Mumble schuze ZO

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Odbor - zahranicni

Uživatelský avatar
Alexandr.Mansurov
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1597
Registrován: 22 lis 2010, 16:56
Profese: programátor
Dal poděkování: 5077 poděkování
Dostal poděkování: 2015 poděkování

Re: Mumble schuze ZO

Příspěvek od Alexandr.Mansurov »

Dnesni zapis:
OFFTOPICZapis Mumble ZO 1.6.2015

Pritomni: Mikulas, next_ghost, Alex, Franta

Program
* Letni cesty
* Aktualni agenda - Copywrongs

Copywrongs
Co muzeme udelat?
MO je necinne, co s tim? Uz je pozde, verejny tlak musi jit od nas
Cesta pres RP?
Kontaktovat Mastalku?
-> domluvit 3 lidi na audienci u Mastalky a na audienci u Svobody (byt to nemusi mit valny vliv) - vysvetlit jim, o co jde
Alex - kontaktuje Christophera at dodaji prelozene bannery
Mikulas - zkusi kontaktovat Mastalku

Letni cesty
Prisel Franta
Pojede na "nemecke CF"

Kdo bude zvolen? Jaci budou protikandidati? Jaka bude rezba? Najit Nemce, ktery vysvetli situaci. Loni byli rozdeleni na frakce. Mikulasuv dojem je, ze jedna frakce odpadla a strana je konsolidovana, zajima nas realita

PPI
Jeli bychom, pokud "musi byt". Muzeme jet autem 4 lidi.
Londynsky manifest jako bod PPI
PP-EU
Alex a Mikulas
Vseobecna shoda na Mikulasove kandidature do boardu

Frantisek poresi zvani hostu na CF
Piratecon ve Volyni zatim ticho

Slovaci: sesli se, rozhodli se, ze si nechaji udelat grafiku, pak to vyhnilo
Preklad webu se resi skrz PaRo, potreb poresit tehnicke detaly
Konec.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alexandr.Mansurov za příspěvky (celkem 5):
Mikulas.Peksa, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Petr.Bajgar, Frantisek.Kopriva
Uživatelský avatar
Alexandr.Mansurov
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1597
Registrován: 22 lis 2010, 16:56
Profese: programátor
Dal poděkování: 5077 poděkování
Dostal poděkování: 2015 poděkování

Re: Mumble schuze ZO

Příspěvek od Alexandr.Mansurov »

Zápis ze soboty viz http://pad.pirati.cz/p/ZO_v%C3%BDjezd_-_Lod%C5%BE_2015
OFFTOPICVýjezd PP-CZ na valnou hromadu PPI do Varšavy:


termín: 4 a 5. 7. 2015

kde: https://www.google.cz/maps/place/Kopern ... 72a7e8a848

bližší info:https://www.facebook.com/events/1596019687336645/

naše poslání: Výměna zkušeností, navázání kontaktů, společný potup v PPI, PPEU

registrace: máme

jak se pojede: Mikiho autem

kdy se vyjede: 3. 7. cca v 18:00 z Tróje, pavilon KFNT v zadní části areálu

kde se bude spát: https://www.booking.com/hotel/pl/jm-apa ... type=total&

s sebou: plán našeho zapojení se, pirátské předměty



NAŠE PŘIPOMÍNKY: 

    

    https://titanpad.com/zufRou5R4x

    zahranicni-odbor-f185/mumble-schuze-zo- ... ml#p380713


SAP-1 - napíšeme protinávrh, který omezuje "nepirátské" přihlášky pouze na situace, kde není možno název Pirát v názvu použít. (Resp návrh změny, podívám se na RoP, jak to má být)

SAP-2 - když chceš být podporovatel, tak transparentně; Nemám problém s tím, abychom skrývali identitu lidí, kteří nám posílají příspěvky (do jisté výše) a nic za to nemají (nejsme politická strana, nemáme podíl na moci); Mám problém s tím, abychom zřídili členství, které nebude kontrolovatelné a udržovatelné.

 - 1. Návrh změny legislativní

 - 2. Counterproposal s veřejným podporovacím členstvím (vůbec bychom mohli regisr členů zveřejnit)

SAP-3 - OK

SAP-4 - přidat "Additional", když už se do toho hrabe

SAP-5 - 



Oprava SAP 1 - counterproposal

Proposal: changes:

IV. Ordinary Members

(1) The Ordinary Members are the founding Members and those accepted by the General Assembly according to section III, paragraph (4). 

