Vojta Tatra Žádost o nalodění

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha, PMS Praha 6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vojtech.Tatra
Místní předsednictvo
Příspěvky: 34
Registrován: 03 říj 2018, 11:22
Profese: IT Support
Bydliště: Fajmanové, Praha 6 - Petřiny
Dal poděkování: 532 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vojta Tatra Žádost o nalodění

Příspěvek od Vojtech.Tatra »

Ahoj vespolek,
Vojta Tatra jméno mé, Piráty už volím nějaký čas a došel jsem k závěru, že pro mně uzrál čas, abych se aktivně zapojil. Na Pirátské straně oceňuji zaměření na svobodu informací a projevu, také digitalizaci včetně vnitřního systému hlasování, transparentnosti a komunikace strany. Mnoho členů strany je mi také blízkých osobními názory, někteří i pracovně a s některými členy se znám osobně, což je pro mně také důležité - např. k Pirátům na Praze 6 mně přivedl Ivan Hrůza.
Pracuji jako IT support v digitální tiskárně, v minulosti jsem dělal na helpdesku a ještě předtím jako asistent pedagoga v Jedličkově ústavu. Je mi 30. Po střední škole technického zaměření jsem studoval 2 roky filozofii, 2 teologii a 2 estetiku, nic z toho jsem bohužel (zatím) nedostudoval, přesto ve mně studium leccos zanechalo a mnoho témat zůstalo mým zájmem.
V rámci politických témat bych se rád účastnil diskuze stran školství (např. zavedení hodin základů psychohygieny a psychoterapie spolu s vyšší dotací na vzdělání v informatice), životního prostředí a sociálního systému (např.práva postižených a jinak znevýhodněných). Téma ochrany osobních dat v dnešní digitální době je pro mne také důležité.
V příštích týdnech a měsících se chystám ukázat na schůzích a těším se na osobní setkání!
Díky
Vojta

Nyx:Wotar
Facebook:https://www.facebook.com/T5tras
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Tatra za příspěvky (celkem 2):
Barbora.Hruzova, Ivan.Hruza

OFFTOPIC👣Dva mniši se hádali o vlajku. Jeden řekl : "Je to vlajka , co se pohybuje." Druhý tvrdil : " Je to vítr, co se pohybuje. Stalo se, že šel kolem patriarcha. Řekl jim : "Ani vítr ani vlajka, to, co se pohybuje, je vaše mysl.
🎈 "Čím hlouběji jdeš do lesa, tím víc potkáš cvoků". Méďa Béďa
🔗 @itatras@mastodon.social

Uživatelský avatar
Michal.Zachar
Administrativní odbor
Příspěvky: 229
Registrován: 27 říj 2017, 10:24
Profese: lektor soft skills & louč (kouč)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 601 poděkování
Dostal poděkování: 516 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojta Tatra Žádost o nalodění

Příspěvek od Michal.Zachar »

Ahoj Vojto. zdravím tě jménem předsednictva MS Praha 6. Doporučuji při nalodění využít i nastavit si svůj profil taky tady, kde se už brzo spustí zasílání příspěvků z různých oblastí - https://nalodeni.pirati.cz/. Požádal jsem tě i o přátelství na fcb, abych tě přidal k nám do fcb skupiny, kde probíhá informování členů MS ohledně činností, akcí, schůzek, atp. Rádi tě uvidíme na schůzce veřejně, tak případně nějakého týmu, ovšem teď bude cca 14 dnů pauza. Za prvé se trochu vzpamatujeme po kampani a za druhé probíhají jednání vznikajícího zastupitelstva Prahy 6, kde se nyní naši členové účastní. Schůzka veřejná je 31.10, místo bude upřesněno a předtím týden je interní schůzka - https://www.facebook.com/events/507358243024113/, kde tě rádi uvidíme a kde se budeš moci představit off-line.

