KS PAK 06/2021 pravidla fungování KMO PaK

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj

Uživatelský avatar
Vladek.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 324
Registrován: 22 říj 2017, 16:45
Profese: Ředitel výrobního závodu
Bydliště: Mistrovice 35
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KS PAK 06/2021 pravidla fungování KMO PaK

Příspěvek od Vladek.Vacha »

Ahoj,
členové krajského fóra. Na základě schváleného podnětu PKS viewtopic.php?f=311&t=55509 zahajuji rozpravu ve věci "KS PAK 06/2021 pravidla fungování KMO PaK".

Schválený návrh usnesení:

NÁVRH A (PKS)
Krajské fórum schvaluje pravidla fungování KMO PaK sepsané v dokumentu "Organizační řád Krajského mediálního odboru Krajského sdružení Pardubického kraje"
Oznámení moderátora:
Návrh viewtopic.php?p=742331#p742331 od @Jaroslav.Lainz získal k 22.01.2021 podporu skupinou členů viz. viewtopic.php?f=414&t=55809
NÁVRH B (Jaroslav Lainz)
Krajské fórum schvaluje Organizační řád Krajského mediálního odboru Krajského sdružení Pardubického kraje ve znění uvedeném v dokumentu: KMO Organizační řád
KMO Organizační řád.pdf
(230.13 KiB) Staženo 49 x




Doba pro navrhování je do 31.1.2021, následuje doba na rozmyšlenou (min.24h) a vše zakončeno rozhodujícím hlasováním.
EDIT: úprava návrhu PKS


Poznámka po čarou:

Jednání probíhá dle jednacího řádu krajského fóra Pardubického kraje https://wiki.pirati.cz/lide/dominik_becka/jdrpak s přihlédnutím k jednacího řádu celostátního fóra https://wiki.pirati.cz/rules/jdr a dalších:

https://wiki.pirati.cz/ao/pravidla/cf
https://wiki.pirati.cz/ao/pravidla/forum

Pro případné diskuze mimo téma je určeno vlákno https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f=414&t=55603

Podpora skupinou členů při návrhu alternativního postupu se získává v jednacím vlákně formou "palcování" (5+1 palce pro získání podpory skupinou členů)
Podpora skupinou členů při alternativním návrhu usnesení se získává pomocí ankety (5+1 hlasů v anketě, pokud návrh získá podporu skupinou členů a i tak je více hlasů proti, návrh nezískává podporu dle jednacího řádu) - vzorové hlasování viewtopic.php?f=414&t=55510
Přílohy
Pravidla fungování krajského mediálního odboru PaK.pdf
(176.01 KiB) Staženo 64 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladek.Vacha za příspěvek:
Karsten.Sachs
Jestli má někdo dotaz nebo se chce o mě více dozvědět není nic jednoduššího než využít můj mobilní telefon: 724333769, e-mail: v.vacha@tiscali.cz , web: http://vhtm.valka.cz/, stejně tak se mnou můžete komunikovat na messengeru či si mě přidat do přátel v rámci FB: https://www.facebook.com/vladek.vacha . Pokud by měl někdo zájem se osobně setkat rád Vás navštívím, případně Vás srdečně zvu do našeho regionu.

Vladek Vácha
Karsten.Sachs
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 382
Registrován: 03 pro 2016, 12:17
Profese: manager v kamionové dopravě
Dal poděkování: 143 poděkování
Dostal poděkování: 236 poděkování

Re: KS PAK 06/2021 pravidla fungování KMO PaK

Příspěvek od Karsten.Sachs »

Ahoj,

předně se omlouvám, že jsem nestihnul sem včas vložit úvodní řeč za PKS. Výbory a události posledních dnů, které mě plně zaměstnali v mém civilním zaměstnání, mně to prostě neumožnili.

Jako PKS jsme si hned na první společné schůzi dali za úkol, profesionalizovat vnitřní procesy tím, že některým věcem dáme řád. KMO fungovalo nyní podle koncepce, kterou kdysi vytvořil Pavel Štěpánek viz viewtopic.php?f=85&t=41624 a podle nějakých zajetých zvyklostí. Martin taky nastupoval s nějakou koncepcí, která se ale nikdy nepřetvořila do pevných pravidel a ani nebyla schválena KF PaK a proto se taky úplně podle toho nepostupovalo. Koncepce nejsou pravidla a ani vnitřní předpis a v našem případě představovali spíš vizi fungování KMO.

Cílem tohoto dokumentu teda je za
a) nahradit usnesení o koncepci KMO, kterou předkládal v květnu 2018 Pavel a v červnu 2018 schválilo KF PaK,
b) nastavit pevná pravidla nejen fungování samotného KMO, ale i fungování celého KF v souvislosti s KMO,
c) nastavit rámcová pravidla pro další vedoucí KMO. Nechceme, aby každý vedoucí přetvořil KMO podle jeho představ, chceme aby nějaký základ, na kterém se domluvíme, zůstal stejný. Jinými slovy, chceme kontinuitu.

