Nominace Davida Witosze do RV

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Davida Witosze do RV

Ano

102
63%

Ne

56
35%

Zdržuji se

4
2%
 
Celkem hlasujících: 162 - Celkem hlasů: 162

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34806 poděkování
Dostal poděkování: 17632 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Davida Witosze do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Z východních stepí k nám opět cválá ataman Witosz, aby provětral naší někdy příliš zaprděnou kontlinu.
Padněte na kolena a proste ho o odpuštění a noste milodary!

Záhora se zbláznil? Ne tak docela, hodí se připomenout Witosz polské kořeny a to už je ke kozákům blízko.

A v této souvislosti bych rád zmínil, že počátkem počátkem 20. století přišel historik Jevgraf Savelev s teorií, která původ kozáků odvozovala od středověkých říčních pirátů uškunniků, kteří byli varjažského původu a v 11.–13. století ovládali oblast horního Povolží, zvláště okolí Vjatky, odkud svými nájezdy terorizovali severní Rusko, včetně Novgorodu. Podle této teorie by byli kozáci nepřímo dědici Vikingů (Varjagů). https://cs.wikipedia.org/wiki/Koz%C3%A1ci

Takže pokud chcete ve vedení někoho s pirátskou krví, volte Witosze! https://lide.pirati.cz/profil/3155/

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34712
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31641 poděkování
Dostal poděkování: 25736 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Davida Witosze do RV

Příspěvek od Petr.Vileta »

@David.Witosz Mohl bys, prosím, vyplnit tohle a dát sem výsledek?
https://www.politicalcompass.org/test

Pohled lidí na svět se někdy vyvíjí, že jo. ;)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
David.Witosz

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
David.Witosz
Republikový výbor
Příspěvky: 345
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 359 poděkování
Dostal poděkování: 862 poděkování

Re: Nominace Davida Witosze do RV

Příspěvek od David.Witosz »

Petr.Vileta píše: 10 úno 2024, 15:57

@David.Witosz Mohl bys, prosím, vyplnit tohle a dát sem výsledek?
https://www.politicalcompass.org/test
Pohled lidí na svět se někdy vyvíjí, že jo. ;)

1) Ahoj. Sic si myslím, že 2 osy jsou málo, zde můj výsledek.

Screenshot_20240210_173747_Chrome.jpg

2) Dle toho co jsem si pak srovnal jsem "něco" v sektoru mezi Antmanem, Spidermanem a Deadpoolem. Nejblíže Deadpoolovi, to sedí, ale Antmana mám taky rád.

main-qimg-d03cdbaf5fc998062654119e378c546f.png

3) A pokud jde o "někoho" pak to pro některé bude zklamání, že mi vyšel výsledek nejvíce se blížící levicovému logikovi Noamu Chomskemu z MIT ;)

main-qimg-4e657ec3afa39fd6ef52adc1b79771ce.jpg

A na závěr zrějmě originální citát francouze Georges Clemenceau, upravený němcem Bismarckem a zřejmě použitý polským maršálem Pilsudskim.

"Kto nie był socjalistą za młodu, ten na starość będzie skurwysynem."

Hezkou neděli a Pirátům ZDAR !!!

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Witosz za příspěvky (celkem 7):
Lukas.Novy, Dalibor.Zahora, Eva.Novakova, Petr.Vileta, Romana.Korosi, Ondrej.Kotas, Alena.Jacikova
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26214
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36996 poděkování
Dostal poděkování: 30157 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Davida Witosze do RV

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

(Možná bych Davida podpořil, ale ta nominace od Záhory je tak pitomá, že si tím nejsem jistej. Myslím to evokování nějaké historicity a Vikingů, jako by to bylo relevantní pro cokoliv. Wat?)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
David.Witosz, Jakub.Backa

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: Nominace Davida Witosze do RV

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Vojtech.Pikal píše: 11 úno 2024, 11:51

(Možná bych Davida podpořil, ale ta nominace od Záhory je tak pitomá, že si tím nejsem jistej. Myslím to evokování nějaké historicity a Vikingů, jako by to bylo relevantní pro cokoliv. Wat?)