:geek: Vítej na palubě. Za Piráty Prahy 6 Michal Z. Zachar
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Zachar za příspěvky (celkem 2):
Barbora.Hruzova, Vojtech.Tatra

Michal Zdeněk Zachar
koordinátor FUNDRAISINGU 8-)
michal.zachar@pirati.cz / 727 835 825
:roll: Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Uživatelský avatar
Vojtech.Tatra
Místní předsednictvo
Příspěvky: 34
Registrován: 03 říj 2018, 11:22
Profese: IT Support
Bydliště: Fajmanové, Praha 6 - Petřiny
Dal poděkování: 532 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojta Tatra Žádost o nalodění

Příspěvek od Vojtech.Tatra »

Ahoj Michale, díky za info a pozdrav! Na zmíněných místech jsem se registroval a na Facebooku se přidám rád - slyšel jsem, že komunikujete hlavně tam. Je jasné, že po volbách (ze kterých mám celkem radost) se budete soustředit hlavně na vyjednávání dalšího postupu, když to vyjde v práci, zkusím se zastavit toho 24.10., v nejhorším na nějaké další schůzi.

Přeju úspěšné povolební vyjednávání a na viděnou
Vojta
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Tatra za příspěvek:
Ivan.Hruza

OFFTOPIC👣Dva mniši se hádali o vlajku. Jeden řekl : "Je to vlajka , co se pohybuje." Druhý tvrdil : " Je to vítr, co se pohybuje. Stalo se, že šel kolem patriarcha. Řekl jim : "Ani vítr ani vlajka, to, co se pohybuje, je vaše mysl.
🎈 "Čím hlouběji jdeš do lesa, tím víc potkáš cvoků". Méďa Béďa
🔗 @itatras@mastodon.social

Uživatelský avatar
Michal.Zachar
Administrativní odbor
Příspěvky: 229
Registrován: 27 říj 2017, 10:24
Profese: lektor soft skills & louč (kouč)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 601 poděkování
Dostal poděkování: 516 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojta Tatra Žádost o nalodění

Příspěvek od Michal.Zachar »

Vojto, ideálně to bude toho 31.10, kdy je veřejná členská schůze, místo bude asi u Holečků v Hvězdě, takže kousek od tebe a nebo městská veřejná schůze našeho sdružení celé Prahy - pozvánka je zde. Viz. https://www.facebook.com/events/628509940880157/ - Do skupiny na fcb jsem tě už přidal.

Michal Zdeněk Zachar
koordinátor FUNDRAISINGU 8-)
michal.zachar@pirati.cz / 727 835 825
:roll: Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Uživatelský avatar
Vojtech.Tatra
Místní předsednictvo
Příspěvky: 34
Registrován: 03 říj 2018, 11:22
Profese: IT Support
Bydliště: Fajmanové, Praha 6 - Petřiny
Dal poděkování: 532 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojta Tatra Žádost o nalodění

Příspěvek od Vojtech.Tatra »

Díky za tip Michale! Dorazím tedy toho 31.10.2018. Sestavení koalice na P6 s ODS ( a kdo jiný tady rozprodal pozemky pod cenou a nechal zchátrat historické stavby) bez pirátů je bolestné, ale jinak je v Praze co slavit. Tak ještě jednou díky a těším se na viděnou:-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Tatra za příspěvek:
Barbora.Hruzova

OFFTOPIC👣Dva mniši se hádali o vlajku. Jeden řekl : "Je to vlajka , co se pohybuje." Druhý tvrdil : " Je to vítr, co se pohybuje. Stalo se, že šel kolem patriarcha. Řekl jim : "Ani vítr ani vlajka, to, co se pohybuje, je vaše mysl.
🎈 "Čím hlouběji jdeš do lesa, tím víc potkáš cvoků". Méďa Béďa
🔗 @itatras@mastodon.social

Uživatelský avatar
Michal.Zachar
Administrativní odbor
Příspěvky: 229
Registrován: 27 říj 2017, 10:24
Profese: lektor soft skills & louč (kouč)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 601 poděkování
Dostal poděkování: 516 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojta Tatra Žádost o nalodění

Příspěvek od Michal.Zachar »

Ahoj Vojto, zde předkládám obvyklé otázky pro zájemce o členství, prosím jejich zodpovězení.
1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a. koho si volil/a v předchozích volbách (2010, 2013, 2017)
2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
4. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
7. Co si myslíš o EU - klady a zápory?
8. Názor na referendum?
9. Co nejvíc pálí Českou republiku?

