Nominace Jakuba Backy do Kontrolní komise

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Souhlasím s nominací Jakuba Backy do Kontrolní komise:

Ano

84
57%

Ne

57
39%

Zdržuji se

6
4%
 
Celkem hlasujících: 147 - Celkem hlasů: 147

Uživatelský avatar
Viktor.Derka
Člen KS Praha
Příspěvky: 1389
Registrován: 04 kvě 2017, 17:49
Profese: Právník
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 853 poděkování
Dostal poděkování: 2241 poděkování

Nominace Jakuba Backy do Kontrolní komise

Příspěvek od Viktor.Derka »

Ahoj,

tímto bych si dovolil navrhnout Jakuba Backu jakožto kandidáta do Kontrolní komise. Jakub je členem v nyní pomalu končícím funkčním období KK, a z mého pohledu se ve funkci člena KK osvědčil. I díky participaci Jakuba v KK jakožto právníka byla v nyní končícím funkčním období velice dobrá kvalita výstupů od KK směrem k RK, tudíž bych ocenil, kdyby tento pozitivní prvek byl kontinuitně přítomen i v budoucí KK. Proto bych si vás dovolil požádat o Jakubovu podporu.

Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Profil na lide.pirati.cz
Vrchní ministerský rada na Ministerstvu spravedlnosti

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2338
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2231 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování

Re: Nominace Jakuba Backy do Kontrolní komise

Příspěvek od Jakub.Backa »

Ahoj, díky za nominaci, kterou tímto přijímám a zde má kandidátní řeč:

Drahé členstvo, tímto bych Vás rád požádal o podporu při volbě do KK.

Kdo jsem?
Jsem řadovým členem z Prahy 6. Mám dlouholeté znalosti a zkušenosti z oblasti práva a ekonomie, neboť jsem společníkem vlastní advokátní kanceláře a insolvenčním správcem se zvláštním oprávněním (těch je v ČR pouze cca 30). Kromě toho od podzimu 2023 působím jako člen dozorčí rady společnosti Technologie Hlavního města Prahy, a.s. nominovaný Pirátskou stranou. V KK jsem byl také i v minulém volebním období.

Proč kandiduji?
Původně jsem avizoval, že obhajovat funkci v KK již nechci, ale nakonec jsem se rozhodl požádat o Vaši důvěru ještě jednou, a to ze tří základních důvodů:

  • obrací se na mě mnoho členů, abych v KK dál pokračoval;
  • v současné době do KK nekandiduje žádný praktikující právník a celkově se nepřihlásilo mnoho zájemců, i když je mezi nimi několik kvalitních kandidátů/kandidátek;
  • za poslední dva roky se podařilo zlepšit činnost KK, i když možná není vše viditelné pro členstvo, a tak bych to dotáhl. Zároveň je nutné reagovat a nastavit procesy v návaznosti na rozsáhlou novelu RŘ a očekávané přijetí Etického kodexu.

Vize mého fungovaní KK
Poklud bych byl opětovně zvolen, rád bych předal kolegům své zkušenosti, zaměřil se na dokončení věcí, které KK nezvládla ve svém předchozím funkčním období vyřešit. Dále bych zapracoval na zlepšení vnímání KK. Pověst KK byla v minulosti z části oprávněně, z části neoprávněně, pošramocena.
Je nutné zamyslet se nad způsobem, jak bude KK transparentně informovat o své činnosti a zároveň bude šetřit práva osob, vůči kterým koná, aby se podání ke KK nestalo nástrojem vnitrostranického boje.
Činnost KK by měla být také více plánovaná a do budoucna (po případném přijetí etického kodexu) by měla navázat spolupráci s ombudsmankou tak, aby ke KK byly eskalovány pouze ty případy, které má KK řešit.
I lidé, se kterými jsme ve straně měl neshody, vždy uznávali, že v rámci KK jsem vystupoval nestranně a zároveň jsem věci, u kterých jsem byl zpravodajem, vyřizoval bez zbytečných průtahů.
Není akceptovatelné, aby podání u KK tzv. vyhnila, tj. uplynula 2letá lhůta pro zánik odpovědnosti, příp. že člen KK na věc několik měsíců nesáhne a předseda KK se nezasadí o předání jinému zpravodaji. Vznikají z toho pak podezření z účelovosti a zbytečné konspirace.
Když jsem před dvěma lety kandidoval do KK zavazoval jsem se, že v rámci své komunikaci budu vystupovat zdrženlivěji. Nebudu říkat, že se vše na 100 % podařilo, ale dodržuji bobříka mlčenlivosti na veřejných sociálních sítích, kde jiné členy nekritizuji. Cením si zpětnou vazbu, kterou jsem dostával třeba od Honzi Hory a Vojty Pikala, a snažím se ji zohledňovat, zároveň se ale domnívám, že v některých vnitrostranických situacích není možné mlčet, a je nutné se alespoň vnitrostranicky ozvat.

