Žádost o krajskou nominaci do volby RP (Hana Hajnová)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj

Odpovědět

Zařazení Hany Hajnové do hlasování o krajské nominaci Pardubickým krajem do volby RP

Pro

4
44%

Proti

2
22%

Zdržuji se

3
33%
 
Celkem hlasujících: 9 - Celkem hlasů: 9

Uživatelský avatar
Hana.Hajnova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1086
Registrován: 16 led 2013, 14:38
Profese: projektová manažerka
Bydliště: Telč
Dal poděkování: 1780 poděkování
Dostal poděkování: 1845 poděkování

Žádost o krajskou nominaci do volby RP (Hana Hajnová)

Příspěvek od Hana.Hajnova »

Vážené krajské fórum Pardubického kraje,

Ráda bych se ucházela o nominaci a podporu vašeho krajského fóra ve volbě Republikového předsednictva. Ucházím se o post místopředsedkyně a budu ráda, když budete věnovat chvilku pozornosti následujícím řádkům :)

Kdo jsem?
Profesí projektová manažerka a konzultantka, Pirátka od roku 2014, opoziční zastupitelka v Telči od r. 2017 a statutární náměstkyně hejtmana v Kraji Vysočina od listopadu 2020. S Piráty jsem toho už zažila poměrně hodně, aktivně se podílela na volebních kampaních, vedla jsem krajský mediální odbor, působím jako předsedkyně místního sdružení, jako dobrovolnice v několika pirátských projektech, sama jsem k úspěšné realizaci dovedla například projekt z pirátského PaRo Ženy Vysočiny. Poslední rok se věnuji regionálnímu rozvoji, dotační politice, otázkám rozvoje venkova a udržitelnosti služeb na venkově. Více se o mě dozvíte například tady.

Proč se ucházím o místo v republikovém předsednictvu?

Protože věřím, že bych mohla být Pirátům v současné době nápomocná. Má ambice nemíří na předsednický post, ale na post místopředsedkyně. Byla bych ráda, aby ve vedení strany mnohem více zazníval hlas regionů. Regiony vidím také jako místo, kde máme velký nevyužitý potenciál, díky kterému se může celá strana nyní poměrně rychle stabilizovat. Máme v krajích celou řadu schopných a pracovitých lidí, díky úspěchu v krajských volbách v roce 2020 je řada z nich i ve vysokých politických funkcích a to je základna, o kterou bychom se teď měli opřít.
Druhým důvodem mé kandidatury je také pohled na to, jak bychom jako Piráti měli nadále fungovat. Poslední rok pro nás byl velmi hořkou zkušeností, která ale může být i příležitostí, pokud se k tomu tak postavíme. Co k tomu potřebujeme?

  • rozvíjet se - oslovovat nové lidi/ potenciální členy, pracovat s nimi a motivovat je - ideální příležitostí budou komunální volby 2022, věnujme jim náležitou pozornost

  • snižovat administrativu, zjednodušovat přístup a odbourávat bariéry - nepotřebujeme mít na každý proces samostatný systém, stačí jeden, ale funkční a uživatelsky přívětivý

  • lépe komunikovat - uvnitř i navenek (frustraci a nespokojenost si vyříkávejme “doma”, mezi sebou, ne na sociálních sítích nebo v uzavřených skupinách, hledejme společnou řeč a funkční řešení)

  • dobře zvažovat a prioritizovat, do čeho teď budeme věnovat energii - prioritou jsou pro mě v tomto lidé, zvyšování našich dovedností a kompetencí a motivace aktivně se zapojovat

  • být autentičtí - být sami sebou, politickou stranou, která dokáže řešit skutečné problémy lidí a která dokáže oddělit podstatné od nepodstatného

  • Politika tu byla před námi, bude i po nás, pokud chceme změnit její kurz liberálním směrem, buďme trpěliví a postupujme chytře. K tomu nabízím své zkušenosti.

A čemu bych se v rámci RP chtěla věnovat?

Chci klást důraz na efektivní spolupráci a komunikaci, uvážlivě nakládat s časem i lidskými zdroji, protože lidi a čas, který jsou ochotní Pirátům věnovat, je to nejcennější, co máme.
Ráda bych nejen pro komunální volby navázala na projekt Česko InsPirativní, věnovala se větší spolupráci krajů, našla vhodný nástroj/ systém komunikace mezi RP a RV, který bude vyhovovat oběma stranám, pokračovala v pravidelném setkávání RP s PKS a jistě se najde mnoho dalšího. Hodně to bude záležet na tom, jak se tým RP poskládá, z jakých osobností, s jakými zájmy a možnostmi.

A na všechno ostatní, co vás zajímá, se prosím ptejte :)

místopředsedkyně pirátské posádky
náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina
https://vysocina.pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“