První krok jsme učinili já a Martin Saifrt, vzali jsme Martinovu koncepci a přetavili v pravidla. Martin do toho vložil zkušenosti ze dvou let fungování jako vedoucí KMO a já přispěl pohledem zvenčí. Následně, když jsme dokument předložili PKS, ozvali se již první členové, kteří chtěli dokument připomínkovat. To se i stalo, dali jsme si Jitsi se všemi zájemci. Vznikla tím vlastně již verze 3.0, kterou nám potom PKS schválilo k předložení. Z koncepce se stala pravidla a nakonec organizační řád. Je ale jedno, jak tento dokument budeme nazívat, měl by představovat pravidla, podle kterých bude KF a KMO fungovat. Protože chceme tu kontinuitu a chceme nastavit i pravidla pro práci všech členů KF PaK s KMO, chceme aby pravidla vytvořilo a schválilo KF PaK. Chceme eliminovat nedorozumění, které často vznikají, když nejsou jasně stanovené kompetence v týmu.

Za mě říkám, pojďme jako KF PaK nastavit směřování KMO. Nový vedoucí KMO pak bude vykonavatel vůle KF PaK.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karsten.Sachs za příspěvek:
Vladek.Vacha
Uživatelský avatar
Jaroslav.Lainz
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 257
Registrován: 01 bře 2018, 16:05
Profese: speciální pedagog - etoped
Bydliště: Česká Třebová
Dal poděkování: 394 poděkování
Dostal poděkování: 323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Alternativní návrh usnesení (Návrh B)

Příspěvek od Jaroslav.Lainz »

Podávám tímto alternativní návrh usnesení v tomto znění:

"Krajské fórum schvaluje Organizační řád Krajského mediálního odboru Krajského sdružení Pardubického kraje ve znění uvedeném v tomto dokumentu:
KMO Organizační řád - návrh B.pdf
(230.13 KiB) Staženo 45 x
".

Návrh B oproti původnímu návrhu opravuje především formální stránku věci, opravuje pravopisné chyby a formulační nepřesnosti, zavádí jednotné číslování všech kapitol.
Jsou obsaženy i některé faktické změny (zrušení mediálního minima jako nadbytečného, posunutí lhůty pro předkládání měsíčních mediaplánů).
Podrobněji ke změnám zde:
Seznam změn a úprav.docx
(4.87 KiB) Staženo 43 x
Díky za podporu.
Oznámení moderátora:
Prosím postupuj dle: Podpora skupinou členů při alternativním návrhu usnesení se získává pomocí ankety (5+1 hlasů v anketě, pokud návrh získá podporu skupinou členů a i tak je více hlasů proti, návrh nezískává podporu dle jednacího řádu) - vzorové hlasování viewtopic.php?f=414&t=55510
Díky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Lainz za příspěvky (celkem 2):
kaze, Pavel.Stepanek
V případě potřeby mne neváhejte kontaktovat na tel.: 775 059 367.
Uživatelský avatar
Vladek.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 324
Registrován: 22 říj 2017, 16:45
Profese: Ředitel výrobního závodu
Bydliště: Mistrovice 35
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PAK 06/2021 pravidla fungování KMO PaK

Příspěvek od Vladek.Vacha »

Oznámení moderátora:
Odkaz pro sběr podpory k návrhu od @Jaroslav.Lainz viewtopic.php?f=414&t=55809
Jestli má někdo dotaz nebo se chce o mě více dozvědět není nic jednoduššího než využít můj mobilní telefon: 724333769, e-mail: v.vacha@tiscali.cz , web: http://vhtm.valka.cz/, stejně tak se mnou můžete komunikovat na messengeru či si mě přidat do přátel v rámci FB: https://www.facebook.com/vladek.vacha . Pokud by měl někdo zájem se osobně setkat rád Vás navštívím, případně Vás srdečně zvu do našeho regionu.

Vladek Vácha
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14662
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PAK 06/2021 pravidla fungování KMO PaK

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Jardo, nemůžeš se domluvit s Martinem a Karstenem, že by si osvojili tvou verzi? Případně to, co se jim z ní líbí? Pak by byl jen jeden návrh.

