CF 30/2013 (2) Dovolba RV

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Barbara.Humlova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 24
Registrován: 19 zář 2013, 16:53
Profese: co je vam do toho
Bydliště: co je vam do toho
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 62 poděkování

Re: CF 30/2013 (2) Dovolba RV

Příspěvek od Barbara.Humlova »

Ahoj piráti,
předem zdůvodnění kandidatury do RV bych se ráda představila těm co mě neznají.
Jsem hyperaktivní workoholik, zvědavec a pravděpodobně i troll :-)
Miluji ženy, muže, víno, zpěv, přírodu, knihy, sladké, něžně, hrubé... Inu prostě a jednoduše miluji život.
Podnikám v oblasti e-shopu, kde se zabývám: administrativní činností, expedicí zásilek, komunikaci se zákazníky a funguji i jako obchodní zástupce společnosti.
Ve volném čase se zabývám problémy mého okolí - i globálními problémy, zpěvu (opernímu, rock, dnb improvizace atd...), hře na kytaru, čtení knih, studiu nových informací a především pirátství :-)

Proč chci kandidovat do RV?
Do strany jsem vstoupila nejen pro pirátské myšlenky, ale hlavně kvůli aktivní pomoci jich docílit.
Mám široké spektrum zkušeností komunikativních i pracovních a chci je využít správným směrem.
Je třeba nejen chodit na schůze přikyvovat a hlasovat, ale i komunikovat (diskutovat otevřeně a pokud možno nezaujatě), vzdělávat sebe i ostatní - abychom mohli proniknout do hloubky problémů a nacházet řešení, inovovat a vylepšovat průběh jednání RV (způsoby - organizace diskuze, zápisy, místa schůzí apod..) a celé pirátské strany.

V případě zájmu si mě klidně ugrilujte ať už zde na fóru, nebo osobně - ráda odpovím na případné dotazy :-)
Tímto vás (pokud o mne máte zájem) žádám o nominaci do RV a děkuji za již probíhající spolupráci s piráty :-)
Smějte se :fet:
http://www.pirati.cz/stanoviska/pirati_ ... e_site_tor
Piráti dávají tímto způsobem jasně najevo, že jim na svobodě slova a ochraně soukromí skutečně záleží.

Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 4770
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: Softwarový analytik
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6513 poděkování
Dostal poděkování: 5459 poděkování

Re: CF 30/2013 (2) Dovolba RV

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Baro, a napises i nejaky duvod, proc bych te mel volit do republikoveho vyboru?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 3):
Janek.Wagner, Barbara.Humlova, Dalibor.Zahora
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy

Uživatelský avatar
Barbara.Humlova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 24
Registrován: 19 zář 2013, 16:53
Profese: co je vam do toho
Bydliště: co je vam do toho
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 62 poděkování

Re: CF 30/2013 (2) Dovolba RV

Příspěvek od Barbara.Humlova »

Protože jsem nejenom pracovitá a relativně i myslící osoba, ale hlavně se tomu chci aktivně věnovat. Záleží na tom, co chceš konkrétně vědět. Vzhledem k tomu, že se známe osobně, se můžeme domluvit i na srazu a případně se i detailně pobavit ;)

Doplňuji: Vypracovala jsem otázky, po schválení moderátorem budou k dispozici ;-)
Naposledy upravil(a) Barbara.Humlova dne 07 pro 2013, 23:01, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbara.Humlova za příspěvek:
Helena Jarolimkova
http://www.pirati.cz/stanoviska/pirati_ ... e_site_tor
Piráti dávají tímto způsobem jasně najevo, že jim na svobodě slova a ochraně soukromí skutečně záleží.

Uživatelský avatar
Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2025
Registrován: 06 led 2012, 22:10
Profese: politik, vystudovaný právník
Bydliště: Praha 16 - Radotín
Dal poděkování: 1905 poděkování
Dostal poděkování: 3428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 30/2013 (2) Dovolba RV

Příspěvek od Adam.Zabransky »

