Martin Novotný

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Personální odbor - celý, KoKS Jihočeský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Uživatelský avatar
martinnov
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 8
Registrován: 25 říj 2021, 09:30
Profese: Student, zastupitel města ČB
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Martin Novotný

Příspěvek od martinnov »

O MNĚ: Dobrý den, jmenuji se Martin Novotný, je mi 23 let a mám zájem stát se členem Pirátské strany a kandidovat v nadcházejících komunálních volbách v Českých Budějovicích. Momentálně zpracovávám přihlášku a další náležitosti a zde se představuji. *Fyi jinak jsem už byl na posledním setkání Českobudějovické organizace v Čepici a zúčastnil jsem také skrze online platformu posledního setkání Jihočeských Pirátů v Písku.

Jsem student Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Lednici a většinu svého života kromě studií žiji v Českých Budějovicích, kde jsem posledních 5 až 6 let aktivisticky činný v oblasti stavu, kvality a údržby veřejného prostoru, dále se zajímám o architekturu veřejných staveb a o cyklodopravu.

Prakticky už na základní škole jsem se zapojil do kampaně proti Jižní spojce (část silničního okruhu, která měla vést přes park U Malého jezu, kde poblíž bydlím). V roce 2015 jsem se zapojil z vlastní iniciativy do sdružení Zachraňme Malák, které ve stejné lokalitě řeklo bojovalo proti projektu protipovodňových opatření, které počítali s kácením desítek stromů v parku. Více informací zde http://zachranme-malak.weebly.com/martin-novotny.html

Postupně jsem se seznámil a občansky angažovanými budějovickými aktéry ve veřejném prostoru jako například s manžely Šefčíkovými a jejich spolkem Domovina za Živé město, kteří mě velmi ovlivnili a díky nim jsem se začal zajímat o veřejný prostor a jeho podobu, kvalitu a stav. Své představy a vize jsme zhmotnili v roce 2018 s více studenty z českobudějovických gymnázií do vzniku skupiny Akční Budějčáci, která se hned po svém založení začala zabývat špatným stavem parku Dukelská nedaleko kulturního domu Slávie u řeky Malše. Cílem se stala celková revitalizace parku formou architektonické soutěže. Po dotazníkovém šetření a diskuzích jsme vystoupili na zastupitelstvu města, kde jsme prezentovali výsledky komunikace s blízkými institucemi a zmíněné dotazníkové šetření, které jsme dělali přímo v parku s návštěvníky parku a i online. Tento nápad si pak dnešní koalice vzala za svůj, soutěž proběhla a do roka by měla začít revitalizace.

Od té doby se tým Akčních Budějčáků zmenšil a zůstali jsme v něm jen s kolegou a mým kamarádem Radkem Matouškem.
Od založení iniciativy jsme nadále zajímaly o veřejný prostor, zeleň a údržbu města. To se projevilo i na výběru naší agendy: adopce záhonů v Čechově ulici, snaha o záchranu a zprovoznění fontány před budovou Jihočeské filharmonie, podpora a propagace spolku TGM Nové Vráto za lepší životní podmínky. Kromě toho všeho zakládám spolu s mými sousedy v našem vnitrobloku komunitní zahradu
Více se o našich projektech můžete dozvědět na našich webových stránkách www.akcnibudejcaci.cz

JAK A PROČ SE CHCI ZAPOJIT:
Nyní se blíží komunální volby a chtěl bych se zapojit, rád bych kandidoval s mými tématy správa veřejné zeleně. Vnímám Piráty jako stranu, kde se dá o věcech diskutovat a jako platformu, kde i pro mě důležité téma mohou být prosazena a následně propagováno do komunálních voleb.