(2) To Ordinary Membership are eligible Membersorganisations that

a) adhere to these statutes and the goals of the association as laid down by these statutes,

b) are established political party in their country,

b)c) use the inflection of the word Pirate in their name, and

c)d) have an inner order based on democratic principles.

Requirements b) and c) need not to be fulfilled by applicants if their country or state does not allow them to be fullfilled (or makes it very difficult for them).

(2)(3) There can be multiple Ordinary Members per sovereign state. In this case, the voting power of this sovereign state is split between these Members.

(3) The General Assembly is authorized to grant Member status in Pirate Parties International to any Pirate party , which subscribes to the association’s principles and accepts its statutes and internal regulations.

(4) Ordinary Members have the right to

a) sit and vote in the General Assembly,

b) nominate candidates for any body of the association, and

c) submit motions to the General Assembly.


Proposal: proposed wording:

IV. Ordinary Members

(1) The Ordinary Members are the founding Members and those accepted by the General Assembly according to section III, paragraph (4). 

(2) To Ordinary Membership are eligible organisations that

a) adhere to these statutes and the goals of the association as laid down by these statutes,

b) are established political party in their country,

c) use the inflection of the word Pirate in their name, and

d) have an inner order based on democratic principles.

Requirements b) and c) need not to be fulfilled by applicants if their country or state does not allow them to be fullfilled (or makes it very difficult for them).

(3) There can be multiple Ordinary Members per sovereign state. In this case, the voting power of this sovereign state is split between these Members.

(4) Ordinary Members have the right to

a) sit and vote in the General Assembly,

b) nominate candidates for any body of the association, and

c) submit motions to the General Assembly.


Additionally, the generall assembly tasks the Board to reassses and consult Current ordinary members if they fulfill these requirements.


Proposal: current wording:

IV. Ordinary Members

(1) The Ordinary Members are the founding Members and those accepted by the General Assembly according to section III, paragraph (4). To Ordinary Membership are eligible Members that

a) adhere to these statutes and the goals of the association as laid down by these statutes,

b) use the inflection of the word Pirate in their name, and

c) have an inner order based on democratic principles.

(2) There can be multiple Ordinary Members per sovereign state. In this case, the voting power of this sovereign state is split between these Members.

(3) The General Assembly is authorized to grant Member status in Pirate Parties International to any Pirate party, which subscribes to the association’s principles and accepts its statutes and internal regulations.

(4) Ordinary Members have the right to

a) sit and vote in the General Assembly,

b) nominate candidates for any body of the association, and

c) submit motions to the General Assembly.


Oprava SAP 2 (Individual membership)

Změna není možná (je to zasekaný)

2. counterproposal (1): Supporters


Nebudem to dělat, je to rozbytý...


Chyby:

    1) Platící členové by měli menší práva, než neplatící (Observer)

    2) Není jasné, jestli organizace se mají ucházet o Observer nebo Supporter

    3) Článek III.(1) uvádí, že členy mohou být pouze strany, nebo jiné organizace

    4) Článek III.(3) uvádí, že žádosti o členství se mají posílat Boardu, písemně, včetně oznámení o ratifikaci stanov a interních regulací, vlastní stanovy a vnitřní pravidla, politický program. Tato přihláška má být rozeslána všem členům.

    5) Seznam osob, které nabydou práva účastnit se GA, je netransparentní, což je zbytečné v kombinaci s tím, že o supporting memberech má hlasovat GA (veřejně)

    6) O přijetí individuálních členů by stále muselo hlasovat GA

    7) Pokud nebude možno ověřit v seznamu či kdekoliv kdo je Supporting Member, může se za něj prohlašovat kdokoliv

    8) Budou supproteři na GA meetingu moci mluvit? Navrhovat? (není jasně omezeno, možnost zahlcení)


Úprava SAP-4

Subsidiary motion to change proposal:

    "XXII. (3) c) c) five Board Members" to "XXII. (3) c) c) fiveadditional Board Members"


Oprava SAP-5

XII. Board

(2) The Board and the Alternate Members are elected for two years by the General Assembly at the regular sessions or if an extraordinary session is requested for that purpose.

