Nominace Jiřího Valenty na kandidátku na Praze 3

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 3

Odpovědět

Nominaci Jiřího Valenty na kandidátku Pirátů na Radnici P3

Podporuji

6
43%

Nepodporuji

4
29%

Zdržuji se

4
29%
 
Celkem hlasujících: 14 - Celkem hlasů: 14

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 999
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Jiřího Valenty na kandidátku na Praze 3

Příspěvek od Bohdana.Hola »

zdravím členy MS P3,
na základě osobní žádosti (a protože @Jiri.Valenta nemá právo vkládat do vlákna místního fóra nové téma - pokud někdo víte, jak by měl postupovat, aby práva měl, prosím, naveďte jej. Dík!)
vkládám nominaci včetně představení a kandidátské řeči:

"Ahoj všem z Prahy 3,

dovolte mi, abych se krátce představil a sdělil svoji motivaci ucházet se o nominaci a místo na kandidátce v komunálních volbách

Narodil jsem se v roce 1992 v Brně, kde jsem žil i studoval a pracoval až do roku 2018. Od února 2018 žiju v Praze a od srpna 2018 na Žižkově.

Vystudoval jsem právnickou fakultu v Brně a na erasmus si odskočil do finského Rovaniemi.

Piráty a pirátskou stranu jsem z mírného povzdálí sledoval až do roku 2017 a těsně po volbách po vypsání výběrka na asistenty jsem se do něj přihlásil.
Od února 2018 jsem pracoval jako asistent poslanců Mikuláše Ferjenčíka (2/3) a Radka Holomčíka (1/3) organizačně zajišťoval chod resortního týmu finance a analyticky podporoval celý poslanecký klub v oblasti řízení veřejných financí (proces přijímání a schvalování státního rozpočtu, schvalování státního závěrečného účtu).

Nyní bych rád zažil úplně jinou zkušenost, než jsem mohl jako asistent ve Sněmovně zažívat. Rád bych se aktivně zapojil a angažoval na úrovni místní, komunální.

Činnost v politice a účast na občanské společnosti považuju za nesmírně důležitou. Jak se naplno ukázalo (a nadále ukazuje) v covidové krizi tak politika a politická rozhodnutí určitým způsobem ovlivňují každého z nás.

Věřím, že budu posilou místnímu sdružení a případně zastupitelskému klubu. Proto Vás žádám o podporu mé kandidatury do jádra kandidátky ve volbách do zastupitelstva.

Děkuju,

Jirka"

A zároveň tímto pro Jirku prosím o představovací okénko na úterním grilovacím jitsi.
Pokud jsem to dobře pochopila, Jiří se chce ucházet o nominaci na 4. a vyšší místo, ale snad to bude schopen říct sám, pokud už bude mít vlákno vytvořené někým zevnitř.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvek:
Michal.Gill

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Frantisek.Dosedel
Rozhodčí komise
Příspěvky: 834
Registrován: 26 lis 2017, 10:51
Profese: advokát
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady
Dal poděkování: 1360 poděkování
Dostal poděkování: 1118 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jiřího Valenty na kandidátku na Praze 3

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Pokud nepůjde přispívat, dejte vědět, podívám se na to.
V textu čtu zájem o nominaci do jádra, tzn. 8-15 pozice.
Po grilování, bude určitě prostor pro představení - aktivních členů není nikdy dost :)
Pokud máš @Jiri.Valenta zájem o členství, doporučuju vlákno zde: viewforum.php?f=981

Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune
OFFTOPIC
Achievements:
Zakládající člen MS Praha 3 a jeho místopředseda (2018 - )
Zastupitel MČP3 (2018 - )
Člen rady MČP3 (2019-2022)
Předseda KRK Praha (2020 - 2022)
Místopředseda RK (2023 - )
Nepřípustné reputační riziko (asi vždy)

Uživatelský avatar
Margita.Brychtova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 131
Registrován: 13 úno 2018, 13:28
Profese: Místostarostka Praha 3
Dal poděkování: 130 poděkování
Dostal poděkování: 107 poděkování

Re: Nominace Jiřího Valenty na kandidátku na Praze 3

Příspěvek od Margita.Brychtova »

Zdravím,

Jirku znám od roku 2018 a bydlí ve stejném domě jako já. Včera mě kontaktoval s tím, že by chtěl kandidovat na čelo kandidátky na Praze 3. Předala jsem kontakt. Jirka má velkou zkušenost z parlamentu a je s ním výborná spolupráce. Myslím, že bude skvělou oporou v zastupitelském klubu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Margita.Brychtova za příspěvek:
Michal.Gill
Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 999
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jiřího Valenty na kandidátku na Praze 3

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Frantisek.Dosedel píše: 31 říj 2021, 23:45

Pokud nepůjde přispívat, dejte vědět, podívám se na to.
V textu čtu zájem o nominaci do jádra, tzn. 8-15 pozice.
Po grilování, bude určitě prostor pro představení - aktivních členů není nikdy dost :)
Pokud máš @Jiri.Valenta zájem o členství, doporučuju vlákno zde: viewforum.php?f=981

No, nejsem si úplně jistá, jestli @Jiri.Valenta četl Tvůj příspěvek
viewtopic.php?p=764570#p764570
o organizaci voleb na P3, kde je přehledně rozlišen lídr (1.), začátek čela (2.-
3., zbytek čela (4.-7.), jádro (8.-15.) a zbytek kandidátky (16.-35.).
Ale bez jeho vyjádření jen spekulujeme.

