Nominace Bohdany Holé do Kontrolní komise

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Ve věci nominace Bohdany Holé do Kontrolní komise jsem:

PRO

87
49%

PROTI

85
48%

se zdržel

4
2%
 
Celkem hlasujících: 176 - Celkem hlasů: 176

Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1627
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1065 poděkování
Dostal poděkování: 3288 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Bohdany Holé do Kontrolní komise

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

Čau lidi,

rád bych nominoval do volby do Kontrolní komise @Bohdana.Hola.

Je důležité, aby v KK byli i lidé, kteří se nebojí férově pojmenovat problémy a rozpory s naším morálním kodexem. Přestože to třeba někteří zrovna nechtějí slyšet. A o splnění tohoto požadavku nemůže být u Bobo pochyb.

Složení kontrolní komise by mělo být pestré a nemělo by jít jen o právníky. Připomenu co máme o úloze KK ve stanovách:

Kontrolní komise je kontrolním orgánem strany, dohlíží na hospodaření a dodržování obecně závazných právních předpisů a předpisů strany.

Věřím, že na řešení sporů se zaměří spíše ombudsmanka a do budoucna bude v KK této agendy spíše ubývat. Naopak si myslím že by měla být akcentována právě oblast hospodaření se stranickými penězi a to zejména po preventivní stránce.

A právě pro ten dohled nad hospodařením považuji Bobo za ideální kandidátku. Je absolventkou VŠE, má zkušenosti jako datový a finanční analytik, byla hospodářka MS a na MČ P3 se zabývala vedlejší hospodářskou činností městské části. A samozřejmě z VŠE má i právní základ dostatečný pro práci v KK.

Bobo sice nemáme nikde na kandidátce, ale věřím že nominaci na tuto i trochu nevděčnou a dobrovolnickou pozici přijme. Přeci jenom to nebude první nevděčná dobrovolnická práce kterou pro stranu dělá.

Uživatelský avatar
Eva.Ticha
Republikový výbor
Příspěvky: 305
Registrován: 06 dub 2018, 21:14
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 1810 poděkování
Dostal poděkování: 503 poděkování

Re: Nominace Bohdany Holé do Kontrolní komise

Příspěvek od Eva.Ticha »

Díky, @Zdenek.Hrib, za tuto nominaci. @Bohdana.Hola je skvělá Pirátka, přímý a čestný člověk a jejího názoru bez příkras si opravdu vážím. Nejen ve financích je profík. Jak říká @Eva.Tylova, řekne věci, jak jsou, tzv. naplacato.

Nezkazí žádnou legraci, je pracovitá a má tah na branku. Vždy ochotná pomoci. Moc ráda ji podpořím.

Ing. Eva Tichá
Republikový výbor
místopředsedkyně ZK Pirátů Praha 6
RT finance, pracovní skupina Důchody Piráti,
KET územní rozvoj, KET životní prostředí

"Jediný člověk, kterým jste určen se stát, je člověk, kterým se rozhodnete být.“
Ralph Waldo Emerson

Uživatelský avatar
Petr.Benes
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 88
Registrován: 03 úno 2018, 20:53
Profese: opoziční zastupitel Praha 10
Dal poděkování: 397 poděkování
Dostal poděkování: 203 poděkování

Re: Nominace Bohdany Holé do Kontrolní komise

Příspěvek od Petr.Benes »

@Bohdana.Hola do KK rozhodně patří!
Neintrikuje, nebojí se jít proti proudu a vždy si můžete být jistí, že Vám řekne svůj názor takový jaký je. Bohdana odvádí spoustu administrativní práce pro MS. Rovnýma nohama nebojácně naskočila i do jednoho z nejdrsnějších zastupitelstev a rázem si svojí upřímností získala "velkou oblibu" u místního SPOLU ;). Zároveň má i srdíčko na správném místě, každou 1. sobotu v měsíci je hlavní organizátorkou SWAPů a je jedno jestli je vedro, zima nebo prší.
Pokud chceme do KK poslat někoho, kdo nebude tupě stranit tomu nebo onomu proudu, tak je Bohdana ideální. Vždy se na věci snaží dívat z pohledu zvenku, a to jak z pohledu zvenku strany, tak z pohledu zvenku Prahy. Jak sama říká, důležité je jak to vidí "teta z orlických hor". Vím o čem mluvím :). Mnohokrát jsme spolu nesouhlasili, ale nikdy to nebylo osobní a vždy jsme hledali a našli kompromis.

Vážím si lidí, kteří se nestydí za svůj názor, ale přitom se s nimi dá diskutovat. Takže BOBO do KK!

