MF Karvinsko 10/2022 Volba kandidátky pro komunální volby v Českém Těšíně

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: PKS Moravskoslezský kraj, KoKS Moravskoslezský kraj, PMS Karvinsko

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Jaroslav.Kamen
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 250
Registrován: 02 pro 2011, 10:37
Profese: Lektor, designér a programátor
Bydliště: Orlová
Dal poděkování: 636 poděkování
Dostal poděkování: 337 poděkování
Kontaktovat uživatele:

MF Karvinsko 10/2022 Volba kandidátky pro komunální volby v Českém Těšíně

Příspěvek od Jaroslav.Kamen »

Na základě usnesení MS Karvinsko zahajuji jednání ve věci primárních voleb pro komunální volby do zastupitelstva města Český Těšín v roce 2022. Podle schváleného harmonogramu otevírám rozpravu pro nominaci kandidátů na 2. - 5. pozici v čele kandidátky. Jednání s volbou lídra probíhá ve vlákně zde.

Podmínkou kandidatury na čelo kandidátky pro město Český Těšín je trvalý pobyt na území zmíněného města nebo závazek k jeho změně do 30. června 2022.

Pro nominace vytvořte příspěvek v tomto vláknu. Nominující může za nominanta rovněž doručit náležitosti dle § 10 volebního řádu (vizte níže). Jinak je to povinnost nominanta, pokud kandidaturu přijímá. Pokud nominujete sami sebe či nominaci přijímáte, je vaší povinností:

  • dodat kandidátskou řeč s vizí směřování města, představy vaší práce v zastupitelském klubu a komunikace s dalšími zastupitelskými kluby a členskou základnou,
  • odpovídat na pokládané dotazy.

Nominace budou probíhat do 11. dubna 2022. Grilování kandidátů na čelo proběhne na schůzi následující po ukončení nominací. Při případném neúspěchu kandidatury na příslušnou pozici platí nominace automaticky na následující pozice, pokud kandidát výslovně neuvede jinak.

OFFTOPIC
Pro kandidaturu do samotných komunálních voleb na podzim je pak potřeba, aby kandidáti na čelo splňovali tyto podmínky:
* být členem nebo registrovaným příznivcem strany,
* podepsat čestné prohlášení s náležitostmi podle volebního zákona a souhlas s demokratickým minimem, kodexem pro zastupitele a programem pro dané volby,
* vystavit svou prezentaci s fotografií, životopisem a případně osobními prioritami na příslušném volebním webu,
* nekandidovat souběžně do více funkcí, jejichž neslučitelnost stanoví zákon nebo program strany.

Se splněním těchto podmínek kandidátům poskytne pomoc předsednictvo místního sdružení v rámci možností.

Navržení kandidáti na čelo: bude doplněno

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Kamen za příspěvek:
Jakub.Vontroba

Bio | Facebook | Twitter | LinkedIn | Web | tel: 608 552 333 | mail: jaroslav.kamen@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jakub.Vontroba
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 235
Registrován: 21 čer 2018, 10:18
Profese: Vědecký tajemník
Dal poděkování: 204 poděkování
Dostal poděkování: 277 poděkování

Re: MF Karvinsko 10/2022 Volba kandidátky pro komunální volby v Českém Těšíně

Příspěvek od Jakub.Vontroba »

Ahoj,

rád bych na čelo nominoval @Lubomir.Luksik. Lubomír má velké zkušenosti ze sociální oblasti, uplatnil se zde i ve vedoucí pozici. U nás v Těšíně je dlouhodobě aktivním členem, do věcí přináší svůj názor a pohled. Sdílí pirátské hodnoty a myšlenky. Je významnou součástí týmu.

Lubomíra v případě přijetí nominace prosím o dodání náležitostí, viz výše :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Vontroba za příspěvky (celkem 3):
Adam.Wantulok, Jakub.Jezisek, Alena.Klocova

We are all broken - that´s how the light gets in.

Předseda MS Ostravsko a místopředseda KS MSK.

