Zneužití veřejných peněz v kampani

Fórum pro dotazy na fungování systémů strany. Od technických, přes zvyklosti a postupy, po byrokratické.

Moderátoři: Personální odbor - celý, Administrativní odbor, Předsedající, Mediální odbor, Technický odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Pravidla fóra
Než položíte dotaz, podívejte zkuste odpověď najít v nápovědě. Pak se podívejte, jestli už tu náhodou podobný dotaz nezazněl.
Pro každý dotaz založte nové téma. Po zodpovězení dotazu po sobě můžete téma zamknout.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal.Hazlinsky
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 740
Registrován: 20 říj 2013, 00:45
Profese: Network architect
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 701 poděkování
Dostal poděkování: 1073 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zneužití veřejných peněz v kampani

Příspěvek od Michal.Hazlinsky »

Zdravím všechny,

rozmohl se nám v Kladně takový nešvar. Jeden případ je teď velice snadno zdokumentovaný. Ředitel městské firmy kandiduje za stranu současného primátora. Firma nedávno objednala 6 vizualizací pro projekt, který využívá v kampani tato strana. Nikde na stránkách města, ani té společnosti projekt není prezentován. Zato na FB oné strany tyto vizualizace jedou ve sponzorovaném příspěvku. Dokonce se tam k tomu strana přiznala. (Mám video stažené, screeny diskuze pod ním i smlouvu z registru.) Máme smlouvu z registru, kde je cena cca 170 000,- a podepsán je pan kandidující ředitel.

Dotaz na zkušenější piráty: Je toto materiál zralý k podání? Případně kam nejlépe? Jaký úřad? Nebo rovnou trestní oznámení? Přijde mi to už hodně "suverénní" z jejich strany.

Děkuji za případné nasměrování ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Hazlinsky za příspěvky (celkem 5):
Vit.Fux, Vojtech.Pikal, Pavel.Moravec, Jan.Hora, Jan.Bartko

profil, místopředseda SčK, člen MS Kladno, network and solution architect @ CESNET, pište mi na Zulip (na FB reaguji s nízkou prioritou dle možností)

"It is impossible to sharpen a pencil with a blunt axe. It is equally vain to try to do it with ten blunt axes instead."
—Edsger Dijkstra

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26227
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30172 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zneužití veřejných peněz v kampani

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Hm, na první pohled to vypadá jako skryté sponzorování.kampaně z veřejných zdrojů, takže doporučuji poslat podnět na Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran, nicméně tam se nějaké zásadní následky úplně očekávat nedají.

Dále bych to řešil jako zneužití veřejných prostředků/pravomocí úřední osoby podáním na státní zastupitelství/policii čr, ale to to chce mít již vyfutrované právní konstrukcí/odkazy do zákona. Nevím jak je na tom kapacitně náš právní tým, obrátil bych se o konzultaci na Frank Bold/Oživení/Krevulanta, nebo tak něco.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Moravec, Michal.Hazlinsky, Jan.Hora, Dalibor.Zahora

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Michal.Hazlinsky
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 740
Registrován: 20 říj 2013, 00:45
Profese: Network architect
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 701 poděkování
Dostal poděkování: 1073 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zneužití veřejných peněz v kampani

Příspěvek od Michal.Hazlinsky »

Taky nám to přijde. Tato strana je vůbec výživná, to byste museli vidět v praxi. Mají oblepené snad všechny bilboardy na Kladně, to co jim proteklo přes tr. účet nemohlo stačit ani na třetinu z toho. Do schránek posílají materiály vyvedené v grafice konkurenčních stran a uvnitř je to ostrá negativní kampaň plná polopravd a nepravd. Vše "anonymně", čili nelze snadno dokázat, ale všichni vědí.

Co mě osobně vadí je právě toto zneužívaní peněz, těch případů zneužitých vizualizací a videí vzniklých za veřejné peníze je více. Například propagační videa města, kde se chválí za opravené věci po městě. O týden později téměř stejné video (třičtvtě záběrů totožných), ale s logem jejich strany a natvrdo použité v kampani... a v tomhle si tu žijem.

S Oživením už jsem jednou komunikoval ohledně podnětu na účelově dělenou veřejnou zakázku. (stejná banda za tím) Navedli jste mě na ně tady a pomohli nám. Zkusím to asi znovu. Pokusím se prvně zdokumentovat všechny podobné případy zneužití peněz, které tu teď v kampani kolují. Ať je to vše pohromadě a pak to budeme řešit najednou.

prozatím děkuji...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Hazlinsky za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Dalibor.Zahora

profil, místopředseda SčK, člen MS Kladno, network and solution architect @ CESNET, pište mi na Zulip (na FB reaguji s nízkou prioritou dle možností)

"It is impossible to sharpen a pencil with a blunt axe. It is equally vain to try to do it with ten blunt axes instead."
—Edsger Dijkstra

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická Poradna“