Úvod a představení členů - Sport

Moderátoři: Republikové předsednictvo - asistenti, Vedoucí centrálních orgánů, Krajske expertni tymy - vedouci

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jaromir.Horky
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 979
Registrován: 09 led 2018, 17:20
Profese: Marketingový manažer
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 1138 poděkování

Úvod a představení členů - Sport

Příspěvek od Jaromir.Horky »

Ahoj!
Jmenuji se Jaromír Horký. Jsem sportovně založený a aktivní člověk, hrál jsem aktivně házenou(handball, nikoliv národní házenou) za TJ Sokol Přerov HC a následně jsem po odkupu přestoupil do SK Velká Bystřice, kde jsem hrál aktivně nejvyšší soutěž, avšak kvůli zranění jsem musel přestat. Na základě svých zkušeností mám k tématu, co říci. V dnešní době to jde se sportem všeobecně dolů, leč jsou různé kampaně, které se jej snaží zvelebit, ale sportovím klubům chybí to hlavní-peníze a některým také prostory. Podporují se profesionální týmy na úkor těch amaterských a to je špatně. Proto se hlásím na palubu a budu rád nápomocen!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaromir.Horky za příspěvky (celkem 2):
David.Hosek, Vojtech.Nezval

Předseda KS OLK, Zastupitel Olomouckého kraje, vedoucího mediálního týmu OLK

Nejlepší způsob, jak dosáhnout cíle, je začít. OFFTOPIC774942021
Něco o mně

Uživatelský avatar
Robert.Srejma
Republikový výbor
Příspěvky: 255
Registrován: 05 kvě 2018, 08:17
Profese: lékárník, rozhodčí, student ekonomie
Dal poděkování: 402 poděkování
Dostal poděkování: 249 poděkování

Re: Úvod a představení členů - Sport

Příspěvek od Robert.Srejma »

Ahoj,
taky bych se rád zapojil do KET v oblasti Sportu. Byl jsem 6 let rozhodčí Floorbalu a nyní již 5 let rozhodčí fotbalu a činovník fotbalového svazu. Organizátor MS 2008 a 2018 ve florbale. Není to vše o penězích ale o medializaci a aktivizaci mládeže. Dostavbě sportovišť a přerozdělování peněz dobrým směrem. V oblasti sportu mám mnoho zkušeností i informací.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Srejma za příspěvek:
Jaromir.Horky
Uživatelský avatar
Milos.Zmeskal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 976
Registrován: 11 črc 2012, 21:31
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 986 poděkování
Dostal poděkování: 952 poděkování

Re: Úvod a představení členů - Sport

Příspěvek od Milos.Zmeskal »

A co @Petr.Lysek? :)
Edit: Ozačit mi nejde, napíšu mu SZ.
"Společnost mě nenávidí a já nenávidím ji. Její pravidla mě omezují, hodlám je porušit." James Cole
XOLK! XOLK! XOLK!

OFFTOPIC
73I 464 9IO
fb.com/milhauzz18
Uživatelský avatar
Petr.Lysek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 733
Registrován: 01 úno 2012, 21:37
Profese: projektant
Bydliště: Belgická 3, 79604 Prostějov
Dal poděkování: 1495 poděkování
Dostal poděkování: 1007 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvod a představení členů - Sport

Příspěvek od Petr.Lysek »

Býval jsem sportovně založený člověk :-) , celoživotně hraji volejbal. Má rodina se pohybuje dlouhodobě ve výkonnostním volejbale, já po přestěhování do PV už se mu věnuji jen jako koníčku. Stále ještě aktivně hraji na amatérské úrovni, pořádám dva volejbalové turnaje, jeden již 18 rokem.
Jsem členem sportovní komise v Prostějově a jisté představy o podpoře sportu samozřejmě mám. Účelem veřejné podpory by mělo být především vytvoření podmínek pro co nejširší možnosti sportovního vyžití pro mládež i sportovní veřejnost. Vrcholový sport si podporu samozřejmě zaslouží také, masový, výkonnostní a vrcholový sport jsou spojené nádoby. Nicméně jsem odpůrce bezuzdného sypání financí do sportovního byznysu tak, jak jsme svědky na úrovni Prostějova i Olomouckého kraje.
Toliko ve zkratce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Lysek za příspěvek:
Lubomir.Vlcek
Místopředseda MS Prostějov
Zastupitel Statutárního města Prostějova
Krajský zastupitel v Olomouckém kraji
Email : Petr.Lysek@pirati.cz
Facebook : https://www.facebook.com/IgnaciusReilly
Profil: https://www.pirati.cz/lide/petr_lysek

