Nominace Markéty Gregorové na předsedkyni strany

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Ve věci nominace Markéty Gregorové na předsedkyni strany jsem

PRO

204
54%

PROTI

162
43%

ZDRŽUJI SE

12
3%
 
Celkem hlasujících: 378 - Celkem hlasů: 378

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2026
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2700 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Markéty Gregorové na předsedkyni strany

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Ahoj Pirátky a Piráti,

rád bych nominoval @Marketa.Gregorova na předsedkyni České pirátské strany, případně samozřejmě i na post místopředsedkyně.

Markétka nás od roku 2019 zastupuje v Evropském parlamentu a je dvojkou naší kandidátky pro nadcházející evropské volby. V EP se věnuje lidským právům, dezinformacím, kyberbezpečnosti a šmírování. Je jednou z našich nejviditělnějších političek a dělá mi radost sledovat jak její práci, tak i výstupy v médiích.

Myslím, že politička s reálnou politickou zkušeností z vrcholné politiky, která řeší core pirátská témata, do RP prostě patří. A myslím, že Markétka má schopnosti a zkušenosti na to, aby stranu vedla i z pozice její předsedkyně.

Budu moc rád, když Markétku podpoříte. Díky!

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4179 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: Nominace Markéty Gregorové na předsedkyni strany

Příspěvek od Eva.Novakova »

Díky Petře! Tahle nominace mi udělala radost, protože u Markéty vedle její politické práce a veřejných výstupů vnímám i skutečný zájem o dění ve straně, ať už směrem k práci odborných týmů tak co se týče vnitřního fungování a atmosféry. Je v kontaktu se členskou základnou, snaží se spojovat, nepolarizovat (a zároveň nepřehlížet problémy). Snoubí se tak u ní všechny vlastnosti, které od předsedy/předsedkyně strany očekávám.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Petr.Konecny
Republikový výbor
Příspěvky: 200
Registrován: 01 zář 2019, 20:20
Profese: Soc. prac., zástupce ved. v kriz. týmu
Bydliště: Praha 3, Hartigova 142
Dal poděkování: 646 poděkování
Dostal poděkování: 396 poděkování

Re: Nominace Markéty Gregorové na předsedkyni strany

Příspěvek od Petr.Konecny »

Skvělý. @Marketa.Gregorova mi připadá, že moc hezky politicky vyrostla a je teda ve skvělé kondici. Přál bych si novou předsedkyni jako je ona. ❤️

Bez entuziasmu se ve světě nic velkého nevykonalo.
Immanuel Kant

Člen republikového výboru, zástupce vedoucí mezirezortního týmu Návykové chování, vedoucí pracovní skupiny Duševní zdraví,
předseda krajské komise pro prevenci společensky nežádoucích jevů a drogových závislostí v Olomouckém kraji, odborný garant Prague pride

+420 732 516 520
petr.konecny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jarmil.Halamicek
Člen KS Praha
Příspěvky: 506
Registrován: 18 kvě 2018, 10:24
Profese: programátor
Dal poděkování: 365 poděkování
Dostal poděkování: 2336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Markéty Gregorové na předsedkyni strany

Příspěvek od Jarmil.Halamicek »

Markéty názory znám (asi jako většina z nás) především z médií.
Podle mne je jedna z nemnoha našich vrcholných politiků, u nichž máte vždycky pocit, že mluví Pirát (v tomto případě Pirátka) a ne převlečený Topkař.
Navíc mě vyloženě těší, že dokáže odolat hejtu a neuhýbá trapnýma výmluvama, když její názory triggerují voliče Trikolory nebo se nelíbí Petru Fialovi..

Takže rád hlasuju pro - a přeju Markétě i nám, abychom měli předsedkyni, co má cojones. Už by bylo na čase :)

Autor pirátských Odměn a projektu GreenOrDie. Člen Technického odboru. Jarmil.com


Face your fears, live your dreams.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34806 poděkování
Dostal poděkování: 17632 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Markéty Gregorové na předsedkyni strany

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Já bych se rád zeptal Markéty, jestli věděla co je to "cojones" bez koukání do slovníků?

