Komunálky v Jihlavě-další možná alternativa

Moderátoři: Koordinatori, PKS Vysocina, @koordinator-vysocina

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4761
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4460 poděkování
Dostal poděkování: 5939 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Komunálky v Jihlavě-další možná alternativa

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Čau,

ve středu jsem se potkala (já a Jirka Jozífek) společně s Jirkou Týmou (jihl.aktiv), Vladimírem Havlíčkem (jihl.aktiv), představitelem vyjednávacího týmu za Úsvit (sry, nepamatuju si jméno/příětě si ho napíšu), panem Kučírkem (jihl.aktiv), Romanem Křížem (jihl.aktiv) - týjo, to jsou snad všichni :roll:

Výzva přišla od JIrky Týmy. Zvala jsem vás všechny.

Věděla jsem, že téma budou komunálky a kandidátky, ale moje představy byly úplně jiné, než představa ostatních. :)

Jirka Týma přinesl téma společné kandidátky pod "nějakým názvem-neutrálním" pro všechny aktivisty, ať už jsou od Pirátů, nezávislý, Zelení, Úsviťáci, apod. Vytyčil stopku ANO a ...teď nevim... samo pravici, ale v podstatě by šlo o osobnosti (možná i navzájem se znající..), které by se shodli na programových bodech a dalších podmínkách. Jednou z nich by mohlo být i to, že se složení kandidátky domluví mezi zúčastněnými(ne primárkám), a také (jak to řekl JIrka-přemýšlím, ale už je to déle, nicméně ho požádám o doplnění, takže nebojte) ..no nevim :( , takže hodně práce.

Měla jsem čas o tom přemýšlet. Myslím si, že pirátské to je... principiálně .. spolupráce a aktivní občanský přístup, informace. ALe! :) :
- je to na dlouhé lokty domluva a jestli vůbec k ní dojde! jak k tomu přistoupit? jak to urychlit, ale aby to naztratilo na kvalitě?
- je to velmi netransparentní počin (nějaký název a tam lidé odevšad), muselo by se pro transparenci udělat maximum! lidi a jejich životopisy popsaný na webu, maximální obezřetnost s kým lezu na kandidátku..apod. co na to občané Jihlavy?
- co financování?
- a milion dalších otázek...překážek, ale netvrdím, že nepřekonatelné, mysleme společně ;)

Já bohužel nemám moc času ani dnes ani zítra přes den něco psát, :( omlouvám se.

Jak jsem řekla, požádám JIrku Týmu o doplnění a vás žádám o přečtení a přemýšlení a vyjádření se k tomu. :)

A zítra večer mám schůzku se SZ a Jirkou Týmou jako zástupcem jihl. aktiv., abychom se zeptali SZ, co oni na to, zda by je to též nezajímalo a pak bude asi na nás, abychom se rozhodli, zda společní kandidátka se SZ či tento návr JIrky a spol.

Kdyby někdo zpracoval přehledně pro a proti obou návrhů, byla bych mu mooooooc vděčná!

Kdyby jste někdo na zítra chtěl přijít, je to od 19:30 v JIhlavě, U Pražáka, 49°23'57.169"N, 15°35'20.933"E .
Uživatelský avatar
Jan.Hotarek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 321
Registrován: 15 srp 2013, 15:13
Profese: stavebnictví
Bydliště: Velká Bíteš, mobil: 602 370 696
Dal poděkování: 307 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Re: Komunálky v Jihlavě-další možná alternativa

Příspěvek od Jan.Hotarek »

zásadní otázka zní, kdo chce za nás, Piráty, kandidovat, případně koho chceme na naši, Pirátskou, kandidátku dostat. hmm? z toho pak vyjde nejlepší směr, kudy se vydat ;-)
chtělo by to probrat osobně, co Filipe?
Honza Hoťas Hotárek https://www.facebook.com/PuDr.Hotas, člen KS JmK a hostující člen KS Vysočina
...co nejvíc pirátů do komunální politiky!
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4761
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4460 poděkování
Dostal poděkování: 5939 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunálky v Jihlavě-další možná alternativa