Holt v dnešní dada based čauky mňauky straně je to asi nejjistější cesta k úspěchu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvky (celkem 5):
Petr.Tkadlec, Jakub.Backa, Martin.Sterba, Dalibor.Zahora, jan.hron

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
David.Witosz
Republikový výbor
Příspěvky: 345
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 359 poděkování
Dostal poděkování: 862 poděkování

Re: Nominace Davida Witosze do RV

Příspěvek od David.Witosz »

Vojtech.Pikal píše: 11 úno 2024, 11:51

(Možná bych Davida podpořil, ale ta nominace od Záhory je tak pitomá, že si tím nejsem jistej. Myslím to evokování nějaké historicity a Vikingů, jako by to bylo relevantní pro cokoliv. Wat?)

Ještě jsem ji nepřijal :) a hlavně nominace jedna věc, řeč kadidáta věc druhá. A tu jsem zatím nedodal.

Z druhé strany trocha odlehčení od Záhory je teď pro některé vítaným spestřením, ve srovnání s některými obrazy v sousedních vláknech.

Každopádně diķy i za zvážení "dada" nominace, jak uvedl kolega Milicia. Nemyslím si však, že to je cesta k zaručenému úspěchu a už vůbec si nemyslím, že je to z kategorie čauky mňauky. To si dle mne Antonino spletl oddíl ;)

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Witosz za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Lukas.Novy, Romana.Korosi, Tereza.Vovesova
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34806 poděkování
Dostal poděkování: 17632 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Davida Witosze do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Trocha fantazie, kreativity a ztřeštěnosti kolegové.

Jinak oni jsou ty nominace už takové fádní a co pořád taky vymýšlet, že. Tak jsem si holt dovolil zkusit něco trochu jiného :) což se někomu nemusí líbit, úplně v pohodě.

Nicméně taky nějaká otázka, což je asi pořád lepší než zaplavení zcela banálními a klišovitými výrazy podpory, které kromě zjevení vzájemných vazeb, nemají větší hodnoty. Tedy, existuje něco z tvé polské zkušenosti, co by si chtěl v rámci aktuální nominace zdejšímu publiku sdělit?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Romana.Korosi

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Jan.Lipavsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1266
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1631 poděkování
Dostal poděkování: 2327 poděkování

Re: Nominace Davida Witosze do RV

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Dalibor.Zahora píše: 11 úno 2024, 13:55

Trocha fantazie, kreativity a ztřeštěnosti kolegové.

Jinak oni jsou ty nominace už takové fádní a co pořád taky vymýšlet, že. Tak jsem si holt dovolil zkusit něco trochu jiného :) což se někomu nemusí líbit, úplně v pohodě.

Nicméně taky nějaká otázka, což je asi pořád lepší než zaplavení zcela banálními a klišovitými výrazy podpory, které kromě zjevení vzájemných vazeb, nemají větší hodnoty. Tedy, existuje něco z tvé polské zkušenosti, co by si chtěl v rámci aktuální nominace zdejšímu publiku sdělit?

Jestli se cítíš stranickou prací znuděn, tak mám pro tebe dobrou zprávu - nikdo tě nenutí u Pirátů být. Tvoje obhajoba trolení je tak poměrně slabá.

A ještě mám dotaz na Davida:
Cítíš se víc politikem nebo doménovým expertem?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvky (celkem 2):
David.Witosz, Ondrej.Profant
Uživatelský avatar
David.Witosz
Republikový výbor
Příspěvky: 345
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 359 poděkování
Dostal poděkování: 862 poděkování

Re: Nominace Davida Witosze do RV

Příspěvek od David.Witosz »

Jan.Lipavsky píše: 17 úno 2024, 03:38
Dalibor.Zahora píše: 11 úno 2024, 13:55

Trocha fantazie, kreativity a ztřeštěnosti kolegové.

Jinak oni jsou ty nominace už takové fádní a co pořád taky vymýšlet, že. Tak jsem si holt dovolil zkusit něco trochu jiného :) což se někomu nemusí líbit, úplně v pohodě.

Nicméně taky nějaká otázka, což je asi pořád lepší než zaplavení zcela banálními a klišovitými výrazy podpory, které kromě zjevení vzájemných vazeb, nemají větší hodnoty. Tedy, existuje něco z tvé polské zkušenosti, co by si chtěl v rámci aktuální nominace zdejšímu publiku sdělit?

Jestli se cítíš stranickou prací znuděn, tak mám pro tebe dobrou zprávu - nikdo tě nenutí u Pirátů být. Tvoje obhajoba trolení je tak poměrně slabá.

A ještě mám dotaz na Davida:
Cítíš se víc politikem nebo doménovým expertem?