Ještě před tím, než zodpovím všechny otázky, které jsem našel, tak "pár dalších důvodů, proč mě volit". Za prvé si uvědomuju, že ne všechno, co budu "muset" dělat v RV, je zábava, nicméně jsem schopný dělat i nezábavné práce, do kterých se nikomu nechce. Příkladem budiž například mé členství ve volební komisi (což je na fyzických zasedání docela opruz) či vyřizování delegací do okrskových volebních komisí (při krajských a naposledy parlamentních volbách, kdy to znamenalo například asi týden vyřizovat cca 10-60 hovorů denně od úřednic). Za druhé jsem schopný odvést dle mého názoru celkem dobrou práci, viz například mé lepší články na Wikipedii či má maturitní práce na téma legalizace drog. Za třetí si myslím, že jsem schopný si vytvořit rozumný názor i na problematiku, které příliš nerozumím (po tom, co si o ní hodně přečtu). Celkem dobře se orientuji v problematice copyrightu, patentů a legalizace drog, přičemž se postupně sebevzdělávám jak v těchto, tak i dalších oblastech.

Jak si predstavuješ princip financování zdravotnictví?Domníváš se ze je ve zdravotnictví málo peněz,nebo se velmi špatně hospodarí? Honza
Upřímně, oblast zdravotnictví nemám natolik nastudovanou, abych situaci mohl nějak fundovaně posoudit. Je asi docela jasné, že je prolezlé korupcí, jako všechno. Ale zároveň jak je vidět zde, na zdravotnictví vydáváme celkem málo peněz.

Myers-Briggs Type Indicator (MBTI)
INTJ

Co, z toho, co potřebuješ ke své činnosti u Pirátů, ti dá funkce, na kterou kandiduješ? / V čem ti to pomůže realizovat pirátské cíle? / A proč se to nedá realizovat bez této funkce?
O trochu víc jistoty, že se strana nebude ubírat směrem, kterým nechci. / V přímější účasti na rozhodování o směřování strany. / Protože republikovému výboru ze stanov vyplývají nějaké pravomoci. Rozhodnutí RV může sice CF zrušit, ale není to tak jednoduché a je lepší, aby v první řadě nedělal špatná rozhodnutí.

Četl/a jsi Swarmwise? Co sis z toho vzal/a? Měli by Piráti podle tebe fungovat spíše jako hejno nebo spíše jako hierarchická organizace?
Právě ho čtu. Zatím mi to docela připomíná takový ten typ knihy "Jak se stát milionářem/řídit úspěšnou firmu? Následujte příklady slavných!". Neboli několik dobrých rad, ale obecně se podle mě podle Swarmwise nelze řídit způsobem "tohle podle Ricka (ne)fungovalo, tak to bude (ne)fungovat u nás". Hejnovitá struktura je mi velmi sympatická, ale myslím si, že v politické straně je určitá hierarchie důležitá.

Myslíš si, že potřebujeme nějaké nové organizační struktury, nebo ti přijde současný stav vyhovující a nebo bys raději něco ubral/a, případně předělal/a?
Nyní mě nenapadá, na co bychom měli mít nějakou novou strukturu. Ovšem nechci říci, že mě v budoucnu nikdo nedokáže přesvědčit o opaku (například nápad garantů se mi zprvu moc nelíbil, nyní ho ale považuji za dobrý - i když bychom podle mě potřebovali více lidí, aby tato "struktura" fungovala opravdu efektivně). Jinak jsem s naší vnitřní strukturou celkem spokojený co se dělby moci/práce týče (opět se klidně nechám přesvědčit).

Napadá tě něco, co si myslíš, že bys měl/a ve své funkci řešit netransparentně, za uzavřenými dveřmi?
Jestli myslíš v rámci té funkce, tak asi něco, co by mohlo mít trestněprávní důsledky, ale neříkám, že ve 100 % takových případů.

Co si myslíš o konstrukci "poškození dobrého jména strany" a o odvolávání se na ní?
Nepřijde mi úplně zcestná. Je pravda, že není blíže definovaná, což může způsobit problémy, nicméně nám umožňuje se distancovat od lidí, kteří se chovají nepirátsky. Každopádně si ale myslím, že bychom se obešli i bez ní, protože vylučovat členy můžeme i na základě hrubého porušení stranov...

Co si myslíš o našem fóru, případně jaký směr zlepšování bys uvítal/a nebo dokonce podpořil a jakou prioritu to pro tebe má?
Obecně považuji fórum za důležitý nástroj, ale současný stav mi nevyhovuje (i když já osobně jsem se s ním naučil žít). Už se moc těším, až si budu moci skrývat jednotlivé příspěvky, diskuzní vlákna či v krajních případech jednotlivé přispěvatele. Navíc bych uvítal určité zohlednění počtu poděkování (třeba ve velikosti příspěvku/písma).