(6) There shall be four Alternate Members of the Board. If one seat of the Board becomes vacant, one of the Alternate Members shall follow-up according to order on a list; the order shall be determined by Board election results. The position of the Alternate Members on the list shall be determined by approval voting.


Additionally, Rules of Procedure of general assembly are changed like this:

    

Art. 6a Elections

6. Election Method

a) Before the voting, the number of elected positions should be decided, if Statutes require to do so.

b) Every Ordinary Member may vote "yes" for any number of candidates.

c) Election consists of two rounds of voting.

i) If fewer candidates than to be elected receives a majority of the votes, they are elected. Abstentions are not taken into account. Otherwise, a second round is held.

ii) In the second round each voter may give preferential vote to as many candidates as should be elected. Candidates are elected in order of the number of preferential votes, in case of equality in the number of votes from the first round and then by lot. 

d) If the decided number(Art. 6a (6(a))) of positions is not filled, additional round of elections is held unless decided otherwise.

7. Candidates for board members, that has been selected(Art. 6a (6(c)i))) but not elected, are elected as Alternate Members of the Board and added to the end of Alternate Members list in determined order from second round of elections. If person from the list is later elected to Board, they are ommited from the list.

7.8. Other provisions from Art. 6 apply accordingly.


The general assembly further decides that persons elected as Chairman and last three additional Board members and second half of Alternate Members of the board are elected only for an year.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alexandr.Mansurov za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Kopriva, Mikulas.Peksa
Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2466
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5451 poděkování
Dostal poděkování: 3417 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mumble schuze ZO

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Ve čtvrtek 9. 7. od 14:00 (podle hlasování na Doodlu) proběhne na Mumblu na "server PP-DE (mumble.piratenpartei-nrw.de) --> International --> Česká pirátská strana" schůze ZO ohledně právě proběhnuvšího výjezdu do Varšavy na PPI GA (shrnutí dojmů, sepsání TZ) a především pak zorganizujeme poradu před výjezdem na council PP-EU (cesta, ubytování, program, naše poslání, strategie, rozdělení úkolů delegátů).

Těšíme se na vás!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvky (celkem 4):
Mikulas.Peksa, Alexandr.Mansurov, Vojtech.Pikal, Petr.Bajgar
Uživatelský avatar
Alexandr.Mansurov
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1597
Registrován: 22 lis 2010, 16:56
Profese: programátor
Dal poděkování: 5077 poděkování
Dostal poděkování: 2015 poděkování

Re: Mumble schuze ZO

Příspěvek od Alexandr.Mansurov »

Zápis z 9.7. pad: https://zo-pp-cz.titanpad.com/36
OFFTOPICPřítomni: Mikuláš, Franta, Alex, Vojta

Agenda zasedání
1. Dozvuky PPI
2. Cesta do Bruselu (hotel, dopravní prostředek)
3. Poplatky pro PPEU
4. Motiony v PPEU a hlasování o nich
5. TZ k PPI
---

Zapisuje: Alex
Předsedá: Mikuláš Peksa

Ad 1
Informace o PP-JP, dvě strany, rozdělili se, do PP-EU se hlásí "ta oficiální"
Pat z PP-CH se hodně zajímal o VyOsení

- Franta napíše mail na @international (PPI General) - pochvala pro všechny, pozitivní a motivační vyznění
- Franta napsal report o PP-JP
- Franta napsal report o PP-CH

Politické návrhy se přeloží a předloží RV, ujasnění si procedury

Ad 2
Jede i Alexandra a Markéta. Zůstaneme o den-dva déle. Poletíme.

Úkoly
Miki zařízuje letenky
Franta zařizuje hotel

OT: Mikuláš má dát request, aby Alexandra zpracovala informace, jak čeští MEPové hlasovali o Juliině zprávě a svobodě panoramatu

Ad 2a deskohraní v PiCe - ČT 16.7. PiCe 1900 - 2400 - potvrdí správce PiCe, Mikuláš vytvoří událost - koliduje, je třeba přesunout na úterý a dohodnout se s Mikulášem F. (Nemůže být čtvrtek večer, když v pátek dopoledne máme být v europarlamentu :)

- Franta si nastuduje procedurální záležitosti, rád pomůže se zápisem, ale pomocí nepohrdne