ZDE SE POKUSÍM ODPOVĚDĚT NA DOPLŇUJÍCÍ OTÁZKY, NA KTERÉ JSEM SI VŠIML ŽE SE PTÁTE VĚTŠINY UCHAZEČŮ O ČLENSTVÍ

A – osobní:

Byl/a jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Co tě přimělo ji opustit? Koho bys volil/a nebýt Pirátů a proč?
Od února 2020 do října 2021 jsem byl členem hnutí Občané pro Budějovice, které sice šlo dobrým směrem, tedy podporovalo například architektonické soutěže, nicméně vnitřní komunikace hnutí směrem ke členům, prostor pro vnitrostranickou diskusi se mi zdály naprosto nedostatečné a jako člen jsem byl tak bez informací o aktuálním dění. Kromě toho, bylo pro mě osobně těžké se i zapojit, protože nebyla vymyšlená žádná agenda pro řadové členy a témata jsem si musel hledat sám. O to těžší je bylo pak prosadit.
Kdyby nebylo Pirátů, volil bych zejména právě zmíněné hnutí, jehož jsem byl členem, což se mi teď příčí po více než roční zkušenosti. Proto teď hledám stranu, kterou budu moci nejen s volit, ale v mém případě se do ní i zapojit.
Celostátně Jsem volil zelené v roce 2017 v krajských volbách poté a pak už jen Českou pirátskou stranu. Pokud by Piráti jako strana neexistovali, volil bych v celostátních a krajských volbách Zelené, kteří patří k malé skupině stran, která berou životní prostředí a změnu klimatu vážně. Do této skupiny řadím samozřejmě i Piráty.

Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval/a jsi ve veřejných volbách?
Ano, svou aktivistickou minulost jsem popsal výše, ne nikdy jsem nekandidoval.

Co konkrétně tě zajímá na celostátní / krajské / místní úrovni, čemu by ses rád/a věnoval/a?
Jelikož se považuji za budějovického patriota, rád bych svou energii dál směřoval po vzoru mého aktivistického působení do místní/lokální úrovně, v Českých Budějovicích. Konkrétně se zajímám i z hlediska studia o správu a realizaci zeleně, což je v dnešním měnícím se klimatu důležité téma pro každé město. Tato problematika se dá podle mě nejlépe řešit na lokální úrovni a ČB v tom mají velké rezervy.

Čím můžeš Pirátům pomoci (odbornost, psaní článků, organizace...)?
Momentálně jsem stále jen student, takže se nepovažuji za odborníka v oblasti realizace a správa zeleně. Řekněme, že jsem poučený laik. Další mé téma je doprava ve městě, která ovlivňuje jeho strukturu, opět se nepovažuji za odborníka, ale jsem nadšený propagátor cyklo dopravy a sdílení ulic všemi.
Rád pomohu v nadcházejících komunálních volbách v Českých Budějovicích, v kterých bych i rád kandidoval. Momentálně jsem v kontaktu s místní organizací. Určitě by mi nevadilo veřejně vystupovat s předvolebními tématy a diskutovat s veřejností. Psaní, mluvení není problém!

Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
Ano, hlasování o vnitrostranických záležitostech beru, jako součást členství. Pro začátek to budu jen sledovat a hlasovat, momentálně nemám v plánu například kandidovat na nějakou vnitrostranickou funkci.

Víš, kde najdeš předpisy Pirátů? Orientuješ se ve struktuře strany?
Ano, základní přehled mám, stránky jsem si prošel.

Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl/a a chtěl/a zapojit?
Zatím si tím nejsem jistý, zda na to budu mít čas. Podívám se na to.

Spojuješ si s členstvím u Pirátů možnost realizace vlastních politických cílů? Jakých? Budeš chtít někam kandidovat?
Ano, chtěl bych kandidovat v nadcházejících komunálních volbách s tématy, která jsem popsal už výše (správa veřejné zeleně, prosazování architektonických soutěží, atd.) Kromě toho bych se případně pokud bych uspěl chtěl zaměřit na svou čtvrť, což vlastně už dělám i nyní - viz. některé projekty Akčních Budějčáků jako revitalizace parku Mánesova x Čechova https://www.akcnibudejcaci.cz/projekty/ ... esova.html

Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany?
Ne, nezastával jsem nikdy žádnou veřejnou funkci.

Chtěl/a bys být členem krajského sdružení nějakého konkrétního místního sdružení?
Momentálně si podávám přihlášku do MO - Českobudějovicko.

