Žádost o nominaci do RP

Moderátoři: KoKS Karlovarský kraj, PKS Karlovarský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

anonym75842
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 839
Registrován: 24 zář 2012, 16:00
Dal poděkování: 358 poděkování
Dostal poděkování: 1094 poděkování

Žádost o nominaci do RP

Příspěvek od anonym75842 »

Zdravím, tímto bych Vás rád požádal o nominaci do RP.

Takže něco na způsob kandidátské řeči, moc si na proslovy nepotrpím, ale nechci volbu znevažovat, tak jsem si dal práci. Moc často dlouhé příspěvky nepíšu, protože se vždy snažím jít k jádru věci. Máme však ve straně dost nováčků, tak bych se jim měl nějak představit.

Něco málo o mně naleznete na https://www.pirati.cz/lide/petr_holek. Pro Pirátskou stranu jsem toho, myslím, zvládl udělat dost. Významnou měrou jsem se podílel na původní ideji kampaně Hrajeme svobodnou hudbu, svou čajovnu jsem poskytoval Pirátům jako klubovnu a občasný sklad (což výrazně pomohlo v době voleb, kdy jsme neměli k dispozici žádný jiný prostor, přestože si nevhodnost čajovny pro tyto účely plně uvědomuji). Pomáhal jsem s organizačními záležitostmi během tiskových konferencí, demonstrací, přednášek a dalších aktivit. Rovněž jsem nějakou dobu působil v pražském předsednictvu, kde jsem svědomitě vykonával veškerou svěřenou agendu, od pořádání schůzí a jejich předsedání až po zařizování propagačních materiálů na akce a plánování aktivit v Praze obecně.

Do RP nekandiduji jen tak z hecu, mám jasnou vizi toho, jak bych v něm chtěl fungovat. Nemyslím si totiž, že by RP mělo tlačit své vlastní nápady, RP by mělo v první řadě prosazovat politiku celé strany. Jeho hlavní funkci spatřuji především v efektivním rozdělování úkolů mezi dobrovolníky. To je dovednost, která v současném předsednictvu chybí. Považuji se za dobrého organizátora s rozvinutými metodickými schopnostmi. Svou roli v RP si představuji jako výkonný místopředseda, který působí především dovnitř strany (zmíněná organizace činnosti, delegování úkolů, všechny ty "nudné" praktické věci, na které kreativní Piráti rádi zapomínají se slovy "Ono se to samo nějak."). Nestojím o mediální prezentaci sebe sama, k tomuto účelu existují vhodnější lidé. S vystupováním v médiích a na veřejnosti mám ale zkušenosti (byl jsem v reportáži v televizi a na FELu jsem měl několik vlastních přednášek) a nebojím se ho, takže v případě nějaké akutní situace mohu za kolegy v RP zaskočit. Přesto bych ale raději fungoval jako ten "zlý muž" předsednictva, který dohlíží na to, že zadaná práce se skutečně vykoná, ale také na to, že je práce vůbec zadána správnému člověku (tj. člověku, který se na to hodí, chce to dělat a má na to čas).

Také bych chtěl přispět ke zpřehlednění stanov, protože běžný člověk bez právnického vzdělání jako já se v nich prostě ztratí. Z toho důvodu jsem na své náklady svému právníkovi zadal, aby se na naše stanovy podíval a zpracoval zjednodušený výklad, který stanovy nemění, nýbrž je vysvětluje (jinými slovy: překlad do lidštiny). Toto plánuji předat rozhodčí komisi s dotazem, zdali je daný výklad správný a tedy závazný.

Pokud jste to dočetli až sem, díky za pozornost. Slibuji, že tak dlouhý příspěvek zas nějakou dobu nenapíšu. :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „Karlovarský kraj“