Nominuji Jirku Baudise na čelo kandidátky do Krajských voleb 2024

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Odpovědět

Podporuji nominaci Jirky Baudise na čelo kandidátky do Krajských voleb 2024

Pro

15
100%

Proti

0
Žádná hlasování

Zdržuji se

0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasujících: 15 - Celkem hlasů: 15

Antonin.Budaj
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 63
Registrován: 07 bře 2020, 11:05
Profese: Úředník
Dal poděkování: 118 poděkování
Dostal poděkování: 108 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominuji Jirku Baudise na čelo kandidátky do Krajských voleb 2024

Příspěvek od Antonin.Budaj »

Nominuji tímto @Jiri.Baudis na čelo kandidátky do Krajských voleb 2024.
Jirka svojí prací ve vedení Kontrolní komise, zastupitelstvu kraje, KETech doprava a kultura a teď i PKS jasně dokazuje svoji pracovitost, odbornost a ochotu! Budu rád pokud Jirka nominaci přijme.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonin.Budaj za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Petr.Rysler, Jiri.Baudis

Místopředseda krajského sdružení Ústeckého kraje.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34805 poděkování
Dostal poděkování: 17632 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominuji Jirku Baudise na čelo kandidátky do Krajských voleb 2024

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Stručně, protože na kraji tak nějak víme, tak nebudu dlouhý.
Jirka určitě obstál a díky za to, je to fakt fuška, chce to mít výdrž a super, že chceš pokračovat. Ještě jedna poklona, za to gentlemanské odstoupení ze souboje o lídra, to cením. A držím palce.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Petr.Rysler, Jiri.Baudis, Vladimir.Kozak

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

anon1012
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 50
Registrován: 03 zář 2016, 22:31
Dal poděkování: 56 poděkování
Dostal poděkování: 64 poděkování

Re: Nominuji Jirku Baudise na čelo kandidátky do Krajských voleb 2024

Příspěvek od anon1012 »

Jsem rád, že Jirka uznal, že přijmout ty mimořádné odměny, jak je neoprávněně naservírovala úřadující krajská koalice, byla chyba. Některé věci potřebují na pochopení čas a někdy je dobré tomu pomoci. A tak jsem poslal na kraj 106ku, aby to bylo lépe vyložitelné na konkrétních číslech.

Sděluji, že celkové mzdové náklady, resp. výdaje, které vznikly vyplacením mimořádné odměny předsedovi kontrolního výboru Ústeckého kraje v r. 2022, byly tyto:
mimořádná odměna ve výši 90 559,- Kč
odvod na sociální pojištění ve výši 22 459,- Kč
odvod na zdravotní pojištění ve výši 8 151,- Kč
celkem 121 169,- Kč.

Prosím tedy @Jiri.Baudis ještě jednou a lépe o vysvětlení. Proč vydáváš své dary útulkům a sociálně potřebným v souhrnné výši cca 65 tis. Kč za jakousi kompenzaci či odčinění své chyby s přijetím mimořádné odměny? Jakým způsobem těchto 65 tis. Kč souvisí s rozpočtem kraje? Jak zalátaly těch 121 tis. Kč, které díky vyplacení mimořádné odměny Tvé osobě, byly odčerpány z rozpočtu kraje pro rok 2022?

Vím, že v tom nejsi úplně sám, ale ptám se takto adresně Tebe, protože ve své funkci na kraji jsi nejvíce viditelná figura a zároveň máš ambice jak ve vedení PKS, tak v čele kandidátky pro nadcházející krajské volby. Uvítám, pochopitelně, pokud Ti i ostatní chybující pomohou nějak uspokojivě odpovědět. Já si prostě nemohu pomoci, ale kdybych například v rámci své činnosti ve výboru SVJ pobral mimořádnou odměnu, o kterou jsem požádal a následně uznal, že mi tak úplně nenáležela, tak bych darem zpětně uhradil veškeré mzdové výdaje, které s jejím poskytnutím vznikly. Rozdat jen ten čistý příjem z ní kamsi třetím stranám přeci situaci nezhojí ani fakticky, ani právně. Promiň, ale stále to vidím tak, že jsi z toho ani fakticky ani politicky důsledky nevyvodil, jen se omlouváš a vymlouváš.

