Linda Třešňáková

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
linda.tresnakova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 22 říj 2017, 12:36
Profese: Pedagogický asistent, student pedagogiky
Dostal poděkování: 5 poděkování

Linda Třešňáková

Příspěvek od linda.tresnakova »

Dobrý den,
jmenuji se Linda Třešňáková a je mi 24 let. Jsem hrdá pravdoláskařka a sluníčkářka a mám zájem stát se členkou České pirátské strany. V roce 2015 jsem úspěšně odmaturovala na ekonomické střední škole, poté se zapojila do pracovního procesu jako operátor výroby. V dubnu tohoto roku jsem se stala matkou a na rodičovské dovolené si doplňuji vzdělání studiem na Pedagogické fakultě UHK. V současné době pracuji jako pedagogický pracovník na částečný úvazek a příští rok bych se chtěla zapojit do politiky ve své obci, nejlépe jako zastupitel na kandidátce Pirátů. Hodlám se aktivně zapojit do politiky právě proto, abych se jako mladý člověk mohla podílet na ovlivňovaní chodu věcí veřejných.
No a proč právě piráti? Upřímně jsem se utvrdila o sympatii ke straně hlavně na základě probíhajících voleb do PS, při kterých jsem se ztotožnila s programem, filosofií a postojem strany. Velmi se mi líbí možnost přispívat do internetového fóra, kde mohu tříbit své názory v diskuzi s ostatními členy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi linda.tresnakova za příspěvky (celkem 3):
Petr.Fiebiger, Andrej.Ramaseuski, DavidSmigura
Uživatelský avatar
Petr.Fiebiger
Příspěvky: 3
Registrován: 19 bře 2017, 23:34
Profese: pedagog
Bydliště: Pardubice
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: Linda Třešňáková

Příspěvek od Petr.Fiebiger »

Linda je dlouhodobým příznivcem a podporovatelem Pirátské strany a zdatným propagátorem pirátského programu ve volební kampani 2017 (Piráti v obci Žichlínek u Lanškrouna na 2. místě). O členství se zajímala již před volbami, proto mohu s klidným svědomím její členství doporučit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Fiebiger za příspěvek:
DavidSmigura
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Linda Třešňáková

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Dobrý den,

Velice nás těší Váš zájem. O to víc, že jste žena, protože Pirátek je mezi námi stále málo. Hlásí se nám teď veliké množství nových zájemců o členství a máme z toho velikou radost. Proces přijímání však nechceme u nikoho uspěchat a přistupovat k němu obezřetně, abychom se nestali obětí nějakých pokusů o rozvrat zevnitř, k čemuž by mohla být naše strana, vzhledem k vnitřním procesům, náchylná. Doporučení stávajícího člena bude určitě k vašemu prospěchu. Vzhledem k relativně velkému úspěchu ve volbách nás i nyní čeká organizačně náročnější období přelomu roku, a proto bych se nyní přikláněl k tomu, že bychom se mohli domluvit na osobní schůzce, která je jednou z podmínek přijetí a která může nám i vám pomoci udělat si o sobě navzájem ucelenější obraz, z kraje příštího roku. Do té doby bychom byli rádi, kdybyste se pomalu zapojila z pozice příznivce do procesů strany (především na foru).
Jsem si vědom toho, že to může být proces poněkud zdlouhavý, ovšem doufám, že jsem důvody, které nás k tomuto postupu vedou, dostatečně osvětlil. Nepředpokládáme v tomto období přijímání zásadních rozhodnutí. Naopak právě z kraje roku 2018 bychom rádi zřídili v rámci krajského sdružení alespoň 4 místní sdružení, agendu přijímání nových členů přenesli ve velké míře na ně a pustili se do příprav na komunální volby na podzim 2018, které budou z pohledu dalšího fungování strany, stejně zásadní, jako ty letošní do PS.
Pokud byste měla jakékoli otázky, neváhejte mě kontaktovat a ptát se buď zde v tomto vláknu, na mém emailu nebo i osobně na mém mobilu.

Velice Vám děkuji za váš zájem a podporu a budu se těšit na viděnou.

