Nominace Jiřího Kadeřávka do dovolby RV

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Ve věci nominace Jiřího Kadeřávka do republikového výboru jsem

PRO

86
73%

PROTI

24
20%

Zdržuji se

8
7%
 
Celkem hlasujících: 118 - Celkem hlasů: 118

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2028
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2702 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Jiřího Kadeřávka do dovolby RV

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Ahoj Pirátky a Piráti,

rád bych do probíhající dovolby republikového výboru nominoval zakladetele strany a svého kolegu ze Zastupitelstva Jihomoravského kraje @Jiri.Kaderavek. Jirku jsem zvládl poznat jako člověka, který myslí do budoucna a jde mu o dlouhodobou kondici strany. Jako takový za mě určitě do RV patří a byl by v něm přínosem.

Blíž se Jirka určitě představí ve své kandidátské řeči. Budu rád, když jeho nominaci podpoříte.

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1331
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1418 poděkování
Dostal poděkování: 2104 poděkování

Re: Nominace Jiřího Kadeřávka do dovolby RV

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Já Jirku sice osobně neznám, ale vždycky když se nám tu k řešené problematice vyjadřuje, tak nabídne a velmi výstižně poskytne zajímavý a zkušený pohled na věc. Proto si myslím, že jeho přítomnost v RV by byla přínosem.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvky (celkem 7):
Lukas.Novy, Dalibor.Zahora, Lukas.Dolezal, Jiri.Kaderavek, Jiri.Kaderavek.sen, Jiri.Ulip, Milan.Dadourek

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8032
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2793 poděkování
Dostal poděkování: 8202 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jiřího Kadeřávka do dovolby RV

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Děkuji Petrovi za nominaci, Tereze za pochvalu a všem hlasujícím za podporu či vyjádření nesouhlasu. Nominaci přijímám a kandidátskou řeč dodám ASAP s ohledem na mé další povinnosti, pokusím se již dnes, nejpozději zítra.

Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8032
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2793 poděkování
Dostal poděkování: 8202 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jiřího Kadeřávka do dovolby RV

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Než napíšu tu řeč, nemohl by tu něco napsat @Petr.Vileta? Každou blbost Petře okomentuješ a teď když jde do tuhého mlčíš?

P.S. Omlouvám se, pokud někomu vadí tento neformální tón na tomto hardcore komunikačním kanálu strany, ale takhle to kdysi bylo a já se moc neměním. Peace 😀

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Lukas.Novy
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34760
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31659 poděkování
Dostal poděkování: 25745 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jiřího Kadeřávka do dovolby RV

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jiri.Kaderavek píše: 15 úno 2024, 18:30

Než napíšu tu řeč, nemohl by tu něco napsat @Petr.Vileta? Každou blbost Petře okomentuješ a teď když jde do tuhého mlčíš?

P.S. Omlouvám se, pokud někomu vadí tento neformální tón na tomto hardcore komunikačním kanálu strany, ale takhle to kdysi bylo a já se moc neměním. Peace 😀

Ono jde do tuhého? :D Já jsem rád, že se po delší pauze zase vrátíš k nějaké užitečné práci (v RV). :P

A stačí ti jako odpověď tohle?

Snímek obrazovky pořízený 2024-02-15 18-42-06.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Novy, Jiri.Kaderavek, Tereza.Vovesova, Jiri.Kaderavek.sen

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8032
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2793 poděkování
Dostal poděkování: 8202 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jiřího Kadeřávka do dovolby RV

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Drazí Piráti,

ještě jednou děkuji za nominaci. Rozhodl jsem se kandidovat do RV přesto, že vnímám velkou výhodu v odstupu, který si od hlavního dění v Pirátské straně udržuji. Nicméně, protože nejsem příliš spokojen s chybami, které se v minulosti staly a poškozují naši značku dodnes a protože jsem s touto značku osobně svázán, rozhodl jsem se přiložit ruku k dílu a své zkušenosti, názory čas a práci nabídnout RV jako širšímu vedení Pirátů. A také z důvodu, že na podzim mi končí mandát zastupitele v JmK, který jsem se rozhodl neobhajovat a tudíž budu mít pro práci v RV více prostoru.

V RV jsem působil prvních 5 let existence strany a před mou rezignací, která byla výsledkem vnitřních konfliktů a mého vyhoření jsem ještě stihl implementovat koncept jednatelů RV do JdŘ RV. Během těchto pěti let jsem souběžně zastával různé další role a pozice, např. pozici člena přípravného výboru strany, následně místopředsedy strany, správce IT systému strany, člena finančního odboru, webmastera, člena technického odboru, předsedu KS JmK, předsedu rozhodčí komise a mnoho dalších rolí a podrolí, které byly poplatné tehdejší organizační struktuře strany. Laicky řečeno jsem zužitkoval své tehdejší zkušenosti a přikládal ruku k dílu, kde bylo potřeba a kde věci hořely (např. při sestavování první zprách o činnosti strany pro PS PČR).

