Žádost o členství - Nikki Krausová

Moderátoři: Personální odbor - celý, KoKS Karlovarský kraj, PKS Karlovarský kraj, PMS Karlovy Vary

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  • Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  • Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  • V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Nikola.Antonina.Krausova
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 3
Registrován: 29 kvě 2023, 20:33
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Žádost o členství - Nikki Krausová

Příspěvek od Nikola.Antonina.Krausova »

Ahoj všichni,
někteří z vás už mne znají osobně, pro ty ostatní se představím: jsem Nikola "Nikki" Antonína Krausová, je mi 28, jsem z Varů (těch Karlových) a chci se stát členkou Pirátské strany.
Proč právě Piráti?
Protože jsou pro mě jediná přijatelná (=volitelná) strana v této zemi. Protože nedělají špínu a skandály. Protože se ztotožňuji s jejich ideovým kompasem a sdílím hodnoty, které vyznávají. Protože jejich program má hlavu a patu. Protože řešení, která navrhují, a cíle, které prosazují, jsou koncipovány s odborností a profesionalitou. Protože jiná strana mi nedává smysl.
A proč právě já?
Protože si myslím, že na to mám. Protože se zajímám o politiku, veřejné dění, o svět kolem mne. Protože mám nutkání být užitečná. Protože mne vede touha pomáhat. Protože věřím, že můžu být součástí něčeho, co mění svět k lepšímu.
Kromě sledování politického dění na české i zahraniční scéně mám i další (poněkud přízemnější) zájmy: miluji přírodu a obzvlášť pak zvířata všeho druhu. Angažuji se v jejich ochraně, podporuji spolky, které se zabývají problematikou práv zvířat nebo přímo pomáhají konkrétním druhům. Blízká je mi i sociální problematika a zajímám se rovněž o práva menšin, postavení žen ve společnosti, lidskoprávní témata. Ráda bych se uplatnila v rámci aktivit na některé z těchto jmenovaných okruhů/témat.
Všem přeji hodně zdaru a ať se daří na palubě i na souši!
N.A.K.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikola.Antonina.Krausova za příspěvek:
Daniela.Bila
Uživatelský avatar
Daniela.Bila
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 729
Registrován: 26 kvě 2014, 20:16
Profese: referent, přípravář
Bydliště: Karlovy Vary, Drahovice
Dal poděkování: 1523 poděkování
Dostal poděkování: 305 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o členství - Nikki Krausová

Příspěvek od Daniela.Bila »

Ahoj Nikki,

díky za zájem o členství. Koukám, že začínáme ty chlapy válcovat a to je moc dobře. ;) Ženy politiku zjemňují a nejen to. ;)
Prosím o odpovědi na naše grilovací otázky, abychom se dozvěděli jak to máš s našimi tématy. :) Na něco už jsi odpověděla, ale je tam toho ještě hodně.

Jaký máš názor na následující témata? Nejsou žádné 100% správné odpovědi, jde jen o to udělat si představu o tvých politických názorech.

Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
Co si myslíš o imigraci do ČR?
Co nejvíc pálí Českou republiku?

Za sebe přidám ještě otázku, jestli bys podpořila manželství pro všechny a adopce dětí stejnopohlavními páry.

Předem děkuji a těším se na to, jak to u nás v KV rozjedeš. ;) Věřím, že budeš velmi platnou posilou naší party. :)

Daniela 8-)

Daniela Bílá
členka Komise bezpečnosti a prevence kriminality Rady Karlovarského kraje, členka Komise lázeňství a cestovního ruchu Rady města Karlovy Vary

tel. 607 046 969, mail: daniela.bila@pirati.cz, FB: https://www.facebook.com/daniela.bila

Legalizace a dekriminalizace léčebného konopí je nutná. ;)

Nikola.Antonina.Krausova
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 3
Registrován: 29 kvě 2023, 20:33
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Žádost o členství - Nikki Krausová

Příspěvek od Nikola.Antonina.Krausova »

Ahoj ještě jednou,
tak tedy, aby bylo jasno :) :

1) Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.

  • Myslím, že na to už jsem odpověděla v úvodu, jiná strana mi nedává smysl. :) Ať už jde o hodnotové nastavení, programové zacílení, transparentnost, nebo o profilaci PS na politickém spektru coby progresivní liberální strana "středu". Nevadilo by mi ani, kdyby byla klidně trochu víc "vlevo" a stala se solidním protipólem konzervativní pravice, která momentálně nemá v parlamentu důstojnou protiváhu levice (nedůstojnou možná má, důstojnou ne). Ale to je čistě mé osobní stanovisko.

2) Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?

  • Jsem pro legalizaci konopí a dalších "lehkých" drog (LSD, extáze) za podmínek rozumné a správně nastavené regulace. Zároveň jsem pro větší regulaci alkoholu, který je i podle mnoha výzkumů a studií rizikovější a návykovější než právě třeba konopí, a jehož užívání je mezi Čechy až příliš často za hranou neškodného pití. Dobrým vzorem nám v tomto mohou být země ve Skandinávii, Kanada a jiné.
    Legalizaci "tvrdých" drog (heroin, kokain aj.) bych, vzhledem k tomu, co zatím vím o jejich rizikovosti, určitě nepodpořila.

3) Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?

  • Jsem toho názoru, že jakékoliv dotace, ať už státní nebo evropské (z EU), by měly především fungovat transparentně, aby nedocházelo k jejich zneužívání či ke střetu zájmů, a měly by sloužit k podpoře poctivého, užitečného a (nejen ekologicky) udržitelného podnikání/průmyslu/čehokoliv tak, aby napomáhaly rozvíjet potenciál, různorodost a férové příležitosti na trhu a aby, pokud možno, bránily jeho monopolizaci/oligopolizaci. Jo, je to dost obecně řečeno, ale nemám ekonomické vzdělání, přiznávám se. :D

4) Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?

