Výběrové řízení SNEO, a.s. - Dozorčí rada.

Moderátoři: KoKS Praha, Komunální zastupitelé, Krajští zastupitelé, Zastupitele - HMP

Uživatelský avatar
Ondrej.Chrast
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 621
Registrován: 04 led 2018, 17:38
Profese: projektový manažer
Bydliště: Praha 6, Bubeneč
Dal poděkování: 1162 poděkování
Dostal poděkování: 1539 poděkování

Výběrové řízení SNEO, a.s. - Dozorčí rada.

Příspěvek od Ondrej.Chrast »

Hledáme vhodné kandidáty do dozorčí rady společnosti vlastněné 100% MČ Praha 6 - SNEO, a.s. :

Předesílám, že místo bude obsazováno Radou MČ v úterý 4.12 a zatím nemáme oficiální nabídku na účast. Dle dřívějších vyjádření by však opozice měla mít své zastoupení. Čili chceme nominovat našeho zástupce bez ohledu na nabídku okamžitě. Toto výběrové řízení je tedy zrychlené, své přihlášky posílejte do pondělí 3.12 - 9:00 na předsedu Zastupitelského klubu Ondřeje Chrást: ondrej.chrast@pirati.cz. V případě dotazů volejte 606 914 916.

Náplň práce:
Činnost Dozorčí rady je specifikována ve stanovách dané společnosti. Stanovy se dají dohledat např. na webu justice.cz.

Každý uchazeč by měl splňovat následující požadavky:
Není stávajícím členem dozorčích ani řídících orgánů Společnosti a ani jejím zaměstnancem.
Není ani zaměstnancem MČ Praha 6.
Není zaměstnancem, vlastníkem nebo řídícím pracovníkem dodavatelské nebo konkurenční společnosti a ani není v žádném jiném střetu zájmu, ve vztahu ke společnosti, do jejíž dozorčí rady se hlásí.
Nemá záznam v trestním rejstříku.
Není členem jiné politické strany, případně je bez politické příslušnosti.

Co požadujeme:
Odbornost v oblasti zájmu městské společnosti, do jejíž dozorčí rady se hlásí,
Názorovou shodu s programem Pirátů,
Schopnost naučit se pracovat se softwarem využívaným Piráty, včetně systému vykazování práce,
Pravidelnou komunikaci se zastupitelským klubem Pirátů
Bezúhonnost a vysokou osobní integritu,
Představení se na fóru, obhajobu svých tezí.

Podmínkou zařazení do výběrového řízení je zaslání následujících podkladů:
Strukturovaný životopis
Odpovědi na otázky z dotazníku viz. níže
Čestné prohlášení, že se nominant zastupováním MČ Prahy 6 nedostane do střetu veřejného zájmu se zájmy osobními (vzor k úpravě např. viz. https://docs.google.com/document/d/1K24 ... sm2Xs/edit ).

Dotazník kandidáta:

Proč se hlásíte do dané dozorčí rady?
Proč si myslíte, že jste vhodný/vhodná pro vykonávání funkce člena dozorčí rady v dané společnosti? Jaké profesionální předpoklady splňujete?
Jakým způsobem hodláte ve funkci pracovat? Jaké cíle si stanovujete pro svou funkci v dozorčí radě? Na jakou oblast činnosti společnosti se chcete v rámci dozorčí rady zaměřit?
Jaké máte zkušenosti z oblasti správy majetku, řízení podniku nebo práva?
Termín nástupu: Ihned po schválení Radou MČ Praha 6.

Předseda Krajského sdružení Praha. Zastupitel Prahy 6.
Vedoucí Resortního týmu kultura Pirátské strany.
Politický náměstek ministra kultury (01/2022 - ?).
Blog; Pirátský profil; CV
Nevíte co pod stromeček, podpořte záchranu ukrajinského kulturního dědictví www.zapojmeukrajinu.cz

Uživatelský avatar
Vladimir.Sraier
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 16
Registrován: 21 dub 2018, 18:19
Profese: zastupitel, finanční expert
Bydliště: Na Okraji 42, Praha 6
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběrové řízení SNEO, a.s. - Dozorčí rada.

Příspěvek od Vladimir.Sraier »

Přihlašuji se tímto do výběrového řízení na nominaci do dozorčí rady SNEO a.s.

