Volba RP 8.1.2022 - info

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1733
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3739 poděkování
Dostal poděkování: 1287 poděkování

Volba RP 8.1.2022 - info

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Nějak mi docvaklo, že volby nového RP 8.1.2021 jsou vlastně už za chvilku. A že někde už hoří (nebo shořely) termíny na to či ono. Pro mě je obtížné to usledovat na různých místech, tak bych zkusil, abychom se v tomto vlákně navzájem nějak souhrnně informovali.

Existuje k tomu úřední vlákno

CF 30/2021 Volba republikového předsednictva

To je asi určeno pro doručení nominací a volbu samotnou. Odděleně se řeší nominace a také, kolik členů RP budeme volit:

CF 26/2021 Změna Stanov - Zvýšení počtu členů RP na sedm.

Jenže, i kdyby návrh prošel:

Vojtech.Pikal píše: 29 lis 2021, 22:29

...navrhuji, abychom na zasedání volili do v tu chvíli platného (současného) formátu předsednictva, bez ohledu na případnou změnu stanov...

Martin.Kucera píše: 29 lis 2021, 23:11

... navrhuji, abychom byli na zasedání připraveni na možnost volby až 6 místopředsedů a v případě, že změna stanov bude schválena celostátním fórem, zvolili na zasedání i 5. a 6. místopředsedu...

Nominaci do volby lze získat celostátně. To se zatím podařilo:

Podpora kandidatury Jiřího Snížka na místopředsedu Pirátů

A usiluje o to též:

Nominace Jany Koláříkové do Republikového předsednictva

Vypadá to, že v Praze to je o zlomkrk, jestli vůbec bude hlasování o krajských nominacích. PKS nekoná a řeší se to členským podnětem:

Členský podnět - Zahájení jednání nominace KF do RP

A o pražskou nominaci usiluje:

Krajská nominace Blanky Charvátové do RP

V pražském členském podnětu je dobrý přehled o lhůtách a taky odkazy na ostatní kraje:

Jihočeský:

KF JčK 16/2021 - Nominace do RP

Žádost Jany Koláříkové o krajskou nominaci do volby do republikového předsednictva Pirátů za KS JČK

Jihomoravský:

KF JmK 13/2021 - Nominace do Republikového předsednictva (Jana Koláříková)

Moravskoslezský:

KF 6/2021 nominace KF MSK do volby republikového předsednictva (Jana Koláříková)

Pardubický:

KF PaK 14/2021 - Krajská nominace do RP (Ivan Bartoš?, Olga Richterová??)

Středočeský:

KF SčK 14/2021 - Nominace do Republikového předsednictva (Jana Koláříková)

Ústecký:

KF ÚLK 14/2021 Nominace do RP (Kateřina Stojanová?, Mikulás Peksa?, Jana Koláříková, David Wagner?, Dalibor Zahora?, Frantisek Navrkal?, Lukáš Blažej?)

Zlínský:

KF ZLK 24/2021 Nominace do Republikového předsednictva (Jana Koláříková)

Možná se děje ještě něco v jiných krajích nebo někde jinde. Byl jsem úplně v klidu, že při volbě 8.1.2021 budu mít dost velký výběr kvalitních kandidátů. A teď jsem trochu znervózněl, aby jich bylo aspoň pět. Prosím, kdo se v nominacích vyznáte nebo konáte, napište tu lidsky (nikoliv pirátskou úředničinou), jaké možnosti kandidáti mají, jaké jsou termíny. A kdo víte o tom, kdo o nominace usiluje nebo je dokonce již získal, pište sem také.

A taky: Pirátky a Piráti, jděte do toho. Ať máme z čeho vybírat.

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1733
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3739 poděkování
Dostal poděkování: 1287 poděkování

Re: Volba RP 8.1.2021 - info

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1733
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3739 poděkování
Dostal poděkování: 1287 poděkování

Re: Volba RP 8.1.2021 - info

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Volba RP 8.1.2021 - info

Příspěvek od Martin.Kucera »

Termín máš tučně v jednacím vlákně
Doba pro navrhování potrvá do 22. 12. včetně.
Čili ještě tři týdny.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Josef.Ulehla, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Robert.Magni, Jan.Novak

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1733
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3739 poděkování
Dostal poděkování: 1287 poděkování

Re: Volba RP 8.1.2021 - info

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1733
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3739 poděkování
Dostal poděkování: 1287 poděkování

Re: Volba RP 8.1.2021 - info

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Mikulas.Ferjencik píše: 01 pro 2021, 16:49

... jsem jist, že většina současného RP pokračovat nebude.

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1733
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3739 poděkování
Dostal poděkování: 1287 poděkování

Re: Volba RP 8.1.2021 - info

Příspěvek od Josef.Ulehla »

V hospodě U Lípy od do jsem zaslechl:

