Daniel Lebduška: nominace na kraj

Místo pro členské podněty pro KF Pardubický kraj.


Moderátoři: PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj

Odpovědět

Nominace Daniela Lebdušky na krajskou kandidátku (1.+ místo)

pro

18
95%

proti

0
Žádná hlasování

zdržuji se

1
5%
 
Celkem hlasujících: 19 - Celkem hlasů: 19

Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Daniel Lebduška: nominace na kraj

Příspěvek od Dominik.Becka »

Vážené Pirátky, vážení Piráti,

předkládám vám ke zvážení nominaci Daniela Lebdušky na první a každé další místo kandidátky Pirátů v primárkách do krajského zastupitelstva v roce 2024.

Od jakého místa nominaci přijme, nechejme plně na něm. Je prosím čas, i v našich brzkých primárkách nominujeme celý srpen.

Dan je zastupitel Chrudimi a Pardubického kraje. Zaměřuje se na finance, cestovní ruch, v lokálu na vodárenství a hospodářství. Velmi důstojně odlídroval minulé krajské volby. Když má prostor, dokáže supr věci ve strategii, jednání i komunikaci. Mé osobní zkušenosti s ním sahají hlavně do krajského finančního výboru, kde je naše spolupráce velmi dobrá.

Budu jen rád, když mu už teď ukážeme silnou podporu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominik.Becka za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Filip.Mezera, Lenka.Martinkova.Spanihelova

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: Daniel Lebduška: nominace na kraj

Příspěvek od Dominik.Becka »

A už i u Dana můžu zaznamenat dosažení potřebné podpory ;) .
Obrázek

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Uživatelský avatar
Daniel.Lebduska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 435
Registrován: 27 říj 2013, 10:54
Profese: Výkonný ředitel, marketér
Bydliště: Chrudim
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: Daniel Lebduška: nominace na kraj

Příspěvek od Daniel.Lebduska »

Děkuji @Dominik.Becka za nominaci - rád ji přijímám. Přiznám se, že jsem chvíli rozmýšlel, zda do toho na další čtyři roky jít, ale nakonec jsem se po konzultaci s ženou a dětmi rozhodl, že má smysl pokračovat v rozjeté práci.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Lebduska za příspěvky (celkem 6):
Dominik.Becka, Martin.Saifrt, Vladek.Vacha, Lenka.Martinkova.Spanihelova, Kristyna.Klzova, Tomas.Grosskopf
V naléhavých případech mne zastihnete na: +420 775 544 666
Uživatelský avatar
Daniel.Lebduska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 435
Registrován: 27 říj 2013, 10:54
Profese: Výkonný ředitel, marketér
Bydliště: Chrudim
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: Daniel Lebduška: nominace na kraj

Příspěvek od Daniel.Lebduska »

Ahoy bando,

chci vás tímto příspěvkem požádat o podporu při volbě lídra do krajských voleb v roce 2024. Protože píšu už druhý takový post, tak mě to trochu nutí revidovat některé představy, které jsem měl o fungování kraje, nebo o krajské politice, před čtyřmi lety a dát je do kontextu dneška. Dalo by se to shrnout do téhle věty: Je to horší, než jsem si myslel a je potřeba změna vedení kraje.

:!: Náš kraj je podle několika klíčových ukazatelů na chvostu tabulky ve srovnání s ostatními kraji - výší průměrné mzdy začínaje, přes finance, které jdou do zdravotnictví a dopravy, až k tomu, že z pozice zastupitelů vidíme jednu chybu vedení kraje za druhou. Stačí zmínit pokračující rozpad krajského zdravotnictví, nebo totálně zpackaná výběrová řízení například v dopravě. Opakovaně jsme na ty chyby i dopředu upozorňovali, nicméně odezva žádná. A to je nebetyčný příklad arogance. To, že jsme ta témata začali zvedat a komunikovat je ven je důkaz, že konečně existuje na kraji nějaká opozice, která v několika předchozích obdobích naprosto absentovala.

:arrow: Jako lídr do voleb 2024 bych se rád znovu zabýval tématy, kterými jsou finance, investice, hospodářský rozvoj a cestovní ruch. Zároveň za poslední tři roky vidím, že jsme se jako celý zastupitelský klub Pirátů PK neuvěřitelně posunuli kvalitou i kvantitou vědění o problémech kraje a stále dokážeme přicházet s novými nápady, jak je řešit. A to mě velmi těší.