Petr Beneš
- člen MS Praha 10
- místostarosta Praha 10
- tel: 736 603 957
Uživatelský avatar
Tomas.Guth.Jarkovsky
Republikový výbor
Příspěvky: 414
Registrován: 01 pro 2017, 11:10
Profese: dělník lidských práv
Dal poděkování: 303 poděkování
Dostal poděkování: 1372 poděkování

Re: Nominace Bohdany Holé do Kontrolní komise

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky »

Ahoj, bohužel nemůžu tuhle nominaci podpořit,

nemám jakékoli informace na zopochybňování pracovitosti nebo podobných vlastností, ale mám silné pochyby, zdali by byla Bohdana schopná se chopit role, která vyžaduje nestrannost, faktičnost, rozvahu a odstup od vlastních názorů i emocí. Bohužel, velká část interakcí, kterou s Bohdanou mám, je na fóru, kde jsou její příspěvky velmi často na hraně nebo za hranou komunikačního minima, často včetně urážek, nefaktických obviňování a nemálokdy jsou i zavádějící až prostě nepravdivé.

Abych sám byl faktický, tak jsem si prošel poslední měsíc příspěvků Bobo zde na fóru. Našel jsem třeba:

  • námitka k uzavřenosti vlákna k ZK (tedy podpora praní špinavého prádla na veřejnosti) a následné stáhnutí námitky
  • obvinění Davida Wagnera, že chce vyštípat ZK z kandidátky a následné stáhnutí obvinění
  • napomenutí za tapetování
  • napomenutí za opakované osobní útoky
  • zdá se že dost nefaktická obvinění v nominaci Krkta do KK

A to je prosím za jeden měsíc, jehož polovina byly Vánoce...
Nevím, je možné, že třeba bychom si v reálném životě rozuměli a třeba neměli ani tak vzdálené názory, ale minimálně z přítomnosti na internetu (kde probíhá naprostá většina činnosti KK) se zdá, že takováto roztěkanost a takovýto přístup k pravidlům a faktům by mohl dost uškodit důvěře v kontrolní orgány. Je potřeba si cenit každé dobrovolné energie na chod strany a rád nominaci třeba někdy jindy podpořím, když tam tyhle nedostatky nebudou. Teď ale jsou.

+420 728 jednajednatři 966

Nadezda.Jureckova
Člen KS Praha
Příspěvky: 6
Registrován: 17 lis 2017, 23:15
Profese: Terapeutka
Dal poděkování: 386 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: Nominace Bohdany Holé do Kontrolní komise

Příspěvek od Nadezda.Jureckova »

Podporuji Bohdanu. Má drajv, má zdravý úsudek a má chuť se potýkat s nepříjemnými problémy, kterých je všude okolo nás i uvnitř Pirátské strany spousta. Znám ji dobře z komunální práce na Praze 10. Držím palce Bobo a děkuji.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Nadezda.Jureckova za příspěvky (celkem 8):
Petr.Benes, Jiri.Bruzek, Jana.Komrskova, Bohdana.Hola, Frantisek.Pudil, Ivan.Mikolas, Antonino.Milicia, Eva.Ticha
Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 999
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Bohdany Holé do Kontrolní komise

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Děkuji @Zdenek.Hrib za nominaci a všem mým předřečníkům za vřelá slova.
Nominaci přijímám.
Jsem si vědoma toho, že to nebude procházka růžovým sadem a že ani po cestě ani na jejím konci nečekají vavříny ani plácání po ramenou.
Nemám úplně tunu volného času na rozdávání, ale pokud se členem kontrolní komise stanu, chápu, že si čas musím přeskládat, aby to členství vůbec dávalo smysl.
Ráda bych svou prací pro kontrolní komisi a Českou pirátskou stranu přispěla ke zlepšení vnitrostranické kultury a etiky, a svou prací pomohla pozvednou renomé kontrolní komise a její důstojnému ukotvení ve vnímání její práce lidmi napříč stranou a vědomí důležitosti takový orgán mít a mít jej funkční.
Mám za to, že pro práci člena KK mám co nabídnout, ale to, jestli je to dost, nechť posoudí členové strany svým hlasováním.
Mám za to, že hodit by se mohlo např:

  • ekonomicko-právně-sociologický background
  • potřeba analytika a statistika rozhodovat se na základě dat a aplikovat pravidla na všechny stejně a měřit všem stejným metrem
  • registrace finančního poradce u ČNB - zkoušky na tuto registraci nejsou legrace a indikují mj. že držitel registrace je opravdu schopen pracovat s čísly i právními předpisy a jejich aplikací do praxe finančního analytika a poradce.
  • schopnost se zorientovat i v rozsáhlých tabulkách a dohledat si nebo si doptat se na chybějící informace
  • bohaté zkušenosti z dobrovolnické práce jak pro stranu, tak i mimo ni (například u zpracování voleb se tak či onak pohybuji od roku 1994)
  • bohaté zkušenosti z managementu, projektového managementu a produkce
  • z praxe vyplývající potřeba dotahovat problémy a neodcházet od rozdělané práce a neztrácet čas zbytečnou prací
  • občanská angažovanost už od studentských let (akademický senát, odbory, vedení SVJ...sdružení Společné aktivity a web fungujemeaktivne.cz
  • ještě stále mám zájem o dění uvnitř České pirátské strany. I když má někdy člověk pocit marnosti a intenzivně přemýšlí, jestli do tohoto tělesa vůbec stojí za to investovat čas a energii, stále ještě mám pocit, že to smysl má. Nebo má smysl se o to alespoň pokoušet.
    Díky předem za puštění k volbě a za věcnou zpětnou vazbu, pokud vám to třeba z nějakého důvodu nepřijde jako dobrý nápad ;o)