Uživatelský avatar
Lubomir.Luksik
Místní předsednictvo
Příspěvky: 10
Registrován: 23 dub 2020, 11:32
Profese: sociální pracovník
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování

Re: MF Karvinsko 10/2022 Volba kandidátky pro komunální volby v Českém Těšíně

Příspěvek od Lubomir.Luksik »

Ahoj, nominaci přijímám, náležitosti dodám. Zároveň nominuji @Andrea.Branna a @Eduard.Waloszek . Pokud tedy mohu nominovat hned dva :) Za mě jsou oba aktivními, spolehlivými členy ČT buňky a spolupráce s nimi je pro mě konstruktivní a přínosná.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lubomir.Luksik za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Jezisek, Alena.Klocova
Uživatelský avatar
Lukas.Chlebik
Příspěvky: 18
Registrován: 30 kvě 2018, 08:27
Profese: Grafik & webdesignér
Bydliště: Český Těšín
Dostal poděkování: 31 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Karvinsko 10/2022 Volba kandidátky pro komunální volby v Českém Těšíně

Příspěvek od Lukas.Chlebik »

Ahoj,
na čelo nominuji: 2. @Lubomir.Luksik 3. @Andrea.Branna 4. @Jakub.Vontroba 5. @Eduard.Waloszek 6. @Ireneusz.Pieniazek

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Chlebik za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Jezisek, Alena.Klocova
Uživatelský avatar
Jakub.Vontroba
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 235
Registrován: 21 čer 2018, 10:18
Profese: Vědecký tajemník
Dal poděkování: 204 poděkování
Dostal poděkování: 277 poděkování

Re: MF Karvinsko 10/2022 Volba kandidátky pro komunální volby v Českém Těšíně

Příspěvek od Jakub.Vontroba »

Lukas.Chlebik píše: 09 bře 2022, 09:43

Ahoj,
na čelo nominuji: 2. @Lubomir.Luksik 3. @Andrea.Branna 4. @Jakub.Vontroba 5. @Eduard.Waloszek 6. @Ireneusz.Pieniazek

Ahoj,

děkuji za nominaci na čelo kandidátky, vážím si toho. Vzhledem ke své současné a zároveň předpokládané budoucí životní situaci (pobyt v Ostravě) jsem se však rozhodl nominaci odmítnout.

Děkuji za pochopení.

We are all broken - that´s how the light gets in.

Předseda MS Ostravsko a místopředseda KS MSK.

Uživatelský avatar
Jakub.Jezisek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 275
Registrován: 24 kvě 2018, 07:41
Profese: Správce sítě a systémů
Bydliště: Bohumín
Dal poděkování: 198 poděkování
Dostal poděkování: 285 poděkování

Re: MF Karvinsko 10/2022 Volba kandidátky pro komunální volby v Českém Těšíně

Příspěvek od Jakub.Jezisek »

Hlasování na lídra ukončeno, viz viewtopic.php?p=803145#p803145

Jakub Ježíšek • místopředseda KS MSK / místopředseda MS Karvinsko. • mobil: +420 777 314 369 • jakub.jezisek@pirati.cz

Andrea.Branna
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 7
Registrován: 20 čer 2018, 19:49
Profese: Vedoucí,socialni pracocvnik
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: MF Karvinsko 10/2022 Volba kandidátky pro komunální volby v Českém Těšíně

Příspěvek od Andrea.Branna »

Ahoj, nominaci přijímám a děkuji a navrhuji na čelo kandidátky @Luboše Lukšíka, @Eduarda Waloszka. S oběma je velmi dobrá spolupráce.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Branna za příspěvky (celkem 2):
Jaroslav.Kamen, Alena.Klocova
Andrea.Branna
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 7
Registrován: 20 čer 2018, 19:49
Profese: Vedoucí,socialni pracocvnik
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: MF Karvinsko 10/2022 Volba kandidátky pro komunální volby v Českém Těšíně

Příspěvek od Andrea.Branna »