Plně vyhovuji podmínkám, předpokladům a požadavkům vývěrového řízení:
• Není stávajícím členem dozorčích ani řídících orgánů Společnosti a ani jejím zaměstnancem - NEJSEM
• Není ani zaměstnancem MČ Praha 6 - NEJSEM
• Není zaměstnancem, vlastníkem nebo řídícím pracovníkem dodavatelské nebo konkurenční společnosti a ani není v žádném jiném střetu zájmu, ve vztahu ke společnosti, do jejíž dozorčí rady se hlásí - NEJSEM
• Nemá záznam v trestním rejstříku - NEMÁM
• Není členem jiné politické strany, případně je bez politické příslušnosti – jsem ČEKATELEM na členství v Pirátské straně (v současnosti bez politické příslušnosti)
• Odbornost v oblasti zájmu městské společnosti, do jejíž dozorčí rady se hlásí – v minulosti jsem byl celkově 26 měsíců členem této dozorčí rady, na každé zasedání jsem vždy byl dobře připraven, vedl jsem diskusní příspěvky zásadně věcného charakteru; disponuji schopností číst finanční výkazy; mám skoro dvě desítky let praxe v top managementu; vedle inženýrského vzdělání z VŠE Praha mám Master of Business Administration ze špičkové světové university (London Business School)
• Názorovou shodu s programem Pirátů – jsem spoluautorem pirátského programu pro Prahu 6
• Schopnost naučit se pracovat se softwarem využívaným Piráty, včetně systému vykazování práce – mám solidní IT dovednosti
• Pravidelnou komunikaci se zastupitelským klubem Pirátů – jsem členem ZK Pirátů P6 a s klubem často a otevřeně komunikuji
• Bezúhonnost a vysokou osobní integritu – splňuji (například odmítnutí mimořádné odměny pro dozorčí radu v roce 2016 „za nic“)
• Představení se na fóru, obhajobu svých tezí – viz zde
• Strukturovaný životopis – zaslán na email
• Odpovědi na otázky z dotazníku - viz níže
• Čestné prohlášení, že se nominant zastupováním MČ Prahy 6 nedostane do střetu veřejného zájmu se zájmy osobními (vzor k úpravě např. viz. https://docs.google.com/document/d/1K24 ... sm2Xs/edit ) - zasláno na mail

Odpovědi na dotazník kandidáta:

• Proč se hlásíte do dané dozorčí rady – SNEO je v současné podobě klíčovou součástí městské části Praha 6. Svým významem zásadně převyšuje obrat společnosti. Piráti Praha 6 mají ve svém programu „Z městské společnosti SNEO a.s. uděláme moderní, otevřenou a efektivní společnost, která bude sloužit jako skutečná servisní organizace svému zakladateli, MČ Praha 6. Ukončíme její tajnůstkářství a neprůhlednost a pro veškeré investiční akce MČ obnovíme investiční odbor radnice.“ O všechny tyto cíle jsem usiloval již ve svém předchozím působení v dozorčí radě této společnosti a hodlám v této práci pokračovat.
• Proč si myslíte, že jste vhodný/vhodná pro vykonávání funkce člena dozorčí rady v dané společnosti? Jaké profesionální předpoklady splňujete? – mám dostatečnou praxi (téměr dvě desítky let v top manažerských funkcích, z toho zhruba polovinu ve velkých firmách a organizacích s multimiliardovým obratem), i vzdělání (MBA ze špičkové zahraniční univerzity).
• Jakým způsobem hodláte ve funkci pracovat? Jaké cíle si stanovujete pro svou funkci v dozorčí radě? Na jakou oblast činnosti společnosti se chcete v rámci dozorčí rady zaměřit? – Na základě věcných a racionálních argumentů chci získávat spojence pro realizaci cílů „Z městské společnosti SNEO a.s. uděláme moderní, otevřenou a efektivní společnost, která bude sloužit jako skutečná servisní organizace svému zakladateli, MČ Praha 6. Ukončíme její tajnůstkářství a neprůhlednost a pro veškeré investiční akce MČ obnovíme investiční odbor radnice.“ a v rámci možností opozičního zastupitele a minoritního člena dozorčí rady je realizovat.
• Jaké máte zkušenosti z oblasti správy majetku, řízení podniku nebo práva? – téměř dvě desítky let v top manažerských funcích (jednatel, ředitel, finanční ředitel apod.), z toho zhruba polovina u firem a organizací s multimiliardovým obratem.

Reference na vyžádání.
Uživatelský avatar
Jana.Kabelova
Člen KS Praha
Příspěvky: 166
Registrován: 31 led 2018, 15:25
Profese: stavařka
Dal poděkování: 515 poděkování
Dostal poděkování: 351 poděkování

Re: Výběrové řízení SNEO, a.s. - Dozorčí rada.

Příspěvek od Jana.Kabelova »

Plně vyhovuji podmínkám, předpokladům a požadavkům vývěrového řízení:
Nejsem v žádném střetu zájmů, viz Čestné prohlášení, zasláno na e-mail podle podmínek pro podání přihlášky, stejně jako strukturovaný životopis
Jsem členka ČPS, zastupitelka na MČ Praha 6
Jsem v úzkém kontaktu jak se zastupitelským klubem MČ, tak s MS Praha 6 i KS Praha
Intenzívně jsem se podílela na přípravě programu do komunálních voleb, předvolební kampani a zvláště pak rozkrývání kauz v Praze 6.

