Primární volby ke komunálním volbám 2022 (čelo+ostatní ZMP)

Moderátoři: PKS Plzeňský kraj, PMS Plzeň

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje tehdy, pokud se nepřidají do skupiny Skryt Regiony kraj - PlK (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Marek.Habrun
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 471
Registrován: 28 bře 2012, 02:45
Profese: Projektant ve stavebnictví
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 342 poděkování
Dostal poděkování: 422 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Primární volby ke komunálním volbám 2022 (čelo+ostatní ZMP)

Příspěvek od Marek.Habrun »

Volba lídrů kandidátek probíhá v tomto vlákně:
viewtopic.php?f=369&t=58550

Současně s volbou lídra kandidátky zastupitelstva města bude probíhat přihlašování na čelo kandidátky.
Obsazováno bude v případě zastupitelstva města Plzeň celkem 7 čelních pozic.
Doba pro navrhování je do 14.11.2021, následně 15.11. proběhne v Plzeňském Pirátském centru diskuze se zájemci a 1.kolo volby bude probíhat od 16.11.2021 do 20.11.2021 a postupuje každý, kdo dostane nadpoloviční většinu hlasů hlasujících. Druhé kolo hlasování je plánováno na 21.11.2021, způsob a délka druhého kola jsou prozatím neurčité z důvodu probíhajícího členského podnětu.

Tímto má kdokoliv možnost pronést svou kandidátskou řeč před místním fórem.
Kandidát může být člen, anebo registrovaný příznivec, kterému vysloví důvěru 4 členové (palce).

Po volbě čela nominuje dostane možnost lídr kandidátky v tomto vlákně nominovat ostatní kandidáty na ZMP, případně se tohoto úkolu zhostí předsednictvo MS Plzeň, resp. Volební výbor.
Následně bude takto navržená kandidátka postoupena ke schválení celému Místnímu sdružení.

Prosím o navržení nebo přihlášení kandidátů na čelo ZMP.

Zároveň chci oznámit, že se chci aktivně zúčastnit volby.
Proto předám předsedání volby a moderaci někomu jinému.


Připojen harmonogram voleb i zde jako příloha


Na základě členského podnětu bude druhé kolo volby čela kandidátky na zastupitelstvo města rozděleno do samostatných hlasování vždy do hlasování o jedné pozici.
V těchto jednotlivých 7 hlasováních 2.kola bude mít každý jeden hlas, v případě shody rozhodne výsledek z 1.kola, v případě další shody bude vyvoláno doplňkové hlasování na 2 dny, v případě další shody rozhodne los.
Pokud prvním kolem neprojde 7 a více kandidátů, proběhne v nejkratším možném termínu další přihlašování zájemců a dovolba na čelo kandidátky ZMP.


Z důvodu lepší přehlednosti došlo k oddělení vláken na nominace a přihlašování čelních kandidátů na městské obvody do samostatných vláken.
Primární volby ke komunálním volbám 2022 (čelo+ostatní ZMO1)
Primární volby ke komunálním volbám 2022 (čelo+ostatní ZMO2)
Primární volby ke komunálním volbám 2022 (čelo+ostatní ZMO3)
Primární volby ke komunálním volbám 2022 (čelo+ostatní ZMO4)
Primární volby ke komunálním volbám 2022 (čelo+ostatní ZMO8)


