Ivana Böhmová

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Zamčeno
Ivana.Bohmova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 133
Registrován: 20 bře 2018, 20:28
Profese: Pedagog
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování

Ivana Böhmová

Příspěvek od Ivana.Bohmova »

Dobrý den,

Jmenuju se Ivana Böhmová, je mi 31, bydlím v Pardubicích, momentálně končím na rodičovské dovolené. Vystudovala jsem fakultu humanitních studií na UK (titul bc.), po nedokončeném mgr. studiu občanského sektoru jsem se rozhodla pro změnu oboru - právě dokončuju studium v oboru učitelství pro MŠ na UHK. Spoluzakládala jsem pardubicý spolek Město na kole, který se zabývá podporou udržitelné dopravy ve městě, jsem členkou správní rady. Moje hlavní témata jsou vzdělávání (inovativní přístupy, jsem v zásadě proinkluzivní typ:), životní prostředí, neziskový sektor. V Pardubicích jsem se aktivně zapojila do týmu pro přípravu programu, jsem garantem tématu vzdělávání. Ráda zde budu za Piráty kandidovat, je to pro mě možnost, jak se aktivně podílet na utváření a zlepšování prostředí, ve kterém žiju. Konkrétně bych na magistrátu chtěla prosazovat rozšíření nabídky systémů vzdělávání v Pardubicích (zařazení inovativních směrů), lepší partnerství mezi městem (jakožto zřizovatelem) a školami, nebo podporu kvalitního vzdělávání dětí mladších 3 let. Zajímám se ale i o témata jako např. práce s dětmi ze sociokulturně znevýhodněných skupin, udržitelnost dopravy ve městě, dostupnost bydlení... Piráti mě svým přístupem a podobným pohledem na tyto problematiky přesvědčili, že je dobré rozhodnutí jít do toho pod jejich jménem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivana.Bohmova za příspěvky (celkem 6):
Pavel.Stepanek, Jan.Hrubes, Ondrej.Karas, Andrej.Ramaseuski, Filip.Mezera, Vojtech.Jirsa
Uživatelský avatar
Ondrej.Karas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 437
Registrován: 08 zář 2017, 12:40
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 587 poděkování

Re: Ivana Böhmová

Příspěvek od Ondrej.Karas »

Ivča patří k nejaktivnějším lidem v Pardubicích, nejen pokud jde o pirátské aktivity.
Za sebe, doporučuju pro přijetí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Karas za příspěvky (celkem 3):
Andrej.Ramaseuski, Jan.Hrubes, V__
Ivana.Bohmova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 133
Registrován: 20 bře 2018, 20:28
Profese: Pedagog
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování

Re: Ivana Böhmová

Příspěvek od Ivana.Bohmova »

Díky za reakci,
jen prosím o strpení s odpověďmi na otázky, musím si na to udělat chvilku času, během následujících dní doplním.
IB
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3463
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2628 poděkování
Dostal poděkování: 5068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ivana Böhmová

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

no, jsou teda lide, ktere musime prijmat rychle, drive nez si to rozmysli 😃
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Jirsa, Milos.Zmeskal

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ivana Böhmová

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Připnu ti sem naši obligátní baterii otázek, ať to nemusíš hledat.

1) Která partaj Vám byla nejsympatičtější než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
2) Četl/a jste program Pirátů do PS 2017? Který bod Vám přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíte?
3) Jaký je Váš názor na svobodu Internetu? Chápete obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
4) Víte, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíte a z čeho by se měl financovat?
5) Co si myslíte o migraci do ČR?
6) Jak se stavíte k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
7) Co si myslíte o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
8) Jaké vnímáte největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
9) Jaký je Váš názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
10) Kdo všechno by dle Vás měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
11) Co vnímáte osobně jako největší prioritu, kterou byste se z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?
12) Sledoval jste/slyšel jste o aktivitách Aarona Swartze ? Co si myslíte o činnosti Juliana Assange/Wikileaks ?

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Ivana.Bohmova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 133
Registrován: 20 bře 2018, 20:28
Profese: Pedagog
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování

Re: Ivana Böhmová

Příspěvek od Ivana.Bohmova »

Posílám odpovědi. Vzala jsem to spíš obecně a stručně, ráda zodpovím případně doplňující dotazy

1) Která partaj Vám byla nejsympatičtější než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
Jsem bývalá volička Zelených - pro mě strana, která mi byla hodnotově nejblíž. Oceňovala jsem hlavně zaměření na méně populární otázky jako životní prostředí, gender, lidská práva atd. Mezi členy SZ mám hodně přátel. V roce 2016 jsem v Pardubicích podpořila kandidátku Piráti-Zelení-Změna do krajského zastupitelstva svou přítomností (někde kolem 30. místa za Zelené).
Piráti - hodnotová blízkost je tam taky, oslovili mě svou pragmatičností, schopností jednat, konstruktivním přístupem v poslanecké sněmovně po volbách 2017.

2) Četl/a jste program Pirátů do PS 2017? Který bod Vám přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíte?
Obecně hodnotím pozitivně zaměření na efektivitu v různých oblastech od státní správy až po vzdělávání (využití technologií, zjednodušování procesů, transparentnost, modernizace státu). Důležitá je pro mě oblast životního prostředí (řešení otázky pitné vody a odpadů), zemědělství (ochrana malých zemědělců, rozmanitosti, dostupnost lokálních surovin) a vzdělávání (inovativní přístup s podporou individualizace a rozmanitosti veřejného vzdělávání). Nemohu říct, že bych s některým bodem radikálně nesouhlasila, opatrnější jsem v oblastech zavádění prvků přímé demokracie a legalizace návykových látek.