B – programové:

Četl/a jsi pirátský program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
Více pozornosti jsem v poslední době věnoval programu do komunálních voleb v ČB v roce 2018. Pak jsem četl dlouhodobý program strany. Nicméně pokud bych se měl vyjádřit ke konkrétnímu bodu programu, například k tomu do voleb PSP 2021, tak mě potěšilo, že v rubrice Důraz na klima, jste jasně vyjádřili dřívější odchod od uhlí v roce 2033. Což je pro mě osobně jako mladého člověka důležité.
Výhrady k ničemu konkrétnímu nemám. Což pro mě byl jeden z důvodů proč také volit Piráty.

Jak vnímáš největší aktuální problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO, o anexi Krymu, o volbách v Bělorusku nebo o režimu KLDR?
-Evropská unie i NATO jsou stěžejní organizace, zajišťující spolupráci mezi státy a pro mě osobně i takovou další pojistkou ať už bezpečnostní (NATO) případně pojistkou liberální demokracie (EU) v mnoha ohledech. Můžeme vidět příklady států Polska a Maďarska, které se začínají vymykat standartní demokratickému zřízení a vydávají se na cestu rozkladu právního státu a unie je za to sankcionuje nebo jiný příklad je náš premiér a dotace, nebýt EU tak není moc možností jak takovéto jednání označit jako za podvodné na mezinárodní úrovni.
-Anexe Krymu je velmi smutná kapitola Evropských dějin. Sice s ní nesouhlasím, ale také nevím, jaké je východisko. Je to už dlouhotrvající válka, která zřejmě vytváří Rusku manévrovací prostor. Beru to řekněme jako vyhrožování Evropské unii a Ukrajině, že by se sbližovat neměli, protože si to Rusko nepřeje, což je nepřípustné. To se ale dá těžko něco dělat, když je Rusko světovou velmocí, a ještě k tomu v radě bezpečnosti a zároveň podporuje ozbrojený konflikt.
-Volby v Bělorusku jsem bral jako reálnou šanci na změnu, jako k ní došlo třeba na Ukrajině. Je to škoda, opět ale nevidím v blízké době východisko.

Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?¨
Konopí by podle mě legalizováno mělo být, už jen kvůli jeho léčebným účinkům. Této problematice ale dostatečně nerozumím. Tvrdé drogy jako heroin, kokain, pervitin by určitě legalizovány být neměli a jestli ano, tak po odborné otevřené diskusi.

Kde vidíš největší nebezpečí pro ochranu soukromí a svých osobních údajů?
Upřímně nevím. Tématu se nevěnuji, sám se snažím mít vícefázové zabezpečení svých účtů, generovat si náhodná hesla, měnit je. Ohrožení vyplývá ze slabého zabezpečení?

Jaký máš názor na svobodu Internetu? Co Ti říkají pojmy jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
Internet takové léta dlouho funguje, měl by být takový i dál. Ano tyto pojmy samozřejmě nevidím poprvé, více jsem se zhruba před rokem zajímal o kryptoměny, ale pak jsem se našel spíše v zeleni a komunitním zahradničení. Takže asi tak :D

Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
Podle mě to má být povoleno. Jsme součástí Evropské unie, patříme na západ, tohle je pro mě jedno z důležitých témat. Přeci každý je člověku člověkem. Rovnoprávnost!

Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
Tímto jsem se nikdy nezabýval.

Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
Vím, o co se jedná, otázkou je jestli by u nás fungoval. Je to poměrně velké téma, které se různě zvedá napříč Evropou. Přijde mi dobré to vyzkoušet, jako to udělali myslím ve Finsku a pozorovat na určitém vzorku obyvatel, jak se mění jejich návyky, jestli to nezneužívají anebo naopak, zda jim to umožní větší rozvoj a stabilitu.

Co si myslíš o migraci?
Považuji to za něco normálního a běžného. Bohužel se v posledních letech udělalo z migrace téma, který někdo straší jiné, což je podle mě špatně. Je třeba sledovat situaci ve světě a adekvátně reagovat například na válečné uprchlíky a tak dále. Pokud to vemu z pohledu České republiky, která je součástí Evropské unie, není možné zastávat v dnešním globálním světě názor, že nepřijmeme žádné uprchlíky. To by totiž bylo přece proti demokratickým zásadám.

