Nominace Zdeňka Kubaly do RV

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Zdeňka Kubaly do RV

Pro

106
70%

Proti

36
24%

Zdržuji se

10
7%
 
Celkem hlasujících: 152 - Celkem hlasů: 152

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Zdeňka Kubaly do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

"Ukázal, že přímý přenos zastupitelstva v Chrudimi je možný..."

Zdeněk Kubala


Tak když jsem plédoval za dovolbu dalších členů RV, asi bych mohl i někoho nominovat. Vybral jsem si jedno známe jméno - Zdeňka Kubalu. Zdeněk je členem RV minimálně druhé volebním období, možná i více.
Byli jsme spolu jednatelé RV a kooperace fungovala, i když jsme se na některých věcech neshodovali.
Moje zkušenost je, že vede i tvrdou diskuzi a trvá si na svém pohledu, ale určitě si nedělá z oponentů nesmiřitelné nepřátele. Prostě různé pohledy jsou normální a nemusí znamenat vykopávání hlubokých příkopů.

Zdeněk je v RV opakovaně jako zástupce Pardubického kraje (mandát mu končí v květnu 2025). Pokud mu dáte důvěru, umožníte krajskému sdružení si zvolit nového zástupce a nechat vyrůst někoho dalšího. Tohle je jedna z cest jak postupně do RV dostávat nové lidi. Mě volba Zdeňka dává smysl. A vám?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 6):
Lukas.Novy, Daniela.Weissova, Jan.Korbel, Romana.Korosi, Lucie.Spacilova, Radek.Cernohous

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2338
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2231 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování

Re: Nominace Zdeňka Kubaly do RV

Příspěvek od Jakub.Backa »

Mně to smysl nedává, a k důvodům nechám mluvit RK:
"II. Zdeněk Kubala se dopustil závažného porušení Stanov ve smyslu § 5 odst. 2 Rozhodčího řádu (ve znění účinném do 15.12.2022), ve spojení s čl. 3 odst. 8 písm. b) Stanov a ust. § 4 odst. 3 Pravidel hospodaření, a to tím, že jako hospodář schválil žádost o proplacení faktury č. 2022-0053, vystavené společností codero s.r.o. dne 7.11.2022, na částku 309.760,- Kč vč. DPH, a to přesto, že podle uzavřené smlouvy o dílo ze dne 17.8.2022, dodavateli náležela odměna ve výši 256.000,- Kč vč. DPH. Za to nese disciplinární odpovědnost a zakazuje se mu po dobu 6 měsíců nakládat s majetkem České pirátské strany."

viewtopic.php?p=850450#p850450

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Backa za příspěvek:
Robert.Magni
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26227
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37006 poděkování
Dostal poděkování: 30172 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Zdeňka Kubaly do RV

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ale Hospodář a členství v RV je teda poměrně jiná kompetence. Řekl bych.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 6):
Dalibor.Zahora, Jan.Podhajsky, Lukas.Novy, Petr.Vileta, Vaclav.Kubaljak, Andrej.Ramaseuski

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Zdeňka Kubaly do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ano, to je známé. Došlo k pochybení kvůli špatně stanovené DPH, na kterou se při stanovení ceny zapomnělo. Nemělo se to stát a postih byl stanoven. Jestli to má být Kainovo znamení navždy, o tom už pochybuji.
Zvláště když ve straně máme osoby, které mají na svědomí daleko větší škody i celostátního rozsahu, s reálným negativním dopadem do života tisíců lidí a jaký byl jejich postih či reflexe? Spíš žádný, dál jsou na důležitých místech a mají ve straně silnou pozici. Nikdy nebyli podrobení nějakému vyšetřování či zodpovídání se, prostě se jim vše velkoryse odpustilo či ještě lépe zapomnělo.
Ale tak aspoň, že si umíme došlápnout na někoho, že ... jsou to paradoxy, pane Vaněk.

