Evidence kontaktů a schůzek

Vstupy a výstupy činnosti strany, orgánů, sdružení apod.

Moderátor: Odbor - administrativni

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jarmila.Valesova
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 32
Registrován: 20 bře 2018, 09:40
Profese: ekonom
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 41 poděkování

Re: Evidence kontaktů a schůzek

Příspěvek od Jarmila.Valesova » 19 říj 2018, 16:51

Jarmila.Valesova píše:
12 říj 2018, 09:02
Dne 7.10. se setkal náš kompletní klub zastupitelů se zástupci klubu zastupitelů Společně pro Jablonec (Jakub Macek, Petr Klápště, Štěpán Matek) a zástupci klubu zastupitelů ANO ( Milan Kroupa, Jan Zeman, Stanislav Říha, David Mánek). Jednání bylo seznamovací. Deklarovali jsme zájem o sestavení koalice v případě programové shody a shody na personálním obsazení vedení radnice.
Dohodli jsme se na vzájemném zaslání programových priorit nad kterými se sejdeme 8.10.
Přijaté výhody: káva a voda pro všechny zúčastněné
Poskytnuté výhody: žádné
Doplňuji že obsahem schůzky také bylo vysvětlení obchodních vztahů spol. Grepa (majitel Milan Kroupa) s městem

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Kontrolní komise
Příspěvky: 1383
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 1576 poděkování
Dostal poděkování: 1303 poděkování

Re: Evidence kontaktů a schůzek

Příspěvek od Jan.Novak » 19 říj 2018, 17:20

Pátek 12.10.2018

První povolební meeting s koaličními partnery koalice v Týně: ODS, SSO, ČSSD, Tejňáci a Piráti.

Tuto schůzku domluvil David Slepička z ČSSD.

V úvodu jsme řešili své priority - vzájemně jsme U Pirátů šlo zejména o zapojení občanů do rozhodování, participativní rozpočet, rozklikávací rozpočet, modernizace v oblasti IT, řešení otázky bydlení, jmenovité hlasování rady a zastupitelstva. Všichni jsme se shodili na svých programových prioritách a stanovili harmonogram dalších koaličních vyjednávání.

Mimo Pirátského programu jsme se shodli např. na startovacích bytech pro mladé, výrazné usnadnění pro výstavbu nových bytů a domů v Týně, atp.

Přijaté výhody: 0
Poskytnuté výhody: prezentace Pirátských ideálů

Uživatelský avatar
Jan.Pribramsky
Místní předsednictvo
Příspěvky: 9
Registrován: 20 bře 2018, 15:08
Profese: vedoucí výroby, IT
Bydliště: Tábor
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence kontaktů a schůzek

Příspěvek od Jan.Pribramsky » 19 říj 2018, 19:44

Dne 17.10. jsme se v 17:00 sešli v penzionu Thir se zástupci vítězného sdružení Tábor 2020. Ti byli ve složení Jiří Fišer, Štěpán Pavlík a Petr Havránek. Za Piráty tam byli Jan Příbramský, Václav Klecanda a Martin Mareda. Cílem schůzky bylo projít programové body Pirátů a Táboru 2020. Během schůzky jsme prošli programové priority Pirátů Tábor. Na většině panovala shoda a nebo byla nalezena cesta, jak najít rozumný kompromis. Byla domluvena další schůzka na 19.10. dopoledne

Přijaté výhody: Voda
Poskytnuté výhody: 0

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dne 17.10. jsme se ve 21:00 (po schůzce MS ) sešli v kanceláři pana Tuháčka se zástupkyní volebního sdružení Jinak! Michaelou Petrovou. Za Piráty tam byli Jan Příbramský, Václav Klecanda a Miloš Tuháček. Během schůzky jsme se bavili o případných možnostech koalic v Táboře a případné naší účasti v některé z nich. Podobně jsme řešili i různá rozložení sil v radě města. Drobně jsme nastínili programové průniky. Během schůzky jsme kromě různých úvah nedospěli k žádnému závěru. V jednáních se sdružením budeme pokračovat.

