E. Liam Bibikov

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha, PMS Praha 3

Zamčeno
Uživatelský avatar
Eric.Liam.Bibikov
Člen KS Praha
Příspěvky: 25
Registrován: 16 říj 2018, 04:59
Profese: Vývojář SW
Dal poděkování: 43 poděkování
Dostal poděkování: 83 poděkování
Kontaktovat uživatele:

E. Liam Bibikov

Příspěvek od Eric.Liam.Bibikov »

Zdravím pirátské kolegy 🏴,

chci se stát plnohodnotným členem strany a nejdřív se víc představím 🙂.

Jmenuji se Liam, narodil jsem se v zahraničí, v Praze bydlím od dětství.
Mými koníčky jsou cizí jazyky, cestování do zahraničí, ale se správnými lidmi a kamarády lze dle nálady dělat mnoho jiných věcí 🙂.
Jsem v oboru IT. Zaměřuji se na vývoj webových stránek (PHP) a mobilní aplikace.

Co se týče politiky, jsem liberál, mé názory se pohybují mezi progresivním a klasickým liberalismem. Chci se rozvíjet v oblasti občanských/lidských práv a e-government/smart city, proto rád uvítám šanci přispět k rozvoji naše země.
Za hlavní myšlenku považuji "Dělej co chceš, dokud to neohrožuje svobodu, rovnost práv a bezpečnost ostatních".
Stát je pro mě nejvyšší útvar, úkolem kterého je chránit osoby před narušováním uvedených základů, poskytovat pomoc v nouzi a osoby vzdělávat.

Českou pirátskou stranu vnímám jako skutečně demokratickou stranu, kde lze slušně dojít ke společnému řešení jednotlivých problémů a programu, založeným na liberálních a demokratických hodnotách.
Na rozdíl od jiných stran se s Piráty ztotožňuji.

Moje hlavní zájmy jsou:

1) E-government

Podporuji a chci se podílet na kompletní digitalizaci úřadů a institucí.

2) Občanská a lidská práva

V tuto chvíli mě nejvíc trápí postavení stejnopohlavních párů počínaje ČR napříč EU (jako aktivista se zajímám i o jiné země, avšak v praxi mohu zasahovat zatím pouze v EU). Manželství nemá záviset na pohlaví (sex/gender). Adopce musí být zrovnoprávněna a má se řešit na úrovni vhodného prostředí k péči o dítě u konkrétního páru/jedince, nikoli na úrovni pohlaví.

Dále chci hlídat a prosazovat, aby menšiny záměrně nezneužívaly své ochrany ke zpětné diskriminaci většiny, což se bohužel také stává.
Věci, které podporuji, nebo považuji za diskutabilní:
  • Manželství a adopce nezávislé na pohlaví
  • Včasná interrupce na základě rozhodnutí ženy
  • Uznání gender na zákonné úrovni pro skutečný pocit (opačné pohlaví, non-binary, něco mezi), pohlaví jako anatomický termín (M/F, případně Trans v průběhu tranzice)
  • Mzda a odměna nezávislá na pohlaví, rovnoprávnost žen
  • Rozšířená možnost trávení času obou rodičů s dětmi po porodu
  • Delší volno po úmrtí a pohřbu blízké osoby
  • Šaría a jiná prosazování náboženských práv a systémů na zákonnou úroveň (dle mého názoru je náboženství věc osobní a neměla by se prosazovat v politice, veřejném školství, podnikatelských činnostech bez přímé spojitosti s náboženstvím)
  • Extrémní feminismus diskriminující muže (nikoli odvětví bojující za stejná práva, biologický rozdíl mezi mužem a ženou existuje)
  • Odsuzování flirtování (patří k extrémnímu feminismu, zejména v případě muže flirtujícího se ženou bez fyzického dotyku, žena může slušně požádat muže přestat, pouze po opakované činnosti považuji takové jednání za sexuální obtěžování, někteří však chtějí po první větě událost hlásit na policii, flirtování považuji za naturální jev)
3) EU
  • Podporuji členství v EU.
  • Podporuji rozšíření působnosti EU, společné zákony a práva (federativní usměrnění neznamená zrušení národních zvyků, tradic a znaků, evropské národy mohou pracovat na stejné politice, aniž by zmizely).
  • Cítím se být nejen Čech, ale i Evropan. Být Evropan pro mě znamená být pocitově blíž k jiným státům EU, které vnímám jako "rodinu", protože sdílíme společnou politiku a hranice.
  • Podporuji občanství EU, i když mnozí tento pojem odmítají, pokládám ho za validní.
Budu rád, pokud mi udělíte důvěru se stát členem Pirátské strany.
Jsem otevřen nápadům a názorům ostatních. Pouze v přátelském a otevřeném prostředí lze dojít ke společnému řešení a uvést do chodu tolik potřebné změny, které prosazujeme.

Díky 🙂
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eric.Liam.Bibikov za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Fortik, Ondrej.Prcin, V__

Liam Bibikov | MS Praha 3
Mediální tým P3, občanská práva, cyklodoprava, EU, Smart City

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: E. Liam Bibikov

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Liam přijat 30.11.
viewtopic.php?f=983&t=44828
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
V__

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Frantisek.Pudil
Senioři na Palubě
Příspěvky: 285
Registrován: 23 lis 2017, 21:20
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Bydliště: koněvova 242 Praha 3
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: E. Liam Bibikov

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

Z mého pohledu datum přijetí do strany nemá valnou vypovídající hodnotu.Mnoho příznivců má za sebou už pořádný kus poctivé práce a do strany ještě nebyli přijati. Liam prošel, na rozdíl od některých ostatních (včetně mne) cestu člena hladce na první pokus. To by mělo o kvalitě člena vypovídat víc než doba, kterou je řádným členem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Pudil za příspěvek:
V__
Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Praha 3“