Ale zeptal bych se Zdeňka, jak ten svůj případ vnímá?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Jan.Hrubes, Helena.Buchtova, Lucie.Spacilova, Marek.Houser

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1679
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1038 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Zdeňka Kubaly do RV

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

Jakub.Backa píše: 07 úno 2024, 09:51

Mně to smysl nedává, a k důvodům nechám mluvit RK:
"II. Zdeněk Kubala se dopustil závažného porušení Stanov ve smyslu § 5 odst. 2 Rozhodčího řádu (ve znění účinném do 15.12.2022), ve spojení s čl. 3 odst. 8 písm. b) Stanov a ust. § 4 odst. 3 Pravidel hospodaření, a to tím, že jako hospodář schválil žádost o proplacení faktury č. 2022-0053, vystavené společností codero s.r.o. dne 7.11.2022, na částku 309.760,- Kč vč. DPH, a to přesto, že podle uzavřené smlouvy o dílo ze dne 17.8.2022, dodavateli náležela odměna ve výši 256.000,- Kč vč. DPH. Za to nese disciplinární odpovědnost a zakazuje se mu po dobu 6 měsíců nakládat s majetkem České pirátské strany."

viewtopic.php?p=850450#p850450

Ahoj Jakube a diky za odkaz na ten konkretni nalez. Kde se nize taktez pise, ze

Pokud jde o vyvození odpověnosti, zde považuje RK za potřebné rozlišovat mezi jednotlivými odpůrci. Jak bylo uvedeno výše, primárně odpovědným za správnost a hospodárnost žádosti o proplacení je hospodář příslušného záměru. Proto RK považuje porušení povinností na straně hospodářů za závažnější a dosahující intenzity "závažného porušení Stanov" ve smyslu § 5 odst. 2 Rozhodčího řádu (ve znění účinném do 15.12.2022). Z toho důvodu RK přistoupila rovněž k omezení práv hospodářů formou zákazu nakládání s majetkem strany, a to v případě Jana Hamala Dvořáka po dobu 12 měsíců a v případě Zdeňka Kubaly po dobu 6 měsíců. Rozdílná délka zákazu je odůvodněna tím, že Zdeněk Kubala předmětný záměr "zdědil" po JHD, kterému byla původní žádost vrácena právě z důvodu formálních nedostatků. ZK tak jednal již pod značným časovým tlakem a veden zřejmě dobře míněnou snahou předejít prodlení s úhradou faktury. Navíc RK přihlédla také k tomu, že ZK projevil určitou míru sebereflexe a lítosti nad svým jednáním.

A dodam k tomu taktez to, ze nebylo shledana financni ujma strane, protoze bylo dodano vse, co byt dodano melo a taktez, ze ty konkretne si byl proti podepsani dodatku, kdyz se zjistilo, ze tam nesedi DPH, coz jak vyplynulo s diskuzi s RK by vyresilo rozpor s predpisy. Kazdopadne vse zle je pro neco dobre a diky tomuto pripadu jsme identifikovali nedostatky a verim, ze zmena PraH i nove Piroplaceni tyto nedostatky odstrani. Ad iky za pripomenuti, ze zakaz s nakladanim mi tusim konci tento mesic. :)

OFFTOPICJinak lidi se zakazem hospodarit jsem meli dokonce i ve vedeni a nevsiml jsem si, ze by ti to vadilo. :)

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1679
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1038 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Zdeňka Kubaly do RV

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

A diky @Dalibor.Zahora za nominaci do dovolby RV.
I kdyz v RV uz jsem, tak si myslim, ze ma smysl dovolit co nejvice lidi do RV a mit moznost reprezentovat nejen kraj, ale i cele CF.
Rec dodam co nejdrive.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Kubala za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Radka.Musilova, Romana.Korosi

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Re: Nominace Zdeňka Kubaly do RV

Příspěvek od David.Wagner »

Čus,

osobně se mi teda princip "navolíme lidi z krajů jakoby znova, abychom pak v krajích navolili lidi snadno" fakt spíš nelíbí.
Každopádně jinak je Zdeněk jistě super kandidát do RV - konstruktivní a pracovitej, určitě s ním budu rád spolupracovat do konce mandátu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvek:
Petr.Vileta

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1679
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1038 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Zdeňka Kubaly do RV

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

David.Wagner píše: 07 úno 2024, 10:25

Čus,

osobně se mi teda princip "navolíme lidi z krajů jakoby znova, abychom pak v krajích navolili lidi snadno" fakt spíš nelíbí.
Každopádně jinak je Zdeněk jistě super kandidát do RV - konstruktivní a pracovitej, určitě s ním budu rád spolupracovat do konce mandátu.

Myslel jsem to tak, ze v kraji mame lidi, co maji co nabidnout v RV, ale nejsou znami nebo tak prubojni, aby se hned postavili pred CF a tohle je cesta, jak se muzou prezentovat v RV.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Kubala za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Petr.Vileta, Katerina.Migdau, Lenka.Martinkova.Spanihelova

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Re: Nominace Zdeňka Kubaly do RV

Příspěvek od David.Wagner »

Zdenek.Kubala píše: 07 úno 2024, 10:32
David.Wagner píše: 07 úno 2024, 10:25

Čus,

osobně se mi teda princip "navolíme lidi z krajů jakoby znova, abychom pak v krajích navolili lidi snadno" fakt spíš nelíbí.
Každopádně jinak je Zdeněk jistě super kandidát do RV - konstruktivní a pracovitej, určitě s ním budu rád spolupracovat do konce mandátu.

Myslel jsem to tak, ze v kraji mame lidi, co maji co nabidnout v RV, ale nejsou znami nebo tak prubojni, aby se hned postavili pred CF a tohle je cesta, jak se muzou prezentovat v RV.

Já chápu tu motivaci, jenom osobně vnímám ty mandáty jako trochu jiný a tohle mi prostě nesedí. Každopádně pro lidi, kterým to neva tě jednoznačně doporučuju, pohoda:))

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2446
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Nominace Zdeňka Kubaly do RV

Příspěvek od Jan.Novak »

David.Wagner píše: 07 úno 2024, 10:39
Zdenek.Kubala píše: 07 úno 2024, 10:32
David.Wagner píše: 07 úno 2024, 10:25

Čus,

osobně se mi teda princip "navolíme lidi z krajů jakoby znova, abychom pak v krajích navolili lidi snadno" fakt spíš nelíbí.
Každopádně jinak je Zdeněk jistě super kandidát do RV - konstruktivní a pracovitej, určitě s ním budu rád spolupracovat do konce mandátu.

Myslel jsem to tak, ze v kraji mame lidi, co maji co nabidnout v RV, ale nejsou znami nebo tak prubojni, aby se hned postavili pred CF a tohle je cesta, jak se muzou prezentovat v RV.

Já chápu tu motivaci, jenom osobně vnímám ty mandáty jako trochu jiný a tohle mi prostě nesedí. Každopádně pro lidi, kterým to neva tě jednoznačně doporučuju, pohoda:))

Já trochu nechápu ten problém. Máš v kraji několik lidí vhodných do RV, vybereš z nich tu nejvhodnější, nebo toho co to chce nejvíc dělat. Pak v RV odvádí nějakou práci, konkrétně v případě Zdeňka se asi shodneme že dobrou. Tak proč, pokud ta osoba má možnost být zvolena skrze CF, v tom vidíš jakejkoliv problém? Sám se dost hlásíš za to, aby v RV bylo co nejvíce lidí, kteří chtějí něco dělat a mají nějakou kvalitu. Takhle si podržíš kvalitní lidi a získáš nové, kteří mají šanci ukázat zda jsou v RV dobří, či nikoliv. Víc lidí, víc práce a tak.
Mimochodem být za kraj je IMHO trochu svazující, např. věci jako krácení rozpočtů bych jako zástupce kraje asi fakt nehlasoval, i kdybych si myslel, že je to třeba, protože bych reprezentoval kraj, ne CF.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 4):
Petr.Tkadlec, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Milan.Dadourek

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“