Jiri.Baudis
Příspěvky: 283
Registrován: 18 črc 2018, 07:53
Profese: Ekonom
Dal poděkování: 388 poděkování
Dostal poděkování: 341 poděkování

Re: Nominuji Jirku Baudise na čelo kandidátky do Krajských voleb 2024

Příspěvek od Jiri.Baudis »

Ahoj. Moc děkuji za nominaci a vlídná slova @Antonin.Budaj a @Dalibor.Zahora. Nominaci tímto přijímám a rád bych se ucházel o pozici od 3. místa dále. Kandidátskou řeč doplním později, stejně jako odpověď na předchozí dotaz a dotazy z vlákna primární volby.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Baudis za příspěvky (celkem 2):
Miloslava.Karfilatova, Dalibor.Zahora
Jiri.Baudis
Příspěvky: 283
Registrován: 18 črc 2018, 07:53
Profese: Ekonom
Dal poděkování: 388 poděkování
Dostal poděkování: 341 poděkování

Re: Nominuji Jirku Baudise na čelo kandidátky do Krajských voleb 2024

Příspěvek od Jiri.Baudis »

Kandidátskou řeč si dovolím použít z vlákna na volbu leadera, neboť výroky jsou z mého pohledu stále platné.

Kandidátská řeč:
V rámci Pirátů i veřejných témat se zajímám hlavně o dopravu, kulturu a transparentnost veřejných samospráv, kvůli čemuž i vedu expertní krajské týmy pro tyto gesce. Věřím, že v rámci nějakého zpětného pohledu na mé současné působení v rámci mandátu krajského zastupitele se to pozitivně projevilo mou aktivitou navenek i dovnitř Pirátské strany.

Za úspěch považuji i menší dílčí bitvy v rámci krajské politiky; podařilo se nám, jakožto týmu, omezit na racionální úroveň poskytování poradenství krajského vedení, což následnou kontrolou ze strany mnou vedeného Kontrolního výboru vedlo k úspoře prostředků rozpočtu kraje.

Domnívám se, že i tyto dílčí kroky dále směřovaly k některým opatřením aplikovaným v rozhodnutích Radních v oblasti majetku a financí kraje, což ušetřilo krajskému rozpočtu další prostředky v řádu nižších stovek milionů korun.

V krajské budoucí politice pro následující léta je za mne nutné akcentovat to, že samotné krajské zřízení je hlavním partnerem státní politiky a je v jeho zájmu aktivně prosazovat a požadovat (zejména z důvodu kohezních politik) od státu takovou podporu a zdroje, které si (z hlediska své historie, sociální situace, dopadů těžby na životní prostředí, z pohledu budoucího rozvoje) zaslouží.

Dalšími důležitými výzvami pro kraj jsou VRT, prosazování správného, transparentního a spravedlivého čerpání prostředků Operačního programu EU pro spravedlivou transformaci či jiných kohezních fondů, přechod na bezemisní technologie a jeho podpora napříč dopravní i energetickou infrastrukturou kraje, stejně jako budoucí politika kraje v oblasti sociální, zdravotní a životního prostředí.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Baudis za příspěvky (celkem 6):
Miloslava.Karfilatova, Jakub.Pribyl, Dalibor.Zahora, Adam.Senk, Vladimir.Kozak, Jan.Kranda
Jiri.Baudis
Příspěvky: 283
Registrován: 18 črc 2018, 07:53
Profese: Ekonom
Dal poděkování: 388 poděkování
Dostal poděkování: 341 poděkování

Re: Nominuji Jirku Baudise na čelo kandidátky do Krajských voleb 2024

Příspěvek od Jiri.Baudis »

Odpověď na dotazy z vlákna primární volba od @Adam.Senk :

a) jak vidí svoje zapojení do kampaně, jak intezivně a jakou formou
b) čemu by se chtěli v zastupitelstvu věnovat
c) jak vidíte roli Pirátů v příštím zastupitelstvu. Čeká nás opozice nebo můžeme nalézt koaliční partnery?

