Žádost o nominaci KF JčK do republikového předsednictva - Albert Štěrba

Archiv z jednání krajského fóra


Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Zamčeno

Podporuji nominaci Alberta Štěrby do republikového předsednictva:

Ano

6
46%

Ne

4
31%

Zdržuji se

3
23%
 
Celkem hlasujících: 13 - Celkem hlasů: 13

Uživatelský avatar
albert.sterba
Člen KS Praha
Příspěvky: 115
Registrován: 21 lis 2020, 19:33
Profese: lékař - neurochirurg
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Dal poděkování: 202 poděkování
Dostal poděkování: 213 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Žádost o nominaci KF JčK do republikového předsednictva - Albert Štěrba

Příspěvek od albert.sterba »

Vážené pirátky, vážení piráti, ctěné pirátstvo z Jihočeského kraje,

rozhodl jsem se před Vás předstoupit s žádostí o podporu ve volbách do republikového předsednictva naší strany, a to konkrétně na pozici místopředsedy strany (klidně ,,posledního”).

Proč kandiduji?

Protože

  1. věřím, že mohu v předsednictvu vhodně doplnit zkušenější členky a členy naší strany; svou energií a týmovou povahou chci přispět k tomu, aby předsednictvo dobře fungovalo, jasně a srozumitelně komunikovalo dovnitř i vně strany, motivovalo a táhlo svým aktivním přístupem k řešení problémů a výzev ostatní ve straně, naslouchalo jim i šlo příkladem

  2. si přeji, aby Pirátská strana dál byla víc než pouhou politickou stranou; přeji si, aby byla pro nás komunitou, místem, kde se potkáváme, vzděláváme, kriticky myslíme, diskutujeme, inspirujeme; chci maximálně podporovat a zlepšovat vzdělávací programy pro naše členky a členy, příznivkyně i příznivce, případně i navenek pro občany samotné; nechť jsou Piráti přitažlivou volbou pro nové zájemkyně a zájemce o členství či registrované příznivectví

  3. vnímám jako nezbytné, abychom v následujících ,,supervolebních” dvou letech, kdy nás čekají evropské, krajské, senátní i sněmovní volby, byli schopni lépe široké veřejnosti komunikovat naše vize, hodnoty i praktický politický program (od ekonomiky přes školství či zdravotnictví až po životní prostředí a sociální oblast); musíme být také tentokrát lépe připraveni i na podpásové negativní kampaně vysílané naším směrem od politických oponentů

Toto jsou tři hlavní body, jimž se budu v případě zvolení v předsednictvu věnovat a dělat maximum pro jejich naplnění. Celkově si přeji, abychom se v rámci strany více podporovali, řešili vzájemné neshody konstruktivně a citlivě, s jistým nadhledem a noblesou. Abychom ze svého působení ve straně získávali energii, kterou potom promítneme ve své práci pro veřejnost. To by myslím (pro perspektivu) mělo být vždy naším nejvyšším cílem – zlepšení veřejného prostoru a fungování společnosti, k čemuž je Pirátská strana nejvhodnějším prostředkem, jak patřičných změn dosáhnout.

Kdo jsem a co dělám?

Možná si mě trochu pamatujete z našich primárek k volbám do Evropského parlamentu, v nichž jsem díky Vaší podpoře skončil na pro mě krásném sedmém místě – za což Vám ještě jednou děkuji, velice si vážím Vaší důvěry, kterou s pokorou zároveň vnímám jako veliký závazek!

Nicméně ve stručnosti: pracuji jako neurochirurg ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze. Politicky jsem pak aktivní nejvíc právě v oblasti zdravotnictví, a to v rámci spolku Mladí lékaři, s nímž hájíme zájmy lékařek a lékařů před atestací, upozorňujeme na chyby v jejich specializačním vzdělávání, nadměrnou přesčasovou práci, mnohdy nevyhovující zacházení ze strany zaměstnavatelů, účastníme se četných jednání a kulatých stolů či diskusí s politiky na ministerstvech, v Poslanecké sněmovně i Senátu, provádíme průzkumy nebo pořádáme odborné konference.

Podrobněji o mně viz v medailonku: https://lide.pirati.cz/profil/3191/

Moc děkuji za Vaše dotazy a případnou podporu.

Srdečně

Albert

Přílohy
Profilovka UH.jpg
Profilovka UH.jpg (46.91 KiB) Zobrazeno 295 x
Naposledy upravil(a) Tomas.Valek dne 30 lis 2023, 14:53, celkem upraveno 1 x.
Důvod: EDIT: Povolena možnost změny hlasu.
Zamčeno

Zpět na „[Archiv]“