Michal Zdeněk Zachar
koordinátor FUNDRAISINGU 8-)
michal.zachar@pirati.cz / 727 835 825
:roll: Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Uživatelský avatar
Vojtech.Tatra
Místní předsednictvo
Příspěvky: 34
Registrován: 03 říj 2018, 11:22
Profese: IT Support
Bydliště: Fajmanové, Praha 6 - Petřiny
Dal poděkování: 532 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojta Tatra Žádost o nalodění

Příspěvek od Vojtech.Tatra »

Ahoj,
díky za možnost napsat sem, v osobním kontaktu bych z nervozity pravděpodobně neřekl vše, co bych chtěl. Samozřejmě předpokládám, že se členové pak budou osobně doptávat, na co chtějí. Mám pak odpovědi ještě přidat do příslušné složky na Gdrivu?

Moje odpovědi na grilovací otázky jsou následující:

1. Na Pirátech oceňuji vnitřní stanovy týkající se transparentnosti, přímého hlasování uvnitř strany a nastavení proti komulaci funkcí. Jsou to myslím procesy, které nás samotné a tak i naše voliče chrání před korupcí moci, která může zastihnout každého, kdo se k ní dostane, ať má z počátku sebelepší úmysly.
V konkrétním programu jsem si pak Pirátů začal všímat v boji proti ACTA, kde jsem seznal, že v programu Pirátů souhlasím i s dalšími body jako je právo na svobodný přístup k informacím bez cenzury, přístup k problematice životního prostředí, stejně tak i sociální věci, podstatný je pro mně i přístup k menšinám a přístup k psychotropním látkám.
Piráti jsou mi také sympatiční lidsky - spoustu jich znám osobně a stejně tak na mně dobře působí výstupy v mediích.
Ve svých prvních volbách jsem volil TOP09 - popravdě jsem z politky ještě "neměl moc rozum" a chtěl jsem se především vymezit proti Paroubkovi. V druhých volbách jsem volil Zelené - životní prostředí je pro mně důležité téma (což se ukazuje stále více po celém světě), ale praktická aplikace a fungování strany mně nevyhovuje. V dalších volbách už jsem pak volil jen Piráty. V mnoha bodech týkající se sociálních otázek se shoduji s ČSSD (v lecčems jsem spíše levicově založený), strana je pro mně ale nepřijatelná co se osob a dalšího fungování týče.
Na pirátech také oceňuji velké názorové spektrum v rámci strany od pravicových názorů po levicové, vše ale sdružené pod stejnými hodnotami a ideály - pro mně je to hlavně ta transparentnost, svoboda a rovnost.