Chtěl bych v nastartované práci pokračovat, dát tomu ještě nejméně jedno volební období a nejraději bych pokračoval se stejným týmem, který tam je teď. Navíc jsme za posledních pár let sesbírali poměrně dost podnětů a "munice" pro nadcházející boj o vedení kraje.

Z hlediska programu bych rád byl opět garantem bodů Finance, Investice, Cestovní ruch a Hospodářský rozvoj (na krajské úrovni velmi provázaná témata), nicméně životní prostředí rád předám někomu jinému.

Velmi podporuji projednávání velkého současného tématu, kdy se jedná o změnách v krajském rozpočtovém určení daní v souvislosti s daňovým konsolidačním balíčkem vlády. Můj názor je, že pokud se k tomu najdou ve statním rozpočtu finance, nebo proběhne konsenzuální dohoda mezi všemi kraji o narovnání rozdělení peněz z RUD, tak jsem všemi deseti prsty pro. Nechci ale, aby něteré kraje tratili a jiné na jejich úkor peníze získali i přes jejich odpor. To mi přijde jako nefér jednání. Nicméně chápu, že tyto penize navíc by nám mohly pomoci s financováním dálnicních přivaděčů k D35. Celá dálnice je extrémně důležitá pro firmy, aby mohly rozvíjet své business aktivity, ale i pro naše občany, aby netvrdli v kolonách, například u Vysokému Mýta. Bez kvalitní dopravní infrastruktury je také velmi obtížné nalákat velké investory - například do browfiledů, jejichž přestavby a revitalizace nyní budou výrazně dotované ze strany státu a strukturálních fondů EU.

Doteď jsem psal, co se za ty čtyři roky změnilo, nicméně některé věci se ale za ty čtyří roky nezměnily - přesně tyto věty jsem psal i před čtyřmi lety a doteď si za nimi stojím:

... bych byl rád, aby se v osobě kandidáta na hejtmana/hejtmana spojovalo hned několik vlastností:

1) má přehled o všech bodech programu s tím, že se má vždy o někoho ze zbytku zastupitelů/garantů opřít,
2) je mediální tváří krajského sdružení, případně kraje
3) musí být schopný manažer zvyklý řídit práci jiných lidí
4) zároveň musí fungovat lidsky k podřízeným, kolegům i opozici
5) musí být spojencem a pomocnou rukou pro města, obce v kraji

Jak víte, tak nejsem výbušný, ani unáhlený, každého vyslechnu, snažím se při rozhodování používat hlavu, dávat věcem řád, být spravedlivý, fungovat přátelsky, otevřeně a pokud je potřeba vyjednávat, tak se i chovat tvrdě - proto si myslím, že jsem vhodným kandidátem na lídra.

Dovolím si tvrdit, že po posledních čtyřech letech jsem získal reálné zkušenosti krajského zastupitele a celý zastupitelský klub hlouběji pronikl do problémů, které kraj má. V nadcházejícím volebním klání chceme ukázat, že to zvládneme dělat jinak a lépe.

Proto ještě jednou prosím o podporu při volbě lídra do krajských voleb 2024 a také prosím o podporu současným krajským zastupitelům.

Palte na mě případné otázky.

Díky za pozornost - Dan

Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Lebduska za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Grosskopf, Vladek.Vacha, Jiri.Duchacek
V naléhavých případech mne zastihnete na: +420 775 544 666
Uživatelský avatar
Daniel.Lebduska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 435
Registrován: 27 říj 2013, 10:54
Profese: Výkonný ředitel, marketér
Bydliště: Chrudim
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: Daniel Lebduška: nominace na kraj

Příspěvek od Daniel.Lebduska »

Moji prezentaci najdete na několika místech:

Profesní na LI: https://www.linkedin.com/in/daniel-lebd ... -36303692/
Pirátskou zde: https://pardubicky.pirati.cz/lide/daniel-lebduska/
Co dělám: https://medium.com/@lebduskadaniel

V naléhavých případech mne zastihnete na: +420 775 544 666
Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“