Volba jedničky kandidátky do komunálních voleb 2022 na Praze 12

Moderátoři: Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 12

Zamčeno
Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 759
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Volba jedničky kandidátky do komunálních voleb 2022 na Praze 12

Příspěvek od Michal.Macek »

Milé členky, milí členové místního sdružení, vážení přihlížející,

na základě usnesení místního předsednictva mi dovolte zahájit první část primárních voleb Pirátů Prahy 12 pro komunální volby 2022 — volbu jedničky na kandidátce.

Volby se mohou zúčastnit osoby, které

  • mají status člena pirátské strany anebo registrovaného příznivce
  • mají vyvěšený veřejný osobní profil
  • souhlasí s nominací od některého z členů či příznivců nebo sami přednesou svou nominaci
  • a přednesou v tomto vlákně svou kandidátskou řeč.

Volba bude dvoukolová. V 1. kole hlasujeme přijatelnost kandidátů; do 2. kola postupují všichni kandidáti, kteří získají nadpoloviční počet hlasů ze všech hlasujících.
V případném 2. kole bude vyšším počtem hlasů zvolen vítězný kandidát/ka. Při shodnosti hlasů ve 2. kole se nepřihlíží k hlasům z 1. kola, 2. kolo se v takovém případě opakuje až do rozhodnutí vyšším počtem hlasů.

Kandidáti nesbírají podporu, všichni nominování při řádném splnění kritérii výše se zúčastní 1. kola volby.

Nyní běží doba pro navrhování 48 hodin.
Následovat bude doba na rozmyšlenou taktéž 48 hodin.

První kolo volby se bude konat od 12.12. 10:00 do 14.12. 10:00.
Případné 2. kolo od 14.12. 11:00 do 16.12. 11:00.

Pokud není jiný zájemce, předsedat budu já.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Macek za příspěvek:
Jiri.Bruzek

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 759
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Re: Volba jedničky kandidátky do komunálních voleb 2022 na Praze 12

Příspěvek od Michal.Macek »

A když už jsem v tom psaní tady, dovolte mi rovnou navrhnout prvního kandidáta.

Přál bych si, aby se naším volebním lídrem stal starosta Prahy 12 @Jan.Adamec.

Honzu jsem měl čest za poslední 4 roky poznat jako zodpovědného, pracovitého, přemýšlivého, pečlivého a konsenzuálního člověka, navíc ochotného vidět vlastní mezery a pracovat na nich.
Koalice jím vedená drží, má výsledky, plní náš program. Kolegové v jiných MSkách nám ho závidí.

Navíc jeho příběh, kdy se jako mladý táta-ajťák, který si mohl do konce života z domova v pohodě programovat aplikace pro své klienty, rozhodl spojit své jméno s pirátskou stranou, kandidovat za ni, odmakat kampaň v roce 2018 s velmi nejistým výsledkem a nakonec se i ujmout ne vždy vděčné role starosty, se jen tak neomrzí.

Mám za to, že pokud má Honza zájem, měl by dostat prostor na tuhle práci navázat. A jsem si jistý, že to bude dlouhodobě dobré jak pro Piráty, tak pro Prahu 12.
Díky.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Macek za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Sistek, Jiri.Bruzek, Jaroslav.Toman

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Uživatelský avatar
Matej.Mlcoch
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 53
Registrován: 26 bře 2018, 11:30
Profese: Předseda zast. klubu pirátů Prahy 12
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Re: Volba jedničky kandidátky do komunálních voleb 2022 na Praze 12

Příspěvek od Matej.Mlcoch »

Honza Adamec ma mou jednoznacnou podporu. Vic nez napsal Michal neni treba dodavat!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Mlcoch za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Bruzek, Jaroslav.Toman
Uživatelský avatar
Jan.Adamec
Místní předsednictvo
Příspěvky: 57
Registrován: 08 úno 2018, 20:26
Profese: programátor
Bydliště: Praha 12
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 82 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba jedničky kandidátky do komunálních voleb 2022 na Praze 12

Příspěvek od Jan.Adamec »

Vážené členky, vážení členové našeho místního sdružení,

Děkuji Michalovi a Matějovi za nominaci a přijímám ji. Uvědomuji si, že bude těžké obhájit zisk z posledních komunálních voleb, kdy jsme na Praze 12 uspěli opravdu neuvěřitelně (ale taky jsme to odmakali). Myslím, že i nedávné parlamentní volby, kdy se stali Piráti hlavním cílem dezinformací, nám naši situaci všeobecně moc neulehčují. Chtěl bych ale o vítězství a udržení podpory voličů rozhodně bojovat.

Za poslední 3 roky na radnici Prahy 12 se nám podařilo udělat mnoho pozitivního. Samozřejmostí jsou kroky k transparentnosti při zadávání zakázek, hlasování radních i zveřejňování všech ekonomických dat včetně rozklikávacího rozpočtu, což je v porovnání s ostatními městskými částmi a obcemi docela unikátní. Hlavně v porovnání s rozebíráním obecních peněz a majetků z minulého volebního období členy ANO a ČSSD je to radikální změna a bylo by dobré to voličům dokola připomínat.

Řekl bych, že si velmi dobře vedeme i v rámci svých gescí, dotahujeme záměry, a (nechci to zakřiknout) samotná dvanáctková koalice vydrží celé volební období, což je za posledních 10 let poprvé.