S tím souvisí i dotaz, co si myslíš o moderaci a banování?
Podle mě mají svou roli, ale jen v krajních případech. Poslední dobou se podle mě situace dost uklidnila. Několik problémů lze ale namísto "násilného moderování" řešit lépe, viz 6.

Jaké je tvé stanovisko k ZP (základní příjem)? Jsi pro to, aby byl dále diskutován a analyzován?
Myšlenku ZP mám velmi rád, zaujala mě už v když mi bylo nějakých 15 let. Pořád si ale nejsem jistý ekonomickou stránkou věci a proto jsem spíš než podporovatel ZP podporovatelem rozsáhlé odborné diskuse o ZP.

Jak na tebe působila "kauza Michal Wagner"? Jaké sis z toho vzal/a ponaučení? Jak by se takové problémy měly podle tebe řešit?
Z této kauzy jsem si hlavně odnesl to, že nemáme efektivní způsob, jak se zbavit lidí, kteří nám škodí (ať už se to týká vztahů uvnitř strany či PR). To by podle mě mohl vyřešit nový kontrolní řád, o kterém si myslím, že zefektivní fungování kontrolních orgánů. Na druhou stranu tahle kauza pomohla k rozpoutání diskuse o statusu RegP, což bylo podle mě potřeba.

V posledních dnech se objevují více či méně otevřené hlasy žádající aby strana před volbami najímala profesionály či agentury přes marketing. Jaký je váš názor? Pokud souhlasíte, z čeho by měl být takový odborník placen? Jste pro tyto účely pro odbarvení (části nebo všech) státních peněz?
Jsem proti najímání někoho, kdo nás nezná zevnitř. Jsem proti využívání státních peněz na účely marketingu, líbí se mi současné nastavení.

Kdybys mohl(a) rozhodovat o použití státního příspěvku ty sám(sama), to bys s ním udělal(a)?
Vyzval bych lidi, ať přijdou s nápady, a ty, které by se mi hodně líbily, bych zafinancoval. Ale protože naštěstí u nás nemůže jeden člověk rozhodovat o penězích, jsem rád za pravidla pro zacházení se státními příspěvky, která předchozí RV schválil. Líbí se mi nápad kontaktních center (či jak se tomu teď říká), ale jen tam, kde je to fakt potřeba (hodně členů).

Jsi pro stanovení zásad rozumného hodpodaření a rozpočtových pravidel, kterým by podléhaly všechny peníze, nez ohledu na to, jestli se o nich mluví jako o obarvených?
Takové zásady IMHO už máme.

Jakožto kandidát na vedoucího PO bych se chtěl kandidátů ještě zeptat, zda mají nějaké kritické připomínky nebo něco na srdci, co by PO rádi sdělili :)
Nevytvářej kodex (ale to ti asi nemusím sdělovat). ;)
Naposledy upravil(a) Adam.Zabransky dne 08 pro 2013, 19:49, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Zabransky za příspěvky (celkem 8):
Ondrej.Profant, Frantisek.Navrkal, Ondrej.Kotas, Ivan Sirko, Dalibor.Zahora, Pavel.Moravec, Jakub.Michalek, Ivo.Vlasaty
Pražský radní pro bydlení a transparentnost, právník (Karlovka), bojovník za práva zvířat a efektivní altruista.
Tel. +420 721 006 868
FB: https://www.facebook.com/adam.zabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Místní předsednictvo
Příspěvky: 15130
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9697 poděkování
Dostal poděkování: 17452 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 30/2013 (2) Dovolba RV

Příspěvek od Roman.Kucera »

Měl bych otázky na všechny kandoše;

Jak moc chcete používat fórum nepřístupné nečlenům RV? (viditelné read only)
1) Pokud možno vůbec.
2) Jen, když tam někdo založí vlákno, do kterého budu muset něco napsat.
3) Budu tam zakládat vlákna.

Dík za odpovědi. Jsou pro mě důležité :-)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Uživatelský avatar
Barbara.Humlova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 24
Registrován: 19 zář 2013, 16:53
Profese: co je vam do toho
Bydliště: co je vam do toho
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 62 poděkování

Re: CF 30/2013 (2) Dovolba RV

Příspěvek od Barbara.Humlova »

Roman Kucera píše:Měl bych otázky na všechny kandoše;

Jak moc chcete používat fórum nepřístupné nečlenům RV?
1) Pokud možno vůbec.
2) Jen, když tam někdo založí vlákno, do kterého budu muset něco napsat.
3) Budu tam zakládat vlákna.