A také co soudí o kosmopolitismu jako ideologii? Jestli nám zbytečně nekomplikuje život, třeba přenášením cizích výrazů do domácího jazyka. A uctivě děkuju za ty odpovědi!

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1180
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1225 poděkování
Dostal poděkování: 4290 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Markéty Gregorové na předsedkyni strany

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Vážené členky a členové Celostátního fóra,

do předsednictva naší strany jsem kandidovala pouze jednou. V lednu 2020, po úspěšném získání tří europoslanců (a neúspěchu získat čtyři, bohužel). Tehdy jsem nabyla dojmu – a připomněla jsem si ho nyní přečtením své tehdejší řeči – že jsou Piráti na rozcestí a já bych jim ráda asistovala na cestě z něj. Je až smutně příznačné, kolik mnou tehdy vnímaných problémů (vnitrostranická hlasovací účast, vedení odborů, vnitřní i vnější tlaky) je přítomných i nyní.

Důvěru Celostátního fóra jsem tehdy nezískala, a vnitřně mě to nepřekvapilo. Byli jsme v průzkumech takzvaně na koni, mluvilo se jen o prolamování skleněného stropu 15 % ve volbách a jak na to, a moje vize nebyly na pořadu dne. Nebylo urgentní se věnovat sobě.

Bohužel, po čtyřech letech se to podle mě změnilo. A dle dění ve straně to tak vnímá vícero lidí, včetně těch, kteří byli v minulosti představiteli opačného přístupu. Otázka, kterou si konečně všichni pokládáme, není „Budeme ty problémy řešit?“, ale „Jakým způsobem ty problémy budeme řešit?“

Na tomto místě mi dovolte poznamenat, že jsem původně neměla ambici být tím, kdo by je v předsednictvu řešil. V roce 2020 jsem se sama osmělila zkusit vám nabídnout nějaké postupy a vize a následně reflektovala, že o ně není zájem a jen pilně pracovala v Evropském parlamentu. V roce 2022 jsem se neosmělila a nominaci odmítla, jelikož to byl citlivý čas vnitřních bolístek po výprasku od STANu, kde jsem figurovala až příliš výrazně jako oponent. A já nechci přispívat k rozdělování strany. Bylo potřeba nestrannějších pohledů.

Teď jsem poslední cca dva týdny odbavovala zprávy, setkání i telefonáty, které mě žádaly o případné přijetí nominace i o její odmítnutí. Vězte tedy, že ať už s mým rozhodnutím ji přijmout souhlasíte či nikoli, je to důkladně promyšlené rozhodnutí.

Jsem stále pro mnohé kontroverzní postavou? Ano. Netěší mě to; až do vstupu do politiky jsem se domnívala, že jsem spíše stmelující člověk. Ale vnímám svět kolem sebe realisticky a vím, že neztělesňuji „neutralitu“. Mám názory a postoje a nebojím se je použít! .D Ostatně již nyní, před dopsáním mé kandidátské řeči, mnozí jasně v anketě vyjádřili svůj názor. Přesto však i díky různorodé zpětné vazbě věřím, že pro určitou část členské základny představuji to, co by alespoň v 1/5 předsednictva zastoupeno mít chtěli. A pro ně nakonec kandiduji. Nabízím se ale vám všem.

A co nabízím?

  • Politický instinkt. Toto je nominační vlákno, ne přehlídka skromnosti. .) Mohu si tedy dovolit říct, že jsem v minulosti opakovaně prokázala poměrně solidní odhad na dopady určitých kroků či vývoje strany, a snažím se tuto schopnost dále rozvíjet.

  • Komunikaci. I s europoslanectvím a členstvím v různých vnitrostranických strukturách jsem stále přítomná na Zulipu a fóru, sleduji, co se děje a jsem ochotná se o čemkoli bavit. S případným předsednictvím bych si dala jako svou prioritu se pravidelně online připojovat na krajské schůze.

  • Čitelnost. Nemusela jsem si číst své staré nominační řeči k tomu, abych vám mohla slíbit, že mi jde stále již mnoho let o stejné věci. Rozvoj Pirátství, pevné demokratické základy strany, odolný systém vůči zneužití.

