Žádost o členství

Moderátoři: KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj, Odbor LbK - administrativni, PMS Liberec

Zamčeno
Andrej.Suska
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 5
Registrován: 11 říj 2021, 17:47
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Žádost o členství

Příspěvek od Andrej.Suska »

Ahoj, jmenuji se Andrej Šuška a rád bych tímto požádal o členství ve straně.

K Libereckým pirátům jsem se přidal v rámci Nalodění po sněmovních volbách v roce 2021. Nejdřív jsem se přidal pouze jako registrovaný příznivec, ale po téměř roce spolupráce jsem dosel k tomu, že se chci stát plnohodnotným členem...

Uživatelský avatar
hana.cernosova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 350
Registrován: 01 zář 2021, 09:53
Dal poděkování: 154 poděkování
Dostal poděkování: 182 poděkování

Re: Žádost o členství

Příspěvek od hana.cernosova »

Ahoj Andreji,
díky za úvodní představení .
Jako již dlouhodobější člen ( zatím ve statusu RegP ) je načase tě přijmout řádně :).
Níže posílám podle zvyklostí sadu otázek. Je jich poměrně hodně a není nutné odpovídat na všechno - výběr je na Tobě. Případně něco je už obsahem Tvého představení. Cílem není jen získat odpovědi, ale také, a to je snad i důležitější, zavést Tvoji pozornost na některé podstatné body programu a pirátství vůbec.

A – osobní:

  1. Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Co tě přimělo ji opustit? Koho bys volil nebýt Pirátů a proč?

  2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval jsi ve veřejných volbách?

  3. Co konkrétně tě zajímá na celostátní / krajské / místní úrovni, čemu by ses rád věnoval?

  4. Čím můžeš Pirátům pomoci (odbornost, psaní článků, organizace...)?

  5. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?

  6. Víš, kde najdeš předpisy Pirátů? Orientuješ se ve struktuře strany?

  7. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl a chtěl zapojit?

  8. Spojuješ si s členstvím u Pirátů možnost realizace vlastních politických cílů? Jakých? Budeš chtít někam kandidovat?

  9. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany?

  10. Chtěl bys být členem krajského sdružení nějakého konkrétního místního sdružení?

B – programové:

  1. Četl jsi pirátský program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?

  2. Jak vnímáš největší aktuální problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO, o anexi Krymu, o volbách v Bělorusku nebo o režimu KLDR?

  3. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?

  4. Kde vidíš největší nebezpečí pro ochranu soukromí a svých osobních údajů?

  5. Jaký máš názor na svobodu Internetu? Co Ti říkají pojmy jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?

  6. Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?

  7. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?

  8. Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?

  9. Co si myslíš o migraci?

  10. Jaký máš názor na integraci Romů?

  11. Co si myslíš o aktivitách Aarona Swartze a Juliana Assange/Wikileaks?

  12. Četl jsi knihu Swarmwise? Co Tě v ní nejvíce zaujalo a s čím naopak nesouhlasíš?

  13. Jaký je tvůj názor na referendum?

Více o přijímání viz tady https://wiki.pirati.cz/regiony/libereck ... -clenu-lbk.
Zdraví Hanka Černošová, koordinátorka krajského združení Pirátské strany pro Liberecký kraj, 770 113 645, hana.cernosova@pirati.cz

Hana Černošová
Koordinátorka krajského sdružení
Tajemnice krajského zastupitelského klubu

Andrej.Suska
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 5
Registrován: 11 říj 2021, 17:47
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Žádost o členství

Příspěvek od Andrej.Suska »

Ahoj, poněkud se zpožděním, ale konečně odpovídám, aspoň na většinu otázek...

