Žádost Jany Koláříkové o krajskou nominaci do volby do republikového předsednictva Pirátů za KS JČK

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Zamčeno

Podporujete krajskou nominaci Jany Koláříkové ve volbě do republikového předsednictva Pirátů?

ano

21
91%

ne

0
Žádná hlasování

zdržuji se

2
9%
 
Celkem hlasujících: 23 - Celkem hlasů: 23

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1857
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2750 poděkování

Žádost Jany Koláříkové o krajskou nominaci do volby do republikového předsednictva Pirátů za KS JČK

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Vážené krajské fórum,
tímto bych vás ráda požádala o zvážení mé nominace a podpory pro nadcházející volbu do republikového předsednictva Pirátů.
Více o mně se můžete dočíst zde.

Dovolte mi v krátkosti představit mé vize a cíle pro směřování pirátské strany.
Ačkoli volby pro nás nedopadly vůbec dobře, je potřeba zaměřit se na budoucnost. Jaká by měla být?

Mé priority:

  • posilování vnitrostranické kultury - zejména kultury komunikace a vzájemné důvěry
  • rozvoj kompetencí nás všech - ať už se jedná o vnitrostranické struktury nebo naše zastupitele, radní, místostarosty a starosty, poslance či senátory, podpora projektů zaměřujících se na rozvoj kompetencí
  • efektivní zapojení nově příchozích členů a registrovaných příznivců
  • efektivní komunikace - protože informace by měl mít každý člen strany ( a protože Pirát/ka ví)
  • subsidiarita regionů a jejich efektivní podpora ze strany centrály
  • podpora rozvoje technických systémů strany za účelem optimalizace

Máme před sebou několik nelehkých úkolů:

  • po nepříliš úspěšných sněmovních volbách obhájit naše pozice v komunální politice a dokázat občanům, že Piráti a Pirátky patří na radnice v obcích
  • mít kvalitní kandidáty/tky do Senátu a dát jim co největší možnou podporu
  • nenechat se zadupat ve vládě, aktivně zvedat naše témata a vymezovat se proti věcem, které jsou v rozporu s naším programem
  • nadále aktivně budovat vnitrostranickou kulturu, která by měla vytvářet přátelské a tvůrčí prostředí pro nás všechny

Proč bych měla dostat nominaci?
Mám za sebou zkušenosti dobrovolnické (ať už je to aktivní účast v kampaních nebo třeba pomoc odborům), z místního i krajského předsednictva, z pozice vedoucí personálního odboru, ale i z pozice dodavatele pirátské strany. Aktivně jsem se podílela na projektech zaměřených na rozvoj kompetencí členů a členek pirátské strany, mám zkušenosti s vedením týmů, plánováním kampaní, ale i řešením sporů na různých úrovních. Z pozice vedoucí PO jsem velmi často a proaktivně komunikovala s RP a účastnila se jejich zasedání, takže mám poměrně dobrou představu o tom, jak dosavadní RP fungovalo.
Myslím, že bych tyto zkušenosti mohla v RP vhodně zúročit. Neberu členství v RP jako výsadu, ale jako možnost zastupovat členy a členky a reflektovat jejich názory. Koneckonců, nejvyšším orgánem pirátské strany je celostátní fórum, jehož názory by mělo RP reflektovat a reprezentovat.
Předem děkuji za vaší případnou podporu, které si nesmírně vážím!

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Uživatelský avatar
Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 472
Registrován: 26 zář 2018, 13:21
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 728 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Re: Žádost Jany Koláříkové o krajskou nominaci do volby do republikového předsednictva Pirátů za KS JČK

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

Asi nemám co zvažovat. Podporuji všemi 10!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohuslav.Svehla za příspěvek:
Jusuf.Traore
Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2489
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1765 poděkování
Dostal poděkování: 2846 poděkování

Re: Žádost Jany Koláříkové o krajskou nominaci do volby do republikového předsednictva Pirátů za KS JČK

Příspěvek od Tomas.Valek »

Budeš usilovat i o další krajské nominace, případně i o podporu členským podnětem na CF?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1857
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2750 poděkování

Re: Žádost Jany Koláříkové o krajskou nominaci do volby do republikového předsednictva Pirátů za KS JČK

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Tomas.Valek píše: 26 lis 2021, 18:05

Budeš usilovat i o další krajské nominace, případně i o podporu členským podnětem na CF?