Jaký je tvůj názor na ženy v politice? Jsou k tomu zapotřebí kvóty či nikoliv?
Politcké prostředí u nás působí dost maskulitním dojmem a je to špatně. Často různé panely odborníků anebo i ta naše sněmovna nemá zastoupení ani blížící se ideálu. Mělo by se to určitě řešít více než nyní, nevím ale jestli kvotami, i když to možná může být jediný nástroj, který ten počet bude garantovat?

Jaký máš názor na integraci Romů?¨
Tak Romové jsou také lidé, já jsem s nimi vycházel vždy dobře. Opět tuto problematiku neznám. Nicméně měli by mít naprosto stejné a rovné příležitosti ke vzdělání a dalším státním službám. TO je základ.

Co si myslíš o aktivitách Aarona Swartze a Juliana Assange/Wikileaks?
Myslím si, že to co udělali bylo správné, i když ta cena kterou za to zaplatili je poměrně vysoká.

Četl/a jsi knihu Swarmwise? Co Tě v ní nejvíce zaujalo a s čím naopak nesouhlasíš?
Ne nečetl, ale podívám se na ní.

Jaký je tvůj názor na referendum?
Málo využívaný nástroj rozhodování. Myslím, že na komunální úrovni může mít široké uplatnění, ale je důležité si vybrat, kdy nechat rozhodovat širokou veřejnost.

Tak snad to takto stačí, na některé otázky odpověď úplně neznám, některá témata zatím znám jen okrajově. 8-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi martinnov za příspěvky (celkem 4):
Martin.Benda, Klara.Bidarova, Josef.Spak, Pavla.Heydukova

Martin Novotný, registrovaný příznivec Pirátů
Města pro lidi, kola a chodci do ulic!
t: 608 852 126
e: martin@akcnibudejcaci.cz

Uživatelský avatar
Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 472
Registrován: 26 zář 2018, 13:21
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 728 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Re: Martin Novotný

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

Ahoj Martine, díky za představení. Jeliko se domnívám, a snad si to dobře pamatuji, že bys chtěl být zařazen pod místním sdružením ČB, taguji @Zuzana.Kudlackova, ač o sobě už patrně též víte. Prosím, @Klara.Bidarova s případnou pomocí ohledně dílčích formalit, jsou-li potřeba. Díky, B

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohuslav.Svehla za příspěvky (celkem 2):
martinnov, Martin.Polak
Homo.Pyratus
Příspěvky: 2403
Registrován: 09 led 2013, 12:19
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3025 poděkování
Dostal poděkování: 1008 poděkování

Re: Martin Novotný

Příspěvek od Homo.Pyratus »

Říkáš že se ti líbí swartz a assange.

Jak bys reagoval na zprávu že jsme už roky všichni nakažení covidem?

(Hlásím se už sedum let, že roznáším virus co zamořuje svě, příznaky už jsem viděl na všech kontinentech....)

Jen tak mimochodem sars je tu už dvacet let....

Holky už to berou jako hotovou věc....tak snad nejsi jen další ovečka...

Tito uživatelé poděkovali autorovi Homo.Pyratus za příspěvek:
Martin.Polak
Uživatelský avatar
martinnov
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 8
Registrován: 25 říj 2021, 09:30
Profese: Student, zastupitel města ČB
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Novotný

Příspěvek od martinnov »

Homo Pyratus píše: 07 lis 2021, 14:42

Říkáš že se ti líbí swartz a assange.

Jak bys reagoval na zprávu že jsme už roky všichni nakažení covidem?

(Hlásím se už sedum let, že roznáším virus co zamořuje svě, příznaky už jsem viděl na všech kontinentech....)

Jen tak mimochodem sars je tu už dvacet let....

Holky už to berou jako hotovou věc....tak snad nejsi jen další ovečka...

Ještě jsem jednou podíval na otázku na kterou jsem odpovídal a svou odpověď bych vztáhl pouze na Assange a Wikileaks, Swartze jsem do ní zahrnul omylem, o něm toho příliš nevím. Že se mi líbí jsem nikde nenapsal. Pouze jsem se pokusil v rámci mých základních znalostí o tomto tématu odpověď na otázku. Pokud docházelo například v Iráku k válečným zločinům a Assange byl součástí WL, které měli k dispozici informace, že o tom USA jako stát věděli, tak považuji za správné, že byly vypuštěny do veřejného prostoru internetu. Víc k tématu nejsem schopen říci.