2. V otázce psychotropních látek mám v obecné rovině možná trochu radikální názor a to legalizaci všech drog bez vyjímky. V případě "lehkých" jako je marihuana nevidím problém v obchodu s drogou, z čehož bude mít stát peníze na daních, zajistí se kvalita, celkově bude droga a její vliv na obyvatelstvo více pod kontrolou a uživatele se nebudou muset bát persekuce.
Je-li legální alkohol, který mnoho adiktokologů řadí nyní již mezi tvrdou drogu, je myslím pokrytecké řadit drogy, jež mají dle statistik na svědomí mnohem méně škod na životech a majetku, mimo zákon.
Co se týče psychedelik jako je LSD, jak jsem zmínil výše, jsem pro legalizaci a zároveň bych umožnil jeho výrobu a prodej vybraným psychologům/terapeutům a lékařům pro pořádání výzkumů a kontrolovaných seancí na bázi dobrovolnosti.
Psychedelika jsou sice také někdy řazena mezi tvrdé drogy, ale dle mně zcela chybně, tvrdé drogy uvažuji takové, které obcházejí systém odměny v mozku vyjjímečně účinně - tedy hlavně opiáty a amfetaminy, dnes možná i syntetické kanabinoidy).
Tvrdé drogy jsou pak problematičtější, přesto bych je minimálně dekriminalizoval a umožnil uživatelům vyrábět si drogu pro vlastní potřebu, případně jim po zhodnocení lékaře umožnil nákup drogy v lékařské kvalitě v lékárně. Podle mně by to snížilo kriminalitu spojenou s výrobou a distribucí a v případě heroinu i chránilo samotné uživatele, které většinou kromě samotné drogy ničí především žalostná čistota látky a nedostatečná výživa. Též by to omezilo farmaceutické loby, které vydělává na opiátové substituci, která ale ve většině případů zrovna abstinenci neusnadňuje (abstinenční příznaky z heroinu trvají 4 dny, ze Subutexu teprve začínají nabírat na síle po 14ti dnech, pacient tak většinou má problém látku vysadit a dál si kupuje "lék", čímž výrobce vydělává). Další věc je umožnění alternativních přístupů v řešení závislosti jako je ibogain nebo právě psychedelika (proti čemuž opět brojí farmaceutická lobby).
Prevenci pak vidím v dostatečné informovanosti a vzdělání dětí a mládeže a stejně tak případných k tomu určených centrech, které u nás již docela fungují.
V lékárnách bych také uvolnil některé přípravky, které jsou dostupné pouze na předpis k volnému prodeji na základě věku a informovanosti, např. podobným modelem, jaký je praktikován v Kanadě - lékárník se zeptá klienta, na co přípravek potřebuje a je li seznán s riziky a vedlejšími účinky a pak mu ho případně prodá. Např. mírný stimulant modafinil ( u nás registrován jako Vigil) je takto prodáván lidem, kteří třeba potřebují vydržet vzůru na noční směně apod.
S tímto tématem také nepřímo souvisí edukace mládeže v podobných otázkách - osobně bych zavedl základy psychoterapie na školách, aby se děti naučily základy nějaké psychohygieny a případně mohl vyučující vytipovat rizikové žáky. Obzvlášť tvrdé drogy jsou totiž často záplatou či útěkem před vztahy v rodině a dalšími problémy. Navíc v dnešní době globalizace a nepřeberných možností jsou tyto techniky stále důležitější a vyhledává je stále více lidí. Větší podpora psychoterapie ve zdravotnictví zdá se mi také potřeba, jelikož se jedná opravdu o léčbu a ne pouze o záplatu jako v mnoha případech, kde se ordinují z nedostatku času, prostředků nebo ochoty pouze antidepresiva a další léky.

3. V problematice státních dotací se tolik neorientuji, ale souhlasím s tím, že pokud odborník na konkrétní problematiku zhodnotí, že jsou potřeba (např. v rámci zachování kultury nebo při rozvoji obnovitelné energetiky), jsou určitě na místě. Vnímám ale to, že tady jsou často zneužitelné a dostávají je firmy a na projekty, které nejsou ve shodě s veřejným zájmem a stran tohoto by se mělo tlačit na transparentnost a výrazně přísnější pravidla. Dotace jsou případ, kde bych využil možnosti referenda - jak jsem ale psal, v této problematice se z praktického hlediska tolik nevyznám, takže nevím, jaké další problémy tam vyvstávají.

4. Jsem pro svobodu informací, bez cenzury (především svobodná média, což je celkem aktuálním problémem), svobodu internetu a proti zásahům do jeho regulace. Také jsem příznivcem opensource, přestože myslím, že je to na výrobci softwaru, co si zvolí. Do jisté míry mi také leží v žaludku různé DRM, protože koupím li si produkt, měl bych mít možnost si ho přehrát nebo přečíst na libovolném zařízení nebo softwaru.

