žádost o členství

Moderátoři: KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj, Odbor LbK - administrativni, PMS Liberec

Zamčeno
Jirina.Machackova
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 9
Registrován: 25 úno 2022, 08:17
Profese: přírodovědkyně, terapeutka
Bydliště: Hostivítova 1036, Liberec
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 33 poděkování
Kontaktovat uživatele:

žádost o členství

Příspěvek od Jirina.Machackova »

Zdravím, mám se představit - tak, kdo jste se se mnou ještě nepotkal, žiju v Liberci od roku 1997, téměř třicet let se věnuji projektům v oblasti ochrany životního prostředí - zejména problematice kontaminace povrchové a podzemní vody v životním prostředí, něco málo projektů bylo ohledně odpadů, momentálně jako freelancerka. Profesní ekologickou dráhu můžete skouknout tady https://www.machackova-geologie.com. Vedle toho jsou mým tématem - spíše aktivistickým - postavení žen ve společnosti, tzv. ženský feminismus - možnosti slaďování rodičovství a kariéry, výzvy kolem porodnictví, spiritualita ženského principu ad. Dalším tématem, které z osobní cesty přerostlo v profesní výcviky je práce s rozšířenými stavy vědomí na poli osobního rozvoje, sebeaktualizace i s přesahem do terapeutické práce s psychospirituální tematikou - transpersonální a hlubinná psychologie. V osobním životě žiji třiatřicet let v partnerském vztahu a mám tři potomky, dospělé či dospívající.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jirina.Machackova za příspěvek:
B_Pat

RNDr. Jiřina Macháčková, Ph.D.
Pirátka z Liberce - Ruprechtic

Uživatelský avatar
hana.cernosova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 350
Registrován: 01 zář 2021, 09:53
Dal poděkování: 154 poděkování
Dostal poděkování: 182 poděkování

Re: žádost o členství

Příspěvek od hana.cernosova »

Ahoj Jiřino,
díky za úvodní představení .
V Liberci s Piráty se setkáváš pravidelně už nejméně rok a budeme rádi, když posílíš členskou základnu v Liberci.
Děkuji také za tvůj přínos v komisi pro agendu 100 klimatických měst, ve které zasedáš za město Liberec.
Níže posílám podle zvyklostí sadu otázek. Je jich poměrně hodně a není nutné odpovídat na všechno - výběr je na Tobě. Případně něco je už obsahem Tvého představení. Cílem není jen získat odpovědi, ale také, a to je snad i důležitější, zavést Tvoji pozornost na některé podstatné body programu a pirátství vůbec.

A – osobní:

  1. Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Co tě přimělo ji opustit? Koho bys volil nebýt Pirátů a proč?

  2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval jsi ve veřejných volbách?

  3. Co konkrétně tě zajímá na celostátní / krajské / místní úrovni, čemu by ses rád věnoval?

  4. Čím můžeš Pirátům pomoci (odbornost, psaní článků, organizace...)?

  5. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?

  6. Víš, kde najdeš předpisy Pirátů? Orientuješ se ve struktuře strany?

  7. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl a chtěl zapojit?

  8. Spojuješ si s členstvím u Pirátů možnost realizace vlastních politických cílů? Jakých? Budeš chtít někam kandidovat?

  9. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany?

  10. Chtěl bys být členem krajského sdružení nějakého konkrétního místního sdružení?

B – programové:

  1. Četl jsi pirátský program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?

  2. Jak vnímáš největší aktuální problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO, o anexi Krymu, o volbách v Bělorusku nebo o režimu KLDR?

  3. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?

  4. Kde vidíš největší nebezpečí pro ochranu soukromí a svých osobních údajů?

  5. Jaký máš názor na svobodu Internetu? Co Ti říkají pojmy jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?

  6. Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?

  7. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?

  8. Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?

  9. Co si myslíš o migraci?

  10. Jaký máš názor na integraci Romů?

  11. Co si myslíš o aktivitách Aarona Swartze a Juliana Assange/Wikileaks?

  12. Četl jsi knihu Swarmwise? Co Tě v ní nejvíce zaujalo a s čím naopak nesouhlasíš?

  13. Jaký je tvůj názor na referendum?

Více o přijímání viz tady https://wiki.pirati.cz/regiony/libereck ... -clenu-lbk.
Zdraví Hanka Černošová, koordinátorka krajského združení Pirátské strany pro Liberecký kraj, 770 113 645, hana.cernosova@pirati.cz

Tito uživatelé poděkovali autorovi hana.cernosova za příspěvek:
B_Pat

Hana Černošová
Koordinátorka krajského sdružení
Tajemnice krajského zastupitelského klubu

Jirina.Machackova
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 9
Registrován: 25 úno 2022, 08:17
Profese: přírodovědkyně, terapeutka
Bydliště: Hostivítova 1036, Liberec
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 33 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: žádost o členství

Příspěvek od Jirina.Machackova »

Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Co tě přimělo ji opustit? Koho bys volil nebýt Pirátů a proč?
V mládí SSM, rozdali nám přihlášku na první třídnické hodině na gymnáziu, ve čtrnácti jsme to nikdo nijak neřešili, skutečná politická aktivita byla nula, později jsem se zapojila do Hnutí Brontosaurus, což byla taková ekologicko. zakukleně skautská organizace, kde jsem se "našla". SSM padlo s listopadem 89, Hnutí Brontosaurus se přetavilo ve studio ochrany životního prostředí a celoživotní práci v oboru. Kdyby se na české politické scéně neobjevili Piráti, asi by mě politika neoslovila, vyhovoval mi občasný nezávislý ekofeministický aktivismus.

Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval jsi ve veřejných volbách?
Kandidovala jsem před pěti (?) lety ve volbách do EP za hnutí "Vědci pro ČR" jako nezávislé křoví hodně na chvostě, laskavost a pocta prof. Holoubkovi, kterého znám dvě desetiletí jako schopného a rovného chlapa - momentálně hodně ostře šlape do kauzy Bečva, jeden z těch, díky kterým šaráda neprochází. Politicky na mě ale je moc konzervativní a klimaskeptik k tomu, plus jsme neuspěli, takže to byla jednorázová akce. K tomu různé aktivistické akce na městské úrovni - protest proti zavírání mateřských školek v Liberci v roce 2004 ( zpracování oponentní analýzy demografického vývoje pobiti TUL - stačilo pár dat a vyšlo mi to obráceně . ODS a TUL tvrdily, že dětí bude v Liberci ubývat, mě vyšel opak - a taky to tak bylo). pak jsme léta spolkově pracovali v rámci spolku Ruprechtice dětem, než nám děti odrostly :-). Plus občasné ekologické promluvy na demonstracích - Fridays for Future a protibabišovské - ekologické dopady pěstování biopaliv na povrchové a podzemní vody, problémy se zdražováním pitné vody - nutnost filtrace na aktivním uhlí.

Co konkrétně tě zajímá na celostátní / krajské / místní úrovni, čemu by ses rád věnoval?
problematika životního prostředí, téma zdravotní péče o ženu a dítě, rovnost příležitostí, okrajově problematika terapie závislostí a psychedelické psychoterapie

Čím můžeš Pirátům pomoci (odbornost, psaní článků, organizace...)?
životní prostředí, semináře sebeaktualizace/osobního rozvoje s nelátkově nevozenými stavy rozšířeného vědomí ( aneb jde to i bez substancí...)

Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
časem, zatím se rozkousávám na městské úrovni, kraj znám relativně dobře díky řade pracovních projektů v oblast kontaminace pozemní vody

Víš, kde najdeš předpisy Pirátů? Orientuješ se ve struktuře strany?
web pirátů, strukturu jsem celkem pobrala

Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl a chtěl zapojit?
problematika životného prostředí

Spojuješ si s členstvím u Pirátů možnost realizace vlastních politických cílů? Jakých? Budeš chtít někam kandidovat?
rozkoukávám se :-)

Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany?
Řadu let jsem byla projektový manažer a vedoucí regionálního střediska firmy, realizující relativně velké ekologické zakázky, ale nikdy jsem se nepodílela na ničem ilegálním, ovšem pokud by chtěl někdo tohle nějak lehce překroutit v rámci smear kampaně, asi by to šlo. Nicméně hypotetická možnost. Pak jsem velmi šlápla na kuří oka pár lidem v oboru, když jsem se v jiném zaměstnání odmítla podílet na jejich podnikání ve stylu dotačních podvodů.

Chtěl bys být členem krajského sdružení nějakého konkrétního místního sdružení?
Liberecký kraj, až se rozkoukám na městské úrovni

Četl jsi pirátský program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
ano, celostátní, oslovuje mě celkově liberálně-demokratický přístup, nicméně přijde mi, že víra v přímou demokracii je možná přehnaná - viz Trump v USA a brexit, na druhou stranu, Babišem není prezidentem

Jak vnímáš největší aktuální problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO, o anexi Krymu, o volbách v Bělorusku nebo o režimu KLDR?
válka na Ukrajině ( otázka je trochu zastaralá, od anexe Krymu jsme popojeli), Čína cenící zuby na Tchajwan, propojení Číny a Ruska v současné válce, Bělorusko svobodné volby nepřipouští a je diktaturou, KLDR je po půlstoletí diktatura a říše hrůzy, která se domohla jaderných zbraní

Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
Prohibice pomáhá jen prohlubování problémů a ziskům drogových kartelů - na druhou stranu je otázka, jak zodpovědně zacházet s látkami se silným potenciálem fyzické závislosti (heroin, stejně ale tak hrozí tímhle rizikem všechna opiátové analgetika) a silně psychoaktivními látkami bez fyzického závislostního potenciálu, ale s potenciálně terapeutickými účinky ( nicméně při nekontrolovaném užití s rizika tzv. bac tipů) jako je LSD. Takže otázka pro mě není legalizace ano či ne, ale jak zodpovědně legalizovat - a jak s nimi společnost naučit zacházet. Vyvstávají kolem toho. otázky jako rekreační užití/terapeutické užití/sebeaktualizační užití. Asi nejmenší problém je v tomhle ohledu konopí, jehož účinky nejsou tak razantní, tady asi je na místě především informace o konkrétních rizicích, obdobně, jako máme u alkoholu a nikotinu.