@Jan.Lipavsky děkuji za dotaz. Děkuji dvojnásob protože ač nejsme smluvení, bude se mi na tento dotaz odpovídat krásně 😊

Pokud je otázka postavená takto,

Cítíš se víc politikem nebo doménovým expertem?

dovolím si odpovědět následujícím způsobem.

Považuji se za doménového experta z oboru, který má skvělé predispozice pro práci politika.

Obor který jsem dělal více jak 10 let je obor geodézie, zeměměřictví. Pokud se podívám historicky na nejslavnější zeměměřiče a zároveň politiky pak například v USA:

George Washington, ten který je na 1 dolarovce.
Thomas Jefferson, ten který je na 2 dolarovce.
Abraham Lincoln, ten který je na 5 dolarovce.

Tihle tři pánové byli všichni zeměměřiči. K Georgi Washingtonovi dodám, že osobně ocenil práci nejslavnějšího českého piráta Augustina Heřmana, když komentoval výtvor-mapu, kterou Augustin Heřman zhotovil kolem roku 1670 jako vůbec první a velmi kvalitní mapu Virgínie a Marylandu. George Washington toto dílo komentoval slovy, cituji:

It was admirably planned and equally well executed

A že nekecám, zde link na stránku ministerstva zahraničí a konkrétně velvyslanectví České republiky v (kde jinde) Washingtonu 😉

https://mzv.gov.cz/washington/en/cultur ... erica.html

A proč má zeměměřictví předpoklad pro politiku? Protože je to obor velmi multi-oborový.

Velmi ve zkratce, vypravěčsky, pokus o poeticky.

Vše začíná mapou. Zeměměřič přenáší krajinu na papír, při tom sleduje svahy, toky, sídla, obydlí. Přichází do kontaktu s občany, jejich zástupci.
Pak udělá někdo do té mapy projekt, dům, most, silnici. Zeměměřič přenáší projekt do krajiny, je u celé výstavby.
Pak přijde život stavby. Zeměměřič zaznamenává právní vztahy, sleduje deformace, posuny, je nedílnou části údržby.
Když děla zeměměřič katastr, setkává se s vlastníky pozemku, starosty. Společně zaznamenávají změny v katastru či připravované pozemkové úpravy. Jednají.
Když staví zeměměřič most, setkává se s lidmi od ocelových konstrukcí, pracuje s montéry, geology, projektanty. Jednají.
Když dělá rekonstrukci koridoru v řádu miliard, setkává se běžně na kontrolních dnech ve formátu desítek odborníků a specializací, od projektantů, přes montéry až po právníky či supervizory ze SFDI. Jednají.
Vše to jsou záležitosti kde jde o majetek, o sousedské a jiné vztahy, o obří peníze, závazky, benefity, ale i škody. Mnoho zkušeností a nároků na člověka, kterého si bohužel mnozí představují spíše jako narkomana Lábuse, opírajícího se o lať v seriálu Major Zeman, díl Mimikry.

A pár zeměměřičů „nepolitiků“ 😉

Pythagoras (ten s těmi trojúhelníky)
Friedrich Wilhelm Bessel (ten s těmi rovnicemi)
Christian Doppler (ten s tím jevem)
George Everest (ten s tím kopcem)
Carl Friedrich Gauss (ten s tou křivkou)
Jan Amos Komenský (ten co měl školu hrou)
Isaac Newton (ten s tím jablkem)
Jan Perner (ten s těmi vlaky)

To je myslím dobrý "doménový základ" pro politiku 😊 Ne, nepovažuji se za člověka, který by se životem a dílem mohl rovnat komukoli z výše zmíněných. Jen jsem chtěl ukázat, že na to být kvalitní politik nemusí být základem býti právník nebo ekonom. Naopak jsem názoru, že inženýrské myšlení chybí v politice jako sůl. Proto si dovolím na závěr odcitovat opakovaně mého oblíbence Karla Čapka.

Vede-li inženýr dráhu, nevede ji přes vrchol hory, nýbrž oklikou po jejím úpatí. Tato oklika není kompromis mezi přímostí tratě a výškou hory, je to prostě velmi přesné počítání se skutečnými fakty. V politice se však nepracuje inženýrsky: udělá se projekt a čeká se, s jakými překážkami se setká, a teprve potom se handluje o nějakou tu okliku. Řeší-li se všechno kompromisem, znamená to, že nejsou předem váženy okolnosti, s nimiž bude nutno dále prakticky počítat: tomu se ovšem říká fušerská práce.

