Primární volby ke komunálním volbám 2022 (čelo+ostatní ZMO1)

Moderátoři: PKS Plzeňský kraj, PMS Plzeň

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje tehdy, pokud se nepřidají do skupiny Skryt Regiony kraj - PlK (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5236
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 2007 poděkování
Dostal poděkování: 3084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární volby ke komunálním volbám 2022 (čelo+ostatní ZMO1)

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Navrhuji změnu (díky @Olga.Sejrkova !: Na místě 26. je místo Olga Holzmanová kandidát Martin Střeska, učitel hudby, hudebník

  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Uživatelský avatar
karel.skotak
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Příspěvky: 5
Registrován: 10 zář 2020, 20:36
Profese: Student právnické fakulty
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: Primární volby ke komunálním volbám 2022 (čelo+ostatní ZMO1)

Příspěvek od karel.skotak »

Frantisek.Hagara píše: 17 čer 2022, 10:17

Chtěl bych navrhnout přesunutí kandidáta Karla Skotáka na pozici 26.

Tedy, já si tady tu reakci neodpustím, protože mě to dosti překvapilo... :|

Ehh, Franto, mohl by si mi prosím sdělit argumentaci a důvody, proč mě chceš takto ponížit na kandidátce, a nenecháš to tak, jak to lídr původně navrhl? :geek:

Abyste rozuměli, mně to je celkem jedno, zda se zapojím a Piráty podpořím z 12., 15., nebo až z 26., místa, nemusím na ní být ve finále vůbec, do zastupitelstva já fakt nemířím a lze si snadno spočítat, že v něm budou tak první dva až tři lidi, které já znám a plně podporuji, protože to budou srdcaři a šikulové na svých místech, takže ono o nic moc nejde, ale mně jde o ten princip, víš? Protože osobně si myslím, že Tvé zdůvodnění bude velmi... umm... emoční, předpojaté, povrchní až zcestné, Fando, vzhledem k tomu, že jsme se viděli jednou v životě a neznáme se, tak ani jiné být nemůže, načež také se mi samozřejmě už v životě mnohokrát stálo, že mi někdo na první dobrou úplně nesednul, ale stejně tak jsem se mnohdy divil, co jsem pak učinil za objev, když jsem nedal na předsudky, pomluvy apod... Racionální důvody vycházející z informací, které jsem zde v minulosti o sobě zveřejnil být problémem nemohou, to bych řekl, že naopak.

Proto zde vznáším tento zdvořilý dotaz, a nebráním se popř. odpovědi na jakékoliv otázky. :-)

Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5236
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 2007 poděkování
Dostal poděkování: 3084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární volby ke komunálním volbám 2022 (čelo+ostatní ZMO1)

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Frantisek.Hagara píše: 17 čer 2022, 10:17

Chtěl bych navrhnout přesunutí kandidáta Karla Skotáka na pozici 26.

Ahoj, také bych rád poprosil o vysvětlení tohoto zvláštního přesunu. Rozdíl mezi 12. a 26. místem co do volitelnosti není žádný. Jaký je tedy důvod? Jinak nevidím, poč bych pro to měl hlasovat.

  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Uživatelský avatar
Frantisek.Hagara
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 250
Registrován: 07 říj 2016, 22:10
Bydliště: Plzeň 1
Dal poděkování: 601 poděkování
Dostal poděkování: 348 poděkování

Re: Primární volby ke komunálním volbám 2022 (čelo+ostatní ZMO1)

Příspěvek od Frantisek.Hagara »

Ahoj,
byl jsem teď přes víkend v zahraničí a neměl jsem čas reagovat, tak se omlouvám za trochu pozdní odpověď.

Přiznám se, že mám problém s tvým angažmá v ANO v minulosti, přestože jsi nebyl členem. Domnívám se, že v roce 2016 už muselo být téměř každému, kdo se alespoň trochu zajímá o politiku a je schopen si dohledávat informace, naprosto jasné, co ANO a jeho vůdce představuje. Zjistit až po více než dvou letech, že tam je něco shnilého, mi přijde poněkud pozdě.

Nebudu ani zabrušovat do toho, že jsi u nás žádal o členství, aby sis to následně po měsíci rozmyslel. Uvedl jsi osobní důvody a já to respektuji a nebudu se na to dotazovat.

Piráti nejsou vůdcovská strana, kde vůdce něco navrhne a ostatní to mají jen odmávnout a držet ústa. My si zakládáme na vnitřní přímé demokracii a každý z členů má právo vyjádřit svůj názor a navrhnout změnu a já tak činím. Leader kandidátky svým zvolením nedostává žádný bianco šek.

Pokud ti jde o to, abys nám pomohl, nemělo by tedy být pro tebe zas tak podstatné, kde budeš umístěn na kandidátce.

Můžeme předpovídat, jak to dopadne, ale můžeme být potom také překvapeni. Vykroužkování našich kandidátů v loňských sněmovních volbách také nikdo nečekal. V komunálních volbách se sice nekroužkuje, ale křížkuje a i nám se v minulých komunálkách stalo, že voliči zamíchali s pořadím.