a) mé zapojení do kampaně vidím jako velmi intenzivní, jako v podstatě každé volby v minulých 5 letech - osobní účast, online, jakkoliv to půjde a jak volební štáb bude potřebovat
b) viz kandidátská řeč
c) bohužel do budoucna nevidím, ale domnívám se, že naše role bude jako doposavaď opoziční - možnost složení koalice závisí na počtu mandátů, zároveň po našem předchozím působení se domnívám že nás ostatní strany vnímají jako pracovité a rozumné lidi, tedy v případě, že nebudou u vedení extremistické či jinak závadné strany, tak možnost spolupráce tu bude.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Baudis za příspěvky (celkem 2):
Miloslava.Karfilatova, Adam.Senk
Uživatelský avatar
Adam.Senk
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 295
Registrován: 14 led 2021, 10:44
Profese: Programátor
Bydliště: Roudnice nad Labem
Dal poděkování: 436 poděkování
Dostal poděkování: 533 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominuji Jirku Baudise na čelo kandidátky do Krajských voleb 2024

Příspěvek od Adam.Senk »

Díky za odpovědi, Jirko! Držím palce:-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Senk za příspěvek:
Jiri.Baudis

Participace je klíč!
https://www.senkadam.cz/
senkadam[at]gmail.com, 606 310 239
https://lide.pirati.cz/person/2807/

Jiri.Baudis
Příspěvky: 283
Registrován: 18 črc 2018, 07:53
Profese: Ekonom
Dal poděkování: 388 poděkování
Dostal poděkování: 341 poděkování

Re: Nominuji Jirku Baudise na čelo kandidátky do Krajských voleb 2024

Příspěvek od Jiri.Baudis »

Děkuji za opětovný dotaz @David_Palan .

Nabídnu ti můj pohled na věc z několika perspektiv. Domnívám se, že podívat se na věc a motivaci lidí z jejich úhlu pohledu je zásadní pro pochopení mnoha věcí a zejména konstruktivní dialog.

Nejdříve z hlediska povinností. V minulosti jsem se mimo funkci zastupitele a předsedy kontrolního výboru angažoval v pracovní skupině pro zahraniční vztahy, ve funkci radního regionu severozápad (kde se nám s ostatními zastupiteli podařilo ušetřit nemalé prostředky Ústeckému a Karlovarskému kraji), v komisi dopravní, v pracovní skupině pro VRT a také jsem organizoval kulaté stoly pro stakeholdery, kteří jsou v rámci realizace VRT relevantní v samotném Ústí nad Labem, toto vše bez nároku na odměnu či jakýkoliv honorář, nad rámec svých povinností zastupitele. Zároveň z hlediska předsedy kontrolního výboru jsem kraji ušetřil poměrně dost prostředků a domnívám se, že svou práci vykonávám poctivě, pilně a svědomitě. Toto je ta motivace přihlášení se o odměnu, jejíž výši jsem nestanovoval (a dokonce pro ní ani nehlasoval). Následně poté ani napodruhé se o ní nepřihlásil. Tímto rozhodně nebagatelizuji situaci, která tímto jednáním poškodila image strany, ale nemyslím si že byla má žádost neoprávněná.

Pokud tady zmiňuješ (aniž bys věděl) mé aspirace, tak mé funkce v předsednictvu kraje, pokud to bude vůle KS, se rád vzdám, avšak nejsem z těch, kteří by samovolně funkce bez uvážení pokládali. Stejně se mohu vzdát funkce koordinátora krajských expertních týmů pro dopravu či kulturu, podobně jako členství v republikových týmech pro finance, dopravu a kulturu (opět věci vykonávané dobrovolně a bez nároku na honorář). Mohu se vzdát i aktivit, vykonávaných pro stranu, pokud to bude vůle ostatních členů kraje a bude zajištěna bezproblémová kontinuita.

Tak a teď věci z pohledu čísel.
To že vykonávám člena v dopravní komisi, šetří ročně prostředky kraje (suma přibližně 6789 x 12 = 78 840,- Kč) v daleko větší míře než je tebou zmiňovaný rozdíl. Dále po mých návrzích na revizi systému mimořádného odměňování se z původních 43 zastupitelů přihlásilo o odměnu zastupitelů 34, což v absolutních sumách (i po odečtení z částky sumy na základě nového vzorce s ohledem na plnění povinností a po odečtení mé předchozí hrubé odměny) je úspora 172 236,- Kč, což opět převyšuje sumu, kterou zde uvádíš.

Záměrně zde neuvádím ani výsledky své práce v kontrolním výboru, neboť toto je skutečně věc, která by zde vyčíslována být neměla, ale pokud by byla, bylo by to v řádu úplně jiných sum.