Zvolení kandidáti na zastupitelstvo města Plzně:
Lídr: Pavel Bosák
2.pozice: Mgr. Daniel Kůs
3.pozice: JUDr. Milan Chaloupka MBA, LL.M.
4.pozice: Pavel Šrámek
5.pozice: Mgr. Jana Tomšíková
6.pozice: Ing. Jiří Rezek, Ph.D.
7.pozice: Bc. Martin Holzman
8.pozice: Tomáš Zalabák
9.pozice: Ing. Marek Habruň
10.pozice: Miroslav Vaňáček
11.pozice: Vladimír Vápeník
12.pozice: Jakub Čorňák
13.pozice: Ing. Radek Proch
14.pozice: Bc. Radek Krejčí
15.pozice: Mgr. Olga Sejrková
16.pozice: Ing. Jiří Hanousek
17.pozice: Roman Sedláček
18.pozice: František Hagara
19.pozice: Petr Vileta
20.pozice: Bc. Jan Hutter
21.pozice: Mgr. Monika Soukupová
22.pozice: Mgr. Filip Sequens
23.pozice: Mgr. Kristýna Paulová
24.pozice: Karel Staněk
25.pozice: Jindřiška Šrámková
26.pozice: Jurij Černopaščenko
27.pozice: Radoslava Zahradníková
28.pozice: Ing. Martin Ouda
29.pozice: Danuše Brabcová
30.pozice: Mgr. Tomáš Robert Lörincz, LL.M.
31.pozice: Krzysztof Roman Szaliński
32.pozice: Jana Slámová
33.pozice: Pavel Kašík
34.pozice: Daniel Bálek
35.pozice: Ing. Petra Přibíková
36.pozice: Doc. Ing. Jiří Čapek, Ph.D.
37.pozice: Bc. Martin Kubin
38.pozice: Vladislav Topinka
39.pozice: Mgr., Bc. Marek Pelc
40.pozice: Petr Hermann
41.pozice: Jakub Studénka
42.pozice: Ing. Eva Vavrušková
43.pozice: Jakub Procháska
44.pozice: Mgr. Markéta Beránková
45.pozice: Tomáš Drtil
46.pozice: Radim Krechovský
47.pozice: Zdeněk Pech


Aktualizován harmonogram voleb

Přílohy
Harmonogram volby kandidátek Plzeň 2022 (ver.10).pdf
(239.46 KiB) Staženo 41 x
Karolina.Steflickova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 179
Registrován: 20 čer 2021, 15:01
Bydliště: Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Re: Primární volby ke komunálním volbám 2022 (čela)

Příspěvek od Karolina.Steflickova »

Ahoj, přebírám moderování diskuze za Marka, aby se mohl aktivně účastnit volby.

Uživatelský avatar
Marek.Habrun
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 471
Registrován: 28 bře 2012, 02:45
Profese: Projektant ve stavebnictví
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 342 poděkování
Dostal poděkování: 422 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární volby ke komunálním volbám 2022 (čela)

Příspěvek od Marek.Habrun »

Zdravím,

Jak už jsem dříve zmínil, ucházím o čelní pozici kandidátky zastupitelstva Plzně do komunálních voleb 2022.
Jsem stavební projektant a zabývám se územním plánováním, urbanistikou a v návaznosti na stavařinu i životním prostředím. Postupuji tedy analyticky, s rozvahou a pečlivě.
Soustředím se zatím výhradně na komunální úroveň politiky.
Momentálně je to zastupitelstvo městského obvodu Plzeň 3, dnes chci být součástí i velkého zastupitelstva.
O jiné posty prozatím neusiluji. Svou kandidaturu (a případnou volenou funkci) budu brát opět velice zodpovědně.

V Pirátech jsem od roku 2012 a teprve od roku 2018 v Plzni.
Přesto již považuji toto město za svůj domov a chci se podílet na jeho směřování a rozvoji v souladu s našimi Pirátskými liberálními zásadami a morálkou.
Chci, abychom byli tou změnou, kterou chceme vidět v našem okolí i ve světě.

Chci být užitečnou posilou pro stávající zastupitelský klub Pirátů Plzně a velmi rád budu k ruce Pavlovi Bosákovi coby lídrovi kandidátky (ano, vím, že hlasování ještě neskončilo) i celému týmu zastupitelů a tvořit tak semknutý tým.
Jsem přesvědčen, že by v teamu na čelní pozici kandidátky měl být zastoupen někdo, kdo rozumí územnímu plánování a stavbám, zároveň i lidé zabývající se právem, ekonomií, životním prostředím, sociálními službami a kulturou.

Chci pomoci ohlídat pravidelné reportování z dění na zastupitelstvu i komisích, to totiž neslouží jen nám, ale i veřejnosti. Zlepšit spolupráci s expertními týmy a Pirátskými zastupiteli z jiných měst.
Dále se chci zasadit o odstranění vizuálního smogu z ulic, ochranu veřejných zelených prostranství, zodpovědné nakládání s majetkem a hlavně pozemky města, strategický udržitelný rozvoj, plynulost dopravy (rozvoj cyklistiky), rozvoj MHD a parkování.
Rád bych byl po primárkách součástí volebního štábu.