Dotazník
1) Proč se hlásíte do dané dozorčí rady?
Chci iniciovat a dohlédnout na zkvalitnění práce SNEO, a.s. ve prospěch městské části.

2) Proč si myslíte, že jste vhodný/vhodná pro vykonávání funkce člena dozorčí rady v dané společnosti?
Uplynulý rok jsem činnost SNEO, a.s. soustavně sledovala, mám přehled o jeho činnostech a některé úseky vnímám s ohledem na svoji mnoholetou předcházející praxi kriticky. Přitom zlepšení není náročné, pokud se k problematikám přistoupí profesionálně a se správně nastavenými cíli, které budou sledovat prospěch městské části a jejich obyvatel.

3) Jaké profesionální předpoklady splňujete?
Více než 30letá praxe v oblasti projektování, rozpočtování a realizaci staveb. Rutinní znalost procesů zadávání veřejných zakázek. Znalost procesu vzniku výkazů výměr, kalkulací a položkových rozpočtů. Rychlá orientace v projektech a rozpočtech. Nadprůměrná schopnost rychlé detekce chyb nejen v nich, ale i v zadávacích podmínkách soutěží.

4) Jakým způsobem hodláte ve funkci pracovat? Jaké cíle si stanovujete pro svou funkci v dozorčí radě?
Chci pracovat proaktivně tak, aby nedocházelo ke zbytečným chybám při zadávání VZ, které pak vedou k odkladům realizace a prodražování investic. Cílem je efektivní nakládání s veřejným majetkem a správa majetku a realizace oprav a investic s opravdovou péčí řádného hospodáře.

5) Na jakou oblast činnosti společnosti se chcete v rámci dozorčí rady zaměřit?
V souladu se svou praxí se chci zaměřit na problematiku zadávání veřejných zakázek, což je klíčová oblast, pokud jde o objem investovaných prostředků. Dále se chci intenzivně zaměřit na oblast správy nemovitostí. Je nutné nezbavovat se majetku s odkazy na to, že jeho správa je pracná a drahá. Nejmíň výhodné pro městskou část z dlouhodobého hlediska jsou výprodeje majetku. Dále chci při plánované restrukturalizaci dohlížet na nastavování procesů ve společnosti a její krátko i dlouhodobé plány i s ohledem na další činnosti, např. správa a provozování koupaliště Petynka.

6) Jaké máte zkušenosti z oblasti správy majetku, řízení podniku nebo práva?
Mám za sebou dvouletou praxi u někdejšího OPBH,což byl podnik správy bytového a nebytového fondu. Od roku 2000 do jara 2018 jsem se věnovala oblasti veřejných zakázek, včetně posuzování smluv o
Jana Kabelová
telefon: 724 749 175
mail: janakab1@seznam.cz
Uživatelský avatar
Jiri.Hoskovec
Příspěvky: 644
Registrován: 15 bře 2017, 12:45
Profese: Úředník
Dal poděkování: 904 poděkování
Dostal poděkování: 1385 poděkování

Re: Výběrové řízení SNEO, a.s. - Dozorčí rada.

Příspěvek od Jiri.Hoskovec »

Ahoj, za minutu dvanáct se také hlásím, finanční zločin a jeho mýcení je pro mne denní chleba, politické ostruhy sbírám u pirátů už svá roky a podklady má Ondra v e-mailu jak bylo požadováno -)
Uživatelský avatar
Ondrej.Chrast
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 621
Registrován: 04 led 2018, 17:38
Profese: projektový manažer
Bydliště: Praha 6, Bubeneč
Dal poděkování: 1162 poděkování
Dostal poděkování: 1539 poděkování

Re: Výběrové řízení SNEO, a.s. - Dozorčí rada.

Příspěvek od Ondrej.Chrast »

Vyhlašuji.
Nominační tým, zvolený dle povolební strategie, kterým je celý Zastupitelský klub Piráti Praha 6, hlasováním Per rollam navrhnul za člena dozorčí rady SNEO a.s. Vladimíra Šraiera.
Přeji mu hodně sil v zodpovědné funkci.

Předseda Krajského sdružení Praha. Zastupitel Prahy 6.
Vedoucí Resortního týmu kultura Pirátské strany.
Politický náměstek ministra kultury (01/2022 - ?).
Blog; Pirátský profil; CV
Nevíte co pod stromeček, podpořte záchranu ukrajinského kulturního dědictví www.zapojmeukrajinu.cz

Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Praha 6“