MF 17/2022 Přesun na nižší pozici kandidátky - rozprava

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 11

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3079
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4852 poděkování
Dostal poděkování: 6430 poděkování
Kontaktovat uživatele:

MF 17/2022 Přesun na nižší pozici kandidátky - rozprava

Příspěvek od Jan.Hora »

Na základě úspěšného členského podnětu zahajuji jednání MF ve věci změny pořadí na kandidátce do ZMČ P11.

Navrhované usnesení:

Místní fórum Piráti Praha 11:
I. bere na vědomí žádost Šárky Hozmanové o snížení své pozice na kandidátní listině pro ZMČ P11 z pátého na šesté místo
II. schvaluje změnu kandidátní listiny, kdy nově na 5. pozici kandiduje Pavel Podgorný a na 6. pozici Šárka Hozmanová

Usnesení jsem mírně upravil v duchu jeho smyslu.

Vzhledem k tomu, že se jedná spíše o administrativní hlasování, rozprava potrvá do neděle 12.6. do půlnoci. V pondělí 13.6. bude zahájeno hlasování a bude trvat nejméně 48 hodin. Přesný čas neuvádím, protože budu v zahraničí a nevím v kolik přesně se vrátím. Předpokládaný čas zahájení hlasování je 10:00

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Zuzana.Ujhelyiova

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Martin.Muzikant
Člen KS Praha
Příspěvky: 163
Registrován: 12 kvě 2018, 13:43
Profese: Quality Manager
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 17/2022 Přesun na nižší pozici kandidátky - rozprava

Příspěvek od Martin.Muzikant »

Za mě je toto nepřípustné, pokud je třeba něco změnit, co se hlasovalo demokraticky na Heliosu a má mít nějakou váhu, tak je třeba opakovat celou volbu 4.-.6. místa kandidátky MČ Praha 11 viz - https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 2f5e1/view

Uživatelský avatar
Martin.Duska
Člen KS Praha
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2014, 00:05
Profese: Politolog
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 553 poděkování

Re: MF 17/2022 Přesun na nižší pozici kandidátky - rozprava

Příspěvek od Martin.Duska »

Za mne ne, Pandořina skříňka

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Duska za příspěvky (celkem 2):
Martin.Muzikant, Petr.Tkadlec
„Každé skutečné dobrodružství vzniká nárazem fantazie na skutečnost.“ Karel Čapek
Uživatelský avatar
Ladislav.Kos
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 210
Registrován: 07 zář 2017, 08:47
Profese: konzultant online marketingu
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 506 poděkování
Dostal poděkování: 365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 17/2022 Přesun na nižší pozici kandidátky - rozprava

Příspěvek od Ladislav.Kos »

Ahoj. Také jsem proti tomuto postupu. Pochopil bych, kdyby kolegyně s kandidátky odstoupila, protože, jak sama píše, nechce dělat politiku aktivně. Posun o jedno místo níže jí nedá jistotu, že nebude zvolena. Vidím v tom spíš snahu dostat nějakého kandidáta výše. To popírá zažitý princip stranických primárek.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ladislav.Kos za příspěvky (celkem 3):
Martin.Muzikant, mipol, Petr.Tkadlec
Uživatelský avatar
Martin.Muzikant
Člen KS Praha
Příspěvky: 163
Registrován: 12 kvě 2018, 13:43
Profese: Quality Manager
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 17/2022 Přesun na nižší pozici kandidátky - rozprava

Příspěvek od Martin.Muzikant »

Myslím, že politiku by měli dělat osoby vyzrálé, stabilní, a hlavně kolektivně odpovědné. Již před 2 lety nám jistou osobou byla totálně rozvrácena funkční koalice 😭

mipol
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 118
Registrován: 04 bře 2021, 17:40
Dal poděkování: 92 poděkování
Dostal poděkování: 78 poděkování

Re: MF 17/2022 Přesun na nižší pozici kandidátky - rozprava

Příspěvek od mipol »

Jsem toho názoru, že pokud si o jedno místo polepší kamarád z kandidátky je absolutně proti smyslu všech demokratických principů a odporuje to principu rovnosti. Buď si polepší všichni spravedlivě o jedno místo nahoru nebo nikdo. Otázka je, jak si vážíš hlasů svých volčů a kolegů z MS, když ke své kandidatuře už nyní přistupuješ poměrně lehkovážně a chceš být číslo 6, když jsi se už na celé Praze 11 prostřednictvím Pirátských novin veřejně prezentovala jako číslo 5. Citím to jako hazard s důvěrou občanů. Jestli se obáváš, že by na tebe mohla přijít řada, tak se na kandidátku raději nepiš. To ti říkám jako třinácka na minulé kandidátce, na kterou spadl mandát v době, kdy jsem se potřebovala starat o dítě, poloinvalidního rodiče a do toho ještě dálkově studovat. Přesto jsem se dokázala postavit odpovědnosti čelem a nehodit mandát na kolegu, který měl o dost více dětí v péči a v době covidu jeho rodina potřebovala sloužit ve zdravotnickém systému.

Děkuji Martinu Muzikantovi za notnou dávku sebereflexe a očekávám, že svou kontroverzní osobností nebude na kadidátce kolegům kazit šanci na lepší volební výsledky.