Činnost KK v posledních 2 letech
Všechna podání, která jsem zpravodajoval, jsem před ukončením mandátu dokončil. Všechny stížnosti, které jsem za KK připravoval k RK, byly shledány jako odůvodněné. Mnou zpravodajované věci za poslední funkční období skončily: 5 smíry, 3 stížnostmi, 1 zpětvzetím a 9 odloženími (zde jsou jak neodůvodněné případy, tak situace, kde byla sjednána náprava bez nutnosti stížnosti anebo smíru).
Je možné, že se zde ve vlákně objeví osoby, se kterými jsem se v rámci KK setkal jako s odpůrci, stěžovateli nebo poškozenými. Vzhledem k přijetí loňské rozsáhlé novely rozhodčího řádu, není nyní možné z mé strany jakkoli blíže popisovat případy, které jsem jako zpravodaj řešil. Na případné námitky ke konkrétním jednáním proto nebudu moci nijak reagovat. Děkuji, že to respektujete.

P. S.
V rámci novoročních předsevzetí a snahy o zdravější trávení volného času omezuji svůj přístup k fóru. Prosím proto o pochopení, že případné odpovědi budou dodávány s větším časovým odstupem.

(Edit: doplněná nominační řeč)

Naposledy upravil(a) Jakub.Backa dne 12 led 2024, 11:06, celkem upraveno 1 x.
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Eva.Ticha
Republikový výbor
Příspěvky: 305
Registrován: 06 dub 2018, 21:14
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 1810 poděkování
Dostal poděkování: 503 poděkování

Re: Nominace Jakuba Backy do Kontrolní komise

Příspěvek od Eva.Ticha »

Moc díky za tuto nominaci, @Viktor.Derka !

@Jakub.Backa v KK odvedl skvělou práci a má všechny předpoklady být opět výkonným a cenným členem komise, které strana potřebuje.

Znám ho několik let a hned od počátku si získal mou důvěru svým věcným přístupem, odhodlaností a ochotou věci řešit a podpořit to, co je správné. Oceňuji jeho hluboké znalosti předpisů a dbalost na jejich dodržování. Má silný smysl pro spravedlnost. Vážím si jeho analytických dovedností a tahu na branku. Má odvahu dělat věci správně, jde mu o věc a i když se to někomu nelíbí, nenechá se zastrašit. Je obětavým týmovým hráčem se zájmem o dění ve straně. Dobrý stranický parťák i kamarád.

Několikrát jsme spolu nesouhlasili, ne v osobní rovině, vždy jsme věci prodiskutovali a našli kompromis. Takových Pirátů jako je Jakub Backa potřebujeme víc.
Jeho nominaci moc ráda podpořím!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Ticha za příspěvky (celkem 8):
Viktor.Derka, Ondrej.Vykoukal, Michal.Novak, Antonino.Milicia, Bohdana.Hola, Lucie.Seguin, Petr.Vileta, Filip.Jirousek

Ing. Eva Tichá
Republikový výbor
místopředsedkyně ZK Pirátů Praha 6
RT finance, pracovní skupina Důchody Piráti,
KET územní rozvoj, KET životní prostředí