  • Neservilitu. Nikdy nikomu nepodlézám, nemanipuluji, jsem až na dřeň upřímná a ozvu se, pokud nesouhlasím. Ráda spolupracuji s „diplomaty“ a jsou podle mě v týmech potřeba, ale nejsem to já.

  • Autenticitu. Uvědomuji si, že pozice v předsednictvu není pouze exekutivní, ale i reprezentativní. Jako ve své vnější politické funkci, i pro tu vnitřní nabízím prezentaci pirátských myšlenek v jejich krystalické podobě a bez příkras. Myslím si, že to strana potřebuje.

Poslední věc, k níž jsem se zatím nevyjádřila a mnohým asi běží hlavou, je název této nominace. Tedy to, že jsem nominována nejen do místopředsednictva, ale i na předsedkyni. Domnívám se, že po učinění rozhodnutí do RP kandidovat je přirozené vám dát možnost mi v něm přisoudit případnou pozici. Jsem výraznou tváří strany, mám odhodlání přinést svěží vítr do našich plachet a domnívám se, že je zdravé mít konkurenci i alternativy. .) Potěší mě, pokud vícero kandidátek a kandidátů zváží tuto funkci, aby alternativ bylo co nejvíce a volba byla skutečným svátkem demokracie.

S tímto řečeným děkuji @Petr.Springinsfeld za nominaci a důvěru; i všem, co mě k tomuto nelehkému kroku motivovali. Nejsem mesiáš, co si myslí, že stranu spasí. Jsem stejně jako vy jen jeden dílek puzzlů, kterým tvoříme obraz naší strany. Ráda bych jen měla možnost se na náš obraz podívat ze strany toho, co ho skládá a zkontrolovat, že stále tvoříme pasující obraz a ne lepidlem nucený mišmaš. .)

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Jan.Lipavsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1266
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1631 poděkování
Dostal poděkování: 2327 poděkování

Re: Nominace Markéty Gregorové na předsedkyni strany

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Chtěl bych se tě zeptat na věc, na kterou se postupně ptám všech kandidujících do republikového předsednictva strany.

Jsi provládní či protivládní kandidát? Souhlasíš s naší účastí ve vládě?

Díky za odpověď.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvky (celkem 2):
Eva.Ticha, Vit.Fux
Uživatelský avatar
Adam.Senk
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 295
Registrován: 14 led 2021, 10:44
Profese: Programátor
Bydliště: Roudnice nad Labem
Dal poděkování: 436 poděkování
Dostal poděkování: 534 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Markéty Gregorové na předsedkyni strany

Příspěvek od Adam.Senk »

Já jsem moc rád, že do toho Markéta jde a že se na lednové CF tak stane místem, které nám skrze volbu RP umožní reflektovat dva roky ve vládě.

Hlasy, které říkají, že se nemáme rozpustit v politice pana Fialy, ale že máme být autentickým a sebevědomým politickým směrem podle mě sakra potřebujeme!

Participace je klíč!
https://www.senkadam.cz/
senkadam[at]gmail.com, 606 310 239
https://lide.pirati.cz/person/2807/

Uživatelský avatar
tomas.valenta
Technický odbor
Příspěvky: 51
Registrován: 21 dub 2021, 00:28
Dal poděkování: 79 poděkování
Dostal poděkování: 108 poděkování

Re: Nominace Markéty Gregorové na předsedkyni strany

Příspěvek od tomas.valenta »

Za mě jasné PRO. Třeba už jenom proto, že Markéta byla jediná vrcholová politička, která se se mnou tak před rokem účastnila demonstrací proti Chatcontrolu. :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi tomas.valenta za příspěvky (celkem 8):
Dalibor.Zahora, Eva.Novakova, Petr.Konecny, Dominika.Michailidu, Tomas.Bouda, Marketa.Gregorova, B_Pat, Jan.Wagner
Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 757
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Re: Nominace Markéty Gregorové na předsedkyni strany

Příspěvek od Michal.Macek »

Ahoj,
já mám praktickou otázku:
Panuje politologická shoda, ověřená též praxí některých stran, že strana se nedá vést z Bruselu.
V čem jsou Piráti snazší na vedení, že by se to Tobě mělo podařit?

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“