Zápis ze schůze místního fóra - 20. 10. 2014

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 10

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14661
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zápis ze schůze místního fóra - 20. 10. 2014

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

zápis Praha 10, 20. října 2014
Oblouková 14, byt č. 11, přítomní Ivan Mikoláš, Tomáš Klapka, Olga Richterová, Mikuláš Ferjenčík (zapisovatel), omluven Vladimír Tupáček (zájemce o členství)

18:08 zahájeno jednání místního sdružení

Pořad jednání:

Volba ověřovatele
Volební komise na Praze 10
Spolupráce v rámci koalice Vlasta
Povolební vyjednávání na Praze 10
Hlídání dítěte - podpora strany
Evidence lobbistických kontaktů
Plán dalších schůzí
Různé

Pořad jednání schválen jednomyslně

Ověřovatelem byl konsenzuálně ustanoven Tomáš Klapka

Volební komise na Praze 10

Je opravdu nutné je obsazovat, děly se tu věci (http://www.metro.cz/v-praze-10-se-kupci ... e-deje_row)

Spolupráce v rámci koalice Vlasta

Vlasta měla 3 - 5 stánků denně (posledních 12 dní kampaně)
Tam, kde byly rozneseny volební noviny, výsledky byly většinou nad 22 % hlasů

Pirátské listy na Praze 10 - Olga (a zbytek Vlasty) 900
Ivan Mikoláš - 12 balíků - 3000 na Praze 10
Mikuláš Ferjenčík - 2 balíky - 600 na Praze 10
2 kluci ze Skalky - 2 balíky - 600 na Praze 10
Vlastě na konci málem chyběly noviny - je dobré mít radši víc

Koalice Vlasta a Piráti:

V jednacím řádu zastupitelského klubu Vlasty - právo uvést v zápise výhrady
Zveřejňování: je třeba komunikovat, ale mělo by to nějak jít, oboustranná důvěra
zastupitelé Vlasty schválili svůj etický kodex
Až se uzavře povolební situace na radnici, bude se jednat o přistoupení Pirátů Prahy 10 do Vlasty, všichni partneři s tím počítají

Situace na radnici Prahy 10

Nezávislí (Zoufalík), KSČM (Čunátová), ODS (M. Richter), Zelení (I. Cabrnochová) vystupují v jednání jako jeden blok (10 mandátů), Vlasta postupuje společně s TOP 09 (Počarovský, Liška, Lojda) dohromady 16 mandátů, ČSSD má 5 mandátů a ANO 9 mandátů.

Hlavní cíl je být opozicí vůči Hrdličkovi, který ovládá Zoufalíkův/Richterův blok a má velký vliv i na ČSSD

probíhají jednání s dalšími subjekty

Vzhledem k situaci se jako reálné varianty jeví Vlasta - TOP 09 a ANO, nebo opozice

Co by se nejspíš dělo, pokud by pokračovala dosavadní parta Zouf/Richter:
Všechny privatizace jsou nejspíš cinklé, zbývá ještě několik tisíc bytů; v řešení jsou 2 stadiony (po Key Investments plán i na koupi Slavie!!), nová radnice (stavba nebo koupě), území podél železnice, rozjetý je kamerový systém za 90 milionů, outsourcované IT za cca 50 milionů ročně...

Do konce týdne se bude vědět více

Hlídání dítěte - podpora strany

Strana může chtít podpořit mladé rodiče, kteří potřebují hlídání. Co do časové náročnosti schůzování záleží, jestli bude koalice, či opozice, zastupitelstva bývají jednou za dva měsíce a trvají obvykle 5 hodin, komise 2 hodiny měsíčně, jedna schůze cca 3 hodiny měsíčně, příspěvek na hlídání ideálně 100 Kč na hodinu pro případy, kdy není možné hlídání rodinným příslušníkem.

Evidence lobbistických kontaktů

název je problematický (negativní konotace slova "lobbista" odrazují)

Návrh: "Přehled politických a lobbistických kontaktů"

schůzky Vlasty jsou v pondělí ráno (7:30 - 9:30)

Další schůze desítkových Pirátů - úterý 4. 11. Oblouková 14 od 18:00

Různé
vzkaz Vlastě:

Máme za to, že prospěje větší kredibilitě Vlasty, když bude maximum možných informací dobrovolně zveřejňovat

Pokud Vlasta nebude v koalici, zřejmě bude potřeba vydávat vlastní tištěné noviny

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Ivana.Hudcova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 102
Registrován: 24 zář 2014, 11:16
Profese: novinářka
Bydliště: Petříkov u Velkých Popovic
Dal poděkování: 207 poděkování
Dostal poděkování: 141 poděkování

Re: Zápis ze schůze místního fóra - 20. 10. 2014

Příspěvek od Ivana.Hudcova »

Mikulas Ferjencik píše:
zápis Praha 10, 20. října 2014
Oblouková 14, byt č. 11, přítomní Ivan Mikoláš, Tomáš Klapka, Olga Richterová, Mikuláš Ferjenčík (zapisovatel), omluven Vladimír Tupáček (zájemce o členství)

Volební komise na Praze 10

Je opravdu nutné je obsazovat, děly se tu věci (http://www.metro.cz/v-praze-10-se-kupci ... e-deje_row)
Tohle už mi vrtalo hlavou, když mi Mikuláš při předvolebním vylepování plakátů po Praze říkal o kupě různých volebních podfuků po republice v minulosti. Říkala jsem si, proč tedy strany důsledně neobsazují volební komise svými zástupci?! Vždyť je tolik lidí, co by si s gustem za dva dny přivydělali na státní útraty notabene docela zajímavým způsobem...! Pokud vím, nemusejí být ani členy příslušné partaje. Sama jsem byla před lety dokonce v ústřední volební komisi za jedny Nezávislé a jejich členka jsem rozhodně nebyla, jen mě k té činnosti zlanařila kamarádka... Akorát by muselo jít o lidi dostatečně razantní, aby se dokázali ohradit proti tomu, co jsem taky slyšela o některých volebních komisích, kde "k tomu" prý (třeba) předseda komise "nikoho pořádně nepustí". Někteří lidi jsou fakt troubové a bojí se ozvat třeba i jen při domovní schůzi, jak ukazuje moje životní zkušenost.
Zamčeno

Zpět na „Praha 10“