A – osobní:

Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Co tě přimělo ji opustit? Koho bys volil nebýt Pirátů a proč?
Ne, nikdy jsem nebyl členem žádné strany/hnutí. Nevím, záleželo by na dostupných možnostech, nedokážu přesně odpovědět.
Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval jsi ve veřejných volbách?
Nemám, kromě Pirátů jsem nikdy za nikoho nekandidoval.
Co konkrétně tě zajímá na celostátní / krajské / místní úrovni, čemu by ses rád věnoval?
Hlavně zodpovědný a logický místní rozvoj, primárně na úrovni města, ve kterém žiji.
Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
Ano, mám.
Víš, kde najdeš předpisy Pirátů? Orientuješ se ve struktuře strany?
Ano, byť zatím znám základy, ale snažím se svůj přehled zlepšovat.
Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl a chtěl zapojit?
Momentálně ne, ale časem to nevylučuji, pokud najdu takový u nějž bych si byl jistý, že budu užitečný.
Spojuješ si s členstvím u Pirátů možnost realizace vlastních politických cílů? Jakých? Budeš chtít někam kandidovat?
Osobně žádné vlastní politické cíle nemám, rád bych hlavě pomohl Pirátům jako celku.
Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany?
O ničem takové nevím.
Chtěl bys být členem krajského sdružení nějakého konkrétního místního sdružení?
MS Liberec

B – programové:

Četl jsi pirátský program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
Ano, a Piráty sleduji dlouhodoě. Vždy mě zaujímala hlavně pragmatičnost a transparentnost fungování Pirátů.
Jak vnímáš největší aktuální problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO, o anexi Krymu, o volbách v Bělorusku nebo o režimu KLDR?
Jsem rozhodně pro zachovat naše členství v EU i NATO a dále prohlubovat naše závazky a spojenectví v těchto organizacích. Debata o režimech v Bělorusku, Rusku, či
KLDR by zabrala delší dobu...

Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
Pokud jde o konopí, jsem pro, pokud jde o silnější a prokazatelně návykové psychotropní látky, tam si nejsem zcela jistý, nicméně např. pro použití v medicíně k tomu
nemám výhrady...

Kde vidíš největší nebezpečí pro ochranu soukromí a svých osobních údajů?
V nepozornosti uživatelů a nedostatečné počítačové gramnostni obyvatelstva. A zároveň ve snaze korporací o sběr těchto dat.
Jaký máš názor na svobodu Internetu? Co Ti říkají pojmy jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
Mám obecné povědomí o jednotlivých pojmech, ale na fundovanou debatu bych si osobně netrfoufl
Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
Jsem rozhodně pro.
Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
O této problematice nevím dost, abych se k ní vyjadřoval nějak obšírněji.
Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
Termín je mi znám, ale nevím o tom dost, abych se adekvátně vyjádřil, nebo měl jasný názor.
Co si myslíš o migraci?
Myslím, že se jedná do určité míry o přirozený jev v rámci vývoje lidstva a společnosti jako celku.
Jaký máš názor na integraci Romů?
Z dlouhodobého hlediska si myslím, že dochází k postupnému zlepšování situace, nicméně je třeba ještě mnoho práce.
Co si myslíš o aktivitách Aarona Swartze a Juliana Assange/Wikileaks?
Nemohu říct, že plně souzním s jejich filozofií. Osobně si myslím, že zveřejňování tajných informací, hlavně ohledně porušování svobod a práv občanů je v pořádku, např. jako Edward Snowden. Nicméně pokud by v rámci zveřejňování těchto informací mělo dojít k odhalení osobních údajů, nebo snad k ohrožení bezpečnosti či dokonce životů lidí, myslím si, že jeřeba velká obezřetnost...
Četl jsi knihu Swarmwise? Co Tě v ní nejvíce zaujalo a s čím naopak nesouhlasíš?
Nečetl jsem to.
Jaký je tvůj názor na referendum?
Referendum je dobrý nástroj pro jisté záležitosti, primárně lokálního významu. Nicméně, jak nám ukázala nedávná minulost, je celkem jasně vidět, jak se dá veřejné mínění a právě referenda v konkrétních případech zmanipulovat. Jsem přesvědčen, že pro takové záležitosti nám dobře slouží systém volených zástupců občanů...

Uživatelský avatar
hana.cernosova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 350
Registrován: 01 zář 2021, 09:53
Dal poděkování: 154 poděkování
Dostal poděkování: 182 poděkování

Re: Žádost o členství

Příspěvek od hana.cernosova »

Milý Andreji, děkuji ti za odpovědi a těším se na Tebe na KF 22.10.2022.
Hanka, KoKS LbK.

Hana Černošová
Koordinátorka krajského sdružení
Tajemnice krajského zastupitelského klubu

Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Liberec“