Samozřejmě všichni víme, že vše není tak růžové. Šli jsme do připravené realizace rekonstrukce Sofijského náměstí, bojoval jsem za to, abyste tu akci podpořili i vy. Nakonec rekonstrukce skončila neslavně s tou neskutečnou chybou firem na stavbě kolem sklonu ramp. Pevně věřím, že se ji podaří na jaře odstranit. Každopádně tato příhoda hodně nabourala moji až nekritickou víru v odborníky. Tedy, že když má úřad na dané činnosti najaté odborné firmy s praxí i dlouholeté zkušené zaměstnance, ještě to bohužel není záruka, že vše probíhá tak, jak má. A tak jsem byl nucen své znalosti rozšířit třeba i o bezbariérovou vyhlášku.

Kombinace “být za všechno odpovědný jako starosta”, “nezasahování do kompetencí radních ostatních stran” a udržení dobrých vztahů v koalici je šílená. Možná jsem to mohl zvládnout lépe. Člověk se učí průběžně.

Cením si toho, že my (pirátští členové rady) máme, doufám, stále vaši důvěru, že se snažíme postupovat nejlepší cestou v rámci možností. Abychom vaši podporu udrželi, vždy jsem všechny blížící se kontroverzní rozhodnutí dopředu probíral na schůzích a na Slacku. A vždy naslouchám vašim názorům a podnětům. Chápu ale i zklamání některých, když se nedaří všechny vaše nápady realizovat (WebCall není WC!). Věřte, že mne to vždy velmi mrzí.

A co pro další volební období? Hlavně získat pod nás některou z klíčových gescí, které jsme si nezkušeností nechali minule utéct. A i nadále neustoupit z našich hodnot, přesvědčovat lidi, že politika se dá dělat čistě, a realizovat náš pirátský program.

Hodně z nás asi cítí vyčerpání a zhnusení z politiky díky vylhaným útokům opozice na zastupitelstvu a na Facebooku. Také to na mne doléhá, nečekal jsem takové praktiky, které mají za cíl nás otrávit. Ale pojďme neuhnout a připomínejme si ten optimismus a ideály, se kterými jsme se k Pirátům připojovali. Pojďme i nadále být těmi poctivými a nezkorumpovatelnými lidmi v politice a spravovat naši městskou část se ctí.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Adamec za příspěvky (celkem 7):
Jiri.Bruzek, Michal.Macek, Pavel.Knizek, Vaclav.Sistek, Jiri.Belsan, Ondrej.Profant, Jaroslav.Toman
Uživatelský avatar
Jiri.Bruzek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 145
Registrován: 05 čer 2018, 13:38
Profese: Konzultant, podnikatel, investor
Bydliště: Kramperova 1013, 143 00 Praha 12
Dal poděkování: 368 poděkování
Dostal poděkování: 360 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba jedničky kandidátky do komunálních voleb 2022 na Praze 12

Příspěvek od Jiri.Bruzek »

Honza je pro mě vzor čestnosti, fair play a pracovitosti a proto je pro mě jasnou voblou.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Bruzek za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Profant, Jaroslav.Toman, Eva.Tylova

Jiří Brůžek
zastupitel Praha 12, zastupitel HLMP
+420 602 406 504
jiri.bruzek@pirati.cz

Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 759
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Re: Volba jedničky kandidátky do komunálních voleb 2022 na Praze 12

Příspěvek od Michal.Macek »

Jan.Adamec píše: 08 pro 2021, 17:27

Vážené členky, vážení členové našeho místního sdružení,

Děkuji Michalovi a Matějovi za nominaci a přijímám ji.

Registruju tedy první přijatou nominaci vč. kandidátské řeči.
Poprosím @Jan.Adamec ještě o dodání odkazu na veřejný (pirátský) profil.

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Uživatelský avatar
Jan.Adamec
Místní předsednictvo
Příspěvky: 57
Registrován: 08 úno 2018, 20:26
Profese: programátor
Bydliště: Praha 12
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 82 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba jedničky kandidátky do komunálních voleb 2022 na Praze 12

Příspěvek od Jan.Adamec »

Michal.Macek píše: 09 pro 2021, 09:21

Poprosím @Jan.Adamec ještě o dodání odkazu na veřejný (pirátský) profil.

Omlouvám se, zapomněl jsem. Můj profil je na https://lide.pirati.cz/profil/2281/

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Adamec za příspěvky (celkem 2):
Michal.Macek, Ondrej.Profant
Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 759
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Re: Volba jedničky kandidátky do komunálních voleb 2022 na Praze 12

Příspěvek od Michal.Macek »

Oznámení moderátora:

Konstatuju jednu platnou kandidaturu. Jediným navrženým je @Jan.Adamec.
Nyní běží doba na rozmyšlenou do nedělních 10:00.

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Uživatelský avatar
Eva.Tylova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 115
Registrován: 20 led 2018, 13:01
Profese: Ekoložka
Bydliště: Praha 12
Dal poděkování: 362 poděkování
Dostal poděkování: 215 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba jedničky kandidátky do komunálních voleb 2022 na Praze 12

Příspěvek od Eva.Tylova »

Velice si cením Honzy za jeho důslednost při prosazování svých vizí, snahu o nalezení správného řešení, čestnost při jednání i důkladné studium rozsáhlých podkladů a objevení leckterých chyb. Myslím, že naše pirátská trojka na radnici Prahy 12 drží správný kurz a Honza má na tom lví podíl.

Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 759
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Re: Volba jedničky kandidátky do komunálních voleb 2022 na Praze 12

Příspěvek od Michal.Macek »

Volby skončily, zavírám i tohle vlákno.

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Praha 12“