Po roce 2014 jsem se z politiky na cca 3-4 roky stáhl z důvodu celkového vyhoření a zdravotních problémů, které mi to způsobilo. Byl to užitečný sabatikl a doporučuji jej každému politikovi jako prevenci nevratných škod na psychice a osobnosti. Politik si musí umět říci dost, nikdo není nenahraditelný a síly každého z nás jsou omezené. Ale hlavně, je to nutné pro získání většího odstupu.

V roce 2020 jsem kandidoval do Senátu PČR v okrese Brno-město a získal pěkných téměř 15% a 4. místo. Během mé kandidatury jsem se naučil, že politickým konkrentům není radno věřit, ač je můžeme vnímat jako spojence a že chyby se v kampani neodpouští. Zkusil jsem si osobnostní kampaň a byla to zkušenost k nezaplacení. Moje senátní kandidatura měla pozitivní dopad v tom, že se mi podařilo získat 10-tý mandát do krajského zastupitelstva JmK, kde působím dodnes.

Nezakrývám, že jsem byl a jsem oponentem koalice PirSTAN a naši účasti ve vládě. Jsem přesvědčen, že naše preference mají strop někde okolo 25-30%, což je zhruba počet liberálních voličů v této zemi. Nesmíme si je ale odhánět. Toto číslo jsem si ověřil během své senátní kandidatury, kdy jsem spolu s Annou Šabatovou získal v součtu 33% hlasů (a troufám si tvrdit, že jsme oba cílili a velmi podobné a liberální voliče).

Budu-li váženým CF zvolen do RV, budu se ucházet zejména o práci v Programové pracovní skupině RV. Chtěl bych hlídat konformitu programových výstupu s ideovým ukotvením Pirátské strany, zejména s ohledem na transparenci a ochranu soukromí občanů. Troufám si říci, že disponují dobrou politickou intuicí a umím se na Pirátskou stranu podívat z pohledu politické konkurence a s odstupem. Znám také naše voliče a vím, kde leží jejich limity. Určitě se všichni shodneme, že dnešní překotná doba klade mimořádné nároky na schopnost občanů přizpůsobovat se změnám, které se okolo nás ve zrychlujícím tempu dějí. Přestože chápu potřebu progresivní a aktivistické části strany dostat svá témata do volebních programů v míře vrchovaté, rád bych upozornil, že nesmíme přecenit schopnost našich voličů se s těmito tématy ztotožnit a identifikovat. Karel Havlíček Borovský kdysi prohlásil: "Za pravdu je dvojí sazba, někdy pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda srazí vaz." Proto pozor, měli bychom být vnímáni jako strana moderní a liberální, ale také jako strana, která chápe, že progrese nesmí jít na úkor praktických problémů našich spoluobčanů. Naše snažení by mělo mít svůj promyšlený roadmap, ve kterém mají témata nejen svůj prostor, ale také čas.

Omlouvám se, že toho dnes nenabídnu více. Končí pro mne extrémně náročný týden, a to jak z pracovního, tak osobního hlediska a jsem rád, že do dnešního večera doručuji alespoň tuto mou kandidátskou řeč.
Předev vám děkuji za projevenou důvěru.

Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2389
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4010 poděkování
Dostal poděkování: 3067 poděkování

Re: Nominace Jiřího Kadeřávka do dovolby RV

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Ahoj všem,
za sebe chci napsat, že jsem moc rád, že Kadeř kandiduje do RV, protože v tomto orgánu potřebujeme vizionáře a členy, kteří stáli zrodu Pirátské strany, a jejichž vize a cíle byly klíčové pro formování stanov a strany samotné.

Jirka přemýšlí v dlouhodobém horizontu a je to právě on, kdo se nebojí vyjadřovat ke směřování strany. Je důležité připomínat kořeny, abychom se jako strana neodchýlili od kurzu a pod tlakem konzervativních sil nedělali až moc velké kompromisy, které zasahují i do našeho programu a směřování strany. Jirka je přesně typ pro práci hlídání konformity programových výstupů s ideovým ukotvením Pirátské strany v Programové skupině RV.

P. S. Svobodu nekoupíte, ale doménu ano :fet:. Držím palce.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvky (celkem 6):
Tereza.Vovesova, Petr.Vileta, Jan.Prokop, Jiri.Kaderavek, Michal.Svagerka, Jiri.Kaderavek.sen

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8032
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2793 poděkování
Dostal poděkování: 8202 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2024 Dovolba RV

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Mé odpovědi na zde položené dotazy. Děkuji za ně. Neuvádím záměrně autora dotazu, nepovažuji to za nutné.

Jaké činnosti by si se chtěl nejvíce věnovat?

Činnost na programových tématech (moje silná témata - transparence, ochrana soukromí, moderní technologie v oblasti komunikací, dopravy, energetiky, cestovní ruch aj.).

Do jaké pracovním skupiny RV by ses zapojilx?

Programová pracovní skupina.

Byl by si ochotny se přihlásit i jako jednatel

S ohledeme na omezenost mandátu do jara příštího roku nepředpokládám mé zapojení se jako jednatele RV. Přenechám seniorním členům RV.

V jednání RV 05/2024 byly předloženy tři varianty, kterou z těchto tří preferujete a proč? (Prosím o výběr pouze jedné možnosti, děkuji.)