Blanka Charvátová má nominaci i členským podnětem... Nezmatkuj, lhůty jsou v tom jednání popsány a stíhá se... To je super. Díky za ujištění. Omlouvám se. On je ten rozdíl, že ty to vidíš, ty tomu rozumíš, ale já a tuším, že i jiní, v tom plaveme... Martin Kučera... Uvědomujeme si všichni tady, že je potřeba vyhecovat silnýho fakt kandidáta na předsedkyni a další lidi do RP, jinak jdeme prostě úplně na smetiště dějin?... Jakoby jóóó. Vyhecovat kandidáta na předsedkyni/u musíme, ale v případě Martina asi budeme extrémně šťastni, pokud nás vezme na milost a bude kandidovat na místopředsedu. Což asi vyžaduje splnění mnoha podmínek od zbytku strany, třeba skvělé a nadějné kandidáty do RP... Já teda myslím, že bychom měli ukecávat hlavně Markétu a Janku... Musíme jim založit nějakou pěknou nominaci a doufat, že se členstvo vyjádří dostatečně motivačně... Já myslím, že nemám moc ty ukecávací kanály... A do těch nominací a ostatních fuj byrokrat bych se radši už osobně nepouštěl... Ale určitě podporuju, abychom měli kvalitní kandidátky a kandidáty... Tak se musíme asi Janky Michailidu a Markétky Gregorové zeptat, jestli se nás pokusej zabít, pokud iniciativně založíme nominaci... Hlavně to musíme napsat fakt pěkně a ne aby tam byly nějaký kecy... Uděláme brainstorming v Podpalubí?... A nyní se vraťme k tématu nominací na předsedkyni... Tak přesně tohle jsem chtěl udělat, ale myslel jsem to jako zlomyslnost. Ty to myslíš vážně?... Já kašlu na to, že to jsou mladý ženský s barevnejma vlasama. Jsou to stroje na práci a jsou chytrý a vyznají se... Koukni se, kdo nás volil... Potřebujeme nalákat jak členstvo, tak voliče a oni tu cílovku zaujmou a tu práci zastanou... Navíc třeba já osobně v jejich skupině prostě nejsem a ani nevím, jak bych se s jejich bublinou bavil... Tohle ostatně platí třeba i pro Janu Koláříkovou... Že vypadáme jako normální různý lidi byla vždy naše výhoda. Že to nebude fungovat na všechny, protože jsou naučený mít důvěru v bysty se sestřihem a sakama nijak nevyhrajem tim, že se bystama staneme. Tohle bude umět konkurence vždycky mnohem líp a má to navíc pro nás nepřijatelnou cenu... Nejsme catch all party, naši voliči od nás podle mě saka nečekají. Ale čekají třeba autentičnost a nějaký hodnoty... Uvěřitelnost. Proto jsem si s váma zadal. Bez ní mi to nedává smysl...

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1733
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3739 poděkování
Dostal poděkování: 1287 poděkování

Re: Volba RP 8.1.2021 - info

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Dva rozsahy nominace:

  • do volby předsedy i místopředsedů

  • jen do volby místopředsedů


Dvě cesty nominace:

Celostátní = jednostupňová:

35 pro v členském podnětu.

Krajská = dvoustupňová:

  1. stupeň: Nominace do jednání krajského fóra o nominacích do RP.

  2. stupeň: Nadpoloviční většina odevzdaných hlasů v hlasování krajského fóra.


Celostátní nominace do volby předsedy (i místopředsedů)

Kandidátky s nominací souhlasí:

Jana Koláříková - 35 pro dosaženo (nyní 86); zatím nedoručeno do úředního vlákna

Blanka Charvátová - 35 pro dosaženo (nyní 82); zatím nedoručeno do úředního vlákna

Kandidáti s nominací zatím nesouhlasili:

Ivan Bartoš - 35 pro dosaženo (42)

Olga Richterová - 35 pro zatím nedosaženo (29)

Radek Holomčík - 35 pro zatím nedosaženo (34)

Vojtěch Pikal - 35 pro dosaženo (55)

Martin Kučera - 35 pro dosaženo (52)


Snad je to dobře stav celostáních nominací do volby předsedy (i místopředsedů). Prosím o opravy a doplnění. Celostátní nominace do volby jen místopředsedů a krajské procesy nestíhám. Prosím o doplnění.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvky (celkem 2):
Jan.Licka, Martin.Stanek
Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1733
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3739 poděkování
Dostal poděkování: 1287 poděkování

Re: Volba RP 8.1.2021 - info

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Krajské nominace:

Jihočeský: KF JčK 16/2021 - Nominace do RP - přihlášení do 15.12. - Jana Koláříková PiM

Jihomoravský: KF JmK 13/2021 - Nominace do Republikového předsednictva - přihlášení do 15.12. - Jana Koláříková PiM

Karlovarský: 0

Královohradecký: 0

Liberecký: 0

Moravskoslezský: KF 6/2021 nominace KF MSK do volby republikového předsednictva - přihlášení do 12.12. - Jana Koláříková PiM

Olomoucký: 0

Pardubický: KF PaK 14/2021 - Krajská nominace do RP - přihlášení do 15.12. - 0

Plzeňský: 0

Praha: KF Pha 10/2021 Nominace KF Praha pro volbu do RP - krajská nominace 17 členy do 15.12. - Blanka Charvátová PiM

Středočeský: KF SčK 14/2021 - Nominace do Republikového předsednictva - přihlášení do 15.12. do hlasování - Jana Koláříková PiM nebo jeM?

Ústecký: KF ÚLK 14/2021 Nominace do RP - přihlášení do 15.12. - Jana Koláříková PiM

Vysočina: 0

Zlínský: KF ZLK 24/2021 Nominace do Republikového předsednictva - přihlášení do 15.12. - Jana Koláříková PiM

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1733
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3739 poděkování
Dostal poděkování: 1287 poděkování

Re: Volba RP 8.1.2021 - info

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Zlín PiM:

Jiri.Knotek píše: 05 pro 2021, 15:49

...rád bych vás požádal o podporu mé nominace do republikového předsednictva...

Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“