5. Ochranu soukromí vnímám hlavně v globálním měřítku a to hlavně v digitální oblasti. Mám za to, že jsme se tak trochu pomalu uvařili jako žába ve vodě, tedy většina si to neuvědomila a většina soukromí je přístupná komukoliv s dostatečnými právy (viz. skandál NSA). Jsem příznivec end to end šifrování a odpůrce jakéhokoliv preventivního přístupu k datům ze strany vládních složek (tedy vlastně presumpce viny).

6. Některé ideologie jako ta nacistická jsou postaveny mimo zákon a jejich projevy by měly být dle toho také postihovány. Další projevy nenávisti by měly být adresovány zvlášť pokud se jedná o překrucování nebo vymýšlení faktů (viz. rétorika SPD) a úmyslné vyvolávání strachu. Také asi záleží na formě projevu - pokud někdo prezentuje špatnou zkušenost např. s araby jako zkušenost osobní a negeneralizuje ji na celou etnickou skupinu a náboženství, je to podle mně v rámci svobody projevu, v opačném případě bych ale věc řešil.

7. V zásadě jsem příznivcem EU i celé myšlenky spolupráce národů (nejen v rámci EU). Přes svoje mouchy, které jsou u takového uskupení nevyhnutelné, z mého pohledu přinesla hlavně pozitivní hodnoty. Případné vystoupení z EU by pak myslím pro ČR bylo likvidační a jsem zcela proti.

8. Určitě se přikláním k možnosti místního referenda ve všech možných otázkách od přítomnosti billboardů po dotace. Dal bych pozor na dostatek ochranných prvků, jako je dostatečná účast a informovanost. Celostátní referendum mi pak přijde dost ošemetné, zejména v zásadních otázkách jako je právě třeba odchoz z EU. Na příkladu Velké Británie je myslím vidět, že obyvytelstvo nemusí být dostatečně informované nebo může být zmanipulované populisty hrou na emoce apod. - nenapadá mě řešení, jak se proti těmto fenoménům dostatečně bránit (možná dvě kola, vysoká účast, podepsání informovanosti). V méně důležitých otázkách pak pro celostátní referendum jsem.

9. Jako největší problém vidím střet zájmů politiků a to, že jim to zatím beztrestně prochází, obcházení ústavního práva např. v tom, že premiérem je prokazelný spolupracovník STB, ohrožení demokracie pokusem o kontrolu/likvidaci veřejnoprávních medií. To že politická strana funguje jako firma je pro mně také nepřijatelné - všechny výše uvedené body pochopitelně nejvíc naplňuje hnuti ANO. Populismus a relativizace problému, překrucování faktů apod. je dlouhodobým problémem také a je smutné, že se mu pokoušejí přizpůsobit i některé tradiční strany (nebo některé jejich frakce). Korupce a rozkrádání/ prodávání státního majetku pod cenou je též dlouhodobý problém a možná více palčivý na komunální úrovni. Jako řešení vidím transparentnost a informovanost s možností ověřit si fakta (třeba všechny státní smlouvy na internetu) - tedy to, o co se Piráti už nějakou dobu snaží.

Těším se na doplňující otázky a přiznávám, že v některých bodech nemám v problematice takový přehled, nicméně zvlášť postoje Pirátů si doplňuji a jsem přesvědčen, že vnímám kurz, kterým Piráti plují. Rád bych se více informoval a věnoval otázkám životního prostředí, zdravotní a sociální politiky, psychotropním látkám a v konkrétních nápadech školství. Odbornost mám do určité míry v digitalizaci a informatice, na což myslím ale máme expertů dost.