Kde vidíš největší nebezpečí pro ochranu soukromí a svých osobních údajů?
internetový hacking ať už státních dat nebo soukromých

Jaký máš názor na svobodu Internetu? Co Ti říkají pojmy jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
Nejsem úplně IT animal, v současnosti díky Covidu a válce na Ukrajině vidíme, že internet a sociální sítě jsou skvělým nástrojem propagandy a sdílení velkých fantasmagorií, takže ačkoliv jsem velmi liberální a zvyklá si dohledávat a ověřovat informace, zjistila jsem, že občas lidé skálopevně věří takovým bludům - třeba v oblasti mikrobiologie, anatomie nebo chemtrails - že by jeden brečel. Takže obecně všichni stojíme před výzvou, jak dál. Blokovat jednoznačnou propagandu? Co se týče šifrování a digitálního podepisování, tiše doufám, že to funguje a je bezpečné, kryptony jdou zatím mimo mě, spíš otázka investice.

Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
jednoznačně ano

Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
Jsem toho názoru, že pokud člověk něco vynalezne/vytvoří náleží mu za jeho tvůrčí úsilí odměna - i ve formě autorských práv na jeho dílo. OSA to mnohdy přehání u vyžadování poplatků za rádia v provozovnách či hraní hudby při cvičení atp. Na druhou stranu, pokud někdo vytvoří např. obraz, logo atd. nemělo by být možné, aby ho kdokoliv další používal ke komerčním účelům podle své libovůle.

Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
Základní příjem, který by měl dostávat každý občan pouze na základě toho, že je. Zajímavá a hodně revoluční myšlenka, která by možná ulehčila systému sociálních dávek a zlevnila ho, snížila chudobu a sociální napětí ve společnosti, případně i kriminalitu. Kde na to vzít je klíčová otázka. tam, kde s ním experimentují, ho financují z výnosů z těžby nebo státních investičních fondů. otázka je, jak by ovlivnila chuť lidí pracovat.

Co si myslíš o migraci?
Problém současnosti, zjednodušeně řečeno chudý Jih přitahuje bohatý Sever, otázka je, jaká je schopnost Severu migraci asimilovat. Zcela jistě pomáhat lidem z oblastí, kde zuří válka - na druhou stranu je tu otázka zneužívání systému a čistě ekonomická migrace. Další výzva je klimatická migrace. Na druhou stranu vzhledem ke stárnutí evropské populace je otázka přínosů migrace - kdy pochopitelně je výzva, jak smysluplně začleňovat migranty do společnosti a nabídnout jim důstojný život.

Jaký máš názor na integraci Romů?
Je třeba klást důraz na vzdělání a vymanění se ze vzorce závislosti na sociálním systému.

Co si myslíš o aktivitách Aarona Swartze a Juliana Assange/Wikileaks?
u Assange - i demokracie potřebuje své hlídací psy, u Swartze - škoda, že svou akci neustál.

Četl jsi knihu Swarmwise? Co Tě v ní nejvíce zaujalo a s čím naopak nesouhlasíš?
Popravdě, lehce jsem ji prolítla, spousta zajímavých nápadů, přírodovědecká firma, kde jsem pracovala osmnáct let na principu hejna dost fungovala (nikdo tam neměl klasické business vzdělání a na hierarchii se tak úplně nehrálo) a práce v českém skautu je mu podobná též. základní kostra, rozdané úkoly, cíl udělejme svět lepším. Na druhou stranu, pokud mám vizi změny, v okamžiku, kdy starý systém je díky evoluci neudržitelný a změna se zdá funkční, strhnout lavinu není tak obtížné.Jinak knížku přečtu podrobněji, řídit projekty a lidi jsem se celý život učila za pochodu k přírodovědeckému vzdělání a praxi.

Jaký je tvůj názor na referendum?
Kdyby nebyli populisti, tak super. Ale od jisté doby se vždycky bojím, jak to dopadne.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jirina.Machackova za příspěvek:
B_Pat

RNDr. Jiřina Macháčková, Ph.D.
Pirátka z Liberce - Ruprechtic

Uživatelský avatar
hana.cernosova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 350
Registrován: 01 zář 2021, 09:53
Dal poděkování: 154 poděkování
Dostal poděkování: 182 poděkování

Re: žádost o členství

Příspěvek od hana.cernosova »

Děkuji ti Jiřko za odpovědi a těším se na Tebe na CF v Liberci ;)

Hana Černošová
Koordinátorka krajského sdružení
Tajemnice krajského zastupitelského klubu

Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Liberec“