Ano, souhlasím s tebou, že z tvého pohledu to vypadá, že jsem nevyvodil, žádné důsledky, ale z mého pohledu tomu tak není. Přistoupil jsem na devalvaci hodnoty mé práce.
Zároveň z tvého postupu vůči úřadu je celkem zřejmá tvá posedlost mou osobou, což je velmi creepy. Zajímavé, že v tebou zmiňované 106 se nezabýváš nikým jiným a dále usuzuješ, že odměna byla vyplacena neoprávněně, ačkoliv je vše v souladu s legislativou.

Závěrem bych už jen dodal, že tohle je již poněkolikáté, co ti někde komplexně odpovídám. Tvoje chování začíná připomínat obsesi. Pokud máš jakékoliv další problémy s tím, jak jsem situaci řešil, obrať se na stranické nebo vnější orgány, kterých se to týká.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Baudis za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Rysavy, Vladimir.Kozak
anon1012
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 50
Registrován: 03 zář 2016, 22:31
Dal poděkování: 56 poděkování
Dostal poděkování: 64 poděkování

Re: Nominuji Jirku Baudise na čelo kandidátky do Krajských voleb 2024

Příspěvek od anon1012 »

Jiri.Baudis píše: 30 lis 2023, 13:24

Zároveň z tvého postupu vůči úřadu je celkem zřejmá tvá posedlost mou osobou, což je velmi creepy. Zajímavé, že v tebou zmiňované 106 se nezabýváš nikým jiným a dále usuzuješ, že odměna byla vyplacena neoprávněně, ačkoliv je vše v souladu s legislativou.

Jiří,
předně díky za upřímnou odpověď. Citovaný závěr, který vyvozuješ, je mylný. Již výše ve svém dotazu jsem uvedl, že v tom nejsi sám. Mohl jsem, pochopitelně, úřad dožádat i o údaje k ostatním, nicméně Ti již nebyli ani ve vedení KS, ani nikam nekandidovali (k okamžiku, kdy jsem žádost na KÚ zasílal), ani nevykonávají uvolněnou veřejnou funkci, atd. To jsou okolnosti, které jsem výše zahrnul pro zjednodušení do obratu "nejvíce viditelná figura".
Můj zájem o tu problematiku je čistě profesionální, etický a zásadně neosobní. Jako člověka Tě nehodnotím a respektuji veškerou práci, kterou děláš při výkonu svých četných funkcí (a ani tu si nedovoluji nikterak hodnotit).

Jiri.Baudis píše: 30 lis 2023, 13:24

Tímto rozhodně nebagatelizuji situaci, která tímto jednáním poškodila image strany, ale nemyslím si že byla má žádost neoprávněná.

Z této tvé odpovědi je však zcela zřejmé, že o té odměně stále soudíš, že Tvá žádost o ni byla oprávněná. A to je problém, který řeším. To je důvod, proč konstatuji, že jsi z toho nevyvodil politickou odpovědnost. Nemohl jsi, protože sis "posypal hlavu popelem", aniž bys však skutečně svou chybu uznal.

Co mi na celé té vzniklé situaci vadí ale není tento tvůj postoj. Vadí mi, jak se k tomu (ne)postavilo pirátstvo. Trochu damage control, trochu darů pro útulky, nechat vyhnít a pak klidně znovu aktéry zvolit do vnitrostranické funkce či na kandidátní listinu. Veřejně se angažuji od roku 2008, Pirátům jsem fandil od jejich vzniku a po celou dobu jejich existence vnímal, jak kriticky se vyjadřují ke všem politickým aktérům vůkol. Nyní však v prvních reálpolitických testech selhávají při držení laťky, na jejíž zdvižení co nejvýše sami dlouhodobě apelovali. Bohužel, zdaleka to není jen tento případ ústeckých odměn. Jsem z toho zklamán a neumím (ani nechci) nad tím přivřít oči. Měl jsem zřejmě přílišná očekávání. To je celé. Proto ještě jednou děkuji za tvou upřímnost, která mé rozhodování značně zjednodušuje. Přihlášku jsem již stáhl, nyní tedy požádám o zrušení statutu RegP. Loučím se s přáním všeho dobrého Tobě i Pirátům.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“