3) Jaký je Váš názor na svobodu Internetu? Chápete obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
Orientuju se na běžné uživatelské úrovni. Nesouhlasím s cenzurou obsahu, se sledováním a ukládáním informací o uživatelích internetu, zvýhodňováním/blokováním obsahu stránek… nějaké konstruktivní návrhy jsou ale za hranou mých možností
Ačkoli je moje znalost těchto témat značně omezená, chápu internet jako rozsáhlou oblast s obrovským potenciálem pro pozitivní přínos i negativní společenské dopady. Takže témata jako mediální gramotnost, uživatelská bezpečnost na internetu, problematika zneužívání dat atp. vnímám jako velmi potřebné a cením je.
Princip fungování a těžby kryptoměn mi už párkrát můj muž vysvětlovatl, bohužel to stále nedokážu reprodukovat, ale jsem si jistá, že nějaký ten bitcoin k narozeninám by mu určitě udělal radost.

4) Víte, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíte a z čeho by se měl financovat?
Vím, protože jsem se s ním právě seznámila :-)
Klasické kontroverzní téma. Je mi v zásadě sympatická myšlenka důvěry v osobní odpovědnost a vnitřní motivaci každého jedince. V případě zavedení “vzp” by měl každý jednotlivec podmínky pro svobodnou volbu toho, jak bude trávit svůj čas a věřím, že v ideální společnosti by se role mezi lidmi rozdělily řekněme “harmonicky”. Rozumím i myšlence možností financování díky postupné robotizaci a elektronizaci práce, úspoře za byrokracii. Vnímám to ale jako idealistický levicový koncept, v jehož zavádění (v současném stavu společnosti) vidím velká rizika zneužívání, bála bych se přechodu v nějakou formu totality.
Diskuze na toto téma je ale ohromně zajímavá!

5) Co si myslíte o migraci do ČR?
Jsem pro pomoc všem potřebným, otevřenost veškerým národnostem a etnikům (s tím souvisí i mezináboženský dialog). Zásadně odmítám stigmatizaci migrantů, které se dopouštějí současní politici v rámci probíhající “migrační krize”, podporování a využívání strachu z neznámého. Migraci vnímám jako přirozený proces, který v rámci celé naší planety vždy probíhal, probíhá a probíhat bude a v tomto kontextu bychom se k němu měli stavět - nebránit mu a nastavit podmínky tak, aby byly bezpečné a přijatelné pro všechny strany.

6) Jak se stavíte k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
Nemám s tím problém. Mám mezi přáteli několik gay a lesbických párů, z nichž jedni fungují jako skvělí rodiče dvou dětí. Vidím zde možnost jak posílit rodinnou péči o děti na úkor té ústavní.

7) Co si myslíte o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
Autorský zákon vnímám jako zastaralý a nefunkční, umožňující vyděračským organizacím jako OSA nesmyslně dohlížet nad produkcí autorů.
Integram jsem neznala, ale vypadá to jako rozumnější verze OSy.

8) Jaké vnímáte největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
Moje směřování je proevropské, s důrazem na nutnost být v rámci EU aktivním partnerem s vlastními právy i odpovědností. Setrvání v NATO vnímám jako zásadní pro zajištění bezpečnosti v případě krizových situací. Anexe Krymu - podle mě neospravedlnitelné porušení mezinárodních práv proti kterému bylo třeba se razantně postavit. KLDR - tady mě opouští racionální uvažování, z toho mám normálně strach.

9) Jaký je Váš názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
Legalizace konopí určitě ano. Úplná legalizace ostatních drog by jistě pomohla jako bezpečnostní opatření, ale o jejích dalších dopadech nemůžeme s jistotou nic říct. Jsem ale pro aktivní diskuzi na toto téma, zajímají mě nové pohledy, argumenty.

10) Kdo všechno by dle Vás měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
Zveřejňování daňových přiznání - určitě volení zástupci občanů jako kontrola korupční bezúhonnosti. Zveřejnění výše odměn si dokážu představit ve veřejné sféře, v soukromé bych to nechala na vůli konkrétních právnických osob.

11) Co vnímáte osobně jako největší prioritu, kterou byste se z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?
Lepší komunikace magistrátu (zřizovatele) se školami, pomoc školám s byrokracií, inkluzí, aktualizace vzdělávacího systému (zavádění inovativních metod, důraz na individualizaci, mediální výchova, kritické myšlení atd.), řešení otázky dvouletých dětí (podpora vzniku dětských skupin, pomoc školkám s podmínkami pro vzdělávání pro nejmenší), sociální témata (podpora a prosazování náhradní péče, pěstounství, cochemské praxe), životní prostředí (udržitelnost života ve městě, uživatelská přívětivost města pro obyvatele, zero waste, nedostatek pitné vody). Ráda bych se více zorientovala v tématech IT a participace, která považuji za důležitá.

12) Sledoval jste/slyšel jste o aktivitách Aarona Swartze ? Co si myslíte o činnosti Juliana Assange/Wikileaks ?
O Wikileaks jsem se dozvídala v době odkrývání tajných dokumentů z médií, tyto kauzy jsem nesledovala detailně. Vnímám je jako formu investigativní žurnalistiky.
Aarona Swartze neznám :-(
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivana.Bohmova za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Karas, Pavel.Stepanek, Vojtech.Jirsa, V__
Uživatelský avatar
Filip.Varecha
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 343
Registrován: 02 úno 2018, 20:10
Profese: dev lead & agile evangelist
Dal poděkování: 616 poděkování
Dostal poděkování: 399 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ivana Böhmová

Příspěvek od Filip.Varecha »

Za sebe také Ivču mohu doporučit, známe se dlouho a rozhodně bude (vlastně už je) vítanou posilou v rámci pardubického týmu.
Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Pardubický kraj“