Vojta
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Tatra za příspěvek:
Michal.Zachar

OFFTOPIC👣Dva mniši se hádali o vlajku. Jeden řekl : "Je to vlajka , co se pohybuje." Druhý tvrdil : " Je to vítr, co se pohybuje. Stalo se, že šel kolem patriarcha. Řekl jim : "Ani vítr ani vlajka, to, co se pohybuje, je vaše mysl.
🎈 "Čím hlouběji jdeš do lesa, tím víc potkáš cvoků". Méďa Béďa
🔗 @itatras@mastodon.social

Uživatelský avatar
Michal.Zachar
Administrativní odbor
Příspěvky: 229
Registrován: 27 říj 2017, 10:24
Profese: lektor soft skills & louč (kouč)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 601 poděkování
Dostal poděkování: 516 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojta Tatra Žádost o nalodění

Příspěvek od Michal.Zachar »

Expertů nebude nikdy dost. Jinak pls. Stáhni si prosím přihlášku a přines mi ji vyplněnou na další naší schůzi. Děkuji a link je zde: https://wiki.pirati.cz/ao/sablony/start ... _prihlaska

Michal Zdeněk Zachar
koordinátor FUNDRAISINGU 8-)
michal.zachar@pirati.cz / 727 835 825
:roll: Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Uživatelský avatar
Vojtech.Tatra
Místní předsednictvo
Příspěvky: 34
Registrován: 03 říj 2018, 11:22
Profese: IT Support
Bydliště: Fajmanové, Praha 6 - Petřiny
Dal poděkování: 532 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojta Tatra Žádost o nalodění

Příspěvek od Vojtech.Tatra »

Vzhledem k tomu, že v situacích, jako je nadcházející grilování bývám nervózní nebo dokonce propadám panice, často proto neřeknu vše, co jsem chtěl a pak nad tím ruminuju, rozhodl jsem se na některé časté grilovací otázky ještě jednou odpovědět zde na fóru.

Proč chci být členem:
Členem Pirátů chci být proto, abych mohl hlasovat na fóru a reálně tak do určité míry přispívat, zlepšovat a podílet se na politické scéně České republiky, která je mým domovem. Druhým důvodem je členství v tlupě se stejným pohledem na svět (ostatně jsme všichni lidé a chceme někam patřit), s Pirátskými myšlenkami i lidmi se ztotožňuji a jsou součástí mé identity, proto chci svoje členství posunout na vyšší úroveň.
V čem může být můj přínos:
Můj přínos může být ve třech částech - jednak koketuji s technickým odborem, kde rád pomůžu s drobnostmi (pomáhal jsem s odstraněním Google+ na našich stránkách), rád se něco přiučím a budu rád pomáhat i na stránkách Prahy 6, v druhé rovině mě zajímá sociálně-zdravotní odbor (kamž počítám i drogovou politiku), v němž mám velkou sebezkušenost a je to věc, která mně naplňuje/ dává mi největší smysl a třetím bodem je pomoc s politikou a akcemi na Praze 6. V nějaké míře mohu asi i pomáhat v mediálním odboru, jelikož v mediálním prostoru a v prostoru sociálních sítí trávím poměrně dost času. Jsem spíš introvert, takže bych raději a asi i lépe zvládám backoffice práci (jako je třeba ta úprava stránek, administrace, diskuze na internetu apod.).

Co v programu/stanovách nejvíce oceňuji:
V programu/stanovách strany nejvíce oceňuji transparentnost ve fungování strany, která chrání proti síle moci, které může podlehnout i sebelepší člověk. S tím jde ruku v ruce důraz na nezávislost medií a právo na informace.

S čím v programu/stanovách nesouhlasím:
S čím naopak spíše nesouhlasím je celostátní referendum, které je vzhledem k možnostem populismu z mého pohledu velice riskantní, naopak lokální referendum preferuji a jsem za jeho výrazné rozšíření. Z počátku jsem měl také problém s nezvyklým názorovým rozptylem uvnitř strany od prava do leva, nicméně jsem si časem sám uvědomil, že některé moje názory/postoje jsou levicové a některé naopak pravicové - zdá se mi tudíž, že dělení na pravici a levici opravdu ztrácí význam a združování kolem některých ideí dává v současné době větší smysl.