  • Jelikož nejsem odborník na vše (vlastně nejsem odborník na nic), tak nemám jednoznačný názor na tuto problematiku. Jo, já vím, že Piráti to dost řeší, že na tom tématu tak trochu vyrostli. Nebijte mě, pls. :D
    Myslím, že internet by měl zůstat svobodným médiem, kde mohou lidé sdílet obsah, který pomáhá vzdělávat a informovat společnost. Že to je ostatně jeho největší přínos.

5) Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?

  • Asi v tom, jakým způsobem je nakládáno s daty o uživatelích ze strany provozovatelů velkých platforem typu FB, YT aj. O to víc, když s nástupem AI bude všechno to "nasbírávání" dat ještě efektivnější. Myslím, že jakákoliv snaha "došlápnout si" na taktiky těchto velkých hráčů je dobrá. Lidská data by prostě neměla být předmětem obchodu.
    Nesouhlasím nicméně s opatřením, jaké navrhuje EU (CSAM), pokud by jeho výsledkem bylo naprosté narušení našeho soukromí výměnou za (velmi děravou) iluzi bezpečnějšího prostředí na síti. Legislativa samozřejmě musí reagovat na současný technologický vývoj. Nikoliv však způsobem, který dává všanc základní lidské právo - právo na soukromí.

6) Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?

  • Těžká otázka, odpovím oklikou: jsem toho názoru, že jakákoliv svoboda, která je člověku dána, by měla být vždy vyvážena jeho vlastní (z)odpovědností. Není-li člověk za své jednání (z)odpovědný, není a nemůže být ani svobodný - a naopak. To pro mě platí u každé svobody, včetně svobody slova a projevu.
    Jsem zastáncem toho, aby ve svobodné společnosti měl každý právo na svůj názor a aby se směl svobodně vyjádřit. Pokud však svými vyjádřeními a postoji takový člověk prokazatelně ohrožuje, poškozuje, zastrašuje nebo jinak ubližuje někomu jinému, měl by nést (nejen trestní, ale i občanskou) odpovědnost za svá slova a projevy, tak jako ji má nést za každé jiné jednání. A pokud svými slovy a projevy způsobuje někomu jinému (lhostejno zda jedinci, skupině lidí, firmě, nebo celé společnosti) škodu, měl by být, v souladu se zákony, spravedlivě odsouzen a potrestán.
    Jinak řečeno, nemyslím si, že by jakákoliv svoboda měla být absolutní a bezmezná, včetně svobody slova a projevu. Svoboda slova prostě není svoboda lhát nebo urážet druhé.

7) Co si myslíš o imigraci do ČR?

  • Myslím si, že téma imigrace je především dost složité a nedá se shrnout ve dvou větách. Imigrace s sebou téměř vždy nese řadu problémů, stejně tak má však i pozitivní dopady. Vždy záleží, jak se k ní daná společnost postaví.
    V souvislosti s poslední větší migrační vlnou, která přišla do Česka z válkou zasažené Ukrajiny, bych ráda řekla, že vnímám jednoznačně pozitivně, jak se vláda i většinová společnost k problému postavila. Jsem toho názoru, že stát by měl v těchto případech vyvinout opravdu maximální úsilí v pomoci běžencům a jejich postupnému začlenění do společnosti věnovat opravdu co nejvíce může, nejen proto, že se to z dlouhodobého hlediska vyplatí ekonomicky (imigranti se stávají ekonomicky aktivními), ale především proto, že každý člověk má v mých očích stejné právo na důstojný život a pokud se vlivem tak obrovské tragédie, jakou je válka, ocitne v nouzi, měli bychom mu pomoci jak nejvíc to jde. Nevěřím, že pomoc ukrajinským uprchlíkům je na úkor nás samých. I kdyby však byla, stejně ji podpořím do té míry, dokud ztráta (komfortu) na naší straně nedosahuje hraníce únosnosti, pod kterou se nachází ti, jimž tím pomáháme.

8) Co nejvíc pálí Českou republiku?
Řepka a motýle. A polistopadový kartel, ne asi.
Ale teď vážně: to je hrozně subjektivní. Já mohu z pozice mladého člověka říci, že Česko nejvíce pálí krize bydlení a to, jak se stát staví (když ne přímo zády, tak dost bokem) ke zlepšení ekonomické situace mladých rodin (které jsou momentálně nejchudší v přepočtu Kč na hlavu). Také stále nedořešená důchodová reforma, která by nejen generaci mých rodičů a např. současným padesátníkům, ale i mojí vlastní generaci zajistila důstojné stáří. Celkový stav veřejných financí je tristní a nevidím moc návrhů na opravdu účinná řešení.
Ale to je čistě můj subjektivní pohled. Mohla bych rovněž zmínit třeba problematický přístup k právům menšin nebo enviromentální krizi, ale to jsou za mě spíše globální záležitosti, které se nás coby ČR týkají rovněž, ale nijak speciálně více oproti jiným zemím.

9) Za sebe přidám ještě otázku, jestli bys podpořila manželství pro všechny a adopce dětí stejnopohlavními páry.
Ano. Ano a jo. Ano a jo a už to tady mělo dávno bejt. A já vim, že brzy bude! :)
(jakože fakt nechápu, že ve 21. století to ještě musíme řešit...)

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Karlovy Vary“