Jan Vopava

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, KoKS Jihočeský kraj, PMS Prachaticko

Jan.Vopava
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 4
Registrován: 25 úno 2024, 22:52
Profese: Student
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jan Vopava

Příspěvek od Jan.Vopava »

Ahoj vsem,

mel bych vazny zajem se stat jednim z clenu Piratu. Je mi 19 let a jsem stale studentem stredni automobilove skoly. Ackoliv v momentalni chvili bydlim v Ceskych Budejovicich, tak pochazim prave z oblasti Volarska, proto se hlasim k tomuto MS. Piratskou stranu sleduji dlouhodobe, v podstate od te doby, co me zacala nejakym zpusobem zajimat politika. Mezi me hlavni pilire spada prave transparentnost, osobni svoboda cloveka a duraz na ochranu osobnich udaju, s cimz se mi plne protina prave Piratska politika. Mou hlavni motivaci je nejspis jen komunalni politika, protoze stav v okoli Volar je naprosto tristni, proste sudetska oblast… Kazdopadne nevim, co budoucnost prinese. Milerad s cimkoliv pomuzu, at se jedna napriklad o roznos ruznych novin nebo letaku (jak v Budejcich, tak klidne ve Volarech), popripade spravu socialnich siti. Drive jsem psaval clanky, ale musel bych tento skill znovu oprasit. Kdybyste mel kdokoliv jakekoliv otazky, tak se ptejte, s radosti odpovim.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Vopava za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Valek, Klara.Bidarova
Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2489
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1765 poděkování
Dostal poděkování: 2846 poděkování

Re: Jan Vopava

Příspěvek od Tomas.Valek »

Ahoj Honzo,

díky za představení. Pomoc se sociálními sítěmi i další zapojení do kampaně by bylo super.

Mám na tebe dotaz, jak vnímáš potencionální rozpor mezi požadavkem na absolutní transparenci a zároveň požadavek na ochranu soukormí jednotlivce?

Čím je pro tebe politika zajímavá a proč se jí chceš zabývat místo jiných koníčků?

Díky moc za odpovědi a těším se na tebe v týmu

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvek:
Jan.Vopava

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Jan.Vopava
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 4
Registrován: 25 úno 2024, 22:52
Profese: Student
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Vopava

Příspěvek od Jan.Vopava »

Ahoj Tomasi,

samozrejme rozpor mezi absolutni transparentnosti a ochranou osobnich udaju muze byt, nicmene jsem si uvedomil, ze jsem se v prvnim prispevku spatne vyjadril. Plnou transparentnost bych si dokazal predstavit zejmena ve financich a skolstvi tak, aby se vedelo, jak se s penezi zachazi a jakym zpusobem je dana vec financovana, hlavne kym - dle toho lze poznat, ci zajmy nejspis bude hajit. Co se tyce transparentnosti v tom skolstvi, tak tim mam na mysli mit neomezeny pristup k ruznym studijnim zdrojum tak, aby se kazdy clovek mohl prakticky vzdelavat po celou dobu zivota, pokud o to sam stoji. Co se tyce toho rozporu mezi transparentnosti a kladeni durazu na ochranu osobnich udaju, tak to vnimam tak, ze kazdy clovek musi vedet, ktera data se o nem sbiraji, jak se vyuzivaji a jak dlouho ta data bude dana instituce drzet. Zaroven do toho bych pouzil technologie, ktere dokazi danou vec anonymizovat, pokud-li dany clovek s transparentnosti nebude souhlasit. Musi se najit rozumna rovnovaha mezi temito dvema pozadavky.

Politika je pro me velmi zajimavym tematem, hlavne tim, jak dokaze byt rozmanita a taky tim, ze v podstate ovlivnuje kvalitu meho zivota a rekl bychc ze i vyvoj spolecnosti. Ackoliv mam vice konicku, tak i politiku beru svym zpusobem jako konicek. Je pro me, zejmena, zajimava, protoze rad premyslim nad tim, jak se co da udelat lepe a tak, aby to vyhovovalo nejlepe vsem, i kdyz se nikdy vsem nezavdecim. Politiku vnimam tak, ze by se o ni mel jistym zpusobem zajimat kazdy clovek. Nerekl bych primo, ze se ji chci venovat misto jinych konicku, protoze kdybych se venoval jen jedne veci, tak bych zesilel. Je treba mezi tim najit balanc, ale kdyz prejdu k tomu, proc bych se ji chtel venovat, tak je to hlavne kvuli tomu, ze zrovna v oblasti Volarska neni moc prilezitosti a prave mi prijde, ze mesto Volary spis upada a mladi, talentovani, lide odchazeji do vetsich mest. Nechci, aby Volary skoncily jako mesto pro duchodce a lidi, co sem jedou pouze dozit.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Vopava za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Valek, Jusuf.Traore
Uživatelský avatar
Jusuf.Traore
Příspěvky: 246
Registrován: 27 říj 2015, 23:58
Profese: Vedoucí odboru sociálních věcí a školstv
Bydliště: Prachatice
Dal poděkování: 285 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: Jan Vopava

Příspěvek od Jusuf.Traore »

Ahoj,

dík za představení a zájem :-). Čistě z mé sobecké zvědavosti. Je Ti, prosím, nějakým způsobem blízká i oblast sociální, či školská?

