téměř milion korun. V současné době, a to druhým rokem pracuji na oddělení přímo řízeném ředitelem Městské policie hl. m. Prahy, jako zpracovatel stížností. Vzhledem k mé angažovanosti v Pirátské straně, jsem byla bezdůvodně přeřazena z pozice kontrolora na referenta stížností na stejném oddělení. Mou prioritou je hlavně to, aby se občané Prahy cítili bezpečně, a aby dodržování pravidel platilo pro každého. Mimo svou hlavní pracovní náplň již dra roky pracuji jako externí pracovník na Lince duševní tísně, kde pomáhám lidem v krizových situacích v nejrůznějších oblastech (sebevraždy, psychické poruchy, osamělé osoby, domácí násilí, trestné činy atd.). Ve volném čase ráda cestuji, věnuji se rodině, psovi a studiu. :))

1) Přečetl/a sis poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější, s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?
Souhlasím s programem Pirátské strany, líbí se mi lidský přístup politiků ve vztahu k občanům!!! Transparentnost ve všech směrech je důležitá. Osobně si myslím, že by se transparentnost měla týkat i osob zastávající vedoucí pozice i u MP, které byly v minulosti u STB (např. v Cibulkových seznamech). Stejný přístup je přeci do výběrových řízení na vedoucí pozice ve státní správě i samosprávě.
Velmi diskutovaným tématem je legalizace marihuany. Nekouřím ani nepiji alkohol, zastávám názor, že když někdo bude chtít pít nebo kouřit, stejně tak učiní. Vzhledem k tomu, že jsou nemocní lidé, kterým léky z marihuany pomáhají, jsem pro legalizaci této látky.

2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:

a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?
Ano, cítím se jako Evropan a je pro mě zásadní, aby ČR v EU zůstala.

b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?
Ano, podporuji legalizaci konopí, jak jsem již výše uvedla. Pokud účinky nebudou omezovat ostatní, jsem i pro rekreační účely.

c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
Ano, podporuji.

3) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?
S několika členy Pirátů mám blízké kontakty a především jejich působení na magistrátu i ve vrcholné politice mě přesvědčilo o tom, že pomoc Pirátům má smysl.

4) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč? Pokud si to chceš nechat pro sebe, respektujeme to.
Dříve jsem volila ČSSD, protože mi program strany přišel blíže lidem než ODS, která zvýhodňovala především podnikatele.

5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?
Členem žádné strany jsem nikdy nebyla.

6) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?
Impuls pro vstup do PS byl můj manžel, který mě podporuje a PS aktivně fandí, stejně tak jako moje rodina. Myslím si, že se budu moci aktivněji zapojit do dění v PS.

7) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní? Máš už představu o tom, jakým způsobem bys nám chtěl pomáhat (odborná pomoc s programem, organizační, analytické či administrativní práce, technická výpomoc, medializace činnost, rozdávání volebních materiálů...)?
Chtěla bych se angažovat na celopražské i případně celostátní úrovni, kde bych chtěla využít své zkušenosti a dovednosti, které jsem získala v mých povoláních. Např. inovaci v oblasti prevence kriminality v Praze.

8) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?
Ráda bych se věnovala problematice bezpečnosti a prevence kriminality v hlavním městě Praze, případně na celostátní úrovni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ilona.Chromova za příspěvky (celkem 3):
Chrom, Petr.Daubner, Vaclav.Vislous

Uživatelský avatar
Petr.Daubner
Člen KS Praha
Příspěvky: 128
Registrován: 03 lis 2017, 22:08
Profese: učitel
Bydliště: Praha 9 - Vysočany
Dal poděkování: 453 poděkování
Dostal poděkování: 426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přijímání nových členů MS Piráti Praha 9

Příspěvek od Petr.Daubner » 31 led 2019, 21:10

Děkuji, Ilono, za brilantní představení a věřím, že si Tě brzy ugrilujem a předsednictvo MS Praha 9 pak přistoupí k hlasování o Tvém přijetí. Osobně se domnívám, že to bude jen formalita, protože Tě dobře známe a viděli jsme Tvoje příkladné nasazení během volební kampaně v komunálních volbách. A vůbec, už Tě vnímáme jako Pirátku :-).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Daubner za příspěvky (celkem 2):
Chrom, Ilona.Chromova

Uživatelský avatar
Vaclav.Vislous
Místní předsednictvo
Příspěvky: 43
Registrován: 17 dub 2017, 12:59
Profese: manažer
Bydliště: Praha 9 - Libeň
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 174 poděkování

Re: Přijímání nových členů MS Piráti Praha 9

Příspěvek od Vaclav.Vislous » 01 úno 2019, 13:09

S Ilonou jsem měl možnost spolupracovat již od začátku aktivní fáze komunální kampaně v minulém roce a kromě jejího zapálení pro věc a ochotu pomoci jsem také vždy ocenil její hluboké zkušenosti s bezpečností problematikou, se kterou nám pomáhá doteď. Za mě velký palec nahoru a její přijetí do strany budu podporovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Vislous za příspěvky (celkem 3):
Petr.Daubner, Chrom, Ilona.Chromova
Leaving is the price of arriving. Forgetting is the price of knowing. Dying is the price of living.

Uživatelský avatar
Ilona.Chromova
Člen KS Praha
Příspěvky: 8
Registrován: 17 pro 2018, 20:18
Profese: Policistka
Bydliště: Praha 9, Vysočany
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Přijímání nových členů MS Piráti Praha 9

Příspěvek od Ilona.Chromova » 01 úno 2019, 21:39

Ahoj kluci,děkuji za velmi pěkné hodnocení.
Vaše nasazení ve volební kampani bylo také obrovské. Na druhou stranu mohu říci, že v tomto ohledu se jednalo o kolektivní práci, a moc si přeji, aby nám to takto vydrželo i nadále.
Abychom nezapomněli, že jsme tu pro lidi, protože oni nejvíce hodnotí naší práci a spoléhaji na nás.☺️
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ilona.Chromova za příspěvky (celkem 2):
Chrom, Petr.Daubner

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha 9“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host