Odpovědnost provozovatele webu

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :weep: :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :fet:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Odpovědnost provozovatele webu

Re: Odpovědnost provozovatele webu

od Zdenek.Stepanek » 19 pro 2013, 20:21

Já osobně bych to prostě okamžitě házel do kamen. Notabene pokud to není poslané doporučeně. Vůbec bych se s nima nebavil.

Re: Odpovědnost provozovatele webu

od DavidBigini » 19 pro 2013, 19:55

Licall - komici.
Máme intrnetové stránky, které podlehli dlouhodobému ataku hackerů odněkud z Arábie. Hosting nás odstavil a stránky smazal cca 16.6.2013 protože je použili k nějakým DNS útokům. Jaké bylo překvapení, když za dva měsíco došlo oznámení, že máme platit za obrázek na stránkách (které přestali běžet den po údajném zveřejnění nějakého pidi snímku o velikosti 120x60.
Stránky nám dělal na podkladě smlouvy o dílo zahraniční student a máme v ní tuto klazuli:

článek III. bod. 2 .........se zavazuje ,,vytvořit dílo, které není v rozporu s platnými zákony ČR a není zatíženo dalšími nároky třetích osob...
Veškeré užité systémy a obrazové materiály nesmí mít omezenou časovou platnost, ani na nich nemůže být dodatečně vymáhána autorská odměna,,....

I přes to logicall ignoruje tento smluvní vztah a stále požaduje platbu na nás a jako majiteli stránek.. celkem se těším na případný soud. :-) Nevím jak více jsme se měli chánit. Samozdřejmě nás odkazují nato, že máme zaplatit a pak vymahat po tvůrci stránek. Komedie.
Nejhezčí na tom je, že nám paní omylem poslala další výhrůžné emaily, kde stejně osočují provozovatele stránek a společnosti a požadují po nich peníze...

vůbec nevíme zda tam vůbec obrázek byl, nebo ne, a pokud tak zda následkem hacku atd..

naše doplnění pro logocall:
,,Pokud tedy byl uvedený obrázek na těchto stránkách, došlo tak k jeho odstranění dříve, než bylo námi vůbec zjištěno, že by mohl porušovat autorská práva. Tím došlo k případné nápravě viz. autorský zákon,,
zase absolutně nevnímají. PLATIT PLATIT PLATIT, no třeba zafunguje woodoo, pár figurek doma mám a vím do koho asi bodnu pár špendlíků :fet: .

Takže dotaz na vás. Je takto postavená smlouva viz bod III. (nahoře) dostatečnou ochranou pro provozovatele stránek, pokud mu je staví někdo na smlouvu?

Díky za váš názor na tuto komedii.

A pak ještě jeden dotaz. Některé jiné stránky jsme jako majitelé postoupili zdarma k užívání jiným provozovatelům. Kdo je odpovědný za obsah? Majitel, nebo provozovatel?

Re: Odpovědnost provozovatele webu

od Vaclav Malek » 26 lis 2013, 15:35

Roman Kucera píše:Dnešní nález Nejvyššího advokáta v evropě nám v tom dost pomáhá
pořád ale "jen" nejvyššího advokáta...

Re: Odpovědnost provozovatele webu

od Roman.Kucera » 26 lis 2013, 15:01

Dnešní nález Nejvyššího advokáta v evropě nám v tom dost pomáhá

Re: Odpovědnost provozovatele webu

od David Kral » 26 lis 2013, 14:33

Co to tak poslední dobou čtu, tak asi založím nějaké webovky, které budou shromažďovat veškeré - veřejně přístupné, informace a materiály, které by návštěvníci, na které to taky zkoušeli, shromažďovali. Jakmile bude dostatek materiálu pokusím se udělat nějaký veřejný boom v médiích atp.
Nevím, zda-li nějaký takový již neexistuje, pokud ano, prosím o link :)

Re: Odpovědnost provozovatele webu

od Roman.Kucera » 26 lis 2013, 12:27

Myslím, že by se dalo podat ne ně trestní oznámení pro podvod, ale s malou nadějí na úspěch. Oni spoléhají na strach těch, koho obešlou, když ji to nevyjde, spíš otravujou zas někoho jiného. Největším "trestem" je pro ně medializace a osvěta.
Vždy chtějte důkaz, že oni jsou držiteli práv k danému obrázku.