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Jaroslav.Lainz
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 257
Registrován: 01 bře 2018, 16:05
Profese: speciální pedagog - etoped
Bydliště: Česká Třebová
Dal poděkování: 394 poděkování
Dostal poděkování: 323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PAK 06/2021 pravidla fungování KMO PaK

Příspěvek od Jaroslav.Lainz »

deleted
Naposledy upravil(a) Jaroslav.Lainz dne 22 led 2021, 07:41, celkem upraveno 1 x.
V případě potřeby mne neváhejte kontaktovat na tel.: 775 059 367.
Uživatelský avatar
Vladek.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 324
Registrován: 22 říj 2017, 16:45
Profese: Ředitel výrobního závodu
Bydliště: Mistrovice 35
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PAK 06/2021 pravidla fungování KMO PaK

Příspěvek od Vladek.Vacha »

Oznámení moderátora:
Návrh viewtopic.php?p=742331#p742331 od @Jaroslav.Lainz získal k 22.01.2021 podporu skupinou členů viz. viewtopic.php?f=414&t=55809 , pokud nebude více hlasů proti, bude zařazen jako další možnost do rozhodujícího hlasování.
Jestli má někdo dotaz nebo se chce o mě více dozvědět není nic jednoduššího než využít můj mobilní telefon: 724333769, e-mail: v.vacha@tiscali.cz , web: http://vhtm.valka.cz/, stejně tak se mnou můžete komunikovat na messengeru či si mě přidat do přátel v rámci FB: https://www.facebook.com/vladek.vacha . Pokud by měl někdo zájem se osobně setkat rád Vás navštívím, případně Vás srdečně zvu do našeho regionu.

Vladek Vácha
Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: KS PAK 06/2021 pravidla fungování KMO PaK

Příspěvek od Dominik.Becka »

Vladku, v nějaké chvíli by návrh měl být podán a zařazen. To se stalo teď s podporou 7 členů (3 proti). Dál je sběr podpory jedno, to už je zařazením ukončené. Takže je zařazen bez „pokud“. Jedině, že by se předkladatelé domluvili na sloučení obou návrhů, za což bych se společně s Mikulášem přimlouval. Myslím si, že Jarda na tom udělal drobnější zásahy, které jsou jen k prospěchu a význam nijak zásadně nemění. Pokud se tak nestane, budu po přečtení obou dokumentů hlasovat pro variantu B.

Navrhuji prodloužení doby pro navrhování do 31. ledna. Důvod je čistě praktický, chystá se odstávka pirátských systémů od 30. ledna podvečer do 31. ledna podvečer. Při současné délce bychom ji lízali, nebo do ní možná rovnou skočili hlasováním.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominik.Becka za příspěvky (celkem 3):
Vladek.Vacha, Pavel.Stepanek, Jan.Hrubes

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

kaze
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 418
Registrován: 30 led 2018, 00:16
Dal poděkování: 374 poděkování
Dostal poděkování: 335 poděkování

Re: KS PAK 06/2021 pravidla fungování KMO PaK

Příspěvek od kaze »

Vladek.Vacha píše: 22 led 2021, 06:05
Oznámení moderátora:
Návrh viewtopic.php?p=742331#p742331 od @Jaroslav.Lainz získal k 22.01.2021 podporu skupinou členů viz. viewtopic.php?f=414&t=55809 , pokud nebude více hlasů proti, bude zařazen jako další možnost do rozhodujícího hlasování.
Podavam namitku proti vykladu vyse. U jiz zahajenych jednani nerozhoduji o zarazeni ci nezarazeni jineho navrhu usneseni do rozhodujiciho hlasovani hlasy proti. Podminka je splnena ziskem podpory skupiny clenu. Tedy jiz nyni.
Oznámení moderátora:
Námitku si beru za svou a upravuji, vlákno s anketou pro sběr podpory bude uzamčeno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi kaze za příspěvek:
Vladek.Vacha

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Vladek.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 324
Registrován: 22 říj 2017, 16:45
Profese: Ředitel výrobního závodu
Bydliště: Mistrovice 35
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PAK 06/2021 pravidla fungování KMO PaK

Příspěvek od Vladek.Vacha »

Eviduji návrh postupu od @Dominik.Becka

Navrhuji prodloužení doby pro navrhování do 31. ledna. Důvod je čistě praktický, chystá se odstávka pirátských systémů od 30. ledna podvečer do 31. ledna podvečer. Při současné délce bychom ji lízali, nebo do ní možná rovnou skočili hlasováním.

návrh si jako předsedající beru za svůj a prodlužuji dobu pro navrhování do 31.1.2021
Jestli má někdo dotaz nebo se chce o mě více dozvědět není nic jednoduššího než využít můj mobilní telefon: 724333769, e-mail: v.vacha@tiscali.cz , web: http://vhtm.valka.cz/, stejně tak se mnou můžete komunikovat na messengeru či si mě přidat do přátel v rámci FB: https://www.facebook.com/vladek.vacha . Pokud by měl někdo zájem se osobně setkat rád Vás navštívím, případně Vás srdečně zvu do našeho regionu.

Vladek Vácha
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“