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Tak tahle alternativa neni o tom kdo chce za nas kandidovat .. tahle je o spolupraci na nezavisle kandidatce! Spolecné. Ta alternativa nasi kandidatky pada z duvodu personalnich. Proste a jednodise nesezenem v jihlave 37 lidi na kand. Piratu. Nebo vy s Filipem vite neco vic nez ja?:)
Uživatelský avatar
Jan.Hotarek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 321
Registrován: 15 srp 2013, 15:13
Profese: stavebnictví
Bydliště: Velká Bíteš, mobil: 602 370 696
Dal poděkování: 307 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Re: Komunálky v Jihlavě-další možná alternativa

Příspěvek od Jan.Hotarek »

Michaela Vodova píše:Tak tahle alternativa neni o tom kdo chce za nas kandidovat .. tahle je o spolupraci na nezavisle kandidatce! Spolecné. Ta alternativa nasi kandidatky pada z duvodu personalnich. Proste a jednodise nesezenem v jihlave 37 lidi na kand. Piratu. Nebo vy s Filipem vite neco vic nez ja?:)
no to je právě to, co jsem tím chtěl říct. ideální je, mít svou vlastní kandidátku, čistou, pirátskou. ale pokud není z čeho ji poskládat, je lepší se spojit (ne zase za každou cenu) a naše kandidáty nabídnout voličům na kandidátce společně s někým.
takže kdo reálně za nás může kandidovat?
Honza Hoťas Hotárek https://www.facebook.com/PuDr.Hotas, člen KS JmK a hostující člen KS Vysočina
...co nejvíc pirátů do komunální politiky!
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4761
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4460 poděkování
Dostal poděkování: 5939 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunálky v Jihlavě-další možná alternativa

Příspěvek od Michaela.Vodova »

V jihlave?
Uživatelský avatar
Jan.Hotarek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 321
Registrován: 15 srp 2013, 15:13
Profese: stavebnictví
Bydliště: Velká Bíteš, mobil: 602 370 696
Dal poděkování: 307 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Re: Komunálky v Jihlavě-další možná alternativa

Příspěvek od Jan.Hotarek »

Michaela Vodova píše:V jihlave?
jj, v Jihlavě. kolik lidí jsme schopni postavit?
Honza Hoťas Hotárek https://www.facebook.com/PuDr.Hotas, člen KS JmK a hostující člen KS Vysočina
...co nejvíc pirátů do komunální politiky!
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4761
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4460 poděkování
Dostal poděkování: 5939 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunálky v Jihlavě-další možná alternativa

Příspěvek od Michaela.Vodova »

dva .. :D maximálně možná pět!!
Uživatelský avatar
Jan.Hotarek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 321
Registrován: 15 srp 2013, 15:13
Profese: stavebnictví
Bydliště: Velká Bíteš, mobil: 602 370 696
Dal poděkování: 307 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Re: Komunálky v Jihlavě-další možná alternativa

Příspěvek od Jan.Hotarek »

Michaela Vodova píše:dva .. :D maximálně možná pět!!
2-5 z 37... to není věru moc. no pak asi jiná možnost není, než se k někomu přidat. otázkou zůstávají jen ty podmínky... ale jak jsem psal, viděl bych to spíš na osobní debatu ;-)
Honza Hoťas Hotárek https://www.facebook.com/PuDr.Hotas, člen KS JmK a hostující člen KS Vysočina
...co nejvíc pirátů do komunální politiky!
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunálky v Jihlavě-další možná alternativa

Příspěvek od Roman.Kucera »

Neska možná pojedu Jihlavou....
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4761
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4460 poděkování
Dostal poděkování: 5939 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunálky v Jihlavě-další možná alternativa

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Jan Hotarek píše:
Michaela Vodova píše:dva .. :D maximálně možná pět!!
2-5 z 37... to není věru moc. no pak asi jiná možnost není, než se k někomu přidat. otázkou zůstávají jen ty podmínky... ale jak jsem psal, viděl bych to spíš na osobní debatu ;-)
ano ano, já to říkám celou dobu :/

osobní debatu bych ráda, ale nějak to nevychází.. a není moc času""!!! takže řešme hned, bez odkládání a zde! :) ;) díky
Zamčeno

Zpět na „Vysočina“