Tomu co píšete ve vašem příspěvku dál úplně nerozumím, respektive jak se to týká původní otázky, nicméně, myslím že dokážu posoudit co je dezinformace a co reálná zpráva. :)

Martin Novotný, registrovaný příznivec Pirátů
Města pro lidi, kola a chodci do ulic!
t: 608 852 126
e: martin@akcnibudejcaci.cz

Uživatelský avatar
Klara.Bidarova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 350
Registrován: 24 říj 2018, 11:35
Dal poděkování: 254 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování

Re: Martin Novotný

Příspěvek od Klara.Bidarova »

Ahoj Martine,

díky moc za tvé představení. Vše jsem ti shrnula do mailu, tak mrkni.
Klára

Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Bidarova za příspěvek:
martinnov
Klára Bidařová
Koordinátorka pro Jihočeský kraj
tel: +420 770 199 948
e-mail: klara.bidarova@pirati.cz
Homo.Pyratus
Příspěvky: 2403
Registrován: 09 led 2013, 12:19
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3025 poděkování
Dostal poděkování: 1008 poděkování

Re: Martin Novotný

Příspěvek od Homo.Pyratus »

martinnov píše: 08 lis 2021, 23:04
Homo Pyratus píše: 07 lis 2021, 14:42

Říkáš že se ti líbí swartz a assange.

Jak bys reagoval na zprávu že jsme už roky všichni nakažení covidem?

(Hlásím se už sedum let, že roznáším virus co zamořuje svě, příznaky už jsem viděl na všech kontinentech....)

Jen tak mimochodem sars je tu už dvacet let....

Holky už to berou jako hotovou věc....tak snad nejsi jen další ovečka...

Ještě jsem jednou podíval na otázku na kterou jsem odpovídal a svou odpověď bych vztáhl pouze na Assange a Wikileaks, Swartze jsem do ní zahrnul omylem, o něm toho příliš nevím. Že se mi líbí jsem nikde nenapsal. Pouze jsem se pokusil v rámci mých základních znalostí o tomto tématu odpověď na otázku. Pokud docházelo například v Iráku k válečným zločinům a Assange byl součástí WL, které měli k dispozici informace, že o tom USA jako stát věděli, tak považuji za správné, že byly vypuštěny do veřejného prostoru internetu. Víc k tématu nejsem schopen říci.

Tomu co píšete ve vašem příspěvku dál úplně nerozumím, respektive jak se to týká původní otázky, nicméně, myslím že dokážu posoudit co je dezinformace a co reálná zpráva. :)

Jsem zvyklý že mi tu na fóru málokdo rozumí....

Jak bys reagoval na zprávu: už jsem všichni nakažení covidem.

Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Novotný

Příspěvek od Josef.Spak »

Já bych na to reagoval tak, že konopí dobrý, ale kouření velký špatný.

OFFTOPICJinými slovy: už to nehul.

Martine, děkuju moc za představení a těším se na spolupráci, myslím že Piráty můžeš ledasčím inspirovat a posunout nás zas o něco dál.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvek:
martinnov
Homo.Pyratus
Příspěvky: 2403
Registrován: 09 led 2013, 12:19
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3025 poděkování
Dostal poděkování: 1008 poděkování

Re: Martin Novotný

Příspěvek od Homo.Pyratus »

Josef.Spak píše: 09 lis 2021, 17:00

Já bych na to reagoval tak, že konopí dobrý, ale kouření velký špatný.

OFFTOPICJinými slovy: už to nehul.

Martine, děkuju moc za představení a těším se na spolupráci, myslím že Piráty můžeš ledasčím inspirovat a posunout nás zas o něco dál.

