Nominace Mateja Petríka na místopředsedu MP

Fórum pro diskusi členů Mladého Pirátstva. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování.


Moderátoři: Předsedající, Rada Mladého Pirátstva

Pravidla fóra

Fórum pro diskusi členů Mladého Pirátstva. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Matej.Petrik
Člen KS Praha
Příspěvky: 19
Registrován: 20 říj 2022, 21:45
Profese: Student
Bydliště: Praha 5
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Nominace Mateja Petríka na místopředsedu MP

Příspěvek od Matej.Petrik »

Vážené Mladé Pirátstvo,

členem MP jsem od 02/2023, mou ambicí je angažovat se na budování politicky aktivní mládeže, která sdílí hodnoty Evropského projektu. Zorganizoval jsem např. přednášku Markéty Gregorové na naší škole na téma Dezinformace, účastnil jsem se taky studentských projektů pod taktovkou EUTIS – simulace rady EU, EP a pražského studentského summitu v delegaci OSN – ILO a NATO. Spolu s dalšími kolegy z RT EZO jsem spolupracoval na aktualizaci stanoviska k hlasovaní v radě EU a spolu s Tadeášem jsme vystoupili na půdě PS na slyšení k Petici o vystoupení z EU – na obranu EU.

V Radě bych se rád věnoval následujícím bodům:

  1. Edukace členstva o kybernetické bezpečnosti
    Linux a jeho distribuce: Přednáška, kde bych chtěl členstvo edukovat o různých distribucích Linuxu, jejich výhody a jak na nich nastavit základní bezpečnostní opatření, zároveň prezentovat De-Googling/Metting a bezpečné služby – jak se mohou lidé vyhnout používání služeb od velkých technologických firem a přejít na alternativy jako ProtonMail, Tutanota, nebo používat YubiKey pro dvou faktorovou autentizaci. Použiti Tiktoku má pro lidi, který plánují pracovat ve státní správě, politice etc. velký problém, jelikož je lze vydírat (Tiktok si čte a ukládá vše co je na telefonu)

  2. Lepší zapojení a delegace úkolů
    Delegace úkolů: Zavést systém pro efektivnější delegaci úkolů – zapojení členstva a využití jeho potenciálů dle toho, co by chtěli dělat – zlepšení komunikace mezi členstvem kde by se mohli sami hlásit o spolupráci. Plánuji využít projektové managementové služby Asana nebo canban v Redmine, ale to bych přesněji chtěl prodiskutovat s TO, jaký systém by byl na to nejefektivnejší. Defacto jsem zorganizoval setkáni MP na téma koleje s Klarkou, když jsem byl u ní na stáži, ale pak jsem již nebyl zapojen v dalších fázích a vše teda muselo udělat pár lidí – musíme lépe delegovat úkoly. Zapojení do projektů: Zajistím, aby byli členové pravidelně informováni o nových projektech a měli možnost se zapojit podle svých zájmů a dovedností, překlápění informací – Forum, Zulip, Signal

  3. Přednost pro členy v MP v rámci výběrových řízení
    Transparentní kritéria: Chtěl bych ve spolupráci s PO udělat to, aby byla kritéria pro výběrová řízení jasně komunikována (popřípadě přímo u poslanců/kyň, ministrů) a výběr v posledním kole byl dán tak, aby přednost měl člen MP, což umožní členům MP lépe se připravit a zvýšit své šance na karierní růst (ideálně poloviční/plný úvazek) jelikož jsme budoucnost strany, zároveň to bude potřeba nastavit tak, abychom nebyli přítěží, ale zároveň to mělo přínos pro nás i zvolené zástupce.

  4. Sjednocení brandu a komunikace
    Jednotná komunikace: Vytvořím směrnici/návod pro to jaký generátor používat, atd., aby vizuál na sociálních sítích byl jednotný. Podobně, jak máme na Reals
    Zavedení formuláře zpětné vazby radě, co děla špatně/ dobře
    Centralizace zápisů: Zavedu jednotný systém pro sdílení zápisů z jednání a důležitých dokumentů, aby byly snadno dostupné všem členům, abychom neměli zápis ve více codimech jak tomu je aktuálně

  5. Zapojení žen v MP
    Analýza bariér: Prozkoumám, proč ženy váhají stát se členkami, a zjistím, jaké bariéry je od toho zvyknout odradit. Bohužel z mé zkušenosti, když jsem komunikoval s potenciálním členstvem, které se zajímá o politiku, mezinárodní dění, etc., tak mi bylo sděleno že nechtějí být straníkem.

  6. Spolek
    Přezkoumat možnost zda má pro nás smysl se tím zabývat a případně to dovést k realizaci. Současně bych chtěl toto úsilí spojit se stabilizací našich financí, jelikož věřím, že bychom měli prozkoumávat i alternativní zdroje financování, nežli financování stranou, ať už prostřednictvím různých grantů, institutu π.

Kandiduju na všechna místa od místopředsedy až po člena Rady MP. Přeju nám všem šťastnou volbu a těším se na novou radu Mladého Pirátstva!

Matej Petrík
Profil na lide.pirati.cz matej.petrik@pirati.cz Mastodon :F
Člen Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), Mladého Piratství MS Praha5, KS Praha

Uživatelský avatar
ellen.kovacikova
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 18
Registrován: 04 bře 2023, 12:45
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 36 poděkování

Re: Nominace Mateja Petríka na místopředsedu MP

Příspěvek od ellen.kovacikova »

Matěji, jsem ráda, že je pro tebe zapojení žen tématem. Tyto věci ale už zmapované jsou celoevropsky, na těchto věcech vnitrostranicky pracují Rovné šance, doporučuji se stavit na schůzi a poptat se. Dostaneš odpovědi více expertek/tů. Sám toto "prozkoumávat" je zbytečné.

Tito uživatelé poděkovali autorovi ellen.kovacikova za příspěvek:
Tadeas.Stepka
Uživatelský avatar
Matej.Petrik
Člen KS Praha
Příspěvky: 19
Registrován: 20 říj 2022, 21:45
Profese: Student
Bydliště: Praha 5
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Nominace Mateja Petríka na místopředsedu MP

Příspěvek od Matej.Petrik »

Rozumím, co myslíš, ale osobní zkušenost je prostě taková jim nevadí politika ale spojení s konkrétní stranou rad bych slyšel na tento konkrétní problém odpověď expertek/tů.

Matej Petrík
Profil na lide.pirati.cz matej.petrik@pirati.cz Mastodon :F
Člen Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), Mladého Piratství MS Praha5, KS Praha

Odpovědět

Zpět na „Fórum Mladého Pirátstva“