Dík za odpovědi. Jsou pro mě důležité :-)
Pokud možno vůbec. Zdůrazňuji pokud možno ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbara.Humlova za příspěvky (celkem 2):
Roman.Kucera, Michael.Polak
http://www.pirati.cz/stanoviska/pirati_ ... e_site_tor
Piráti dávají tímto způsobem jasně najevo, že jim na svobodě slova a ochraně soukromí skutečně záleží.

Uživatelský avatar
Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2025
Registrován: 06 led 2012, 22:10
Profese: politik, vystudovaný právník
Bydliště: Praha 16 - Radotín
Dal poděkování: 1905 poděkování
Dostal poděkování: 3428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 30/2013 (2) Dovolba RV

Příspěvek od Adam.Zabransky »

Roman Kucera píše:Jak moc chcete používat fórum nepřístupné nečlenům RV? (viditelné read only)
Pokud vím, tak vlákno ve fóru RV může zakládat jen předsedající. V takových vláknech hodlám diskutovat. Nicméně mě vždycky štvalo, že jako nečlen RV tam nemůžu psát. :D Vhodné řešení by podle mě mohlo být zakládat jakási paralelní vlákna, kde by mohli reagovat nečlenové RV.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Zabransky za příspěvky (celkem 3):
Roman.Kucera, Dalibor.Zahora, Michael.Polak
Pražský radní pro bydlení a transparentnost, právník (Karlovka), bojovník za práva zvířat a efektivní altruista.
Tel. +420 721 006 868
FB: https://www.facebook.com/adam.zabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

Uživatelský avatar
Jan.Hotarek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 321
Registrován: 15 srp 2013, 15:13
Profese: stavebnictví
Bydliště: Velká Bíteš, mobil: 602 370 696
Dal poděkování: 307 poděkování
Dostal poděkování: 361 poděkování

Re: CF 30/2013 (2) Dovolba RV

Příspěvek od Jan.Hotarek »

Roman Kucera píše:Měl bych otázky na všechny kandoše;

Jak moc chcete používat fórum nepřístupné nečlenům RV? (viditelné read only)
1) Pokud možno vůbec.
2) Jen, když tam někdo založí vlákno, do kterého budu muset něco napsat.
3) Budu tam zakládat vlákna.

Dík za odpovědi. Jsou pro mě důležité :-)
1+2. no a to paralelní vlákno snad může (a mohl) založit kdokoli, hmm? ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hotarek za příspěvky (celkem 2):
Roman.Kucera, Michael.Polak
Honza Hoťas Hotárek https://www.facebook.com/PuDr.Hotas, člen KS JmK a hostující člen KS Vysočina
...co nejvíc pirátů do komunální politiky!

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 22472
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 30799 poděkování
Dostal poděkování: 23958 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 30/2013 (2) Dovolba RV

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Registruje Adama Zábranského a Barbaru Humlovou jako kandidáty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Ondrej.Kotas
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]

Uživatelský avatar
Ondrej.Kotas
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2285
Registrován: 29 srp 2011, 16:25
Profese: automatizační specialista
Bydliště: Brno - Nový Lískovec
Dal poděkování: 3735 poděkování
Dostal poděkování: 3425 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 30/2013 (2) Dovolba RV

Příspěvek od Ondrej.Kotas »

Ondrej Kotas píše:
Vojtech Pikal píše:Registruji Jana Hotárka, také on, jako jiní získal "univerzální nominaci" karlovarského kraje, ale doporučuji mu sehnat si osobní samostatnou, vypadá to lépe.
Tuto získali na základě čeho?
BUMP

Můžete mi někdo odpovědět, na základě jakého rozhodnutí jsou rozdávány tyto "univerzální nominace"? Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kotas za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Tobias.Esner
Netrol! Trolí samo. „Kasinem se herna nestává, kasinem se rodí!“

Má koryta: brněnský zastupitel pro IT
e-mail: ondrej.kotas@pirati.cz | signal/tel: +420 608 828 650 | profil: http://wiki.pirati.cz/lide/Ondrej_Kotas

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Vaclav.Zidek a 1 host