Tebe jsem se neptal....nesuď mě podle sebe....je to nudné OFFTOPICblbecku

Uživatelský avatar
martinnov
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 8
Registrován: 25 říj 2021, 09:30
Profese: Student, zastupitel města ČB
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Novotný

Příspěvek od martinnov »

Homo Pyratus píše: 09 lis 2021, 05:42
martinnov píše: 08 lis 2021, 23:04
Homo Pyratus píše: 07 lis 2021, 14:42

Říkáš že se ti líbí swartz a assange.

Jak bys reagoval na zprávu že jsme už roky všichni nakažení covidem?

(Hlásím se už sedum let, že roznáším virus co zamořuje svě, příznaky už jsem viděl na všech kontinentech....)

Jen tak mimochodem sars je tu už dvacet let....

Holky už to berou jako hotovou věc....tak snad nejsi jen další ovečka...

Ještě jsem jednou podíval na otázku na kterou jsem odpovídal a svou odpověď bych vztáhl pouze na Assange a Wikileaks, Swartze jsem do ní zahrnul omylem, o něm toho příliš nevím. Že se mi líbí jsem nikde nenapsal. Pouze jsem se pokusil v rámci mých základních znalostí o tomto tématu odpověď na otázku. Pokud docházelo například v Iráku k válečným zločinům a Assange byl součástí WL, které měli k dispozici informace, že o tom USA jako stát věděli, tak považuji za správné, že byly vypuštěny do veřejného prostoru internetu. Víc k tématu nejsem schopen říci.

Tomu co píšete ve vašem příspěvku dál úplně nerozumím, respektive jak se to týká původní otázky, nicméně, myslím že dokážu posoudit co je dezinformace a co reálná zpráva. :)

Jsem zvyklý že mi tu na fóru málokdo rozumí....

Jak bys reagoval na zprávu: už jsem všichni nakažení covidem.

Reagoval bych tak, že bych si z dostupných zdrojů ověřil jestli je to pravda. :D Těžko říct co by se dělo dál.

Pokud směřuje vaše otázka na ověřování informací, tak ano, dělám to a určitě není dobré po prvním seznámení s konkrétní problematikou nebo informací ihned vyvodit závěr, a to obzvlášť dnes :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi martinnov za příspěvky (celkem 2):
Josef.Spak, Homo.Pyratus

Martin Novotný, registrovaný příznivec Pirátů
Města pro lidi, kola a chodci do ulic!
t: 608 852 126
e: martin@akcnibudejcaci.cz

Homo.Pyratus
Příspěvky: 2403
Registrován: 09 led 2013, 12:19
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3025 poděkování
Dostal poděkování: 1008 poděkování

Re: Martin Novotný

Příspěvek od Homo.Pyratus »

martinnov píše: 12 lis 2021, 05:51
Homo Pyratus píše: 09 lis 2021, 05:42
martinnov píše: 08 lis 2021, 23:04

Ještě jsem jednou podíval na otázku na kterou jsem odpovídal a svou odpověď bych vztáhl pouze na Assange a Wikileaks, Swartze jsem do ní zahrnul omylem, o něm toho příliš nevím. Že se mi líbí jsem nikde nenapsal. Pouze jsem se pokusil v rámci mých základních znalostí o tomto tématu odpověď na otázku. Pokud docházelo například v Iráku k válečným zločinům a Assange byl součástí WL, které měli k dispozici informace, že o tom USA jako stát věděli, tak považuji za správné, že byly vypuštěny do veřejného prostoru internetu. Víc k tématu nejsem schopen říci.

Tomu co píšete ve vašem příspěvku dál úplně nerozumím, respektive jak se to týká původní otázky, nicméně, myslím že dokážu posoudit co je dezinformace a co reálná zpráva. :)

Jsem zvyklý že mi tu na fóru málokdo rozumí....

Jak bys reagoval na zprávu: už jsem všichni nakažení covidem.

Reagoval bych tak, že bych si z dostupných zdrojů ověřil jestli je to pravda. :D Těžko říct co by se dělo dál.

Pokud směřuje vaše otázka na ověřování informací, tak ano, dělám to a určitě není dobré po prvním seznámení s konkrétní problematikou nebo informací ihned vyvodit závěr, a to obzvlášť dnes :)

Pravda to je.... Měl by sis to prověřit....už jsi nakažený!

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Jihočeský kraj“