Drogová politika:
Jak jsem psal už výše, osobně bych byl pro legalizaci všech drog, samozřejmě za nastavení určitých podmínek. Uživatele např. heroinu neničí tolik droga samotná, ale její cena (což vede ke kriminálnímu chování) a jejich těla ničí nečistota drogy. Je znám případ chirurga, který si asi třicet let píchal morfin a nebylo to na něm (minimálně tělesně) nijak patrné, kdyby ho nikdo nenachytal, možná by to dělal dodnes. Velkou roli hraje také ostrakizace ve společnosti - když někdo přijde s kocovinou, bere se to jako "normální" a kolegové se maximálně zasmějí, což je zvlášť patrné v ČR. V případě marihuany je pro mně legalizace jasná, statisticky jsou nehody a zdravotní následky oproti alkoholu výrazně nižší a jak vidíme v zemích, které již legalizovaly, může to zajistit i významný přínos do státní kasy na daních.

Manželství pro všechny:
Rozhodně souhlasím, sexuální menšiny by měly mít z mého pohledu stejná práva a přijetí jako většinová společnost.
Jsem i příznivcem rozšířené rodiny/komunity, jak o ní mluví třeba v knize New Family Values Andrew Solomon (on se svým partnerem má děti se svou kamarádkou a její partnerkou).
V Respektu (15.9.2019) byl tento měsíc pěkný dopis, kde paní reagovala na tvrzení pana Vondry, že rodina a institut manželství má sloužit pouze pro výchovu dětí tím, že by tudíž měla být zakázána i manželství po padesátce, jelikož zde jsou děti také minimálně pravděpodobné a přesto mohou dotyční čerpat výhody manželství. Moje přesvědčení je, že spojení dvou (i více) má význam především pro ty lidi a v dnešní "době samoty" je to věc, která by se měla zvlášť podporovat a ve společnosti vynášet, ne ostrakizovat nebo "tolerovat".

Koho by zajímalo, tady najdete, co třeba čtu: https://www.goodreads.com/user/show/316 ... t-ch-tatra
A tady je můj Facebook, kde už jsem s většinou z vás ve spojení a rád se spojím i s dalšími: https://www.facebook.com/T5tras
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Tatra za příspěvky (celkem 2):
Antonin.Stogr, Lubos.Nondek

OFFTOPIC👣Dva mniši se hádali o vlajku. Jeden řekl : "Je to vlajka , co se pohybuje." Druhý tvrdil : " Je to vítr, co se pohybuje. Stalo se, že šel kolem patriarcha. Řekl jim : "Ani vítr ani vlajka, to, co se pohybuje, je vaše mysl.
🎈 "Čím hlouběji jdeš do lesa, tím víc potkáš cvoků". Méďa Béďa
🔗 @itatras@mastodon.social

Uživatelský avatar
Vojtech.Tatra
Místní předsednictvo
Příspěvky: 34
Registrován: 03 říj 2018, 11:22
Profese: IT Support
Bydliště: Fajmanové, Praha 6 - Petřiny
Dal poděkování: 532 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojta Tatra Žádost o nalodění

Příspěvek od Vojtech.Tatra »

Ještě dodám:
Kam bych se politicky zařadil:
Mám rád svobodu a některé omezení ze strany státu vnímám spíš negativně, zároveň si si ale myslím, že v demokracii, jako je ta naše, je třeba postarat se o různě postižené lidi a menšiny a kloním se k určité majetkové rovnosti. Asi bych se spíš zařadil jako sociálně orientovaný liberál, ale fakticky jsou moje názory dost pluralitní a toto rozdělení mi příliš nesedí (a přiznávám, že je to i částečně z neznalosti).

OFFTOPIC👣Dva mniši se hádali o vlajku. Jeden řekl : "Je to vlajka , co se pohybuje." Druhý tvrdil : " Je to vítr, co se pohybuje. Stalo se, že šel kolem patriarcha. Řekl jim : "Ani vítr ani vlajka, to, co se pohybuje, je vaše mysl.
🎈 "Čím hlouběji jdeš do lesa, tím víc potkáš cvoků". Méďa Béďa
🔗 @itatras@mastodon.social

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha 6“