"Lidé chtějí lži, aby měli podle čeho žít. Volají po nich." (Terry Pratchett:Národ)
Uživatelský avatar
Marek.Valko
Mediální odbor
Příspěvky: 45
Registrován: 15 říj 2018, 17:03
Profese: Vedoucí MO Pirátů
Bydliště: Žiželice, okres Kolín
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 132 poděkování

Re: Úvod a představení členů - Sport

Příspěvek od Marek.Valko »

Ahoj všem!
Rád bych se zapojil do KET v oblasti sportu, a to s následujícími cíly:
- Zprůhlednit financování různorodých sportovních oddílů s cílem vymýtit korupci, střet zájmů, nebo úplatkářství.
- Nastavit systém rozdělování finančních prostředků na základě veřejných a všeobecně známých kritérií.
- Motivovat aktivní lidi, potažmo sportovní oddíly, aby ve své činnosti byli úspěšní a společnosti přinášeli přidanou hodnotu.
- V oblasti vrcholového sportu výrazně "ztransparentnit" přidělování prostředků, s jasně daným určením a důslednou kontrolou.
- Snažit se vytvořit co nejférovější prostředí v jednotlivých sportech. Nezvýhodňovat bohaté a nešlapat po malých.

Jaké jsou mé zkušenosti?
Prakticky celé dospívání jsem hrával fotbal za Zábřeh, poté vesnickou soutěž za Jestřebí. Bohužel i v těchto juniorských a "nevýkonnostních"
soutěžích jsem byl nespočetněkrát svědkem nepravostí, nespravedlnosti, neschopnosti se dovolat spravedlnosti.
Po mém přesunu do Olomouce jsem se rok a půl věnoval sportu jako sportovní redaktor, zároveň jsem se angažoval v SK Sigma Olomouc jako
tvůrce grafiky, zajišťoval online přenosy a nahlédl pod pokličku vrcholového profesionálního sportu.

Závěrem:
Nadcházející krajské volby jsou velkou příležitostí, jak začít měnit věci k lepšímu. Jestliže budeme považovat sport za okrajovou záležitost bez
politického důrazu, bude současná praxe a systém pokračovat. A to asi nikdo nechceme (už jen kvůli případům jako ústní několikamilionová půjčka veřejných peněz soukromému subjektu). Proto tomuto KETu nabízím svůj čas, nadšení, analytické a profesní schopnosti.
Pevně také doufám, že ze sportu dokážeme vytvořit volební téma na základě faktů a plánů, ne demagogie a lží.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Valko za příspěvek:
Jaromir.Horky

"Remember Red, hope is a good thing, maybe the best of things, and no good thing ever dies." - Andy Dufresne, The Shawshank Redemption (1994).


Zástupce vedoucího MO (since 2022)

Uživatelský avatar
Radek.Vojtek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 690
Registrován: 01 lis 2013, 11:39
Profese: Sales Manager
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 363 poděkování

Re: Úvod a představení členů - Sport

Příspěvek od Radek.Vojtek »

Ahoj vespolek,

také bych se rád přidal k tomuto KETu.

Jmenuji se Radek Vojtek a aktuálně jsem místopředseda MS Pirátská Tvrz.
Co se týče sportu působím v kulturně-sportovní komisi v městysu Brodek u Přerova, ve výkonném výboru Sokolu Luková a spolupracuji také s FK Brodek u Přerova.
Sportu obecně se věnuji a pohybuji se v něm v podstatě celý život. Hrál jsem výkonnostně fotbal na krajské úrovni, dnes se snažím laťku udržovat alespoň v okresní rovině.
Závodně jsem se věnoval také cyklistice, florbalu a volejbalu.

Mou hlavní prioritou v tomto KETu by mj. mohlo být právě rozvoj a podpora mládeže a taktéž rozvoj a systém financování amatérských sportovních spolků a s těmito tématy spojené činnosti.
Ovšem, nebráním se v oblasti sportu žádnému z témat, ba naopak.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Vojtek za příspěvky (celkem 2):
Jaromir.Horky, Robert.Srejma

Předseda MS Pirátská TVRZ (Brodek u Přerova, Majetín, atd.), zastupitel v městysi Brodek u Přerova, člen Sportovně-kulturní komise tamtéž, KV Olomouckého kraje.

Odpovědět

Zpět na „Sport“