Ad 3
pokud nezaplatí alespoň 5 lidí, organizace se ruší
o odložení platby musí rozhodnout Council - tedy musí být 6 lidí
připravit variantu znovuzaložení
nejsme ochotni platit jinam než na vlastní účet

Hlasy Julie vs stanovy ...
Němci platili loni Amélii
Řekové nezaplatí kvůli omezení bank
Námitka, že za 2014 se nemělo platit (Švýcarský argument)
Treasurer nikoho nekontaktoval
Někdo by měl zaplatit
Svěřenecký fond

Eskalační plán
1) Poplatky za rok 2014 nejsou, protože
a) měly se platit před ustavující konferencí
b) Treasurer se nesešel s treasurery stran
=> Usnesení councilu, že "poplatky za rok 2014 jsou nicotné"
(a)The Council of European Pirates notes that there were no membership fees for year 2014, as the fees would be due even before founding meeting.
(protože by museli být splatné ještě před založením)
(b)The Council of European Pirates notes that the membership fees of 2014 (and 2015) are not due till now as the Tresurer of did not meet with Treasurers of Members in advance of this meeting (or any) as stated in Art. 13.1 of Statutes.
vytáhnout při ustanovování kvóra - agenda 1b - "kdo nezaplatil není členem - máme zde dvě možnosti jak to řešit"
2) Najde se 5 stran, co zaplatily, takže se organizace nerozpadá a je možno ostatním poplatky delaynout
=> Předložit 20 návrhů usnesení "Straně XXX se prodlužuje termín pro zaplacení poplatků za rok 2015 do doby 1 měsíc po oficiálním registrování organizace jako AISBL. Straně XXX se poplatky za rok 2014 ruší."
"The Council of European Pirates, according to Art. 13.7 of ist Statutes, delayes Pirate Party space of its membership fee payment of 300€ from year 2015 for a year or until a month after the PPEU organisation is registered as a legal entity eligible to enter into legal contracts and capable of owning properties, under the special circumstace of the organisation is not yet registered as legal entity."
vytáhnout při bodu 2 - membership fee requests
3) Máme v ruce stanovy náhradní organizace
vytáhnout když neprojde bod 1 a je méně než 5 platících členů

ad 4
1. odložení membership fee - PRO u všech, kdo je schopen předložit
2. připojení PP-EU k ECI proti TTIP (předložit)
3. noví členové
Slovinsko PRO
Japonsko PRO + statement, že dveře jsou otevřené i pro druhou
z 2014 PPI PRO?
Julie / skupina Pirátských MEPů PRO

4. Budoucnost organizace
- chceme AISBL
- chceme reporty předřadit debatě o budoucnosti? ne, do agendy nerýpat, trollíme i beztak dost
5. změna stanov
Vojta má návrh: http://ppeu.net/wiki/doku.php?id=1st_co ... es_changes
lze tak něco probrat na místě a cokoliv se nestihne, nepochopí apod , lze odročovat na online meeting
Vytáhnout po zahájení bodu

polish - odložit na Online nebo straw poll - velký rozsah, malý význam
Independent council - schválit
No additional fees - nechceme speciální poplatky pro jednotlivé členy (Miki předloží)
Minimal one delegate for Observer members - technická
1) Aby Observeři měli jednoho jasného delegáta
2) Aby i Ordinary memři, kteří ztratí hlasovací práva měli stále delegáta (ale pouze jednoho)
-> legal certainity for observer members to have a delegate in any case - online meeting, offline meeting, whatever
Better election procedures
Nase veci podporit
Board lze zariznout, je obsazeno v nasich navrzich

ad 5 - TZ PPI
napsali jsme TZ a dali MO
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alexandr.Mansurov za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Mikulas.Peksa
Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2466
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5451 poděkování
Dostal poděkování: 3417 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mumble schuze ZO

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Ve čtvrtek 23. 7. od 20:00 proběhne na Mumblu na "server PP-DE (mumble.piratenpartei-nrw.de) --> International --> Česká pirátská strana" schůze ZO ohledně právě proběhnuvšího výjezdu do Bruselu na council PP-EU (shrnutí dojmů, sepsání TZ, probrání další strategie, sdílení projektů mezi evropskými PP, další úkoly pro ZO). Schůze proběhne v anglickém jazyce.