S přáním krásného dne

Pavel Štěpánek, předseda KS PAK České pirátské strany
@ pavel.stepanek@pirati.cz tel: 608879077
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvek:
DavidSmigura

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Eva.Horakova
Člen KS Praha
Příspěvky: 157
Registrován: 13 zář 2016, 23:13
Profese: expředsedkyně,učitelka,zdravotní sestra
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 315 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Linda Třešňáková

Příspěvek od Eva.Horakova »

Ahoj,

pan Pavel mi mluví z duše, a s jeho textem souhlasím na 100%procent.Není nutné být člen ale zapojit se můžete do všeho. Díky za zájem, budeme Vás jistě potřebovat. Eva
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Horakova za příspěvek:
DavidSmigura
Eva ❤️
Uživatelský avatar
Daniel.Lebduska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 435
Registrován: 27 říj 2013, 10:54
Profese: Výkonný ředitel, marketér
Bydliště: Chrudim
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: Linda Třešňáková

Příspěvek od Daniel.Lebduska »

Zdravím,

pro jistotu přidávám i sem - tuto neděli 19.11.2017 proběhne první povolební schůze v restauraci Pivovarka v Pardubicích - je to od 18:00. Adresa Palackého 250, Pardubice (je to kousek od pardbuckého pivovaru).

Jednou z podmínek přijetí člena je osobní setkání s krajským předsednictvem - to na této schůzi bude. Zvažte, zda stihnete přijít/přijet :-)

Dan
V naléhavých případech mne zastihnete na: +420 775 544 666
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Linda Třešňáková

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Ahoj.

Po delší odmlce, způsobené volbami a pak i CF se vracíme k běžnému provozu a tím pádem i ke tvé žádosti o členství.
Budeme se muset ještě sejít a promluvit osobně.

Do záznamu však poprosím o odpovědi na následující otázky:

1) Která partaj ti byla nejsympatičtější než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
2) Četl/a jsi program Pirátů do PS 2017? Který bod ti přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíš?
3) Jaký je tvůj názor na svobodu Internetu? Chápeš obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
4) Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
5) Co si myslíš o migraci do ČR?
6) Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
7) Co si myslíš o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
8) Jaké vnímáš největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
9) Jaký je tvůj názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
10) Kdo všechno by podle tebe měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
11) Co vnímáš ty osobně jako největší prioritu, kterou by ses z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?

Postačí nenáročné stručnější odpovědi.
Kontaktuj mě prosím na pavel.stepanek@pirati.cz nebo na 608879077 ohledně termínu osobní schůzky.

Pokud se chceš zapojit rovnou, můžeš pro účely komunálních voleb odpovědět v příštích týdnech nebo měsících i na otázky:
- jaké jsou problémy ve tvé obci
- jaka je tam stávající vládnoucí koalice
- je-li v obci strana (hnutí), s níž by se dalo spolupracovat
- jaké jsou tvé vazby na politiku
a pokud bys chtěla v obci kandidovat, uveď zhruba 5 bodu programu, který bys chtěla prosazovat

Rád bych si tě také přidal na facebook, pokud tam jsi. https://www.facebook.com/pavel.stepanek.98434

Budu se těšit na brzké shledání

PS: u Pirátů si všichni od začátku tykáme, proto se omlouvám, pokud to působí nezdvořile, leč zvyk je železná košile :)

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

linda.tresnakova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 22 říj 2017, 12:36
Profese: Pedagogický asistent, student pedagogiky
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: Linda Třešňáková

Příspěvek od linda.tresnakova »