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Jaromir.Beranek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 291
Registrován: 25 dub 2016, 17:37
Profese: ekonom, právník
Bydliště: Praha 6 - Bubeneč
Dal poděkování: 692 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování

Re: Nominace Bohdany Holé do Kontrolní komise

Příspěvek od Jaromir.Beranek »

Podporuji nominaci Bohdany Holé do KK. Bobo je čestná, pracovitá a nebojí se lidem říkat věci, které nechtějí slyšet. Historicky docela potrápila i naše pražské PKS, ale zpětně musím uznat, že jakkoli mohly být nepříjemné, její poznámky a kritiky šly vždy k jádru problému a nikdy nebyly zbytečně osobní. Věřím, že se svým profilem bude Bobo dobře doplňovat jakoukoli sestavu KK.

Jaromír Beránek
předseda Výboru pro zahraniční vztahy a EU fondy ZHMP
tel: 720 761 616
Profil | FB | LinkedIn

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 999
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Bohdany Holé do Kontrolní komise

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Tomas.Guth.Jarkovsky píše: 06 led 2024, 11:57

Ahoj, bohužel nemůžu tuhle nominaci podpořit,

nemám jakékoli informace na zopochybňování pracovitosti nebo podobných vlastností, ale mám silné pochyby, zdali by byla Bohdana schopná se chopit role, která vyžaduje nestrannost, faktičnost, rozvahu a odstup od vlastních názorů i emocí. Bohužel, velká část interakcí, kterou s Bohdanou mám, je na fóru, kde jsou její příspěvky velmi často na hraně nebo za hranou komunikačního minima, často včetně urážek, nefaktických obviňování a nemálokdy jsou i zavádějící až prostě nepravdivé.

Abych sám byl faktický, tak jsem si prošel poslední měsíc příspěvků Bobo zde na fóru. Našel jsem třeba:

  • námitka k uzavřenosti vlákna k ZK (tedy podpora praní špinavého prádla na veřejnosti) a následné stáhnutí námitky
  • obvinění Davida Wagnera, že chce vyštípat ZK z kandidátky a následné stáhnutí obvinění
  • napomenutí za tapetování
  • napomenutí za opakované osobní útoky
  • zdá se že dost nefaktická obvinění v nominaci Krkta do KK

A to je prosím za jeden měsíc, jehož polovina byly Vánoce...
Nevím, je možné, že třeba bychom si v reálném životě rozuměli a třeba neměli ani tak vzdálené názory, ale minimálně z přítomnosti na internetu (kde probíhá naprostá většina činnosti KK) se zdá, že takováto roztěkanost a takovýto přístup k pravidlům a faktům by mohl dost uškodit důvěře v kontrolní orgány. Je potřeba si cenit každé dobrovolné energie na chod strany a rád nominaci třeba někdy jindy podpořím, když tam tyhle nedostatky nebudou. Teď ale jsou.

Díky za zpětnou vazbu.

Mám za to, že zrovna kandidatura Krtka do KK je něco, co je rozhodně potřeba minimálně vyvažovat. Zejména, když ta paní, co ho nominovala, v jedné větě s jeho jménem použila slova jako "morální maják". Fakt mám o významu toho sousloví poměrně jasnou představu, která mi s přezdívkou Krtek a jeho působením u Pirátů opravdu ale opravdu nejde dohromady.

Mám za to, že KK by měla být zakotvena zejména v realitě. Nemůžu si pomoci a nevnímat, že někteří lidé berou angažmá v politické straně spíš jako počítačovou hru. Kde se někteří hráči cítí být nad pravidly. A tohle bych ráda aspoň trochu vyvážila svou kandidaturou.

K ostatnímu se vyjádřím v souhrnném vlákně v odpovědích na dotazy, abych to tady netapetovala.

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 897
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4168 poděkování
Dostal poděkování: 1316 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Bohdany Holé do Kontrolní komise

Příspěvek od Martin.Martin »

Ok, tak to já si taky udělám nominaci.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Nepejchalova, Lucie.Spacilova, Bohdana.Hola

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2446
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Nominace Bohdany Holé do Kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Novak »

Bohdana Holá byla u RK usvědčena z úmyslných lží za které se musela omlouvat.

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“