Snad toto rozepsání mé odpovědi dává bližší výklad „jak“ to myslím a na čem si zakládám.

Díky za otázku a hezký klidný víkend Tobě @Jan.Lipavsky a všem Pirátům ZDAR !!!

Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.
Uživatelský avatar
David.Witosz
Republikový výbor
Příspěvky: 345
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 359 poděkování
Dostal poděkování: 862 poděkování

Re: Nominace Davida Witosze do RV

Příspěvek od David.Witosz »

Zdravím ve spolek.

Chci poděkovat za nominaci, ale taky za hojnou podporu, které si vážím a která mi pomohla v mém kladném rozhodnutí tuto nominaci přijmout.

Kandidátská řeč.


Kolegové Piráti.

V této řeči se zaměřím zejména na budoucnost a parametry, které jsou pro mne v rámci signálů "zdravosti" strany velice důležité. V poslední době totiž z velké části převažuje v hodnocení strany její mediální dosah a hlavně výše procent předvolebních průzkumů. A protože předvolební průzkumy možná charakterizují "jak" nás vnímá volič, druhá věc je klást si otázku v jakém stavu strana je z pohledu vnitřního. A zda netrpíme nemocí stran, které i když drtivě vyhrály volby, tak naprosto ztroskotaly na následném řízení státu.

Co jsou tedy pro mne ty důležité ukazatele, parametry, na které bych se rád v rámci RV zaměřil? Těch bodů je 5 a pro usnadnění je nazývám PětAB.

Pluralita - jaké jsou mantinely diskuse v naší straně?

Pokud hodnotím úroveň plurality v naší straně, tak jsem názoru, že velmi utrpěla. Marketingové průzkumy, novinářské články a komentáře novinářů, politologů, to vše je relevantní vnímat. Já se však ptám, zda "politické pole" na kterém se vede diskuse v naší straně, zda je stále tak svobodné, má svou pluralitu a zda jej definujeme my, členové strany. Piráti dlouhodobě operují v mediálním prostoru s tím, že si nehrají na levo-pravé dělení politického spektra. Z druhé strany si pole "levice" znatelně omezují na základě vnějších vlivů. Nikde nepíši aby mantinely byl Stalin, Hitler či Polpot. Jen bych byl rád kdyby pole politické diskuse určovali zejména straníci a strana, nikoli veřejné hony na čarodejnice a názory lidí, kteří sic jsou relevantní, tak rozhodně nemají být tím kdo definuje hraniční body pole diskuse u Pirátů.

Erudovanost - jaká je úroveň odbornosti v naší straně?

Největší odborní dílo, které jsme stvořili, je náš poslední program. Sami víme kolik jsme do něj dali práce, ale hlavně ... v tomto programu je ještě ukryta síla bývalého poslaneckého klubu s celou odbornou armádou. Tato erudovanost (z nám známých důvodů) dostala znatelnou ránu a tak jako strana na mnoha úrovních odbornosti ztrácíme. Představa, že díky hezkému výsledku v příštích volbách se tato erudovanost automaticky vrátí, je pro mne nepravděpodobná. Naopak očekávám spíše určité zabetonování pozic a maximálně lokální progresy, případně dekonstrukce, programových bodů. Tahoun, kterým jsme kdysi byli, již nejsme. 20+ poslaneckých míst není zárukou návratu starých časů. V mnoha odvětvích jsme mnohé lidi zklamali, bude obtížné navrátit ztracenou důvěru mnohé odborné obce. Není to však úkol nemožný a je potřeba na něm rozhodně dlouhodobě pracovat.

Týmovost - umíme spolu férově soupeřit?