Ahoj, odpovídám.
1) Nejsympatičtější mi byla TOP 09. Piráty jsem si vybrala kvůli většinové shodě s volebním programem.
2) Ano, četla. Nejdůležitější mi přijde bod o digitalizaci státní správy. Shoduji se například i s bodem o šifrování. Nejsem přesvědčena o bodu nutnosti snižování doby platnosti copyrightu. Větší důraz bych však kladla na rozvoj školství a vzdělávání. Tato oblast by měla být prioritou každé vlády.
3) Internet by měl rozhodně zůstat svobodným místem. V pojmech se povrchově orientuji.
4) Ano, vím. Nejsem si ale jistá, že v době, kdy je více práce než pracujících, by tato teorie byla kvalitně fungujícím řešením. Snad v budoucnu.
5) Migrace tu byla vždy a je zcela normální, v podstatě skoro žádoucí. Podle mě žádná migrační krize není. Naše migrační a azylová politika by podle mě mohla být otevřenější a vstřícnější.
6) Jsem jednoznačně pro. Výchovu dětí gay a lesbickými páry vnímám jako jednu z nejdůslednějších. Zároveň by pomohla spoustě dětem bez domova.
7) Nemyslím si, že autorská díla by měla být úplně zdarma. Podle mě si autoři zaslouží odměnu za svá díla. Stahování z internetu ale nevnímám jako trestnou činnost. S organizacemi OSA a Intergram nesympatizuji z důvodu zbytečně buzeračních praktik.
8) Naše zahraniční politika se scvrkla na servilitu prezidenta vůči totalitním mocnostem. Žádnou další zahraniční politiku u nás moc nevidím. Na řízení EU se příliš nepodílíme, k naší škodě.
EU nás drží "nad vodou". Bez EU by naše ekonomika rozhodně nebyla na úrovni, na které dnes je.
Díky NATO patříme k západnímu světu, zaplať pánbůh.
Anexi Krymu vnímám jako příšerné porušení mezinárodního práva.
Režim v KLDR může být hrozbou pro Jižní Koreu a Japonsko. Obyčejných Severokorejců je mi líto.
9) Jsem pro úplnou legalizaci konopí. Nejsem pro legalizaci tvrdých drog. Legalizace dalších lehkých drog by se však mohla dále posoudit, například v souvislosti s jejich terapeutickými možnostmi. Represe je podle mě neúčinná.
10) Na daňová přiznání nemám názor. Výši odměn by rozhodně měly zveřejňovat hlavně všechny organizace placené z veřejných rozpočtů.
11) Dostat Ferjenčíka k holiči. :)
Snažila bych se klást důraz na lepší rozvoj školství.
Tito uživatelé poděkovali autorovi linda.tresnakova za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Stepanek, klivan
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Linda Třešňáková

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Děkuji za odpovědi.

Rád bych tě pozval na krajskou schůzi, která proběhne v neděli 11.2. od 18ti hodin v České Třebové v pivovaru Faltus. Máme zde zarezervovaný multifunkční konferenční salonek s kapacitou 30 lidí.
Salonek je vybavený i dataprojektorem, takže bychom rádi prezentovali náš manuál ke komunálním volbám, pokud se podaří připravit. V prostorách budeme mít přiděleného číšníka a je možné se občerstvit místním pivem i dobrým jídlem. Na programu je i přijímání nových zájemců o členství.

schuze-ks-pardubicky-kraj-f788/krajska- ... 39123.html

http://www.pivovar-faltus.cz/

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Linda Třešňáková

Příspěvek od klivan »

linda.tresnakova píše:Ahoj,5) Migrace tu byla vždy a je zcela normální, v podstatě skoro žádoucí. Podle mě žádná migrační krize není. Naše migrační a azylová politika by podle mě mohla být otevřenější a vstřícnější.
drobná poznámečka k : Azylové a migrační politice....Jak jsme připraveni na event. migrační krizi? Migrační krize by byla ponechána pouze na Charitě české republiky, která by to asi nezvládla. Stat sice udělal výběrové řízení na integraci ev. až 6000 osob. - zatím nevyčlenil prostředky a výběrové řízení bylo zrušeno v 1/2017.
Samotné ministerstvo vnitro uvedlo: „Veřejná zakázka nikterak nepredikuje skutečný počet osob s mezinárodní ochranou, tedy, že by ČR přijala do roku 2019 šest tisíc migrantů, ale zároveň může umožnit řešit i případný nárůst žadatelů (například z Ukrajiny).“ Počet šest tisíc příchozích byl spíše nadlimitní a byl zvolen tedy proto, aby vláda mohla reagovat a byla připravená na nečekané zvýšení příchozích cizinců."
Výběrové řízení u této zakázky bylo 4. ledna 2017 zrušeno (.pdf), protože nebyla podána žádná nabídka.
https://www.zakazky.mvcr.cz/contract_display_27698.html
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Pardubický kraj“