Těšíme se na vás!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Peksa, Petr.Bajgar, Alexandr.Mansurov
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4435
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7580 poděkování
Dostal poděkování: 11182 poděkování

Re: Mumble schuze ZO

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Ok, rovnou přidávám pad na zápis.

http://pad.pirati.cz/p/SchuzeZO-2015-07-23
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Kopriva, Alexandr.Mansurov
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6862 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Mumble schuze ZO

Příspěvek od Petr.Bajgar »

To budu zase na cestě z Chrudimi do Hranic takže se asi budu moct zůčastnit až snad na závar jednání a už toho moc neuslyším. Budete jednání nahrávat? Rád bych si totiž poslechl referát o jednání v Bruselu.
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4435
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7580 poděkování
Dostal poděkování: 11182 poděkování

Re: Mumble schuze ZO

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Petr.Bajgar píše:To budu zase na cestě z Chrudimi do Hranic takže se asi budu moct zůčastnit až snad na závar jednání a už toho moc neuslyším. Budete jednání nahrávat? Rád bych si totiž poslechl referát o jednání v Bruselu.
Nahrát to můžeme, ale chceme pozvat asi 3 lidi, kteří neumí česky, takže to pojede anglicky, pokud Ti to nevadí.
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4435
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7580 poděkování
Dostal poděkování: 11182 poděkování

Re: Mumble schuze ZO

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Ok, tak tady je zápis.

OFFTOPICZO meeting 23. 7. 2015

Attendance
Present: Mikuláš, Franta, Giovanni, Vojta (later)
Absent: Markéta
Excused: Alexandr

Agenda

Franta will make a report from PP-DE general assembly

Report from Brussel

Council meeting - it's on the forum

Press release - we will translate the article from piratetimes

Statues changes (PP-EU) - it's up to Vojta Pikal

Administrative tasks - maybe later

lobby contacts - we haven't upset anybody, great!

Situation report - PP-SK

Review of current results

Setting plan?

Collecting info about t-shirts, filtres, wristbands... and sharing them - It's up to Markéta or Franta

Presentation of cameras-traking app by Tomaž Golob:

- Summary: https://docs.google.com/document/d/1ddU ... kcov519da6

- Technical part and running the servers will be made by PP-SI

- They will share the repository when finished

- We will just have to make translation and "face" of the app and the "brand" (the PR part)

- Launch in Slovenia on 8. 8. 2015

- Slovenian promo: they're hyping it, the project has cool name, the goals are to start conversation and educate about being monitored on each step, they're aiming on bloggers and social media, something as ours "odkaz není zločin" web with movies

- we must find out how big servers they should buy

- They will send the beta-version to Miki in order he can consult it with MO

- We need to think about how to present this project and how much energy (personal time) we want to spend in it - it's necessary to run web, blog, FB, Twitter and feed it with information. We need to get into media and make this topic discussed. We must convince people to take care about the cameras

- We will ask somebody really keen into cameras-topic (xChaos) to run this project (e.g. feed the blog with info, try to get into newspapers etc.)



Homeworks
Mikuláš

Contact Giovanni at Pirate meeting at thursday

Contact Adam Skořepa, Mikuláš Ferjenčík, Lukáš Findejs and Michael Polák because of Slovenian application

Translation for Pirate times

Prepare restart of PP-SK restarting group

Franta

Translation for Pirate times

Collect and send info about prize of t-shirts, parametres of wristbands and filtres

Vojta

Do statutes Changes - slimming / keep eye on weaker parties and Observer membership

Online RoP - check with MaB if current are ok.

Maybe prepare stugff for another online meeting - budget, reinbusements, amounth of membership fees
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Alexandr.Mansurov
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1597
Registrován: 22 lis 2010, 16:56
Profese: programátor
Dal poděkování: 5077 poděkování
Dostal poděkování: 2015 poděkování

Re: Mumble schuze ZO

Příspěvek od Alexandr.Mansurov »

V sobotu 5.9., 2000 budeme uklizet stare redmine, s cimz souvisi ujasneni si, jake jsou aktualni ukoly apod. Standardne u Nemcu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alexandr.Mansurov za příspěvek:
Mikulas.Peksa
Odpovědět

Zpět na „Zahraniční odbor“