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14661
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jiřího Valenty na kandidátku na Praze 3

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Jirka je nesmírně spolehlivý a pracovitý člověk, vřele doporučuju jeho nalodění na kandidátku.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Michal.Gill

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: Nominace Jiřího Valenty na kandidátku na Praze 3

Příspěvek od Antonino.Milicia »

OFFTOPICKdyž na mne vyskočilo toto vlákno v nových příspěvcích, tak si dovolím pohled mimopražský:
Jirku znám z resortního týmu finance, jehož chod má na bedrech. Je to skromný a pracovitý člověk, který pracuje s respektem k názorům ostatních. Ty své na sílu neprosazuje a nezneužívá svého postavení v týmu. Mám ho rád a vážím si ho.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvek:
Ales.Chan

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Jan.Bartko
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 376
Registrován: 24 kvě 2018, 16:08
Profese: radní městské části
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 294 poděkování
Dostal poděkování: 419 poděkování

Re: Nominace Jiřího Valenty na kandidátku na Praze 3

Příspěvek od Jan.Bartko »

Ahoj,
díky za účast na včerejším grilování jiných pozic - už znám aspoň obličej :) Pořád jsem zakliklý v kolonce "zdržuji se", ale rád bych se přepnul do "pro".
Chybí mi ale celkem zásadní informace, a to něco ve smyslu "co vlastně chceš dělat". Určitě se nějaké informace dočkám u grilování, ale myslím, že vzhledem k tomu, že jsi pro MS do velké míry neznámý, by bylo fajn své případné zájmy a cíle popsat dříve, ideálně zde. Ať už pozičně (zastupitel/radní/komise/městské firmy), ale i obsahově...

“Triviality is evil - triviality, that is, in the form of consciousness and mind that adapts itself to the world as it is, that obeys the principle of inertia. And this principle of inertia truly is what is radically evil.”
― Theodor W. Adorno
Uživatelský avatar
Jan.Bartko
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 376
Registrován: 24 kvě 2018, 16:08
Profese: radní městské části
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 294 poděkování
Dostal poděkování: 419 poděkování

Re: Nominace Jiřího Valenty na kandidátku na Praze 3

Příspěvek od Jan.Bartko »

Přeposílám zveřejnitelnou reakci ze SZ :)
================
Co bych rád dělal -- rád bych se stal v prvé řadě zastupitelem, na pozici radního je podle mne ještě brzo. Myslím si, že můžu efektivně případně pomáhat v komisích či v městských firmách. Protože zejména městské firmy jsou ty kanály, kterými se politika a politiky (ve smyslu opatření) realizují.

Klíčovou oblastí, které jsem se věnoval ve sněmovně bylo rozpočtování a řízení veřejných financí. V tomto tématu bych rád pokračoval. Jsem rád, že P-3 používá cityvizor ale participativnímu rozpočtování se naposledy věnovala v r. 2017. Po vzoru ostatních městských částí by bylo zajímavé tuto praxi znovu nastartovat na P-3.

No a v neposlední řadě si myslím, že pravomoci městské části hodně souvisí s veřejným prostorem a infrastrukturou - chodníky, přechody, zastávky, ulice, parkování, osvětlení.
Městské části jsou těmi stakeholdery, kteří jsou nejblíž lidem a mohou se zasadit o to, aby byly města skutečnými městy krátkých vzdáleností. Sám nerozumím nutnosti plotů mezi cyklostezkou pod Vítkovem a Husitskou ulicí. Městská část by měla spolu s ostatními uživateli v území ten prostor co nejvíc propojovat, což je další téma, kterému bych se rád věnoval. A podél jednoho ze schodišť by bylo možné postavit skluzavku. Nerezovou. Po nizozemském vzoru.
https://simondewilde.wordpress.com/2011 ... overvecht/

(Dále bych rád poděkoval Margitě, Antoninovi a Mikuláši za podporu mé nominace :-))

“Triviality is evil - triviality, that is, in the form of consciousness and mind that adapts itself to the world as it is, that obeys the principle of inertia. And this principle of inertia truly is what is radically evil.”
― Theodor W. Adorno
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 3“