Jednou jsem s @Vojtech.Pikal a @Jan.Lipavsky byl ubytován na jednom pokoji. Pamatuji ranní scénku, kdy proběhla mezi námi krátká výměna názorů na diskuse u nás ve straně a úroveň jejich tvrdosti, z mé strany často až zarputilosti. Na toto téma jsem obou pánům řekl, že já beru stranu jako "Fight Club", ve kterém musíme vést diskusi co nejpečlivěji, ale taky nejostřeji. Protože jen takové diskuse nás připravují na tvrdost okolního politického světa, který se s nikým nemazlí. Co je však u nás ve straně toxické, je obcházení těchto "fightů" vytvářením účelových uskupení. Následuje pak tvrdý dopad po střetu s politiky z jiných stran a hnutí, kteří se už nezakecávají. Již Masaryk říkal, že každá strana musí mít ve svém středu myšlenkový, názorový kvas. Mono názorovost, přikyvování, to není diskuse. Pokud chceme "tam venku" něco zvládnout, musíme si uvědomit, že oponent kolega ve straně není nepřítel, ale druh který nám pomáhá dosáhnout nových kvalit. Ale tím myslím kolega, který je skutečný diskusní oponent, ne straník, který v rámci lokálních spojenectví má mnohdy blíže k lidem z jiných stran, než k vlastnímu spolustraníkovi. A že toto není věc ojedinělá, sami víme. A že někdy k ostrosti je potřeba i diplomata, to taky víme. A proto je Honza Lipavský ministr zahraničí a nikoli já ;) A tak to je dobře. Tým, tým, tým !!!

Akceschopnost - jak rychle jsme schopni reagovat?

Máme za sebou několik let tvrdé praxe fungování státu, krajů, měst a obcí. Víme, že ústavu jen tak nepřepíšeme, že x zákonů a povinností tady s námi budou dalších mnoho let. Jak jsme se z těchto zkušeností poučili a jak jsme nyní více akceschopní? Jsou naše postupy naladěné časově i procesně na situace alla opětovné podepsání koaliční smlouvy? A co hlasování o důvěře vládě? Znova náhle o Turówu? O odvolání našeho ministra? A co tak když půjde o vyhlášení války? Ano, před pár lety by tyhle dotazy zněly absurdně, ale ač máme ústavní pořádek jakýkoli a pravomoci jasně dané, pokud se tyto otázky objeví před stranou, jsme dostatečně "akceschopní"? Nerozpadneme se jako domek z karet? Chtěli jsme řídit Strakovu akademii. Pokud ten cíl trvá, pak jsem názoru, že musí dojít k velkému zvýšení akceschopnosti strany čelit nenadálým výzvám. A myslím čelit tak, že v případě krizí máme vysokou jak týmovost, tak zároveň procesní akceschopnost.

Bezpečnost - jak jsme na tom s naší vnitřní bezpečností?

Tak tohle je bod ve kterém jsme naprosto, ale naprosto na dně. Strana která má ve štítu transparenci používá uzavřená jednání, která jsou informační cedník. Někdo z Vás si řekne, Witosz má zas ten svůj stihomam, ale pokud já mám stihomam a pletu tady konspirace, pak se Vám zeptám:

Má mít stát bezpečností, zpravodajské služby? Pokud tvrdíte, že ano, pak uznáváte, že svět není jen překrásné místo a že je potřeba se bránit vnějším nepřátelským vlivům. Pokud my jako strana máme ambice řídit tento stát, pak my jako strana samotná jsme přímo na ráně jak zahraničním vlivům, které sledují zpravodajové, tak vnitřním nátlakovým a vlivovým skupinám. Zákonitě tedy my jako strana, která je ve vedení státu, musíme brát na zřetel vlastní vnitřní bezpečnost a dbát na ní. Bohužel právě v této chvíli je vnitřní bezpečnost stany na nule. Proč to tvrdím?

  • Vždyť už si někteří dávají sázky, za jak dlouho se info z uzavřeného jednání ocitne mezi novináři.

  • Vždyť případy vlivných Pirátů, kteří dělají úniky o desítky minut dříve nebo se úniky vymezují vůči spolustraníkům, aby nabrali lajky, jsou všeobecně známy.

  • Vždyť mezi lidmi lítají chaty z různých signálu a kdo ví čeho, naprosto neřízené, postavené JEN na důvěře.

  • Vždyť náš partner, hnutí STAN, měl mezi sebou lidi, kteří používali šifrované telefony, konspirační byty, rušičky odposlechu.

Ani jeden z těchto 5 bodů (PětAB) nezná rychlá nebo zázračná řešení. Za mne však bod bezpečnosti je do budoucna skutečně stěžejní. Potřeba jej řešit je naprosto akutní a s rostoucím vlivem strany může být doslova zničující.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu Vám všem.

Pirátům ZDAR !!!

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Witosz za příspěvky (celkem 7):
Lukas.Novy, Jan.Hrubes, Daniela.Weissova, Dalibor.Zahora, Radek.Cernohous, Romana.Korosi, Lukas.Dolezal
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“