Žádost o nominaci v doplňovacích volbách do Senátu - Z. Bergman

Moderátor: PKS Ústecký kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.

  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Žádost o nominaci v doplňovacích volbách do Senátu - Z. Bergman

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Zdravím Piráty z ÚsK,

je to sice velice narychlo, přesto bych vás chtěl požádat o zvážení podpory Zdeňka Bergmana v doplňovacích senátních volbách v obvodě 32. Žádost o podporu již za hnutí Senátor 21 Václav Láska předal Ivanu Bartošovi, Petru Fojtíkovi a Lukáši Wagenknechtovi, přesto jsme se o vašich primárkách dozvěděli vlastně zcela náhodou. Chtěl bych proto narychlo využít této poslední příležitosti a požádat vás jako kraj o podporu v těchto doplňovacích volbách. Níže připojuji žádost od senátora Lásky a medailonek kandidáta.
Dobrý den,

Již minulý týden v útery jsme informovali volební manažery pirátu, že v teplickém obvodu budeme nominovat našeho kandidáta Zdeňka Bergmana a že prosíme o jeho podporu Piráty. Zpětně se nám dostala informace, že Piráti jeho podporu zváží. Zdeněk Bergman před rokem postoupil se značným náskokem na Teplicku do druhého kola senátních voleb proti Jaroslavu Kuberovi. A i tam proti favoritovi uhrál těsný výsledek. Jeho šance na zvolení jsou opravdu velké. A je tu tak značná naděje posílit společný senátní klub.

Bohužel o tomto vláknu se dozvídáme na poslední chvíli. Měli jsme za to, že podporu Zdeňka Bergmama zvažujete a dáte nám vědět své stanovisko. Z procesní opatrnosti přihlašuji tedy Zdeňka Bergmana do tohoto vlákna jako zájemce o podporu pirátů. Přikládám krátký jeho medailonek. A jsme připraveni k zodpovězení jakýchkoli otázek. S pozdravem

Václav Láska
Předseda hnutí SEN 21
Zdeněk Bergman

Zdeněk Bergman (* 1959) je dlouholetým ředitelem Gymnázia Teplice (od 1992) a komunálním politikem (nezávislým zastupitelem na kandidátce Volba pro Teplice, od 2014). Odborně se věnuje školství a školskému managementu, územnímu plánování (je pověřeným zastupitelem pro přípravu nového územního plánu Teplic) a smart cities.
Do povědomí veřejnosti se zapsal dvěma výraznými kauzami v českém mediálním prostoru: V roce 2016 odmítl vyloučit ze školy Eman Ghalebovou kvůli nošení šátku. V závěru roku 2018 byl poslankyní SPD Terezou Hyťhovou navržen k odvolání z funkce za kritiku vulgarity prezidenta v médiích. Obě kauzy ustál.
V roce 2018 kandidoval do Senátu proti Jaroslavu Kuberovi, který ho v druhém kolem relativně těsným poměrem asi 55:45 porazil.
Politicky se prezentuje jako konzervativní liberál.


A dovolte mi ještě osobní dovětek - kandidatura Tomáše Tožičky mi připadá jako velice nešťastná. Ačkoliv s ním osobně nemám žádný problém (já sám s ním naopak mám veskrze dobré zkušenosti z kampaně proti TTIP a aktivit okolo DiEM), nastává na chlup stejná situace jako při posledních volbách. SEN 21 přichází se silným kandidátem, který má reálnou šanci na zvolení a má dojednanou širší podporu (stejně jako Přemek Rabas, kterému Tomáš posledně ustoupil). Uvědomuji si, že na vás Zdeněk Bergman posledně příliš dobrý dojem neudělal, přesto vás prosím o důkladné zvážení všech pro a proti těchto doplňovacích voleb. Chtěl bych akcentovat především nutnost koncepční a strategické spolupráce liberálních stran a hnutí. Senátní volby se totiž nevyhrávají stranickými preferencemi, které ani v případě favorita nestačí (viz docela nízká úspěšnost senátních kandidátů ANO). A já bych byl nerad, kdybychom po Kuberovi dostali na příštích šest let dalšího zpátečnického ODSáka nebo oportunistického STANáka. Zdeněk Bergman má nejlepší šanci posílit náš společný senátorský klub, Tomáš Tožička ale podle mě příliš šancí na zvolení nemá, takže mi jeho usilování o pirátskou nominaci připadá jako marná vzdorokandidatura. Tato kandidatura ale může přispět ke tříštění liberálních hlasů, takže ji nepovažuji za příliš dobrý nápad - i když jinak Tomášovi fandím a byl bych rád, kdyby se do Senátu někdy dostal, aby ukázal, zač je toho moderní levicový loket. ;)
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 984
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o nominaci v doplňovacích volbách do Senátu - Z. Bergman

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Ahoj,
díky. Vložila jsem do příslušného vlákna s rozpravou.

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Vladimir.Vlach
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 466
Registrován: 12 bře 2018, 12:31
Profese: IT technik
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 943 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

Re: Žádost o nominaci v doplňovacích volbách do Senátu - Z. Bergman

Příspěvek od Vladimir.Vlach »

Jen doplním, že zmíněné vlákno je ZDE

a ještě tady doplním, že
Ad hoc grilování přihlášených proběhne 5. 2. 2020 od 18:00 v pirátském centru SUPICE (ul. Pařížská 1290/5, 400 01 Ústí nad Labem).
Vladimír Vlach
724 429 696
Předseda krajského sdružení Ústeckého kraje
Předseda místního sdružení Žatec - Louny
Zastupitel Ústeckého kraje
Bergman
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 03 úno 2020, 15:31
Profese: učitel
Bydliště: Teplice

Re: Žádost o nominaci v doplňovacích volbách do Senátu - Z. Bergman

Příspěvek od Bergman »

Vážení,
sice mi tyto otázky nebyly přímo adresovány, ale pro odlišení od soupeře by vám mé odpovědi mohly posloužit.
1/ Jsi pro vystoupení ČR z NATO?
Rozhodně ne. NATO je důležitá bezpečnostní struktura. Bez členství v ní bychom byli mnohem více ohroženi.
2/ Jsi pro vystoupení ČR z EU?
Rozhodně ne. EU nám přineslo řadu výhod a růst úrovně demokracie i té životní.
3/ Jsi pro celostátní referendum?
Nejsem. Obávám se zmanipulování davu. Zastávám názor, že zastupitelská demokracie je lepší než ta přímá.
4/ Jsi proti vyvlastnění bez tržní náhrady?
Rozhodně ne. Občas se vyskytnou situace, že je vyvlastnění nutné, ale má to být vždy s respektem k dosavadnímu vlastníkovi.
5/ Souhlasíš s rovností všech druhů vlastnických práv?
Ne. Viz předchozí otázka. Celospolečenské vlastnictví přírodních zdrojů má prioritu.
6/ Je komunismus morálně odsouzeníhodná ideologie?
Ano, je. I když připouštím, že z tezí marxismu-leninismu to přímo neplyne. (Na rozdíl od fašismu.) To až realizace těch idejí v praxi ukázala, k jak strašným koncům to vede.
7/ Udělaly pravicové vlády po roce 89. nějaký krok, který považuješ za přínosný pro ČR? Pokud ano, jaký?
Určitě. Pozitivních kroků bylo hodně: privatizace, vstup do NATO, EU. Samozřejmě, že na každém tom kroku lze najít nějaké "ale". V zásadě však šlo o správné činy.
8/ V jakých stranách jsi v minulosti působil a za jaké jsi kandidoval?
Nikdy jsem v žádné straně nebyl. V roce 2012 jsem v rámci skupiny ředitelů středních škol kandidoval do krajského zastupitelstva - neúspěšně. Od roku 2014 jsem zastupitelem v Teplicích za volební seskupení Volba pro Teplice - jsme (už druhé volební období) v opozici. V roce 2018 jsem neúspěšně kandidoval do senátu a hnutí Senátor 21. Ve druhém kole jsem prohrál.
9/ Koho jsi volil ve druhém kole posledních dvou prezidentských voleb?
Schwarzenberga a Drahoše.
Bergman
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 03 úno 2020, 15:31
Profese: učitel
Bydliště: Teplice

Re: Žádost o nominaci v doplňovacích volbách do Senátu - Z. Bergman

Příspěvek od Bergman »

Pro pana Navrkala - opravdu jen stručně:
Rozšíření kompetencí NKÚ - Ano
Celostátní referendum - Ne
Klouzavý mandát - Ano
Senátní obvody - Nejsem si jist, zda je to užitečné.
Korespondenční hlasování - Ano
Odpovědět

Zpět na „Ústecký kraj“