Re: Odpovědnost provozovatele webu

od Taccik » 26 lis 2013, 11:38

Zdravím,
stal se mi stejný problém, Inkasní agentura Logicall, nám napsapsala, že jsme použili obrázek který ma licencovaný profimedia.cz na webu. Dělali jsme klientovi stránky a použili obrázek ze stránek wallpaperů který jsme stáhli před x lety a nebyly k němu absolutně žádné autorské práva (minimálně ne na webu kde jsme jej stahovali). Tento obrázek jsme klientovi umístili na jeho web do pozadí a navíc jej hodně upravili (byl spojen s jiným obrázkem, takže šla vidět pouze jeho část a to minimálně). Logicall si udělal screen a poslal nám že to je použito. Obrázek jsme ale stáhli a napsali jim:

1) Obrazek BYL pouzit na prani klienta jako soucast kolaze na jeho pozadi webove stranky. V soucasnosti je nahrazen velmi podobnym obrazkem, ale od varovani ktere klientovi zaslala Profimedia Vami narokovany obrazek soucasti kolaze neni.

2) Mira obohaceni klienta na Vami narokovanem dile urcite neodpovida narokum castky 17tis a take hodnota webu byla 13tis. Tedy nizsi nez obrazek.

-----------

Zajima nas tedy jak postupovat dale a to zejmena s ohledem na situaci kdy obrazku je plny internet a k neopravnenemu uziti dila doslo neumyslne. To, ze obrazku je plny internet je diky technologii vyhledavani google naprosto zrejme. Za sebe se domnivam, ze chyba tedy neni na nasi strane, ale na strane firmy ktere nam obrazek poskytla a situace velmi odpovida modelu > trestani majitele omylem zakoupeneho kradeneho auta - nikoliv toho kdo auto realne odcizil (asi 100ruznych webu ktere obrazek nabizeji zcela zdarma a s tvrzenim ze je bez licence). Za cimz si jako firma stojime a vzhledem k vymahane castce 17tis czk je mozne, ze i prokazovane teto skutecnosti u soudu by vyslo levneji. Prosim mate k tomu nejake komentare ci navrh
nejakeho smirciho reseni? Pokud by doslo k nejakemu opravnenemu zcizeni dila, neni o cem se bavit, ale tato situce je pomerne zapeklita - nikdo nic umyslne neukradl. Moc prosim tedy o to abyste se na to podivala a dala nam vedet jak bysme mohli postupovat. Pokud bysme meli firme zaplatit 17tis za to ze jsme do jeho webu dali obrazek volne ke stazeni (aby to mohl zaplatit Vam) bylo by to pro nas likvidacni.


Logicall na to ani neodpověděl ale my bychom to chtěli přesto řešit a ne něco nechat jen tak vyšumět. Nemáte prosím někdo informace, co jim přesně napsat aby jsme byli z obliga? Případně kontakt na nějakého právníka, který se tímto zabývá. Moc by nám to pomohlo.

Re: Odpovědnost provozovatele webu

od Michal Džugan » 16 lis 2013, 16:44

Mám na své webové prezentaci obrázky které jsou zobrazeny pouze linky, v žádném případě nejsou na mém serveru, umístění obrázku je někde ve světě na cizích serverech. Dostal jsem výhružný mail od vymahačské firmy Logicall že mám uhradit 18.000 korun za obrázek a porušení autorského práva. Co s tím? Zatím jsem je poslal do míst kde ještě nebyli :D Mám se obávat nějakých právních kroků?

Re: Odpovědnost provozovatele webu

od Martin.Kucera » 09 říj 2013, 18:06

Patrik Timura píše:A teď ta otázka - jsem já jakožto majitel webu zodpovědný za to, co si tam lidi píšou do komentářů? Já je textem k ničemu nenavádím, myslím si že by to mělo být OK ... ale chtěl bych si být jist :)
Pokud ty komentáře vkládané návštěvníky neprocházejí před zveřejněním nějakým schválením ze strany provozovatele webu, tak provozovatel odpovědný není. Začne být odpovědný až ve chvíli, kdy je upozorněn na protiprávní obsah a nekoná (tedy neodstraní ho).

Re: Odpovědnost provozovatele webu

od Patrik.Timura » 09 říj 2013, 15:42

Ahoj, mám otázku. Vlastním web medigrower.cz, kde je mimo jiné také návod na výrobu fénixových slz (velmi potentní výtažek z konopí s velmi vysokým obsahem THC). Kvůli posledním událostem na growshopové scéně jsme změnili návody a všude uvádíme, že na recept je potřeba mít konopí technické, a doufáme že vše bude v pořádku. Nicméně pod návodem na výrobu slz je volná diskuze, kde si lidi nabízejí k prodeji / nákupu již hotový výrobek.

A teď ta otázka - jsem já jakožto majitel webu zodpovědný za to, co si tam lidi píšou do komentářů? Já je textem k ničemu nenavádím, myslím si že by to mělo být OK ... ale chtěl bych si být jist :)

Nahoru