"Jediný člověk, kterým jste určen se stát, je člověk, kterým se rozhodnete být.“
Ralph Waldo Emerson

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5615
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22652 poděkování
Dostal poděkování: 4592 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jakuba Backy do Kontrolní komise

Příspěvek od Robert.Magni »

Ano

Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
Eva.Ticha

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3081
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4852 poděkování
Dostal poděkování: 6433 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jakuba Backy do Kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Hora »

Musím říct, že před dvěma lety jsem měl pochybnosti, jestli Jakub dokáže oddělit své názory (které prezentuje hodně ostře a konfliktně) od své práce v KK. Po pravdě jsem si myslel, že to nezvládne, když takhle ostře vystupuje. Sledoval jsem ale některé případy před KK a přístup jednotlivých zpravodajů a můžu s čistým svědomím říct, že jsem se spletl a jeho vystupování v roli zpravodaje bylo jako sledovat úplně jiného člověka.

Stejně pozitivní zkušenost jsem získal, když jsme teď společně obdrželi jmenování do DR THMP. Věcný přístup, týmová práce, konstruktivní nekonfliktní jednání vůči všem, se kterými jednáme.

Z diskusí na fóru a Zulipu znáte Jakuba hodně jinak a nebudu nijak zastírat, že jeho ostrý a konfliktní styl v diskusích se mi moc nelíbí. Ale v roli odborné si vede skvěle a proto vás prosím, abyste jej podpořili.

Já vám za to slibuju, že když v té KK budeme oba, tak ho budu systematicky přesvědčovat, ať se v těch diskusích krotí a není tak útočný protože to není dobré pro reputaci kontrolní komise u členů strany. Deal?

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1627
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1065 poděkování
Dostal poděkování: 3288 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jakuba Backy do Kontrolní komise

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

Podporuji.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 897
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4168 poděkování
Dostal poděkování: 1316 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jakuba Backy do Kontrolní komise

Příspěvek od Martin.Martin »

Jsem rád, že se zde @Eva.Ticha , @Jan.Hora a @Zdenek.Hrib vyjadřují zcela jasně PRO Backu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvky (celkem 3):
Jakub.Backa, Jan.Hora, Eva.Ticha

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Uživatelský avatar
Adam.Vyplel
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 324
Registrován: 22 lis 2017, 19:28
Profese: vodopohodář
Dal poděkování: 283 poděkování
Dostal poděkování: 589 poděkování

Re: Nominace Jakuba Backy do Kontrolní komise

Příspěvek od Adam.Vyplel »

Já se taky vyjadřuji pro Backu. A zároveň bych se ho zeptal pokud bude zvolen, jestli bude usilovat o pozici předsedy KK?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Vyplel za příspěvky (celkem 7):
Mikulas.Ferjencik, Robert.Magni, Jan.Hrubes, Jan.Hora, Viktor.Derka, Jakub.Dedek, Marketa.Markova
Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2338
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2231 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování

Re: Nominace Jakuba Backy do Kontrolní komise

Příspěvek od Jakub.Backa »

Adam.Vyplel píše: 12 led 2024, 13:58

Já se taky vyjadřuji pro Backu. A zároveň bych se ho zeptal pokud bude zvolen, jestli bude usilovat o pozici předsedy KK?

Pokud budu zvolen, proberu s ostatními zvolenými členy KK jejich představy o fungování KK, a pokud nebude moje představa v menšině, tak to budu zvažovat.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Backa za příspěvky (celkem 5):
Robert.Magni, Viktor.Derka, Adam.Vyplel, Antonino.Milicia, Eva.Ticha
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Jan.Adam
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 290
Registrován: 07 bře 2017, 08:40
Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
Dal poděkování: 283 poděkování
Dostal poděkování: 533 poděkování

Re: Nominace Jakuba Backy do Kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Adam »

Rozhodně pro. Víc takových lidí.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Adam za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Eva.Ticha
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“