Výzva Ivana Bartoše k rozpuštění “frakcí” Rekonstrukce/Renesance/Transcendence aneb United We Stand

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9886 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: Výzva Ivana Bartoše k rozpuštění “frakcí” Rekonstrukce/Renesance/Transcendence aneb United We Stand

Příspěvek od Vit.Fux »

Já si tedy myslím, že zrušení Frakcí nepomůže, protože ty stejně existují a snažit se tvářit, že ne je jen strkání hlavy do písku. A navíc imho nejsou ten zásadní problém: zásadní problém je naše svinské chování vůči sobě navzájem a v tom, že jsme začali hrát kulturní války a opustili jsme technokratický pragmatismus. Nevím jestli jsme se nakazili od Zelených imigrantů nebo je to PR póza, u které jsme zapomněli že je to póza ven, nebo jen iluze, kterou tvoří náš Mediální odbor. A další část zla je v tom, že frakce je v důsledku jen jedna a zbytek jsou kontrarevolucionáři.

Chci přesný opak: chci víc frakcí s konkrétní předpisovou oporou! (a GDPR ochranou, dohledem KK, AO apod.) Frakce potřebujeme, abychom získali důležité informace o konkrétních dlouhodobých náladách ve straně a potřebách členů. Z jednotlivých hlasování se to poznat nedá, protože jsou adhoc a většinou ještě nějak procesně blbě.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Fux za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Lukas.Novy, Jan.Adam
Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 895
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4167 poděkování
Dostal poděkování: 1316 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výzva Ivana Bartoše k rozpuštění “frakcí” Rekonstrukce/Renesance/Transcendence aneb United We Stand

Příspěvek od Martin.Martin »

"Sen a jeho materiál charakterizuje absolutní nevědomí na jednu stranu jako nízké zvíře žijící skrytě ve vodních hlubinách, na druhou stranu jako nebezpečnou nemoc, kterou lze uzdravit jedině včasným zákrokem (vyříznutím, odstraněním). …
… Takováto residua, pokud jsou aktivní, mají značný sklon nejen zastavit pokrok ve vývoji, nýbrž jej dokonce obrátit v regres, dokud se nespotřebuje energie, jež aktivovala absolutní nevědomí. Energie ovšem opět začne být k dispozici tím, že se vynoří vědomá konfrontace s absolutním nevědomím. Náboženství tento energetický koloběh zkonkretizovalo prostřednictvím kultického styku s bohy (dominantami absolutního nevědomí). Tento způsob však příliš odporuje našemu intelektu a etice poznání, než abychom takové řešení mohli vysvětlovat jako závazné či jako vůbec možné. Když naproti tomu chápeme postavy nevědomí jako fenomény či funkce kolektivní psychologie, nijak to neodporuje našemu intelektuálnímu svědomí. Toto řešení je rovněž racionálně přijatelné. Tím jsme získali možnost se s aktivními rezidui dějin našeho rodu vyrovnat. Dané vyrovnání umožňuje překročení dosavadní hraniční čáry, a proto se výstižně nazývá transcendentní funkce, jež zároveň znamená pokračující vývoj k novému postoji, který je ve snu zobrazen jako druhý břeh potoka."

Psychologie nevědomých procesů, Carl Gustav Jung, 1917

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34712
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31641 poděkování
Dostal poděkování: 25736 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výzva Ivana Bartoše k rozpuštění “frakcí” Rekonstrukce/Renesance/Transcendence aneb United We Stand

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin.Martin píše: 16 led 2024, 15:22

Psychologie nevědomých procesů, Carl Gustav Jung, 1917

Jseš si jistý, že nečteš totálně zastaralou literaturu? :? Zrovna ty, pokrokář? :roll: :D

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: Výzva Ivana Bartoše k rozpuštění “frakcí” Rekonstrukce/Renesance/Transcendence aneb United We Stand

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Ač "signatář" rekonstrukce, nevstupoval do nějaké "frakce" a vlastně jsem nevstupoval do ničeho. Stal jsem se signatářem, když jsem v rámci nějakých vnitrostranických voleb zodpověděl anketu s cca 10 otázkami. Takto jsem se dostal do tabulky, kde byly uvedeny odpovědi na tyto otázky. Svůj názor na ně jsem v čase neměnil, tedy mi nevadilo, že jsem někde byl takto napsaný (to je ta transparence, že jo). Byl jsem pozván na několik schůzek, kde se řešily rozvojové projekty a tak. Rozhodně mi tam nikdo nevtloukal do hlavy nějaká hodnotová doporučení a já bych se ani nenechal :).

Ukázalo se, že exkluzivní práce na projektech a iniciativách moc nefunguje. Odborně by to šlo vysvětlit tak, že důsledkem je, že pak selhává management změny. To, co se totiž ušetří nenutností široké diskuse, se pak vrátí problémy při schvalování, kdy ta menší investice do komunikace, konsensů a kompromisů holt chybí. Tohle jsme si už vyzkoušeli - špatné příklady a následně i ty dobré. Evidentně je lepší diskusi mít co nejširší a nejvíce otevřenou. Stranu bychom tedy měli rekonstruovat inkluzivně, všichni společně. Výzvu Ivana proto podporuji.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Simona.Mikusova, Tomas.Mann, Vojtech.Pikal

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“