Tak ještě jednou, nominaci přijímám a přidávám kandidátskou řeč:
Kandidátská řeč:
K pirátské straně jsem se jako registrovaný příznivec dostala v roce 2018 před komunálními volbami. Líbilo se mi nadšení členů naší těšínské buňky a viděla jsem to jako příležitost mít možnost něco změní k k lepšímu. Proto jsem se aktivně zapojila do kampaně a tvorby volebního programu. Podařilo se mi dostat do zastupitelstva a do komise sociální a zdravotní. V komisích často řešíme někdy neřešitelné věci, ale snažíme se vždy dávat podněty radě města. V zastupitelstvu se nám podařilo prosadit některé body našeho programu a to vnímám jako úspěch. Byl to například: On-line přenos ze zasedání ZM Český Těšín, Informační systém s mobilní aplikací - Mobilní rozhlas.
Mé cíle po komunálních volbách

  • častější a důslednější spolupráce s ostatními členy naší buňky
  • větší zapojení veřejnosti do dění ve městě/diskuze, informovanost/
  • podpora stávajících sociálních služeb
  • podpora alternativního vzdělávání
  • monitoring projektů Hlavní třída a Těšínská přehrada, které jsou pro ČT důležité
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Branna za příspěvky (celkem 3):
Jaroslav.Kamen, Jakub.Vontroba, Alena.Klocova
Uživatelský avatar
Lukas.Chlebik
Příspěvky: 18
Registrován: 30 kvě 2018, 08:27
Profese: Grafik & webdesignér
Bydliště: Český Těšín
Dostal poděkování: 31 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Karvinsko 10/2022 Volba kandidátky pro komunální volby v Českém Těšíně

Příspěvek od Lukas.Chlebik »

Ahoj v Českém Těšíně preferujeme rozdělení hlasování čela kandidátky do dvou skupin po dvojicích (2.-3. a 4.-5. místo).

Uživatelský avatar
Lubomir.Luksik
Místní předsednictvo
Příspěvky: 10
Registrován: 23 dub 2020, 11:32
Profese: sociální pracovník
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování

Re: MF Karvinsko 10/2022 Volba kandidátky pro komunální volby v Českém Těšíně

Příspěvek od Lubomir.Luksik »

Doplňuji kandidátskou řeč:
S piráty, konkrétně Těšínskou buňkou, jsem v úzkém kontaktu od posledních komunálek v roce 2018. Do té doby jsem PS podporoval jako volič. Členem strany jsem jeden rok, regP jsem byl o několik měsíců déle. V Českém Těšíně jsem členem Komise bezpečnosti, prevence kriminality a BESIP. Ve městě dlouhodobě žiji, bydlím a od roku 2021 znovu i pracuji. Konkrétně v azylovém domě pro matky s dětmi. Sociální oblast je mi blízká, dlouhodobě pracuji s lidmi, jak na pozici vedoucího, tak sociálního pracovníka. Prošel jsem několik služeb s různými cílovými skupinami, především v oblasti prevence. Dá se říct, že i právě tyto oblasti, nebo témata jsou tím, co mě ve městě zajímá a čemu bych se rád i na lokální úrovni rád věnoval. Sociální služby - udržení stávajících a rozvoj dalších podle aktuálních potřeb osob ve složité sociální situaci na území města. Dostupné bydlení - nejen pro sociálně potřebné (sociální bydlení, housing first, startovací byty, další návazné služby důležité pro plnohodnotnou integraci, včetně možností zaměstnání). Spolupráce na řešení nepalčivějších problémů města - Hlavní třída, rozvoj oblasti přehrady Hrabina, opravdu transparentní radnice s dostatečnou a efektivní komunikací směrem k občanům města, transparentní zadávání zakázek při územním plánování, výběr zhotovitelů a kvalitní zpracování zakázek, možná spolupráce s polskou stranou města a zatraktivnění města pro turisty, rozvoj kulturního a sportovního života ve městě.

Co se týče nominace a hlasování, preferuji skupinu o 2. - 3. místo.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lubomir.Luksik za příspěvky (celkem 3):
Jakub.Vontroba, Alena.Klocova, Jakub.Jezisek
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Karvinsko“