Vojtěch Kočí

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
vkoci
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 25 zář 2022, 16:32
Dostal poděkování: 1 poděkování

Vojtěch Kočí

Příspěvek od vkoci »

Dobrý den, ahoj,

jmenuju se Vojta Kočí, v říjnu mi bude 20 let a za pár dnů nastupuju do prvního ročníku na PřF UK, obor Hospodaření s přírodními zdroji.

O politiku se zajímám velmi dlouhou dobu, posledních pár let ale poměrně intenzivně. Troufnu si říct, že díky tomu mám poměrně dobrý přehled o politice na všech úrovních (Praha, ČR, EU), zajímám se i o témata spojená s mezinárodními vztahy a Evropskou unií. Kromě toho mě zajímají i ekologická témata, například transformace energetiky, změna energetického mixu ve prospěch nízkoemisních technologií, vyjednávání o Green Dealu apod.
Co se týče mých jazykových dovedností, tak se plynule domluvím anglicky (C1), francouzsky (B2) a v současnosti se učím německy.

Proč chci vstoupit k Pirátům?
Aktivitu strany jsem intenzivněji začal sledovat před sněmovními volbami v roce 2017 a od té doby s programem a činností pirátských politiků sympatizuju čím dál víc. Velmi se mi líbí transparentnost, kterou strana uplatňuje ve svém vlastním fungování a snaží se ji prosazovat i ve státní správě a co se týče programu, tak mě vlastně nenapadá nic, pod co bych se v klidu a rád nepodepsal.
Nebudu lhát, česká politika mě deprimuje. Přijde mi, že tenhle stát zamrznul někde na počátku 21. století (a to mu v nějakých oblastech ještě dost lichotím). Piráti jsou z mého pohledu jedinou politickou silou, která má odvahu a chuť s tímhle stavem něco zásadního dělat. Posledním impulzem k žádosti o členství byly komunální volby, které dopadly, tak jak dopadly a výsledky staví Piráty do nelehké situace, ať už vyjednávání o koalici dopadne jakkoliv - v každém případě bude potřeba intenzivně hlídat to, aby Praha pokračovala v rekordním rozvoji a nestala se (opět) skanzenem a doupětem mafiánů. V tom všem bych rád přidal ruku k dílu a byl posilou demokratické liberální síly ve všem, kde to bude potřeba.

Politicky bych sám sebe bych označil za středového liberála s důrazem na proevropskou a environmentální politiku a s orientací na ochranu lidských práv. Rád případně nastíním své politické názory podrobněji a zodpovím všechny případné dotazy.

Těším se na spolupráci,
Vojta

Tito uživatelé poděkovali autorovi vkoci za příspěvek:
Simona.Mikusova
David.Rauser
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 45
Registrován: 02 srp 2020, 11:17
Profese: koordinátor KS Praha
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojtěch Kočí

Příspěvek od David.Rauser »

Dobrý den,

Váš zájem mě velice těší. Poslal jsem Vám e-mail s informacemi a budu rád, když se domluvíme na setkání v našem Pirátském centru.

S pozdravem

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Rauser za příspěvek:
Simona.Mikusova
Personální koordinátor KS Praha
+420 770 114 940
david.rauser@pirati.cz
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha“