Komise pro školství, kulturu a občanské a sociální záležitosti

Moderátoři: Komunální zastupitelé, Krajští zastupitelé, Zastupitele - HMP

Uživatelský avatar
Frantisek.Hagara
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 250
Registrován: 07 říj 2016, 22:10
Bydliště: Plzeň 1
Dal poděkování: 601 poděkování
Dostal poděkování: 348 poděkování

Komise pro školství, kulturu a občanské a sociální záležitosti

Příspěvek od Frantisek.Hagara »

Ahoj / Dobrý den,
v tomto vlákně vás (všechny kdo sem zavítají) bude naše nominantka do Komise pro školství, kulturu a občanské a sociální záležitosti informovat o dění v komisi.

Naše nominantka vás bude informovat o všem důležitém, popř. sem bude nahrávat materiály z komisí, zápisy a pak samozřejmě vlastní postřehy.

Teď bych ji rád požádal o představení.

mail: frantisek.hagara@pirati.czOFFTOPIC Děda kouká z okna paneláku a říká: „Ti studenti jsou dneska tak chudý, že kouřej jednu cigaretu v pěti lidech a ještě se tomu smějou.“

Adela.Valdmanova
Příspěvky: 3
Registrován: 18 pro 2018, 00:30
Profese: probační úřednice
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: Komise pro školství, kulturu a občanské a sociální záležitosti

Příspěvek od Adela.Valdmanova »

Ahoj,

jmenuji se Adéla Valdmanová a příznivkyní Pirátů jsem už nějaký ten pátek, na podzim jsem kandidovala do zastupitelstva ÚMO Plzeň 4, kde také bydlím. Pracuji jako probační úřednice, mám tedy blízko hlavně k "sociálním záležitostem", ale snad se úspěšně popasuji i se zbylými oblastmi, kterými se má tato komise zabývat.

kontakt na mne: bulkovaad@gmail.com
Adela.Valdmanova
Příspěvky: 3
Registrován: 18 pro 2018, 00:30
Profese: probační úřednice
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: Komise pro školství, kulturu a občanské a sociální záležitosti

Příspěvek od Adela.Valdmanova »

Přidávám zápisy z jednání komise za poslední tři měsíce. Květnovou jsem zatím neobdržela. Předesílám, že se tam asi nedozvíte nic zajímavého, pokud vás tedy nezaujme debata na téma zda dávat dětem při vítání občánků sadu nádobí či dečku s potiskem medvídků... V podstatě bych řekla, že na naší komisi se celý rok nic moc neřeší, pouze si její členové každý měsíc rozdělí úkoly - kdo půjde přát k životnímu jubileu do domovů důchodců, kdo přivítá občánky, kdo vykoná obřad diamantové svatby...

Většina jednání se neodehrává na ÚMO 1, ale navštěvujeme postupně některá zařízení, žádající o dotace z programů spadajících do oblasti naší působnosti. A rozhodování o těchto dotacích je jedinou zásadnější úlohou komise. Odehrává se jednou za rok, v červnu, letos tuto středu 5. června. Seznam žadatelů jsem před pár dny obdržela a přidávám ho zde. Pokud byste měli k některé žádosti nebo žadateli poznámku, připomínku, cokoli, napište mi, budu ráda.
Přílohy
SOC 2019 - komise.xlsx
(55.49 KiB) Staženo 36 x
Zápis Komise pro ŠKOSZ duben 2019.pdf
(852.72 KiB) Staženo 39 x
20190408091414342.pdf
(817.49 KiB) Staženo 30 x
zápis komise ŠKOSZ únor 2019.pdf
(1.29 MiB) Staženo 40 x
Adela.Valdmanova
Příspěvky: 3
Registrován: 18 pro 2018, 00:30
Profese: probační úřednice
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: Komise pro školství, kulturu a občanské a sociální záležitosti

Příspěvek od Adela.Valdmanova »

Po delší době přidávám zápisy z naší komise. Většinou se neděje nic zásadního, rozdělíme si "povinnosti" na další měsíc (gratulace seniorům, vítání občánků, jubilejní svatby...) a seznámíme se s jednou z organizací sídlící na území ÚMO Plzeň 1, která čerpá dotace v oblasti sociálních služeb či kultury.

Výjimečný byl červen, kdy komise hlasovala o doporučených výších udělených dotací pro rok 2019 ve třech vypsaných dotačních programech. Žádostí bylo přes 60, každá se individuálně probírala. Všechny jsem si předem prošla a připravila svůj návrh výše dotace, byla jsem celkem mile překvapena, že jsem se ve výši částek většinou shodovala se zbytkem komise...tabulku žádostí také přikládám.

Nyní v listopadu jsme už dostali návrh znění dotačních programů na rok 2020, který byl komisí schválen. Také přikládám.
Přílohy
SOC 2019 - návrh komise.xlsx
(37.8 KiB) Staženo 35 x
Žádost o dotaci SOC 2020.docx
(24.72 KiB) Staženo 30 x
zápis komise ŠKOSZ říjen 2019.pdf
(1.27 MiB) Staženo 32 x
zápis komise ŠKOSZ září 2019.pdf
(596.5 KiB) Staženo 36 x
zápis komise ŠKOSZ srpen 2019.pdf
(707.32 KiB) Staženo 30 x
zápis Komise ŠKOSZ červenec 2019.pdf
(612.3 KiB) Staženo 33 x
zápis Komise ŠKOSZ červen 2019.pdf
(677.84 KiB) Staženo 32 x
Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Plzeň 1“