Dovolba II. místopředsedy MS Nymburk - Rozprava

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Krajsti predsedajici, PMS Nymburk

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.Prochazka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 504
Registrován: 31 bře 2013, 22:04
Profese: Dispečer mezinárodních vlaků
Bydliště: Nymburk, Hrnčířova 1927
Dal poděkování: 667 poděkování
Dostal poděkování: 776 poděkování

Dovolba II. místopředsedy MS Nymburk - Rozprava

Příspěvek od Petr.Prochazka »

Vážené místní fórum,

Na základě rezignace II. místopředsedy MS Nymburk Petra Hladkého, vyhlašuji dovolbu nového místopředsedy.

Všechny kandidáty prosím, aby zde sepsali kandidátskou řeč, ve které uvedou svou vizi působení na dané pozici a cíle dalšího směrování místního sdružení Nymburk.

Mandát předsednictva MS Nymburk končí 6.12.2022, předtím bude vyhlášeno hlasování o novém PMS.

Doba pro navrhování kandidátů potrvá do 28.12. 11:00. Dle potřeby je možné rozpravu prodloužit.

Díky všem za kandidátské řeči a hodně štěstí ve volbě.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
Uživatelský avatar
Petr.Prochazka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 504
Registrován: 31 bře 2013, 22:04
Profese: Dispečer mezinárodních vlaků
Bydliště: Nymburk, Hrnčířova 1927
Dal poděkování: 667 poděkování
Dostal poděkování: 776 poděkování

Re: Dovolba II. místopředsedy MS Nymburk - Rozprava

Příspěvek od Petr.Prochazka »

Na post II. místopředsedkyně MS Nymburk nominuji @Alena.Klimtova . Pokud mou nominaci přijme, prosím o krátké představení a kandidátskou řeč.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
Uživatelský avatar
Alena.Klimtova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 17
Registrován: 27 led 2020, 17:38
Profese: Právník
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Re: Dovolba II. místopředsedy MS Nymburk - Rozprava

Příspěvek od Alena.Klimtova »

Ahoj všem,

nominaci na pozici II. místopředsedy MS Nymburk s velkou radostí i obrovskou pokorou přijímám.

K mému představení a mé představě směřování MS Nymburk si ve Štědrý den dovolím uvést následující (teď už mám totiž vše téměř připraveno a jen se tetelíme na příchod Ježíška, tedy proto k tomu přistupuji v tento den).

Jsem právnička, zastupitelka městyse Loučeň, matka malého rozjíveného capartíčka a členka MS Nymburk. Profesně se nejvíce orientuji na komunální právo, což se následně odrazilo i v tom, že jsem kandidovala do zastupitelstva naší obce a dá se říci, jakžtakž úspěšně (jsme v tzv. opozici, i když v malých obcích nevím, zda se dá o "opozici" přímo hovořit). Ve svém působení v zastupitelstvu se snažím setrvale ukazovat, že udržuji stále stejný myšlenkový směr a otevřenost, transparentnost a komunikaci považuji za zásadní věc při rozhodování o věcech veřejných. Snažím se svým působením okolí přesvědčit, že je důležité, abychom stále vnímali, jak podstatná je role občana v celkovém fungování společnosti, se všemi jeho právy a povinnostmi. A že je třeba být občanem aktivním a nebát se, nestydět se, věnovat čas tomu, co je teď, protože z toho se zrodí to, co bude potom. Pro intenzivnější zájemce o moji činnost v komunální politice kupříkladu viz zde: http://www.loucen.cz/loucensky-obcasnik/ds-1030/p1=1013 anebo zápisy ze zasedání zastupitelstva (zde ale upozorňuji, že nejsou věrným odrazem proběhlého jednání, a to i přes veškerou moji snahu).

Co se týká malého rozjíveného capartíčka, snažím se rovněž ukazovat, že udržuji stále stejný směr výchovy, ale někdy (poslední dobou čím dál více častěji) marně, neboť člověk míní a ten nahoře se směje.

K mému působení a další představě o směřování MS Nymburk - do Pirátské strany jsem vstoupila zejména pro to, že si cením otevřenosti, transparentnosti a bohaté diskuse, která v ní probíhá, tedy jinými slovy realizování demokracie tak, jak realizována má být. Protínám se s jejími cíli v mnoha směrech, ať už jde o lidská práva, nastavení sociální a rodinné politiky či ekologická témata. A protože jsem přesvědčena, že právě cíle Pirátské strany jsou s to oslovit nejenom mladou, ale i mladší a starší generaci, byla bych ráda, aby se nám ji oslovit podařilo. Právě mnohdy u tzv. čtyřicátníků a padesátníků narážíme, neboť jsou často silně ovlivněni klamavými informacemi, které se k nim donáší prostřednictvím různých médií. Zejména pro nastávající komunální i senátní volby je to pro nás v mých očích velké téma. Je těžké jinak cokoliv ve směřování MS Nymburk nyní nového přednášet - směřování pod současným vedením je skvělé a já jen doufám, že bych jej mohla obohatit "ženským" přístupem spolu s dalšími členkami MS Nymburk a jiným vnímáním. Pokud bych se měla vyjádřit ke krátkodobým cílům, v mých očích je naprosto zásadní nyní pracovat na komunálních volbách v roce 2022 a maximálním představení našich kandidátů v místech jejich kandidatur tak, aby se nám podařilo obsadit co největší možné počty mandátů v komunálních zastupitelstev. V ruku v ruce s tím jde i nutnost odborné i mediální přípravy a vzájemné podpory mezi členy, kandidáty a případnými kandidáty do voleb senátních a já pevně věřím, že každé MS tak svým kandidátům může podporu ve všech možných směrech poskytnout a ráda toho budu součástí.

Co říci závěrem. Politické strany by neměly suplovat roli státu, ale měli by stát upozorňovat na to, jakou roli hraje a že svou roli musí bezezbytku odehrát tak, aby byl odměněn potleskem. Naší výhodou je, že jsme v území, jsme v praxi a máme tedy přímý vjem o tom, na co je třeba upozorňovat. Máme přímý kontakt s našimi členy napříč společenských i odborným spektrem. A jsme tak reálným prostředníkem mezi občany a státem, jinými slovy, vládnoucí garniturou. Politika se musí dělat odspoda, aby měla ten správný dopad a řešila to, co je opravdu třeba. A já pevně doufám, že jsem schopna k naplnění mnou zmíněných cílů v MS Nymburk ve spolupráci s dalšími členy i nečleny aktivně přispět, což je důvod, jenž mne vede k mému usilování o pozici II. místopředsedy MS Nymburk.

Mějte krásné a požehnané Vánoce!

Alena

Tito uživatelé poděkovali autorovi Alena.Klimtova za příspěvek:
Petr.Prochazka
Uživatelský avatar
Petr.Prochazka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 504
Registrován: 31 bře 2013, 22:04
Profese: Dispečer mezinárodních vlaků
Bydliště: Nymburk, Hrnčířova 1927
Dal poděkování: 667 poděkování
Dostal poděkování: 776 poděkování

Re: Dovolba II. místopředsedy MS Nymburk - Rozprava

Příspěvek od Petr.Prochazka »

Uzavírám rozpravu a otevírám hlasování o volbě Aleny Klimtové na pozici II. místopředsedkyně MS Piráti Nymburk

Hlasování naleznete zde: viewtopic.php?f=1365&t=59683

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Nymburk“