Předvolební spolupráce se Zelenými

Moderátoři: PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj, PMS Pardubicko

Odpovědět
Lukas.Havlena
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 131
Registrován: 19 led 2020, 19:47
Profese: vedoucí marketingu
Bydliště: Pardubice
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 85 poděkování

Předvolební spolupráce se Zelenými

Příspěvek od Lukas.Havlena »

Ahoy všichni,

jak víte z vlákna na Zulipu https://zulip.piratipardubice.cz/#narro ... volby-2022, máme za sebou jednání se Zelenými.

Nemáme ještě k dispozici návrh smlouvy, jíž budeme formalizovat naši spolupráci. Ale co víme určitě, že s nimi do toho chceme jít.

Zatím tahle skutečnost byla komunikována jen v omezené míře na Zulipu, proto je za potřebí, aby tahle informace proběhla i zde.

Chceme tímto vyzvat všechny, kdo k tomu mají nějaké podněty, aby s nimi vystoupili.

Formálně:

předsednictvo MS, potažmo jím určený volební výbor (my jsme si ho odhlasovali na fóru), má v pravomoci jednat v rámci voleb s ostatními subjekty jménem MS. Každou zásadní věc budeme probírat a odhlasovávat tady na fóru.

- volební výbor ustanoven zde viewtopic.php?f=1352&t=54857
- zjišťování zájmu o pozici na kandidátkách zde viewtopic.php?f=1352&t=55688
- informace o tom, že se k volbám setkáváme zde viewtopic.php?f=1352&t=55566
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14662
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Předvolební spolupráce se Zelenými

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Já bych doporučoval přerušit to minimálně do doby, kdy bude jasné, jak budou Zelení postupovat ve sněmovních volbách. Druhá věc je otázka, jestli nejednat i se Starosty.

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Filip.Varecha
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 343
Registrován: 02 úno 2018, 20:10
Profese: dev lead & agile evangelist
Dal poděkování: 616 poděkování
Dostal poděkování: 399 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Předvolební spolupráce se Zelenými

Příspěvek od Filip.Varecha »

Mikulas.Ferjencik píše: 21 bře 2021, 03:31 Já bych doporučoval přerušit to minimálně do doby, kdy bude jasné, jak budou Zelení postupovat ve sněmovních volbách. Druhá věc je otázka, jestli nejednat i se Starosty.
A proč? Jak souvisí sněmovní volby s komunálkama? S pardubickými Zelenými se nám spolupracuje skvěle a já nevidím jediný důvod, proč to dávat nějak do souvislosti se sněmovníma volbama.

Se Starosty je jednat dost komplikované, protože tady téměř žádní nejsou. A ti co tu přecijen jsou k nám mají programově poměrně daleko.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Varecha za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jan.Hrubes
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14662
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Předvolební spolupráce se Zelenými

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Filip.Varecha píše: 21 bře 2021, 15:32
Mikulas.Ferjencik píše: 21 bře 2021, 03:31 Já bych doporučoval přerušit to minimálně do doby, kdy bude jasné, jak budou Zelení postupovat ve sněmovních volbách. Druhá věc je otázka, jestli nejednat i se Starosty.
A proč? Jak souvisí sněmovní volby s komunálkama? S pardubickými Zelenými se nám spolupracuje skvěle a já nevidím jediný důvod, proč to dávat nějak do souvislosti se sněmovníma volbama.

Se Starosty je jednat dost komplikované, protože tady téměř žádní nejsou. A ti co tu přecijen jsou k nám mají programově poměrně daleko.
Obávám se, že pokud budou Zelení v koalici se Socdem, tak vám to bude komplikovat komunikaci do října. Co se STAN týče, to je na vás, jen mě zajímalo, jestli jste to promysleli.

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Jan.Hrubes
Kontrolní komise
Příspěvky: 542
Registrován: 08 říj 2016, 19:31
Profese: student, učitel, hudebník
Dal poděkování: 1448 poděkování
Dostal poděkování: 1342 poděkování

Re: Předvolební spolupráce se Zelenými

Příspěvek od Jan.Hrubes »

Mikulas.Ferjencik píše: 21 bře 2021, 21:52
Filip.Varecha píše: 21 bře 2021, 15:32
Mikulas.Ferjencik píše: 21 bře 2021, 03:31 Já bych doporučoval přerušit to minimálně do doby, kdy bude jasné, jak budou Zelení postupovat ve sněmovních volbách. Druhá věc je otázka, jestli nejednat i se Starosty.
A proč? Jak souvisí sněmovní volby s komunálkama? S pardubickými Zelenými se nám spolupracuje skvěle a já nevidím jediný důvod, proč to dávat nějak do souvislosti se sněmovníma volbama.

Se Starosty je jednat dost komplikované, protože tady téměř žádní nejsou. A ti co tu přecijen jsou k nám mají programově poměrně daleko.
Obávám se, že pokud budou Zelení v koalici se Socdem, tak vám to bude komplikovat komunikaci do října. Co se STAN týče, to je na vás, jen mě zajímalo, jestli jste to promysleli.
Milý Mikuláši, vím, že se Ti to možná může zdát z celostátní perspektivy jiné, ale komunální politika je i na naší úrovni hlavně o lidech. V Zelených je v Pardubicích třeba Kuba Kutílek, se kterým dlouhodobě spolupracujeme a jehož spolupráce si vážíme. Rádi bychom, abychom nejen s Kubou mohli spolupracovat i příští volební období, protože si myslíme, že je tenhle vztah přínosný pro obě strany. Vůbec nevím, jak by do našeho vztahu, který dlouhodobě funguje dobře, měla promluvit koalice Zelených a Socdem. Nějak si nedokážu představit, že bude Kuba najednou hlasovat společně s náměstkem Rychteckým za ČSSD třeba pro hokejové či fotbalové rozpočtové tanečky jen proto, že se strany na celostátní úrovni spojily do koalice.

Jediný člen STAN, o kterém v Pardubicích vím, je Jiří Hájek. Ten bude, pokud se nestane něco hodně neočekávaného, poslancem, tedy nevím, jestli vůbec bude chtít kandidovat na předních místech kandidátky do ZmP. Pokud by chtěl naši kandidátku podpořit z nižších míst, budou mu otevřené primárky jako komukoliv jinému (uznej, že kvůli jednomu místu nemá smysl dělat nějakou formálnější koalici).
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14662
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Předvolební spolupráce se Zelenými

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Já spolupráci se Zelenými v Pardubicích fandím, chtěl jsem jen upozornit, že například účast zelených na kandidátce ČSSD do sněmovny by mohla přinést komplikace v komunikaci (třeba kdyby byl Kuba vysoko na kandidátce do sněmovny, což nevím, jestli hrozí). Přišlo by mi dobré se zeptat STAN, jestli tam skutečně nikoho kromě Jirky nemají, toť vše, je to na vás. Můj jediný zájem v této věci je, aby skončila ta děsná anonistická garnitůra, která tam sedí teď.

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Pardubicko“