Hezký den :-)

Nezáleží na tom, kdo jsme, ale jak se k sobě chováme...
Jan.Vopava
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 4
Registrován: 25 úno 2024, 22:52
Profese: Student
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Vopava

Příspěvek od Jan.Vopava »

Ahoj, socialni a skolska oblast jde uplne mimo me.

Uživatelský avatar
Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 472
Registrován: 26 zář 2018, 13:21
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 728 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Re: Jan Vopava

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

Ahoj Jane,

díky za tvůj zájem. Také bych měl na tebe pár otázek a prosím tě o upřímné odpovědi. Ty mohou ostatním z nás troku nastínit více o tobě a tvých postojích.
Na všechny níže položené otázky odpovídat nemusíš, můžeš si vybrat pro tebe ty nejzásadnější. Je to na tobě. Otázky jsou ze dvou okruhu, osobní a programové.

A – osobní:

  1. Byl/a jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Co tě přimělo ji opustit? Koho bys volil/a nebýt Pirátů a proč?
  2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval/a jsi ve veřejných volbách?
  3. Co konkrétně tě zajímá na celostátní / krajské / místní úrovni, čemu by ses rád/a věnoval/a?
  4. Čím můžeš Pirátům pomoci (odbornost, psaní článků, organizace...)?
  5. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
  6. Víš, kde najdeš předpisy Pirátů? Orientuješ se ve struktuře strany?
  7. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl/a a chtěl/a zapojit?
  8. Spojuješ si s členstvím u Pirátů možnost realizace vlastních politických cílů? Jakých? Budeš chtít někam kandidovat?
  9. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany?

B – programové:

  1. Četl/a jsi pirátský program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
  2. Jak vnímáš největší aktuální problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO, o válce na Ukrajině?
  3. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
  4. Kde vidíš největší nebezpečí pro ochranu soukromí a svých osobních údajů?
  5. Jaký máš názor na svobodu Internetu? Co Ti říkají pojmy jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
  6. Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
  7. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
  8. Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
  9. Co si myslíš o migraci?
  10. Jaký je tvůj názor na ženy v politice? Jsou k tomu zapotřebí kvóty či nikoliv?

Předem díky za reakce a zároveň díky za zájem o zapojení v MS Prachaticko. Jen houšť!
Bohouš

  1. Jaký máš názor na integraci Romů?
  2. Co si myslíš o aktivitách Aarona Swartze a Juliana Assange/Wikileaks?
  3. Četl/a jsi knihu Swarmwise? Co Tě v ní nejvíce zaujalo a s čím naopak nesouhlasíš?
  4. Jaký je tvůj názor na referendum?

Na žádnou otázku není správná odpověď a je jen na Tobě, ke kterým se vyjádříš. Díky předem za ně.
Bohouš

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohuslav.Svehla za příspěvek:
Tomas.Valek
Jan.Vopava
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 4
Registrován: 25 úno 2024, 22:52
Profese: Student
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Vopava

Příspěvek od Jan.Vopava »

Ahoj Bohuslave, dekuji za otazky, tady jsem na ne odpovedel:

A – osobní:

Byl/a jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Co tě přimělo ji opustit? Koho bys volil/a nebýt Pirátů a proč?

Nebyl jsem clenem zadne politicke strany, ani zadneho hnuti. Nemel jsem jeste tu moznost volit do PSP, Senatu a ani EP, ale k volbam bych samozrejme sel, ale asi nevolil nikoho.

Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost?

Nemam.

Kandidoval/a jsi ve veřejných volbách?

Ne.

Co konkrétně tě zajímá na celostátní / krajské / místní úrovni, čemu by ses rád/a věnoval/a?

Nejvice me zajima komunalni politika. Nejradsi bych chtel propojit mladou generaci s tim, aby k tem volbam vubec prisla. Chtel bych pomoci udelat z Volar mesto nejen pro stare, ale i mlade.

Čím můžeš Pirátům pomoci (odbornost, psaní článků, organizace...)?

Vzhledem k tomu, ze jsem stale studentem, tak odbornosti moc pomoci nemohu, ackoliv jsou temata, o ktera se zajimam. Psani clanku je v podstate neco, co jsem drive delal a myslim si, ze bych timto mohl pomoci. Jak jsem psal v prvnim prispevku, tak dokazu pomoci i s roznosem propagacnich a programovych materialu, celkove pocitace mi jsou blizke. Dost me zajima i video, cili strihani nejakych videi, ale je spousta toho, co se mohu ucit.

Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?

Zatim ne.

Víš, kde najdeš předpisy Pirátů? Orientuješ se ve struktuře strany?

Vim, kde predpisy najit, ovsem ve strukture jeste trochu tapu, ale vsechno je vsude krasne popsane!

Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl/a a chtěl/a zapojit?

Zatim ne.

Spojuješ si s členstvím u Pirátů možnost realizace vlastních politických cílů? Jakých? Budeš chtít někam kandidovat?

Mam ambice kandidovat do zastupitelstva mesta Volar.

Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany?

Vzhledem k tomu, ze internet pouzivam od utleho veku, vcetne socialnich siti, tak bych osobne rekl, ze jsem se uplne idealne nekdy nevyjadroval.

B – programové:

Četl/a jsi pirátský program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?

Program jsem cetl. Nejvice me zaujala temata digitalizace, bezpecnosti a moderni ekonomiky. Vyhrady mam spise k durazu na klima. Myslim si, ze bude nezbytne spalovat uhli, byt v omezenem mnozstvi.

Jak vnímáš největší aktuální problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO, o válce na Ukrajině?

Clenstvi Ceske republiky v EU a NATO je nezbytna pro nas rozvoj a obranu zeme. Jsem pro EU a pro NATO. Ohledne valky na Ukrajine si myslim to, ze by Ukrajina mela branit sve uzemi a hlavne svou celistvost pred fasistickym rezimem Putina.

Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?

Legalizace drog je pro me dost dulezitym tematem, obzvlast zde na Prachaticku, kde ty drogy proste jsou. Mne osobne by se libil ten model, ktery nyni existuje v Portugalsku. Cili dekriminalizovat vsechny drogy s tim, ze by mely kolek. Ten, kdo je zavisly na drogach, by byl mnohem vice chranen, napriklad pred zloutenkou, HIV, atp. a potencialnim roznosu techto nemoci mezi spolecnost. A ten, kdo zavisly neni, nejspis nezacne byt zavislym jen kvuli dekriminalizaci / legalizaci drog. Navic by to byl skvely prijem do statni kasy. Kazdopadne co se tyce heroinu, tak bych si o nem musel vice nastudovat, nyni nedokazu rict zda ano, nebo ne. LSD bych legalizoval uz jen z toho duvodu, ze ma terapeuticke ucinky a netvori se na nej zavislost. Co se tyce konopi, tak vcera bylo pozde s leglaizaci.

Kde vidíš největší nebezpečí pro ochranu soukromí a svých osobních údajů?

Jaký máš názor na svobodu Internetu? Co Ti říkají pojmy jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?

Blokovani stranek je dost diskutabilni, pokud tedy chceme mit doopravdy svobodny internet. Co se tyce sitove neutrality, tak je za me naprosto nepripustne, aby ruzni poskytovatele internetu zpristupnovali stranky svym klientum za nejaky poplatek, ktery si stanovi. Digitalni podepisovani samozrejme vitam a kryptomeny taktez!

Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?

LGBTQ+ komunita mi absolutne nevadi, jsem pro to, aby tyto pary mohly mit regulerni MANZELSKY SVAZEK a mohly si adoptovat deti.

Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?

Musel bych si o techto tematech nastudovat vice informaci, abych si na tuto tematiku mohl udelat svuj vlastni nazor.

Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?

Pro nas je vseobecny zakladni system, dle meho nazoru, neufinancovatelny. Vidim v tom vysoke naklady a jistou demotivaci k praci.

Co si myslíš o migraci?

Migrace je naprosto prirozena. Pokud bude chtit kdokoliv bydlet v Ceske republice a dokaze se integrovat do naseho systemu, tak jsem jedine pro! (Mam rad rozdilne kultury ve statech, je to obohacujici)

Jaký je tvůj názor na ženy v politice? Jsou k tomu zapotřebí kvóty či nikoliv?

Zeny v politice jsou potreba, ale nejsem si jisty, zda jsou kvoty nutne.

Jaký máš názor na integraci Romů?

K integraci Romu se stavim pozitivne. Nejsem rasista, souziti s Romy mi vubec v zadnem pripade nevadi a pokud je nejaka Romska komunita lidi ve vyloucenych lokalitach, tak bychom meli jistym zpusobem pomoci k tomu, aby komunita mela pozitivni vliv na okoli.

Co si myslíš o aktivitách Aarona Swartze a Juliana Assange/Wikileaks?

Knihu jsem necetl, ale o aktivitach Juliana Assangeho jsem neco cetl. Abych pravdu rekl, tak WikiLeaks ma spousty "pro" a "proti". Utajovane dokumenty jsou utajovane z nejakeho duvodu a pokud-li vim spravne, tak tyto dokumenty ziskal zejmena od whistlebloweru. Souhlasim minimalne s tim, ze verejnost ma naproste pravo k cinnosti vlad i korporaci.

Četl/a jsi knihu Swarmwise? Co Tě v ní nejvíce zaujalo a s čím naopak nesouhlasíš?

Necetl.

Jaký je tvůj názor na referendum?

Referendum za me jedine v pripade nejake vetsi udalosti - napr. vystoupeni z XY, prijmuti XY.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Vopava za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Valek, Bohuslav.Svehla
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Prachaticko“