Tito uživatelé poděkovali autorovi mipol za příspěvek:
Ladislav.Kos
Uživatelský avatar
Martin.Muzikant
Člen KS Praha
Příspěvky: 163
Registrován: 12 kvě 2018, 13:43
Profese: Quality Manager
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 17/2022 Přesun na nižší pozici kandidátky - rozprava

Příspěvek od Martin.Muzikant »

mipol píše: 11 čer 2022, 17:19

Jsem toho názoru, že pokud si o jedno místo polepší kamarád z kandidátky je absolutně proti smyslu všech demokratických principů a odporuje to principu rovnosti. Buď si polepší všichni spravedlivě o jedno místo nahoru nebo nikdo. Otázka je, jak si vážíš hlasů svých volčů a kolegů z MS, když ke své kandidatuře už nyní přistupuješ poměrně lehkovážně a chceš být číslo 6, když jsi se už na celé Praze 11 prostřednictvím Pirátských novin veřejně prezentovala jako číslo 5. Citím to jako hazard s důvěrou občanů. Jestli se obáváš, že by na tebe mohla přijít řada, tak se na kandidátku raději nepiš. To ti říkám jako třinácka na minulé kandidátce, na kterou spadl mandát v době, kdy jsem se potřebovala starat o dítě, poloinvalidního rodiče a do toho ještě dálkově studovat. Přesto jsem se dokázala postavit odpovědnosti čelem a nehodit mandát na kolegu, který měl o dost více dětí v péči a v době covidu jeho rodina potřebovala sloužit ve zdravotnickém systému.

Děkuji Martinu Muzikantovi za notnou dávku sebereflexe a očekávám, že svou kontroverzní osobností nebude na kadidátce kolegům kazit šanci na lepší volební výsledky.

Jako vždy jste nepochopila (na to jsme již zvyklý) 😭 Já jsem psal o pani Boehmové. A potažmo o všech další kandidátech, včetně Vás, která jste podrazila koalici na Praze 11! A to jen a jen pro svůj egoistický přístup!

mipol
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 118
Registrován: 04 bře 2021, 17:40
Dal poděkování: 92 poděkování
Dostal poděkování: 78 poděkování

Re: MF 17/2022 Přesun na nižší pozici kandidátky - rozprava

Příspěvek od mipol »

Zopakujeme si fakta:

  • nebyla jsem členkou ZKP ani členkou koalice, tedy jsem nemohla nic porušit,
  • za vyjednávání (nebo spíš nevyjednávání) se mnou neseš odpovědnost ty jako předseda ZKP,
  • rozhodnutí MS v té době bylo jasné - odejít do opozice,
  • pokud máš výhrady proti ZB jako lídryni, nemusíš pod jejím vedením kandidovat,
  • natírat ji v diskuzi, aniž bys pravdivě uvedl důvody jejího odchodu je nejen netýmové, ale i neloajální (a zvykat si na tvé agresivní metody nebudu).
Uživatelský avatar
Martin.Muzikant
Člen KS Praha
Příspěvky: 163
Registrován: 12 kvě 2018, 13:43
Profese: Quality Manager
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 17/2022 Přesun na nižší pozici kandidátky - rozprava

Příspěvek od Martin.Muzikant »

Bavit se s někým, kdo není a nikdy nebyl člen Pirátské strany, kdo ustavičně poškozuje MS Prahy 11, kdo se na facebooku vydává za příznivce Pirátů a pak si založí opoziční zastupitelský klub, kdo věčně agresivně útočí na kohokoliv, kdo cokoliv slíbil a pak porušil a lhal, kdo vydíral ZK hrubým dožadováním placeného místa v dozorčí radě JMM výměnou za podpis koaliční smlouvy, kdo lže o své pracovní historii na veřejné schůzi při grilování, opravdu NEBUDU!

mipol
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 118
Registrován: 04 bře 2021, 17:40
Dal poděkování: 92 poděkování
Dostal poděkování: 78 poděkování

Re: MF 17/2022 Přesun na nižší pozici kandidátky - rozprava

Příspěvek od mipol »

Opět si zopakujeme si fakta:

  • byla jsem jedna z těch, která vozila Michal Kovaříka po lékařích a na jednání, aby mohl pracovat v rámci koalice a Piráti nepřišli o mandát,
  • záznam z jednání je zde na foru, bohužel pro tebe jsi žádná jednání se mnou nikdy nevedl, tedy nevím, k čemu se vyjadřuješ, kromě snahy o šíření pomluv,
  • jak vidíš, svůj mandát vykonávám odpovědně i bez placených funkcí, opět ses střelil do vlastní nohy,
  • moje pracovní historie je v naprostém pořádku, zato o té tvé nevíme nic a v kuloárech se povídá všelico,
  • tvůj standardní komunikační nástroj je pomluva a lež a je velice smutné, že to uplatňuješ i vůči lídryni v době, kdy už běží kampaň,
  • pokud jsi se tímto přiznal, že mi aktivně a různými fauly bráníš nabýt plnohodnotného členství možnosti podílet se hlasováním na chodu MS, tak ať ti Jirka Dohnal poděkuje za to, že ode nemohl dostat hlas, tohle považuji za nejvtipnější výsledek tvých aktivit,
  • klub by nikdy nevznikl, kdybys nerozganizoval vyloučení dalších členů a jen zásluhou konstruktivní činnosti našeho klubu máme stále starostu, přestože jsi tu vykřikoval, že už brzy nebude,
  • nepočítám tvé soustavné porušování komunikačního minima, upírání dokumentů a informací zastupitelům, ke kterým nyní jako klub máme standardní přístup,
  • tvůj pád na 17. místo by ti měl už cosi napovědět, nechota některých lidi s tebou sdílet kandidátku též,
  • očekávám od tebe omluvu a poděkování za osobní nasazení pro MS Piráti Praha 11.
Tito uživatelé poděkovali autorovi mipol za příspěvek:
Ladislav.Kos
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Praha 11“