Jiri.Rezek píše: 20 čer 2022, 16:28

Ahoj, také bych rád poprosil o vysvětlení tohoto zvláštního přesunu. Rozdíl mezi 12. a 26. místem co do volitelnosti není žádný. Jaký je tedy důvod? Jinak nevidím, poč bych pro to měl hlasovat.

Ahoj, rozdíl v tom je. Jedna věc je, že i v komunálních volbách se dá zahýbat s pořadím kandidátů pomocí křížků, druhá věc je náhradnictví v případě, že zvolený kandidát rezignuje na mandát zastupitele. Kandidát s číslem 12 má tak k náhradnictví o dost blíž než kandidát 26. Zaznamenal jsem i takové případy, kdy několik náhradníků odmítlo přijmout mandát a zastupitelem se pak stal někdo z poloviny kandidátky, který to přijal.

mail: frantisek.hagara@pirati.czOFFTOPIC Děda kouká z okna paneláku a říká: „Ti studenti jsou dneska tak chudý, že kouřej jednu cigaretu v pěti lidech a ještě se tomu smějou.“

Uživatelský avatar
karel.skotak
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Příspěvky: 5
Registrován: 10 zář 2020, 20:36
Profese: Student právnické fakulty
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: Primární volby ke komunálním volbám 2022 (čelo+ostatní ZMO1)

Příspěvek od karel.skotak »

Milý Fando, zdravím Tě, a děkuji za poctivou odpověď.

Ovšem, musím Ti dosti oponovat. Uvádíš tady správně rok 2016, v té době mně bylo nějakých 16 let, a ta politická situace byla jiná a vyvíjí se, i dodneška je to strana bohužel velmi oblíbená. Ale to je jiná věc, jde o to, že dehonestovat a odsuzovat někoho jenom proto (ještě k tomu tehdy puberťáka), že kdysi fandil jiné straně, to mně připadá, i s tímhle Tvým lustrováním a kádrováním... jak někdy z 50. nebo 70. let, jo. Prostě hnus, co si budeme povídat. Vezmi si, kolik let je to nazpátek, jo. Ty to prezentuješ, jako kdyby šlo o SPD před půl rokem. Přitom to, že hnití ANO, zejména jeho vůdce, je čiré zlo, já vím už 3-4 roky, jo.

Uvědom si dále, že málokdo vydrží celý život fandit jenom jedné straně, naopak, v liberální demokracii, která si myslím, že je pro Piráty zásadní, je naprosto běžné, že s vyvíjející se politickou situací někdo odůvodněně změní názor. Vidím to u svých rodičů, prarodičů, přátel, známých... a neříkej mi, že Ty celý život volíš Piráty. To ani nejde. A ano, když už jsi to nakousl, tak jeden z důvodů, proč jsem tu žádost tehdy stáhl, bylo právě to, že někteří Piráti jako Ty by mi tuhle starou záležitost neustále předhazovali, a tuhle nálepku by každou chvíli využívali k mému ponižování, jak jsi právě předvedl, byť jsem členem nikdy nebyl, o nic nejde, je to zástupný argument, faul...

Ale nechci se kvůli takovéhle malichernosti tady hádat, jak říkám, já na té kandidátce nemusím být třeba vůbec, mně na tom čísle nikterak nesejde, ale připadá mi to divné a ohavné, Franto. Kor když se snažíš vlastně tady všem podsouvat, že kvůli tomuhle bych byl i špatný zastupitel a za žádnou cenu se tam nesmím dostat, jo. To je až k smíchu, kor když mně o to vůbec nejde, nikam se necpu. Opravdu jak za starého režimu, Franto, vůbec se neznáme, byť zase na druhou stranu chápu, že se STANem jste se tehdy vytrestali, no. To beru, ale přeháníš to, hrozně...

Vnitřní přímá demokracie je určitě fajn, jenom to chce v ní nepraktikovat záměrné ostrakizování, no. Jiní vaši členové také kdysi třeba byli politicky jinde a nelze jim to takhle svinsky vyčítat... Shrnu to tezí, že mně to je celkem jedno, ale doufám, že ostatní kolegové tenhle Tvůj zbytečný a agresivní tah už z principu nepodpoří, je to ostudné, nebojím se i tvrdit...

Děkuji, za mě vše. :)

Uživatelský avatar
Frantisek.Hagara
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 250
Registrován: 07 říj 2016, 22:10
Bydliště: Plzeň 1
Dal poděkování: 601 poděkování
Dostal poděkování: 348 poděkování

Re: Primární volby ke komunálním volbám 2022 (čelo+ostatní ZMO1)

Příspěvek od Frantisek.Hagara »

Ahoj,
jedna věc je být podporovatel nebo volič strany X, druhá věc je být za stranu X politicky aktivní. Že jsi v minulosti volil někoho jiného, to bych tobě ani nikomu jinému nevyčítal. Nesnažím se zde o žádnou dehonestaci, jen je mi trochu podivné, když někdo z Bratrstva kočičí pracky najednou nalezne sympatie k Rychlým šípům, mám-li použít nějaké přirovnání. Zase je ale fajn, když člověk dojde k prozření pozdě a ne ještě později nebo vůbec. Původně jsem to ani nechtěl nikterak rozmazávat, proto jsem také svůj návrh ani nezdůvodňoval. Když jsem byl vyzván k reakci, tak jsem reagoval.