Nejdospěleji na mne působí varianta Volkswagen (VW). Podle mého představuje evoluci, nikoliv revoluci či stagnaci.

Poté bych se chtěl zeptat na vaše zkušenosti s prací odborů. Jako členové republikového výboru se stanete členy orgánu, který rozhoduje o rozpočtu odborů nebo projednává průběžné zprávy předsednictva (mj. o plnění strategie či stavu strany).

Jste seznámeni s prací odborů, jejich kompetencemi a znáte aktuální projekty odborů?

Pracoval jsem v prehistorických dobách ve spoustě odborů. Tzn. znám přibližnou náplň a agendu, ale přiznám se, že konkrétní projekty a případné změny v náplni jsem aktivně nesledoval. Určitě se v tom dovzdělám, má zvídavost a naše deminimum nedovolí jinak.

Mají dle Tvého názoru být nespecifické (úřední) agendy převedeny pod kancelář a pod jinými volenými orgány strany zůstat převážně jen politické?

Je to určitě věc ke zvážení a celkově se mi to zdá být systémově krok správným směrem.

Co tě motivovalo přihlásit se, případně přijmout nominaci, do dovolby RV?

Jak jsem již uvedl ve své kanidátské řeči zde viewtopic.php?p=870931#p870931 tak je to snaha pohlídat, aby jsme neopustili zcela náš kurs a také prostor, který mi vznikne na podzim zánikem mandátu krajského zastupitele.

Co si od svého působení v RV slibuješ a případně kam chceš konkrétní záležitosti se kterými kandiduješ posunout?

Chci, aby byl slyšet a vidět hlas a názor grasroots členů na program Pirátské strany. Já se stále považuji za nagažovaného občana více než za politika, protože koneckonců Piráti byli založeny nesourodou a navzájem se neznající skupinou občanům, kteří v danou chvíli sdíleli stejný pocit odpovědnosti a víru, že politiku lze tímto způsobem posunout. A myslím, že se to podařilo a že naše intuice byla správná. A také jsem přesvědčen, že ač se konkrétní obsah může měnit, politické principy, které jsme vtělili do této strany zůstávají univerzální a já bych rád připomínal nejen jejich platnost, ale také význam a smysl pro občany naší země a dlouhodobé ukotvení demokracie. Konkrétně chci tedy analyzovat programové výstupy z hledisky konformity s těmito politickými principy a v tomto smyslu dělat oponenturu.

Příjde Vám v pořádku navýšení rozpočtu na fundaraising o 1 milion korun?
Myslíte si, že se tato investice vrátí, tudíž jestli se vyplatí?
Souhlasíte s pozicí fundaraisera se zaměřením na velké dárce?
Jaká je Vaše představa o fundaraisungu? Kolik bychom do toho měli investovat, kolik vybírat a na co se hlavně zaměřit?

Odpovím krátce. Nesouhlasím s pozicí manažera velkých sponzorů, dle mého bychom se jim měli vyhýbat a s pomocí atraktivní politiky se zaměřovat na sponzory malé. Podle mého je míra drobných sponzorů dobrým barometrem atraktivity naší politiky a raději bych byl, pokud bychom dokázali tyto sponzory aktivně hlídat a v případě změn se jich dotazovat proč nás začali sponzorovat nebo přestali. Takový dotazník, který by následoval sponzorský dar jsem zatím nezaregistroval. Ale možná jsem v tomto VIP výjimka :) Budu se o věc aktivněji zajímat.

Měl bych dotaz na všechny kandidující, týkající se aktuálního jednání viewtopic.php?t=66404

Má odpověď je E) Změna je natolik zásadní, že měsíc zdržení podle mého není nijak fatální, ač se mi líbí varianta VW. Obecně jsem zastáncem přístupu, že neexistují-li vážné důvody proč věc uspíšit, pak není důvod neopatřit si další informace. Podle mého by neměli mít členové pocit, že je rozhodování uspěchané a každý by k němu měl přistoupit s plným vědomím a informacemi k dispozici a s předstihem vědět, že se v této strana chce posunout.

Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8032
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2793 poděkování
Dostal poděkování: 8202 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jiřího Kadeřávka do dovolby RV

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Pro jistotu, odpovědi na dotazy členů CF zde viewtopic.php?p=871310#p871310

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvek:
Silvie.Mrkvanova
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34760
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31659 poděkování
Dostal poděkování: 25745 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2024 Dovolba RV

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jiri.Kaderavek píše: 20 úno 2024, 16:04

Příjde Vám v pořádku navýšení rozpočtu na fundaraising o 1 milion korun?
Souhlasíte s pozicí fundaraisera se zaměřením na velké dárce?

Nesouhlasím s pozicí manažera velkých sponzorů, dle mého bychom se jim měli vyhýbat a s pomocí atraktivní politiky se zaměřovat na sponzory malé.

Ano :D Ono to pak může dopadnout i takto.

Vězení pro Zemanova sponzora. Zatímco mu posílal peníze, okrádal stát o miliony
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/vezen ... 47ab5f122/

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“