Přijaté výhody: 0
Poskytnuté výhody: voda

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dne 19.10. se sešel na MÚ Tábor Václav Klecanda s tajemníkem městského úřadu Panem Lubomírem Šrámkem. Setkání bylo z důvodu zjištění, jak se dívá na priority Pirátů v oblasti digitalizace úřadu a zda už nějaká digitalizace neprobíhá, příp. zda na to není nějaká strategie. Vysvětli mu, že bychom rádi, pakliže vznikne koalice s naší účastí, zřídili pracovní skupinu, která posoudí možnosti v rámci jednotlivých agend a navrhne nejlepší postup realizace. Zdůraznil nutnost, aby v pracovní skupině figurovali jak odborníci zvenku - “čerstvý vítr” nezasažen provozní slepotou, tak i zástupci stávajících pracovníků, kteří proces dobře znají a dokážou upozornit na případná úskalí. Zároveň by ve skupině měl fungovat i pan tajemník, jako pojící článek mezi těmito dvěma skupinami. Zdůraznil nutnost dělat změny nikoli na sílu a překotně, ale postupně a rozhodně ve spolupráci s úředníky, ne je stavět před hotovou věc, které nerozumí. Z jednání si odnesl, že takovému způsobu digitalizace se pan tajemník nebrání a je rozhodně přínosný pro všechny zúčastněné strany.

Přijaté výhody: voda
Poskytnuté výhody: 0

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dne 19.10. jsme se sešli v penzionu Thir se zástupci vítězného sdružení Tábor 2020. Ti byli ve složení Jiří Fišer, Štěpán Pavlík a Petr Havránek. Za Piráty tam byli Jan Příbramský a Václav Klecanda. Řešili jsme především programové priority sdružení Tábor 2020. Na většině programu jsme našli shodu, na zbytku rozumný kompromis. Ve zbylé části setkání jsme řešili případné koalice a připadné rozložení sil v radě města. Jednalo se spíše o hypotetické úvahy a k žádnému závěru jsme nedospěli. Domluvili jsme se, že během víkendu v rámci MS a kandidátů přijdeme nejen s našimi návrhy, ale také vyčkáme návrhů Tábora 2020 jakožto vítězné strany voleb.

Přijaté výhody: voda
Poskytnuté výhody: 0

Uživatelský avatar
Milan.Klajn
Místní předsednictvo
Příspěvky: 28
Registrován: 24 zář 2014, 17:54
Profese: plavčík
Dal poděkování: 151 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Re: Evidence kontaktů a schůzek

Příspěvek od Milan.Klajn » 19 říj 2018, 23:19

19.10. 2018 ve 13:30 Zlín, radnice
Přijali jsme nabídku k dalšímu setkání v rámci povolebního vyjednávání na Zlínské radnici od zástupců ANO a STAN. Přizván byl celý "trojblok", tedy ODS; KDU-ČSL a Piráti
za jednotlivé subjekty se schůzky účastnili za:
ANO: Ing. Roman Kaňovský MBA; Ing. et Ing. Jiří Korec; Mgr. Pavel Brada
STAN: Mudr. Miroslav Adámek; RNDr. Bedřich Landsfeld;
KDU-ČSL: Michaela Blahová; Mgr. Aleš Dufek a Mgr. Miroslav Kašný;
ODS: Miroslav Chalánek; Mgr. Hynek Steska
Piráty: Ing. Jiří Jaroš a Bc. Milan Klajn

V úvodu jednání bylo dosavadní vládnoucí koalicí oznámeno, že došlo k opuštění varianty vládnoucí koalice s uskupením Soukromníci Svobodní Nezávislí - ROZHÝBEJME.ZLÍN a také ukončení jednání se Zlín 21. Po vzájemném potvrzení přetrvávajícího zájmu na jednání o široké koalici všech zúčastněných subjektů, byla předložena k podpisu Dohoda o povolební spolupráci s dalšími stranami, která byla podepsána všemi subjekty, tedy jmenovitě: Hnutí ANO; hnutí Starostové a nezávislí, Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová; Občanská demokratická strana a Česká pirátská strana. Všechny subjekty dohodu podepsaly. Další, následující schůzky zástupců všech pěti zúčastněných subjektů byly sjednány na pondělí 22.10. 2018 v 16 hodin na Zlínské radnici a v úterý 23.10. 2018 rovněž v 16 hodin tamtéž. Následující jednání by měla obsahovat personální obsazení rady města Zlína.

Přijaté výhody: voda
Poskytnuté výhody: nic
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Klajn za příspěvek:
Robert.Magni

Odpovědět

Zpět na „Vstupy a výstupy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host