Asi jsem až příliš velký idealista, když nefandím politickému přeběhlictví (ve smyslu politické činnosti nebo členství). Pokud za nás chce kandidovat nebo se chce stát členem někdo, kdo byl předtím členem jiné strany, případně tu stranu zastupoval jako nestraník, beru to trochu jako handicap. Rozlišuju sice, jestli šlo alespoň o demokratickou nebo autoritářskou stranu, ale i tak s tím mám problém.

Trochu mi tady podsouváš něco, co jsem nenapsal. Vycházel jsem ze zkušeností, kdy někteří naši konkurenti na nás útočili kvůli politické minulosti některých našich kandidátů. Z tohoto důvodu bych byl raději, kdybychom jim zbytečně nedodávali munici. Neposuzoval jsem vůbec tebe jako zastupitele.

Nevím, o jakém ostrakizování mluvíš. Podle tebe by bylo v pořádku, kdyby politické strany nabírali každého, kdo o to projeví zájem? V Brně jsme třeba měli zájemce o členství, který chtěl vstoupit kvůli tomu, že mu někdo nakecal, že u nás sežene levně perník. Neuspěl. Do Senátu za nás chtěl kandidovat několikanásobný politický přeběhlík, který chtěl střežit státní hranice se zbraní. Odmítli jsme ho. Tím tě s nimi ale nesrovnávám. It's better to be safe than sorry.

mail: frantisek.hagara@pirati.czOFFTOPIC Děda kouká z okna paneláku a říká: „Ti studenti jsou dneska tak chudý, že kouřej jednu cigaretu v pěti lidech a ještě se tomu smějou.“

Uživatelský avatar
Marek.Habrun
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 471
Registrován: 28 bře 2012, 02:45
Profese: Projektant ve stavebnictví
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 342 poděkování
Dostal poděkování: 422 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární volby ke komunálním volbám 2022 (čelo+ostatní ZMO1)

Příspěvek od Marek.Habrun »

Uzavírám diskuzi.
Potřebnou podporu 4 palců získaly oba návrhy na úpravu.
Kvůli logické návaznosti obracím jejich pořadí aby bylo možné hlasovat o obou návrzích současně.

Návrh č.1 (Jiří Rezek)
Nahrazení Olgy Holzmanové kandidátem Martinem Střeskou na 26.místě kandidátky
viewtopic.php?p=812324#p812324

Návrh č.2 (František Hagara)
Posunutí Karla Skotáka z 12. místa na 26.místo kandidátky a posun přeskočených jmen o jedno místo směrem nahoru.
Návrh: viewtopic.php?p=812254#p812254
Rozprava zde: viewtopic.php?p=812355#p812355

Hlasování zpuštěno zde: viewtopic.php?f=518&t=61827
Poběží do 26.6.2022 do 2:40
Následovat bude samotné hlasování o navrženém zbytku kandidátky.
Prosím hlasujte

Uživatelský avatar
Marek.Habrun
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 471
Registrován: 28 bře 2012, 02:45
Profese: Projektant ve stavebnictví
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 342 poděkování
Dostal poděkování: 422 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární volby ke komunálním volbám 2022 (čelo+ostatní ZMO1)

Příspěvek od Marek.Habrun »

Marek.Habrun píše: 26 čer 2022, 13:54

Celkem hlasovalo 13 hlasujících, bylo potřeba 7 hlasů.
PRO Návrh č.1 - 8 hlasů
PRO Návrh č.2 - 9 hlasů
Zdrželi se - 3 hlasy

Oba návrhy tedy prošly a dochází k výměně jmen a jejich posunu.
Samotné hlasování o schválení zbytku kandidátky je zde:
Hlasování - Ostatní kandidáti do ZMO1 v komunálních volbách 2022 - 12. až 27. pozice

Hlasování bude trvat OFFTOPICz časových důvodu výjimečně jen 4 dny tj od 26.6.2022 do 30.6.2022 do 13:40

Prosím hlasujte

Uživatelský avatar
Marek.Habrun
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 471
Registrován: 28 bře 2012, 02:45
Profese: Projektant ve stavebnictví
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 342 poděkování
Dostal poděkování: 422 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární volby ke komunálním volbám 2022 (čelo+ostatní ZMO1)

Příspěvek od Marek.Habrun »

Marek.Habrun píše: 04 črc 2022, 17:20

Celkem hlasovalo 15 hlasujících, nadpoloviční počet hlasů je tedy 8.
Se 14 hlasy PRO je tedy i poslední část kandidátky místním fórem schválena.

Celá kandidátka MO1 je schválena, poprosím Jirku o přípravu případných náhradníků.

Odpovědět

Zpět na „Plzeň“