Ahoj,
ano, už jsem obepsala předsednictva některých dalších krajů, že bych se ráda účastnila jednání týkajících se nominací za jejich kraj, až se rozběhnou.
Samozřejmě počítám i s žádostí o podporu na úrovni CF.
Dává mi ovšem smysl žádat napřed v našem kraji.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvek:
Tomas.Valek

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Uživatelský avatar
Tomas.Guth.Jarkovsky
Republikový výbor
Příspěvky: 413
Registrován: 01 pro 2017, 11:10
Profese: dělník lidských práv
Dal poděkování: 303 poděkování
Dostal poděkování: 1371 poděkování

Re: Žádost Jany Koláříkové o krajskou nominaci do volby do republikového předsednictva Pirátů za KS JČK

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky »

Ahoj, měl bych několik otázek:

1) Jaký je tvůj názor na změnu počtu členů RP? Jaký je tvůj názor na místo uvolněného člena RP?
2) Jaký je tvůj názor na současné rozdělení kompetencí a nadřazenosti mezi orgány Pirátské strany? Máš představy o nějakých organizačních změnách, které bys ráda prosadila?
3) Jsou nějaké důležité vnitrostranické předpisy, které bys ráda změnila či aktualizovala? (které a jak)
4) V jakých volbách v následujících 4 letech plánuješ či zvažuješ kandidovat OFFTOPICz volitelného místa? (komunální, senátní, evropské, senátní, krajské, poslanecké)

Stačí krátké odpovědi, ale samozřejmě je možnost více myšlenky rozepsat :)

+420 728 jednajednatři 966

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1857
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2750 poděkování

Re: Žádost Jany Koláříkové o krajskou nominaci do volby do republikového předsednictva Pirátů za KS JČK

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Tomas.Guth.Jarkovsky píše: 29 lis 2021, 14:09

Ahoj, měl bych několik otázek:

1) Jaký je tvůj názor na změnu počtu členů RP? Jaký je tvůj názor na místo uvolněného člena RP?
2) Jaký je tvůj názor na současné rozdělení kompetencí a nadřazenosti mezi orgány Pirátské strany? Máš představy o nějakých organizačních změnách, které bys ráda prosadila?
3) Jsou nějaké důležité vnitrostranické předpisy, které bys ráda změnila či aktualizovala? (které a jak)
4) V jakých volbách v následujících 4 letech plánuješ či zvažuješ kandidovat OFFTOPICz volitelného místa? (komunální, senátní, evropské, senátní, krajské, poslanecké)

Stačí krátké odpovědi, ale samozřejmě je možnost více myšlenky rozepsat :)

1) Jaký je tvůj názor na změnu počtu členů RP? Jaký je tvůj názor na místo uvolněného člena RP?
Vzhledem k nárůstu členské základny bych se nebránila rozšíření počtu členů RP na 7. Myslím, že by to nic neubralo na akceschopnosti a naopak by to zajistilo zastoupení více názorových proudů. S uvolněným členem RP taktéž nemám problém. Je otázkou, zda by byl uvolněný člen potřeba při navýšení počtu členů na 7. Zde se bavíme o konkrétním popisu agendy a její časové náročnosti, na základě které je možné se zodpovědně rozhodnout.

2) Jaký je tvůj názor na současné rozdělení kompetencí a nadřazenosti mezi orgány Pirátské strany? Máš představy o nějakých organizačních změnách, které bys ráda prosadila?
Nejvyšším orgánem pirátské strany je CF, na tom netřeba nic měnit. Republikové předsednictvo by mělo naplňovat vůli CF, nikoli CF přesvědčovat, aby naplňovalo vůli RP. Osobně bych se zaměřila na dodržování principu subsidiarity za větší podpory centrálních orgánů.

3) Jsou nějaké důležité vnitrostranické předpisy, které bys ráda změnila či aktualizovala? (které a jak)
Předpisy jsou potřeba a mohou být nápomocné, pakliže jsou dodržovány.
Spíše bych se zaměřila na dodržování vnitrostranických předpisů a vyhlášek, např. KoMin je porušován prakticky denně a myslím, že je to škoda, protože tím zásadně trpí kultura komunikace ve straně.
Na základě doporučení od Konsentu by měl určitě existovat předpis, jakým způsobem postupovat, pokud se člověk dostane do nesnází či nepohodlné situace ve vztahu k dalšímu člověku ze strany.
Jinak na změny a aktualizace předpisů máme republikový výbor, který se tomuto tématu systematicky věnuje, určitě bych ho tedy v případě identifikace nějakého předpisového problému oslovila.

4) V jakých volbách v následujících 4 letech plánuješ či zvažuješ kandidovat z volitelného místa? (komunální, senátní, evropské, senátní, krajské, poslanecké)
Zvažuji kandidaturu v komunálních volbách v Katovicích. Na základě toho se uvidí, co dál. Evropské volby nezvažuji, na Senát jsem mladá a v následujících 4 letech se na tom nic nezmění :D

Kdyby bylo potřeba cokoli doplnit, jsem k dispozici.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Guth.Jarkovsky, Bohuslav.Svehla

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 999
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost Jany Koláříkové o krajskou nominaci do volby do republikového předsednictva Pirátů za KS JČK

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Máš nějakou vizi, kam by měla Pirátská strana pokračovat dál a nápad, jak toho dosáhnout, které bys v RP chtěla uskutečňovat?

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“