Pirátský profil: https://lide.pirati.cz/profil/2919/
Věřím že za každého by měla mluvit jeho práce, v současné chvíli jsem členem několika komisí, z níž si můžete přečíst mé reporty.
Zastupitelstvo MO Plzeň 3:
viewtopic.php?f=1080&t=44482
Komise výstavby, dopravy a územního plánování ZMO3:
viewtopic.php?f=1080&t=44926
Komise pro občanské záležitosti ZMO3:
viewtopic.php?f=1080&t=44949
Výbor pro zadávání veřejných zakázek RMP:
viewtopic.php?f=1077&t=45020

Abych předešel některým otázkám, pokusím se na ně předem odpovědět:
Kumulace funkcí – Za přípustný nepovažuji souběh dvou uvolněných funkcí. Stejně tak nebudu mít žádné neuvolněné funkce, které jsou v časové kolizi.
Jak jsem dříve slíbil, složím po volbách i funkci předsedy MS a v případě, že bych byl členem více než jednoho zastupitelstva nebo měl uvolněnou funkci, nebudu funkci předsedy MS obhajovat.
Hlásit se budu opět i do čela kandidátky na městský obvod Plzeň 3.

O slabinách až raději osobně na grilování 

Pokud se rozhodnete mě nechat Vás reprezentovat na čele kandidátky, předem děkuji za projevenou důvěru.

Marek

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34760
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31659 poděkování
Dostal poděkování: 25745 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární volby ke komunálním volbám 2022 (čela)

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tak než na to zapomenu ;) tak se také přihlásím na čelo kandidátky.

Jsem sice už v důchodu, ale protože už se nemusím honit za penězmi na obživu, neboť ty mi posílá ČSSZ, o to víc času mám na případnou funkci zastupitele města Plzně.

Dříve jsem býval živnostníkem (OSVČ) a to znamená, že jednak mám velmi kladný vztah ke svobodě jednotlivce a za druhé, že se o sebe dokážu postarat, protože živnostníkem jsem byl od roku 1991 až do odchodu do důchodu v prosinci 2019. Je tedy předpoklad, že se budu umět postarat i o záležitosti občanů Plzně. Moje živnost bylo programování, což také znamená kladení důrazu na data, logické uvažování a tak.

V říjnu 2018 jsem byl zvolen do zastupitelstva města Plzně i do zastupitelstva MO 2-Slovany a z tehdejšího nedostatku lidí jsem se stal úspěšným kumulátorem funkcí, kde kromě funkce zastupitele jsem i členem finančního výboru města i finančního výboru obvodu. Tuto funkci jsem si vybral proto, že v roce roce 2012 a 2014 byl zvolen vedoucím Finančního odboru České pirátské strany.

Moje profily

Co tam nenajdete - jsem povahy klidné, nikoliv však flegmatické a moje nejsilnější životní mota jsou:
Když hledáš pomocnou ruku, podívej se na konec svého ramene.
Já vyjdu s každým, ale s kým se nedá vyjít, s tím vyběhnu.

Důvod, proč bych chtěl znovu kandidovat na čelo je, že bych po 4 letech v opoziční lavici buď rád pokračoval v opoziční práci, nebo se dokonce zapojil jako neuvolněný koaliční zastupitel do práce pro občany Plzně. Po celostátní spolupráci SPOLU a PirSTAN je snad možná i změna vztahů plzeňských stran. :? Snad jsem se za ty dosavadní 4 roky už trochu naučil a něco pochopil. OFFTOPICa úplatky pořád neberu ani nedávám :P . Když tedy Bůh dá, Příroda dopustí a voliči zvolí ... :D
Mimochodem jsem větší optimista než Pavel Bosák a myslím, že by se na velkou radnici mohlo dostat více než 7 Pirátů. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Karolina.Steflickova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 179
Registrován: 20 čer 2021, 15:01
Bydliště: Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Re: Primární volby ke komunálním volbám 2022 (čela)

Příspěvek od Karolina.Steflickova »

Registruji kandidáta Marka Habruně.

Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5236
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 2007 poděkování
Dostal poděkování: 3084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární volby ke komunálním volbám 2022 (čela)

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Ahoj,
já bych se též velmi rád ucházel o čelo kandidátky do Zastupitelstva města Plzně (ZMP) :)
Budu rád, když mi dáte důvěru a tím i šanci na pokračování v ZMP. V případě mého zvolení do tohoto orgánu budu akceptovat jakoukoliv uvolněnou či neuvolněnou funkci, kterou mne klub pověří.
V současném volebním období sedíme v opozičních lavicích, a jak tady již zaznělo a jistě ještě zazní, je v podstatě nemožné dosáhnout nějakého většího úspěchu. Proto paběrkujeme. Nicméně, podařilo se nám např. zachránit pro město 300 000 Kč - jde o tuto kauzu golfových trenažerů Regionální golfové akademie (RGA). Na základě tlaku, který jsem inicioval na ZMP (a díky pomoci dalších v klubu, především @Pavel.Bosak ) RGA nakonec dotaci vrátila. Myslím, že je to jeden z mála hmatatelných výsledků naší práce. Garantuji, že mne si Oni nekoupí - v době kulminace kauzy RGA mi volali různí lidé s cílem celou věc "vysvětlit"na kafi". Jak, to nevím, neb kafe jsem zdvořile odmítl :)
Budu prosazovat povolební strategii, která by nám nedávala koaliční potenciál=0.

Nechci se tady přespříliš rozepisovat, ale jsem hotov odpovědět na případné dotazy, a to jak zde, tak na oblíbené grilovačce.

  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Karolina.Steflickova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 179
Registrován: 20 čer 2021, 15:01
Bydliště: Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Re: Primární volby ke komunálním volbám 2022 (čela)

Příspěvek od Karolina.Steflickova »

Registruji kandidáta Petra Viletu.

Karolina.Steflickova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 179
Registrován: 20 čer 2021, 15:01
Bydliště: Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Re: Primární volby ke komunálním volbám 2022 (čela)

Příspěvek od Karolina.Steflickova »

Registruji kandidáta Jiřího Rezka.

Magda.Dankova
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 254
Registrován: 29 led 2015, 22:39
Dal poděkování: 169 poděkování
Dostal poděkování: 253 poděkování

Re: Primární volby ke komunálním volbám 2022 (čela)

Příspěvek od Magda.Dankova »

Ahoj všem!

Ráda bych se ucházela o čelní pozici do Zastupitelstva města Plzně.

Moje práce

Články:

  1. Piráti chtěli zabránit schválení kontroverzní koncepce řízení městské policie.
  2. Projekt regenerace sídliště Plzeň – Košutka chybějící parkovací místa nevyřeší, zvítězil soukromý zájem nad veřejným.
  3. Čerpání vody z Berounky do Boleváku budí řadu otázek. Piráti vše sledují a přináší některé odpovědi.
  4. Šídlovský rybník.
  5. Odvrácená strana charity aneb peklo v ulici Wenzigova.
  6. Jaký bude osud Boleveckých rybníků?
  7. (Piráti upozornili na porušování jednacího řádu během zastupitelstva MO Plzeň 1)
  8. (Obvod Plzeň 1 bude zveřejňovat zápisy kontrolního a finančního výboru)
  9. (Kontroverzní výstavba kostela v Komenského ulici)
  10. videozáznam na otázku Čístá Plzeň - fb
  11. (Piráti chtějí donutit městský obvod Plzeň 1 k větší transparentnosti)
  12. (Za plzeňské Piráty kandiduje do Evropského parlamentu Magdaléna Daňková)
  13. (Městský obvod 1 překvapivě zablokoval pořízení videozáznamu jednání zastupitelstva)
  14. Škola základ ... všeho
  15. Stavme pro Plzeňany, ne developery

Další moje práce:
Monitoruji a pravidelně se dotazuji na aktuální stav Bolevecké rybniční soustavy a celkově zachování přírodní rázu v jejich okolí.
Ráda bych pokračovala ve stejném duchu a bojovala za práva občanů.

V posledních komunálních volbách jsem skončila na 2.místě v počtu preferenčních hlasů.
V rámci programu jsem sepisovala resort školství, sociální politiku a částečně bytovou politiku.

Za moji práci mluví moje články viz. nahoře a výstupy během a ze zastupitelstva.
Na začátku volebního období jsem byla více aktivní na obvodě, po získání většího povědomí aktivně vystupuji i na městě.
Práce mě baví, proto bych ráda pokračovala.

Karolina.Steflickova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 179
Registrován: 20 čer 2021, 15:01
Bydliště: Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Re: Primární volby ke komunálním volbám 2022 (čela)

Příspěvek od Karolina.Steflickova »

Ahoj, tímto bych chtěla předat moderování grilování čela 15.11.2021 do zastupitelstva města Plzně v komunálních volbách 2022 místopředsedkyni Evě Šrámkové, moderování na fóru stále vedu já.

Odpovědět

Zpět na „Plzeň“