MF Olk-Pv 6/2021 Veřejná schůze Prostějovských Pirátů 20.6.2021

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Administrativní tým - OlK, Krajsti predsedajici, PMS Prostějov

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí všichni a přispívají členové a registrovaní příznivci místního sdružení (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondrej.Moskal
Místní předsednictvo
Příspěvky: 139
Registrován: 24 led 2019, 17:40
Profese: Konzultant ERP systémů, účetní obce
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 220 poděkování
Dostal poděkování: 120 poděkování

MF Olk-Pv 6/2021 Veřejná schůze Prostějovských Pirátů 20.6.2021

Příspěvek od Ondrej.Moskal »

Svolávám veřejnou schůzi na neděli 20.6.2021 od 18:00

Místo konání: CEPP (Náměstí TGM 28 Prostějov)/zahrádka 27 music bar
FB: bude doplněno

Návrh programu:

  1. Zahájení, schválení programu
  2. Kontrola úkolů z minula/ Prohlídka CEPPu
  3. Volby 2021 - podzimní kampaň
  4. Report volených zástupců MS ve výborech a komisích PV/OlK
  5. Report ze zastupitelstva města Prostějov 15.6.2021
  6. Kauzy a problémy v Prostějově
  7. Zájemci o členství
  8. Různé
  9. Volby 2022

Pokud není nikdo proti, schůze je řádně oznámena a vyhlášena.

Navrhujte případně požadované body programu.
Děkuji

Místopředseda MS Prostějov, člen Finančního výboru města Prostějov, člen komise výstavby města Prostějov , člen Finančního výboru Olomouckého kraje
ondrej.moskal@pirati.cz
Názory se různí :)

Uživatelský avatar
Michal.Langer
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 267
Registrován: 04 říj 2018, 13:46
Profese: student politického marketingu (FF UPOL)
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Olk-Pv 6/2021 Veřejná schůze Prostějovských Pirátů 20.6.2021

Příspěvek od Michal.Langer »

Zápis ze schůze:

Schůze MS Prostějov 20.06.2021 živě v pirátském centru CEPP

Vyhlášena zde: viewtopic.php?f=657&t=57526

Přítomní: Petr Lysek, Filip Pecha, Petr Kapounek, Ondřej Moskal, Petr Pořízka

Hosté: Michal Langer, Vendula Vymazalová, David Chudožilov, Max Trunečka, Oto Přibyl, Tomáš Lázna

Předsedající: Ondřej Moskal a Petr Lysek
Zapisovatel: Michal Langer
Začátek: 18:18

Program:

  1. Zahájení, schválení programu
  2. Kontrola úkolů z minula/ Prohlídka CEPPu
  3. Volby 2021 - podzimní kampaň
  4. Report volených zástupců MS ve výborech a komisích PV/OlK
  5. Report ze zastupitelstva města Prostějov 15.6.2021
  6. Kauzy a problémy v Prostějově
  7. Zájemci o členství
  8. Různé
  9. Volby 2022

1.
Program schválen.

2.
Úkoly od Petra Lyska splněny.
PL: Zbývá ještě vyčistit sklo.
OM: Přesně tak... Plus ještě nějaké drobnosti.

Úkol:
PL: Jako další úkol si dáme domluvit se na vyklizení vršku.

OM: Kdyby někdo nevěděl, tak máme ještě podkrovní prostor, kde uděláme takovou klubovnu.

3.
ML: Informoval o plánovaných akcích v Prostějově.
PL: Během dodávka tour bychom tady mohli udělat na ten závěr toho dne i nějakou akci třeba na náměstí.
PL: Je třeba na volebním štábu upozornit, že je třeba zaznačit, kde jsou roznesené noviny, aby se tam neroznášely znova.
ML: Moc to teď neroznášejte.

4.
PL: Na sportovní komisi se schvalovaly nějaké dotace do 50k. Řešili tam ještě sportovce roku, ale netuším, k čemu dospěli. Na krajské sportovní komisi musíme překopat celý ten systém, který tam zavedlo ANO.
OM: Kvůli státnicím jsem se bohužel nemohl zúčastnit finančního ani osadního výboru.
PK: Na kraji jsme řešili technickou mapu kraje. Cílem je vytvořit technickou mapu, kde jsou zaznačené komunikace, inženýrské sítě atd. Potom se tam nahrává třeba zaměření nových staveb atd. Usnadňuje to pak výstavbu, ale je nešťastné, že je to přehozené na kraje. Prosazoval jsem, aby bylo co nejvyšší pokrytí technické mapy. Začali jsme se zabývat tím, že by kraj mohl začít na liniových stavbách pokládat chráničky. Než bude vidět výsledek, tak to ale může trvat třeba šest nebo osm let. Vydiskutovali jsme, v jakých úsecích cyklostezek by to dávalo smysl. Řešili jsme pak nějaké IT zakázky. Bude se teď vypisovat výběrové řízení na wifiny... Zasáhli jsme, aby to byla opravdu soutěž a ne, aby to splňoval jen jeden dodavatel. Na začátku volebního období jsem připomínkoval jednací řády... Chtěl jsem, aby byla povinnost například zveřejňovat zápisy atd.
PL: Zítra se to bude schvalovat.
PK: Na městě jsme dlouho řešili nějakou aplikaci pro komunikaci města s občany. Rada chtěla mobilní rozhlas a nakonec jsme se dohodli, že to taky podpoříme, protože je to dál, než by byla ta městská. Podařilo se nám ušetřit minimálně 400 000 na nákupu switchů. Fungování komise IT je podle mě v Prostějově dost dobré.

5.
PK: Největší překvapení bylo, že kandidáti do odpadů OLK za ANO se po kritice stáhli a podpořili naše kandidáty. Jejich představa byla taková, že to bude hodně centralizované, ale současné vedení to chce naštěstí decentralizované, takže jim asi přišlo, že z toho nic nekápne.
OM: A ten projekt pokračuje, i když se nechtějí zapojit ty malé obce?
PK: On se ten zájem teď zvyšuje.

6.
PL: Z KAS centra jsem taky trochu rozpačitý, obávám se, že to bude paskvil... Bohužel to možná nakonec dopadne tak, že udělají repliku budovy ze 70. let.

7.
VV: Já zatím asi raději zůstanu jako RegP a zjistím si na fakultě, jestli to není nějak problematické...
DCH: Končím teď předmaturitní ročník. Chtěl bych jít v budoucnu studovat na MATFYZ. Přivedl mě sem přirozený zájem o politiku. Chtěl bych teď alespoň před volbami nějak pomoct straně, která je mi nejsympatičtější.
MT: Studuju na Wolkerovi. Za dva roky bych chtěl jít na medicínu. Začal jsem se z nudy zajímat o politiku a začalo mi vadit, jak to tam vypadá.

8.
OP: Poprosím vás o medializaci projektu CZECHITAS.
OM: Rádi to nějak podpoříme...

Veřejná část schůze ukončena ve 20:00.

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Prostějov“